fejlc
Pontos idő: 2018 júl. 19 02:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1362 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 91  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Emberek...emberek?
HozzászólásElküldve: 2010 aug. 31 08:04 
Site Admin

Idézet:

Sziasztok!

Tegyétek fekete listára az alábbi nőszemélyt és a fiát! A héten két kiscicát visszahoztam tőlük, mert egyrészt egész nap a szállítódobozban tartották őket (mondván, hogy rohangásznak... hát mit csináljon két 3 hónapos kiskandúr?????), másrészt az alatt az 1 hónap alatt, amíg náluk voltak, se nem oltották be őket, nem kaptak féreghajtót (meg is lett az eredménye, tegnap 6-8 darab, legalább 5 cm hosszú férget hánytak ki, ma kapják a féreghajtó pasztát!), soványak mint az atom és még kezdődő macskanáthájuk, fülgyulladásuk is van (orvoshoz vittem őket, kaptak antibiotikumot, adok nekik még 10 napig Synuloxot és kamillázom a szemüket, ahogy az orvos javasolta). És még azt is mondták, hogy nem akarják ivartalanítani őket, mert majd akarnak még két lánycicát és szaporítani őket!!!!! Tették ezt annak ellenére, hogy aláírták az örökbefogadási szerződést!

Szóval az adataik:
Pálvölgyi Anna és a fia, címük: Bp. III., Raktár u. 39-41., II. épület fszt. 76.

A szomszédaik elmondása szerint még két kutya is van náluk, akiket évek óta ki sem vittek a lakásból!!!!! Kértük őket, hogy jelentsék fel, ha ez megvan, akkor megpróbáljuk őket rávenni, hogy adják át a kutyákat vagy végre kezdjék el őket normálisan tartani!

KÜLDJÉTEK KÖRBE AZ ÁLLATVÉDŐKNEK, MENHELYEKNEK!

Ambrózy Erzsébet (Eli)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 20 12:25 

A szülőkön nagyon sok múlik
Az egyik nap bejött egy család az üzletbe két 6-8 körüli kislány az anyuka és kettő 5hetes körüli cica (testvérek)
Mondtam nekik hogy milyen jó hogy tesókat fogadtak magukhoz majd figyeljék hogy milyen aranyosak és mennyire szeretik egymást mindent együtt fognak csinálni : játszani, aludni, enni, inni még sokszor a vécére is együtt mennek Közölték velem hogy mindegyiküknek van külön szobája és a cicák külön lesznek mert velük fognak aludni
Lehet hogy jó helyük lesz de azért én sajnáltam szegény picurokat
Remélem nem fogják őket megunni mert nagyon úgy nézett ki hogy játéknak kellenek

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 20 06:30 

Nálunk Géza szinte együtt nőtt fel a gyerekeimmel mikor a férjem hozta még csak ovisok voltak.Ellett nekik magyarázva hogy a cica nem játék .Nagyon szerették egymást a 23 éves fiam sírva fakadt mikor meghalt.Szegény Lucifer,nehéz olyanon segíteni aki nem akarja [:sad]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 19 11:51 
Site Admin

Tényleg rengeteg ilyen van. Jobb is, ha sokról nem tudunk.
Ebbe bele kell törődnünk, vagy ahogy Esztiék megmentője tette, elszedi tőlük és aztán keres nekik helyet. De ez nagyon ritka.

Engem jobban idegesít - mert kénytelen vagyok tudni róla - amit a menhelyek csinálnak. Az az igazi vérlázító. [:langol1]
A másik ami nagyon b..sza a csőröm.
" gazdi elköltözik és a 3 imádott cica nem mehet". Visszaírtam, Úrinő módra!!!...nem is válaszoltak, de elaltatják. Állítólag.
Megmondtam, hogy nincs már erőm végignézni az öngyilkosságukat.
Most nézzétek meg Lucifert. [:crybaby]

Kép

Kép

Szerintetek mit kínlódok, hogy még egyáltalán él? :csatt
Először is 2 hétre elbújt. Közben és azóta is kitépte a szőrét. Okos net szerint, ha a testsúlya 30%-át elveszti, akkor kalap, kabát. Hát bizony Ő min. 6-7 kg volt és most nem veri a 3-at. Felélte az izmait. IS!

Valamennyit már eszeget, de csak így összezárva a kajával. [:disgust]

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 19 11:15 

Ez iszonyat felháborító...És mennyi ilyen eset van...Amikor a szülők "játéknak" visznek a gyereknek az állatot. A jobbik eset amikor a gyerek a szeretetével fojtja meg az állatot, és nem tudja felfogni hogy a cicát békén kell hagyni és nem lehet órákon keresztül ölben cipelni...Szerintem egy macska nem gyereknek való. Én még a párom 8 éves testvérének se engedem hogy felügyelet nélkül a cicákkal legyen. És el lehet mondani minden szemétnek, szerintem egy gyerek csak akkor tud rendesen bánni egy ilyen kicsi állattal ha már SZÜLETÉSÉTŐL fogva látja, hallja, tapasztalja, tanulja. A 10 perces fejmosás meg egyik fülükön be, a másikon ki... És a legjobb ha az állat ilyenkor megpróbál védekezni ki lesz a hibás? A kis rohadék sírva rohan anyucihoz hogy bibis lett a keze, szegény kutya/macska meg aznap nem kap enni, esetleg még jól el is verik... [:evil]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 16 09:15 
Site Admin

Ehhez csak annyit, hogy a téglával masszírozás tényleg nem egészséges. A hülye kölykök és szülők sem. [dog]
De Viki először kérésemre elvitte a dokihoz a kicsiket. Nincs eltörve a lába, de piszok fájdalmai vannak.
Vagyis, tegnap még volt.
Fenn ült a farönk tetején és lihegett még du. is a kislány.
Nagyon le vannak amortizálva, de ma már szépen esznek és nagyon aranyos doromboló gépek. Igaz, kaptak egy ketofent.
Legalább a fájdalom megszűnt.

Elhihetitek, hogy tudok adni már szurit és a ketofen nem csíp. ,mint a synulox. De a csajszi nagyon megsértődött és sírt. Ritka eset, de ez tényleg hiszti. Ezért Ő lett Eszti - Hisztinek csak nem nevezem :m - a kisfiú meg Lőrinc. [:hug] Kis drágák.
Most az 50 g-os zacsikat kell bontogatnom, de majd a " volt gazdikba" teszek fel képeket+írom a helyzetet, ha lesz új helyzet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 15 11:54 

Üdvözlök minden állatbarátot!
Egy történetet szeretnék megosztani Veletek, mert még mindig nem tudom, vagy nem akarom elhinni, amit saját magam tapasztaltam. Hosszú lesz, de minden részletet tudatni szeretnék Veletek. Kis sógoromék most költöztek össze a barátnőjével, egy 4 lakásos udvarba Bp.-en Lőrincen. Csendes kertváros, én nagyon szeretek itt lakni, minden ismerősöm tart cicát-kutyát, vagy bármilyen kis társacskát, aki kiteljesíti életét. A szóban forgó udvarban lakik egy "család". Anyuka gyermekével (8 éves), apuka börtönben, anyuka barátja, aki nem szólhat bele a gyerek "nevelésébe". A gyerek szörnyen agresszív, gonosz, és várhatóan hamarosan rabló-gyilkos válik belőle. Pótapuka hazahozott anyukának egy kiscicát a munkahelyéről, mert milyen aranyos....stb. De mivel ez anyuka cicája volt, a gyereknek is hozott egy újabb kiscicát, hogy na azzal játszhat. Sógoromék teljesen kiborulva hívtak fel telefonon, hogy a gyerek egy lefordított fiókon ült az udvaron, ugrált rajta, majd egy vasrúddal kezdte el ütögetni a fiókot, és döfködni. A sógorom kiszaladt, hogy kérdőre vonja a gyereket, hogy mégis mit csinál. Felvette a földről a fiókot, és ott kuporgott alatta az egyik kiscica. Remegett. Meg se mozdult, annyira félt. Sógorom barátnője is kirohant, és hosszasan elbeszélgetett a gyerekkel, hogy ilyet miért is nem szabad csinálni. A gyerek látszólag megértette. Nem telt el pár perc, a gyerek féltéglával kezdte dobálni a másik kiscicát. Mivel az is mozdulatlanul tűrte, így sikerült eltalálnia gyereknek a cicát. Ismét sógoromék rohantak a cica mentésére, aki a találatnak köszönhetően sántított. Azonnal felkapta a cicákat, és berohant velük a lakásba, mire a gyerek elkezdte rugdosni az ajtót, hogy az az ő cicája, és azonnal adja vissza. A "szülők" le sem reagálták az eseményeket. Legyintve mondták: "áááá, ezek a cicák túlélők" .
Ahogy ezt mesélte sógorom, azonnal odamentünk, mert tudtuk, ezek a cicák egy percig nem maradhatnak tovább abban az udvarban. Sikerült elkönyörögnöm a két cicát a "szülőktől", belátták, hogy a gyerek alkalmatlan az állattartásra. Elmondták, hogy a gyerek feküdt már a pszichiátrián.
Anyuka elvitte gyereket sétálni, hogy ne kapjon dührohamot, mikor elviszem a cicákat.
Nem gondolkodtam, nem mérlegeltem, nem terveztem el, hogy lesz tovább, csak az lebegett a szemem előtt, hogy innen el! Biztos voltam benne, hogy bármelyik menhelyen jobb esélyei vannak az életre, mint itt.
Mivel ez este történt, az éjszakát nálunk töltötték. Nehéz volt, mert az én két cicám hozzászokott, hogy nekik semmi sincs megtiltva, nekik mindent szabad (ezt sokak szerint elrontottuk), és most hirtelen itt volt a szituáció, hogy nem mehetnek be egy helységbe, és betolakodtak a kis birodalmukba. A kiscicák édesek, aranyosak, és nagyon-nagyon éhesek, és szomjasak voltak. Alomba pisiltek, és hálásan dorombolva bújtak az ölelésembe.
Elkezdődött reggel a telefonálgatás, hogy melyik menhelyre fogadják be a cicákat. SEHOVA !!!!!!
Van itt Budapesten, Erzsébeten egy cicasegítő kis csoport magánemberekből, akik már többször segítettek talált cicák, segítségre szoruló állatok gazdikeresésében. Ki kell emelnem Rácz Márta nevét, aki mint mindig, fáradtságot, energiát nem sajnálva, azonnal a segítségemre sietett, megtett mindent, ami Tőle telt, de most az a kivételes alkalom volt, hogy nem tudta hova elhelyezni őket, mert Sintértelepi altatástól mentett cicákkal volt tele minden cicasegítő lakása. Menhelyek sokasága zavart el, mert így is erejükön felül vannak elömlesztve cicákkal. Végül megtaláltam ezt a rezervátumot, ahol annak ellenére, hogy tényleg erejükön felül megtesznek mindent, hogy minden kis cicalelket megmentsenek. Kérdés nélkül azt mondták, hogy befogadják a két kis csöppséget. Ezennel is hálásan köszönöm, hogy megtaláltam azt a hölgyet, aki nem vágta be orrom előtt az ajtót, hanem ténylegesen SEGÍTETT, és itt látszik, hogy itt nem egy menhelyről van szó, akik csak a leírás alapján fogadják az állatokat (TISZTELETEM MINDEN KIVÉTELNEK!!), hanem tényleg arra tette fel az életét, a mindennapjait, hogy segítsen.
Ezt a történetet szerettem volna megosztani Veletek, és köszönet annak, akinek volt türelme végigolvasni.
Mondtam, hogy hosszú lesz.....:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 13 14:16 

Az a baj itt az országban, hogy a becsületes embereknek semmi sem jut. A becsületesség sajnos sokszor nem kifizetődő, aki lop, csal, hazudik csak annak van "becsülete"...Szomorú de így van...

A rádiós ismertség reméljük némi kaját is hoz, és nem nagyobb létszámot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 13 13:49 
Site Admin

Az annyira kicsit normális emberek nem léteznek. [nono]
Ma beszéltem, "kunyi a száraz táppért akcióban". A stex az évi 1% -180 mellé kapott még ennyit egy fickótól, akivel nem tud elszámolni. sz@r ügy mi? :m
Hová az anyjuk ...csájába teszik 30 halálraítélt kutyával? Miért nem müxik itt semmi bizonyítvány?

Nnaaa. befizetek a holnapi helyi rádiós riportba is. Eddig kb. 600-nak adták meg a hiper-szuper macskamenhely számát. :csatt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 13 13:33 

Junior Te így is sokkal többet mentesz meg, mint amennyit meg tudnál valójában! Mindig kerítesz rá lehetőséget és megpróbálod a lehetetlent. Gondolj arra a sok cicára akinek jobbá tetted a sorsát és ne arra gondolj mennyit nem tudsz megmenteni...sajnos lehetetlen a világ összes cicáján segíteni. Pedig annyira kicsi kellene hozzá... csak normálisan gondolkodó emberek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 13 13:08 
Site Admin

Pedig nagyon nem okés a meghaltakat túrni az agyba. Nekik már jó! Bár szerintünk itt volt a szuper. Önzés? Az!
Ki tuggya?! [:think2] Karma, vagy más menekülési útvonal? Ami 3 milliárd embernek adja a reményt? Bár őszintén merném hinni.
Én csak azt tudom, hogy ez így nagyon nem kóser. >:| és - nem csak a sok éjszakai Tv nézéstől - de azt is tudom, hogy a magasságos jobb lett volna, ha szundikál a 7. napon, ahelyett, hogy a nagyon okos embert :P megteremtette.
Mekkora baromság. :csatt
Naja...minden normális csak elkönyvel. Tegye.
És én mit csináljak? [8.] Csak segíteni szeretnék a világ legászabb lényeinek, de ettől kész is. Nem én - az egy dolog- hanem ŐK!
Hogy csináljam? Hogy vegyem fel a harcot a tetves vírusokkal és főleg!!!! a környezet rombolással?
Ki az anyám gondol arra, hogy a macs nem mehet a napra? [:crybaby]
Ki gondol arra, hogy a macsnak tüdőrákja lehet. Csontrák... és egyre több ilyesmi.
Ma volt egy telcsi, hogy 8 kiskutya. Mondám...Cs...szem. Rádöngölték a tecsit. [dog] ( De ezt nem írhatom, mert neki van, nekem nincs.)
Már annyi, de annyi "nagyon bajban van" macsit küldtem el. Nem bírom, nem győzöm. Ugyanakkor több, mint 1 ezer macsit mentettem. És most legyek boldog?
Óh Istenem! :csatt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 13 11:41 

Megnéztem a képeket is, meg a videót is. Siráno tündéri macska. Volt szerencsém élőben is megismerni őt. ;)
Én is spanolom ám magamat, nehogy azt hidd, hogy nem!
Szinte minden nap nézek Mázliról fotókat, meg videókat, és ilyenkor állandóan rámjön a sírógörcs. De nem tehetek róla, szükségem van rá, meg az emlékekre, ami hozzá köt. Nagyon szerettem (szeretem) ezt a kis szerencsétlen sorsú babát! [:crybaby]

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 13 10:23 
Site Admin

Ezek a gyöngyszemek, amiket emilben, vagy telcsin kapok. Sok hasonló van, de ez rátromfolt a többire. :m

Tegnap valamiért megnéztem a honlapunkon a kiscicás videót. Zenével, hogy még jobban hazavágjon.
Ott van Siránó 8-10 naposan. Kis szürke diófejű.
Most meg 4 év után itt van nekem nagyon leukózisosan. [:crybaby]
Eszik, zabál és csak fogy. Erőtlen, kedvetlen és rettegek a jövőtől. Nekem még annyi erőm sincs, mint Gabykának, hogy elaltassam. Várom a csodát.
Hogy szerethet egy ember ennyire "csak" 1 macskát? És miért pont Ő? A másik 2 tesója boldogan él és virul. Ők kinn vannak, de Siránó retteg odakinn.
Honnan kapta és miért?
Ez az a helyzet, mikor annyira nem akarod, hogy az már fáj!!! [lecine]
Sok kedves és kedvenc is van, de akkor is...hívők!...miért kell a legkedvesebbeket elvesztenem? Vagy meddig küzdjek?
Ha megnézitek a videót+a képeket a galériában Siránóról, akkor talán megértetek. [:disgust]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 12 14:12 

Én meg annak az embernek látszó tárgyat kötözném lábánál fogva egy jó nagy betontömbhöz, és bele pöcegödörbe vele, aki(?) ilyet tesz ártatlan védtelen kicsi lényekkel! [pipa] [hajtep]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 11 10:56 
Site Admin

Ilyet sem hallottam még földi pályafutásom során. :csatt
Telcsizett 1 nő, hogy az anyamacskájuk lábára kötöztek 3 újszülöttet és így ment haza. Ilyet??? [8.] [8.]
Most 4 hetesek és már nincs tejcsi - az anyacica persze nevelgette Őket is.
Most el akarja hozni, mert nem laknak ott, de rettegek ettől a qva bélgyulladástól.
Abban maradtunk, hogy maradjanak, amíg csak lehet, aztán meglátjuk.

Persze a rádiósok adták meg a számom...tudtam,hogy ez lesz, pedig a riport még le se ment. [:nem]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1362 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 91  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]