fejlc
Pontos idő: 2018 júl. 19 01:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 05 14:00 
Site Admin

Kép Kép

Hú, de fáj a fogam! [:crybaby] ................................................. De ez a narkó sem sokkal jobb! [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 14:16 

Tipikus Grabowsky:
rögötn idegen nyelvű oldalakon keresgélek, amikor itt van magyarul is:
http://www.rhonevet.hu/index1.php?menu1 ... u3_nyit=53

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 14:13 
Site Admin

Megtörtént! [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 14:11 

Na még1szer:

A Stomorgyl 2 -ben a hatóanyag 25mg Metronidazole.

A helyes adagolás macskáknál:
12,5 mg/testtömegkg naponta egyszer 5-10 napig.

Nem szabad összetörni vagy összezúzni, tehát nyomd le az egészet egyben a macska torkán. Örülni fog neki. :-(

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 13:52 

junior írta:

Azt viszont megmondhatná valaki, hogy a Stomorgyl-ből mennyit adjak egy kb. 3 kg. cicának. A doki 2x1-et írt, de a leírás napi egyről szól. Ennél kéne maradnom?

STOMORGYL 2
1 tablet/2 kg bodyweight once daily for 5–10 days.
STOMORGYL 2 is the most suitable for use in cats.
STOMORGYL 10
1 tablet/10 kg bodyweight once daily for 5–10 days.
STOMORGYL 20
1 tablet/20 kg bodyweight once daily for 5–10 days.

Nem szabad összetörni.
A fenti táblázatból azt veszem ki, hogy 3fajta Stomorgyl van, valsz az elsőt kapta a macsod, amiből 1 tabletta/2 kg naponta egyszer 5-10 napig. Ez azt jelentheti, hogy egy 4kilós macsnak a napi 2 tabletta nem sok.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 13:44 
Site Admin

Erre bizony nem tudok, vagy nem is akarok - mit mondani.

Azt viszont megmondhatná valaki, hogy a Stomorgyl-ből mennyit adjak egy kb. 3 kg. cicának. A doki 2x1-et írt, de a leírás napi egyről szól. Ennél kéne maradnom?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 12:51 

Még vmi eszembe jutott:
Ha nagyon fiatalon kezdődik az ínygyulladás / fogprobléma, akkor a háttérben mindig vmilyen más probléma (pl. FIV, FeLV) található, aminek utána kell járni.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 12:49 

junior írta:
Zsuzsi lányom rendszeresen mossa a cicája fogát. Úgy tudom valami fogporral.
Először küzdöttek, de aztszem csóró macska már egész belejött. [:sad]

OKÉ, akkor küzdünk tovább, hátha mi is belejövünk...

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 12:26 
Site Admin

Zsuzsi lányom rendszeresen mossa a cicája fogát. Úgy tudom valami fogporral.
Először küzdöttek, de aztszem csóró macska már egész belejött. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 12:15 

Sziasztok!

A cikk angolul van, azért küldtem ossinak. Bíztam benne, hogy ő nem olyan lusta, mint én és a lényeget lefordítja. Nem csalódtam benne.

Van egy hosszabb, a macsok otthoni fogápolásával kapcsolatos cikk is fent a www.littlebigcat.com oldalon. Talán ezt is összefoglaljuk majd magyarul.
Előtte csak egy kérdésem lenne: próbált vki macskának fogat mosni otthon? Ez tényleg érdekelne.

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 02 08:21 
Site Admin

Sziasztok...jó reggelt mindenkinek!

ossi: a tegnapi nyavajgásom közepette észre sem vettem, hogy mit írtál a Grabowszky által küldött cikkről. Bocsika!

Szóval, valami ilyesmit vettem észre én is, persze nem tudományos alapon, csak úgy. Vagyis, hogy adhat az ember bármit a cicáknak, akkor is, ha akar, tönkremegy a foguk. Mégpedig a fogkővel, inygyulladással kezdik. Csak azt nem tudtam miért?! Na meg persze, hogy a fogfájáson kívül milyen ronda dolgokat okozhat az elhanygolt fogazat. Ez bizony elég ciki- enyhén szólva is. [:disgust]
Nehéz nekem ebből tanulságot levonni. A cicagazdiknak még csak-csak.
Oda kell figyelni és időben leszedetni a fogkövet és kezelni az ínygyulladást.
Meg most, hogy írom jut eszembe, hogy , ha a cica szája büdi, az már jó figyelmeztető jel a bacik meglétére.
Valahol azt olvastam, hogy azok büdösek. Akár a székletben, akár a szájban, vagy sebben.
Pld. a bélgyulladásos cica olyan jellegzetes szagú végterméket produkál, hogy azt aligha lehet összekeverni valamivel.

Hát igen. A macskák nem egyszerű figurák. [:sad]

Egyébként Triniti jól van. Dorombol ezerrel. És nem is haragszik rám. [:hug] Magamat meg nem kommentálom. [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 01 20:58 
Site Admin

Most jöttünk a dokitól.
Szegény kicsi Trinitinek 6 fogát húzta ki. Egyet simán kivettem kézzel, de a többivel muszáj volt elvinni. Mivel annyira félek az altatástól, azt akartam, hogy úgy, mint én vegye ki simán. Hát nem jött össze. El kellett kábítani. Nem mélyaltatás, csak valami narkó. [:sad]
Szóval, ha a pszihiáter nem lenne lököttebb, mint én , akkor biztos szükségem lenne rá. Itt rogyadozik szegénykém, tökre kitágult pupillákkal. A kocsiban reszkettek az izmai és nézett a szemembe. Benne volt minden a szemében.
Ez nem nekem való. [:crybaby] Nem birom, ha szenvednek. Beledöglök!
Ésszel tudom, hogy reggelre kutya baja sem lesz, de a szivem szakad meg értük. Nekem egy bányában kéne dolgoznom, ahol még egy giliszta sincs. Hát normális az ilyen??? [:sad] Ki van zárva.

Na mindegy a fórum nem egy túlérzékeny idióta pszihéjéről szól, hanem... a doki Stomorgilt írt az ínyére. Szerintem elálmodozott, mikor napi 2x1 szemet írt fel, abból a bazi nagy tablettából. Először 1/4-det mondott, aztán ezt írta fel. Nehogy odafigyeljen már?! Mindegy majd utánanézek.
Lényeg, hogy ő ki tudta húzni én meg nem.

Míg Trinitinek dőlt a szájából a vér, addig az asszisztens csajjal jól elhumorizáltak, hogy "harapjon rá és ne vacsorázzon." Marha vicces. [:sneaky] ( Pedig a doki is halak!)

Ja igen! Lefényképeztem előtte és utána. Majd holnap felteszem. Talán lesz köztetek, aki megért. Bár ez már szerintem sem normális.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 31 10:24 

Jó reggelt!
Pont a fogakról beszélgettünk... és ma Grabowskytól kaptam egy cikket a littlebigcat.com -ról a cicák fogproblémáiról. Szerintem, érdekes, és választ ad egy-két felmerült kérdésre. Nem másolom be az egész cikket, csak a lényeget...

1. Az ételnek semmi köze a fogkő, illetve, lepedékképződéshez. Annak sem, hogy száraz- vagy konzervtáppal etetik a macskákat. Sőt, végeztek egy kísérletet, amiben a cicákat gyomor-csövön (vagy hogy hívják) keresztül etették. Az eredmény: náluk is alakult ki fogkő! Vagyis, a megelőzésre nincs ajánlott diéta.

2. A fogproblémák mögött egyértelműen örökletes hajlam áll, ezért van az, hogy egyes cicáknál nincs ilyen probléma (bármivel is etetik), míg másoknál pl. a legnagyobb törődés mellett is évente egyszer vagy kétszer le kell szedetni a fogkövet. Pl. a perzsa macskáknál gyakori a fogszuvasodás -köszönhetően a pofaszerkezetüknek és a sürű fogazatuknak. Az Abesszíneknél gyakori a fogínygyulladásra való hajlam. Azoknál a macskáknál, akiknek hajlamuk van rá, általában 3 éves korukra kialakul a probléma.

3. Három táp ismert, ami tisztítja a fogakat: Hill's t/d®, Purina DH® and Friskies Dental Diet®, ezeket a tápokat speciális szerkezettel és bevonattal készítik. Az, hogy bármelyik száraztáp megfelelne erre a célra, tévhit. Sőt. Nagyon sok táp tartalmaz a macskáknak felesleges, vagy éppen káros adalékot. Pl. a Friskies: glükózt! De sorolható még a cellulóz, kukorica, stb.

4. Amiért a fogakra ajánlott odafigyelni és nem elhanyagolni: a lepedékben, fogkövekben olyan gyulladáskeltő baktérium szaporodik el, ami a véráramba kerülve, tönkreteszi a vesét, szívet és a májat. Nem beszélve arról,hogy a cicának is fájdalmas a fogínygyulladás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 30 10:23 

Bocsesz... az uw meg van hülyülve, jó szokásához híven, úgyhogy kétszer küldte el, mer' én meg kénytelen voltam az újra betöltésre kattintani. :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 30 10:22 

junior írta:
Hát ezért kamu, hogy a száraztáp tisztítja a fogaikat.
Akkor a sok szobacica mit egyen? [:nemerti]

Szerintem, ami a sok szobacica fogait illeti.. késő bánat. Amelyiknek hajlama van, annál előbb-utóbb úgyis előjön. Szóval, gondolom, azt amit eddig...

Azok a száraztápok, amiken rajta van, hogy fogvédő, nem tudom hogy hatnak? Lehet, hogy a szerkezetük miatt azok is jók, nincs tapasztalatom, csak az átlagos tápokról mondtam, hogy szerintem, fogkő szempontjából tök mindegy, kap-e a cica vagy sem.

Egyébként, Kipp napi egy alutasakost kap, a többi kajája száraztáp. Mégis, kb. féléves kora ott a lepedék csík a fogán, amiből egyszer majd fogkő lesz. Igaz, nem is növekszik, ahogy elnéztem...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]