fejlc
Pontos idő: 2020 jún. 06 16:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kiscicák "rendre szoktatása"?
HozzászólásElküldve: 2010 júl. 17 13:26 

Nekem gyakorlatilag van ilyen macskám :m Pamacs.Igaz bizonyos időközönként de rájön a hoppáré és akkor odapisál.Fürdőszobaszőnyeg,sima szőnyeg,konyhai törlő és egyebek estek már áldozatául,ágytakaró macskabútor(totálkárra hugyozva,mert nem tudtuk honnan jön a szag) stb [:crybaby]

Egy egy-nagy nagyobb agyelboruláskor mi is gondolkoztunk,hogy kinti macskát csinálunk belőle de túl közel van(néhány utcányira,annyira nem is közel de mégis) a főút [:disgust] Rettegnék mikor látom kivasalva és abba beledöglenék.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 júl. 17 08:41 

sziasztok

ti hallottatok mar olyat hogy egy cica egyszeruen nem lesz szobatiszta??

sajnos parom cicajaval pontosan ez tortent, igy tegnap kenytelenek voltunk odaadni kerti cicanak. [:nem]

Foltikarol tudni kell hogy kb 4-5 honapos koraig az utcan elt, utana ahogy hazavitte a parom, rogton ivartalanitottuk, mert mindenhova odapisilt a lakasban. Sajnos ezt a szokasat kesobb is megorizte. Agyra, fotelre, ruhakra mindenhova...Kakijat is ott engedte el ahol epp jol esett neki. Erdekes amugy hogy idonkent az almot is hasznalta. Es hiaba volt tiszta, neki akkor is mashova kellett wc-znie. Nem ertm, en eddig ugy tapasztaltam hogy a macskak gyarilag szobatisztak. Es csak kolykoknel van neha egy-ket baleset.

A szivem szakad meg erte, igaz autok felol biztonsagos a kert ahol elni fog, de azert megiscsak kert....nem orulok neki! de nem lattam mas megoldast

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 júl. 09 17:58 

Szia! Itt sok minden hasznosat megtudhatsz a cicatartásról.

http://macska.mancsok.hu/ujcica.htm

A harapdálást egy időre biztosan abbahagyja ha nem éhes és valami más játékkal eltereled a figyelmét.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 júl. 08 18:14 

Sziasztok!
Uj vagyok meg ebben a forumban es a cicatartasban is. 2 hete hoztam haza eletem elso cicajat.Most olyan 7-8 hetes lehet.
Jatek kozben mindig harapdal a cica, nem faj csak szeretnem ha leszokna rola.Van valakinek valami jo tanacsa??Hogyan tanitsam rendre?Nem szeretnem ha felmaszkalna az asztalra meg ilyesmi. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 18:42 

Én nagyon hiszek Nektek, és tudom, hogy képben vagytok.
Én vagyok (voltam) tudatlan, és vakon megbíztam a dokikban. Miért is ne bíztam volna, hiszen 16 év alatt még soha nem kellett csalódnom bennük. Megmondom őszintén mivel nekik ez a hivatásuk, erre esküdtek fel, jobban bíztam bennük, mint bennetek, akik így látatlanban, leírás alapján próbáltok tanácsot adni. De belátom, tévedtem. [:nemerti]
Most nagyon bízom Vrabély dokiban, és nagyon remélem, hogy jól teszem. [nemtom]

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 17:34 
Site Admin

Én 2 cicás gazdi voltomban is megszívtam a magasságos dr.-ben. Sőt, miután átmentünk alapítványba 47 macsival , akkor is elhittem és fizettem a kinyuvasztott macskáim után is. Persze ehhez ismerni kéne a történetet. Hosszú, bár itt van a fórumon.
Nem kövezlek meg. Az én tudatlanságom miatt is ezer macs halt meg. [:sad]
De kérlek, nagyon kérlek [:please] hidd el, hogy már képben vagyunk. Ez nagyon sz@r a dokiknak és nem csak itt a Balkánon. Nálatok is!
Mutassam újra a Szász doki vérfagyasztó művét?
( a kandúrka, - Tapsi - épp most haldoklik az 1 szerszámmal minden művelettől. De legalább tudnám, hogy ez a nyomorult, mivel fertőzte el. Valszeg FIP. De nem tom. [:nem] Épp elég, hogy az a fasza macska , aki már töketlen volt, felvágta a hasát és kereste a méhét. A pici lánnyal doki, aki a nyirokmirigyeket petefészeknek nézte. :csatt

Mi ezerszer megszívtuk, de Ti legyetek agyasok.
Mindent kérjetek a dokitól. Nevét, akciót és a szálát minderre. Ettől oda teszik magukat. [dog]
Jogod van hozzá. És ne hidalj le a 2 betűtől.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 17:29 

ágika írta:
Lehet hogy kezd ivarérett lenni. Esetleg nem meri az almot használni valami miatt.

igen, ezt Cilike is írta...végülis lehet, de most egyenlőre nem ivartalanítunk! [nono]

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 17:27 

..ja és azt kifelejtettem, hogy többször írtátok nekem, hogy túlspirázom a dolgot, nem kell a macskát minden egyes tüsszentés, vagy f*ngás miatt elcipelni orvoshoz...
Eleinte még cipeltem, aztán meg már nem....
Most meg megint cipelem ;)

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 17:24 

Lehet hogy kezd ivarérett lenni. Esetleg nem meri az almot használni valami miatt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 16:41 

VETTEM! ;)
És igen, valóban rá kellett beszélnetek Vrabély dokira, de gondolj csak bele az én helyzetembe. Életemben
össz-vissz 3 cicám volt. Az eltelt 16 év alatt az ivartalanításon, meg a kötelező oltásokon kívül szerencsére szinte soha nem kellett vinni őket dokihoz.
November óta jár ránk a rúd, amikor is mindhárom cicám megbetegedett. Na most Cicó meghalt [:crybaby] , Pamacsot meggyógyították (igaz, hogy elsőre nem sikerült diagnosztizálni a betegségét, de akkor is meggyógyították). Jött Mázli. FIP-et diagnosztizáltak nála. És nem 1 db orvos!!!!
Na most Én, mint tudatlan gazdi, (bízván az orvosok tudásában) elhittem, hogy a cicám halálos betegségben szenved, és előbb-utóbb meg fog halni. Amikor írtam nektek is a fórumon, hogy leszívott folyadék, fehérje…Ti is megerősítettetek benne, hogy sajnos vége… [:crybaby]

Aztán egyszer csak írta Zsuzsa Vrabély dokit. Gondoltam, hogy tök felesleges egy ötödik orvoshoz is elvinni, hiszen négy már diagnosztizálta a FIP-et, az ötödik sem tehet másként. Ezért nem vittem el. Meg az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy akár hiszitek, akár nem, de november közepe óta a három cica gyógyítására (és csak a gyógyítására, ebbe nincs benne a kaja, meg a vitaminok, meg a játékok) 300 ezer!!!! [:sad] forintot költöttünk el. Amit nem szemrehányásként írok, mert bármit megtennék érte, csak gyógyuljon meg a cicám.

És nem azért nem vittem el Mázlit a Vrabély dokihoz, mert nem akartam megmenteni, (gondolom ezt azért elhiszitek) hanem mert nem láttam értelmét. Ezt egyszer Zsuzsának priviben meg is írtam, aki teljesen jogosan egy picit lehurrogott engem.

Aztán, amikor már többen is írtátok, hogy nem minden tünet FIP-re hajaz, akkor gondoltam, hogy ha már 300 ezret elköltöttünk, akkor ezt a 7.500-at már simán kibírjuk. Meg tudni is akartam, hogy a belső szervei milyen állapotban vannak. Utólag ezért is örültem nagyon, hogy hallgattam rátok, és valóban előbb kellett volna elvinni Vrabély dokihoz. A mostani eszemmel biztos nem vártam volna vele másfél hónapig.

De mondd meg őszintén, ha Te csak 3 cicás gazdi lennél, másképp cselekedtél volna?

Kép

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macsek 2010 márc. 04 18:37-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 16:04 
Site Admin

Az első hsz-ből: mindig gondolkoznod kell! Vagy ránk, vagy igazi dokikra keresni.Ebből nagyon keves vagyon. [:sneaky]
Mi azért vagyunk jók, mert ezt már rég megtettük.

A második hsz.:
J. druszám rávett, hogy menj egy igazi dokihoz és ne add fel.
Az lehet, hogy nekem is gyanús volt a szívburokban lévő lé+hogy nem jött vissza , ha leszívták. Vagyis nem igazán FIP, de ki tuggya?
Nem ez a lényeg!
Addig kell küzdened, amíg a kicsi él.
Engem nem kell piatesztára emelni és aszem J. Zsuzsát sem. De a macsidat igen. Ő kristály tiszta. Mi már rég nem azok vagyunk.
Egy frankó élet. Ami magánvéleményem szerint a 36 kromoszómásoknak egy rakás sz@r. :P
De erre ne hallgass!
Én már agybeteg vagyok. Bár híresztelnem nem kéne. Szo-szo ... de 1 a lényeg nekem és ebben tudok segíteni, ha hiszitek. A macskák!!!
Annyi véresen szart kellett átélnem, hogy KI KELLETT TANULNOM A MESTERSÉGET!!!
Soha , senki macskája nem szívta meg, ha megfogadta a tanácsom.
Mivel én magam is leszarom magam, de a majd 200 dokik által :P elcseszett macskámat vegyétek alapul.
Ha én majd beledöglöttem, akkor Ti tanuljatok belőle.
Ez az egész szaros fórum erről szól!
Vetted? [:nemerti]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 14:55 

Itt egy példa...Szerintem rólam van szó, de nem értem [:nemerti]

"Ha J. Zsuzsa megerőszakolta Macsekot - némi rásegítéssel - akkor Lexát, hogy pattintotta le Hargitay? Miért? Mit mondott neki?"

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 14:53 

Való igaz, néha gondolkodnom kell....és többször elolvasni...aztán van olyan is, hogy nem próbálkozom tovább, hanem feladom :D ;)

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 14:51 
Site Admin

:D sz@r ügy mi?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 márc. 04 14:50 

Én most is értem....úgy nagyjából.... ;)

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]