fejlc
Pontos idő: 2017 nov. 24 09:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 07 17:41 

Hát ez tényleg humoros! Jót kacagtam a cikken. De azért nyugtassatok meg kérlek: ugye a valóságban nincs olyan ember, aki az "ül" parancsot akarja megtanítani a macskájának??? [:think2] Vagy én nem jöttem rá ennek a hasznosságára, pedig kézenfekvő???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 19:39 

http://www.haziallat.hu/index.php?menu=cikk&cikkid=456 :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:57 

Megemelem a kalapomat!!
Ezt kellene vírusként terjeszteni a neten - márhogy olyan gyorsan és hatékonyan :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:49 

Sziasztok!

Nagyon tetszett ez a cikk, és egyetértek vele!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 07:19 
Site Admin

Egészen mást kerestem, de találtam egy cikket. Azért teszem fel ide, mert a szívemből szól.
Az Isten áldja már meg ezt a primitív, mellette még egoista homo sapienst... vegye már végre a lapot.
Mennyi idő kell még, hogy levetkezze azt a sok hülyeséget, ami a médiákból, a szomszédasszonytól és a civilizáció vívmányairól rájuk ragadt? :csatt
Macska vagy gyerek? Mindkettő!

Magazinunk 1997/2. számában megjelent cikkem megírásakor bevallom, még nem rendelkeztem saját tapasztalattal állat és gyermek kapcsolatáról. Két évvel később lettem várandós kislányommal, és macskatartó lévén saját bőrömön tapasztaltam meg, nem csak az állatot nem tartó emberek, de még az állatbarátok vehemens tiltakozását is, a macska és kisgyerek együttléte ellen.

A propaganda, a félretájékoztatás, és a félinformációk tömkelege árasztja el az újdonsült kismamát ebben a kérdésben. Magam is majdnem meginogtam, hiszen ilyenkor tényleg a születendő kisbaba egészsége a legfontosabb az ember számára. A sok rossz tapasztalat után az első meglepetést nőgyógyászom okozta, aki teljesen feleslegesnek ítélte a toxoplazma-szűrést, mert, mint mondotta nulla százalék esélyem van rá, hogy éppen a terhességem alatt fertőződöm a kórral, hiszen több mint 10 éve élek szoros közelségben macskával. Pontosabban szólva, már régen átestem a fertőzésen ? mint a lakosság 99 %-a ? s mint tudvalevő, felnőtt emberben ? de a már megszületett gyermekben sem ? nem okoz gondot a toxoplazma. Csak az anyának a terhesség egészen korai szakaszában elszenvedett friss fertőzése okozhat problémát.

Igy hát nyugodtan aludtam együtt továbbra is kedvenc sziámi macskámmal, Szamócával, jártam alomszemléket végezni, és dédelgettem sajátjaimon kívül egyéb utamba kerülő macskákat és kutyákat. S ahogy nőtt a pocakom, macskáim isteni pihenőhelyet találtak rajta.

Miután Édua Fruzsina világra jött, bemutattam őt az ?otthoniaknak?: óvatosan, hosszan előrenyújtott nyakkal szaglászták az apró babácskát, minden mozdulatára pánikszerűen elmenekültek. Nem kellett aggodalmaskodnom, hogy rámásznak, ráfekszenek, stb. A gyerekszobába két-három hétig nem engedtem be őket, de ez inkább csak azért történt, mert keleti fajták lévén, folytonos nyervogásukkal felzavarták volna az alvó babát.

Édua talán fél éves volt, amikor egy délután a szülői ágyban aludt el, az ajtót nyitva hagytam, hogy halljam őt, ha felébred. Szamóca cica szépen beosont, és lefeküdt a kislány mellé, szorosan hozzásimult, Édua pedig a fejére tette a kezét. Így találtam őket édesdeden, egymás karjában szunyókálva.

Leánykám ebben a hónapban lesz két éves. Idén februárban végre teljesült álmunk, sikerült családi házba költöznünk. Mint ahogyan a baj vonzza a bajt, úgy az állatok is vonzzák az állatokat, azaz ha egy állatot beszerez az ember, bizton számíthat rá, hogy ennyivel nem ússza meg, számuk szép lassan egyre gyarapodni fog. Ennek megfelelően házunkkal örököltünk egy újabb macskát, Miút, a szürke cirmos macskalányt, valamint Bodrit, a hat éves puli kutyagyereket. Nem beszélve a négy lóról, és két fecskepárról, akik albérlők istállóinkban. Édua napkeltétől napnyugtáig ?házon kívül van?, csak étkezésekkor hajlandó a házban tartózkodni, különben macskázik, madarakat leskel, bogarakat tanulmányoz, de olykor átsétál a szomszédasszonyunkhoz, segít megetetni a csirkéit, elbeszélget a malackákkal ? ők még értik egymást ? megitatja Rexit, az irdatlan németjuhász kutyát. Szerencsére az istállók a hátsó kertben vannak, mert a pöttöm leány olyannyira nem fél a lovakól, hogy az már veszélyes a esti épségére. Ha pedig sikerül kiharcolnia, hogy felkerüljön a ló hátára, az egész falu hallja, ha le akarom venni onnan.

Mindezeket elöljáróban.

Most pedig ami a legfontosabb, hogy Édua egészséges, és nagyon jól boldogul az illatokkal. Születése óta összesen háromszor volt náthás néhány napig, láza pedig többnyire csak az oltásokat követően volt. Semmilyen fertőzést, allergiát nem kapott. Nem harapták meg sem a macskák, sem a kutya, sem a lovak, mert nem tesz velük semmi olyat, ami fájdalmat, vagy kellemetlenséget okozna nekik. Legjobb barátja azóta is Szamóca, aki mindent eltűr neki, még azt is, rogy a farkánál fogva indítja el. Hátrafelé. Simogatja, szeretgeti, eteti, itatja állatainkat. S bevallom, nem használom a baktériumölő szappant, tusfürdőt. Annak ellenére sem, hogy a reklám szerint, ha fűben játszunk gyerekünkkel, vagy kutyát simogatunk, azon nyomban baktériumok milliárdjait kell elpusztítanunk, mert ha nem, úgy elfertőződünk, hogy nocsak. (S még kérdezzük, miért dobják el az állataikat a gyermeket váró szülők?! Tisztelet a kivételnek.)

Hitem szerint csak az árt, amiről azt gondoljuk, hogy árt. Az amiről mi úgy gondoljuk, és nem az, amiről el akarják hitetni velünk ostoba reklámok még ostobább készítői, hogy ártanak nekünk. Félreértés ne essék nem a felelőtlenségről beszélek, hiszen az természetes, hogy nem engedem meg a gyerekemnek, hogy a lótrágyában ?eprészkedjen?, vagy a macskaalomban keresgéljen ismeretlen újdonságok iránt, mint ahogyan azt ebben a korban szokták a babák, de nincs is szükség külön figyelmeztetésre. Már megszokta, tudja, hogy nincs ott semmi keresnivalója. Sokkal izgalmasabb számára, ha csigát talál, ami hosszú időre leköti a figyelmét, nézegeti, ahogyan kidugja a szarvacskáit, majd visszahúzza. De a légyüldözéses versenyben is első helyen jár, kedvence pedig a gigantikusra megnövő, de ártalmatlan hím szúnyog, amely oly lomha, hogy még akár meg is tudja simogatni pici ujjacskáival.

Visszatérve az újra és újra felmerülő kérdéshez, hogy macska-e vagy gyerek, a válaszom immár saját tapasztalatból is: mindkettő. Én is lakótelepi lakásban kezdtem a macskázást, ide született a lányom is. Sajnos nem mindenkinek adatik meg, hogy családi házba költözhessen, ahol állatai lehetnek, pedig a gyermek normális lelki fejlődéséhez elengedhetetlen lenne, hogy állatok éljenek körülötte. Nem tartom egészségesnek sem testi, sem lelki szempontból, hogy sterilizált, a természettől eltávolodott, agyonurbanizált, betegségektől rettegő, állatokat csak fényképről ismerő embereket neveljünk a gyerekekből.

Majd? elfelejtettem egy igen-igen fontos dolgot: nincs az az izgalmas mese-, vagy rajzfilm a televízióban, videón, ami néhány percnél tovább magával tudná ragadni a két éves gyermek figyelmét. Sokkal-sokkal izgalmasabb, ami a kertben, az istállók környékén, vagy a fákon, a levegőben történik.

A Mókusfalvi Állatbarát Szolgálat információtárából

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 25 20:30 
Site Admin

Már nem azért, de ki nem sz*rja le, hogy milyen fóbiásnak néznek?

Azért vannak az ilyen boltok, hogy kiszolgálják a vevőt.
Ha nem tudják megtenni, az az ő szegénységi bizonyítványuk. Nem? [:le]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 25 18:31 

Köszönöm, akkor megint teszek egy kísérletet. Legfeljebb azt hiszik rólam, hogy akut macskafóbiám van, ezért keresek mnden nap macskariasztót :D !
Azt nem tudom, hogy a falnak mi árt jobban. A cica vagy a befújás?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 25 13:46 
Site Admin

Na végre kinyomoztam. Panzi macskariasztó.
Az egyik azt írta nagyon jól bevált a másiknak nem. Szerintem azért meg lehet próbálni, mert 500 Ft, és lehet, hogy a Te macsidnak is beválik.
A piros aranynál biztos jobb, ha másért nem, akkor azért, mert nem ken össze semmit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 25 13:23 

Nem tudom a spré nevét, lehet, hogy azért nem találtam sehol... Megpróbáltam szavakkal leírni, de lehet, hogy nem sikerült.
Szokjam meg, hogy falmászó cicám van? Mondjuk elég kedves látvány. Meg úgyis csak szept. 10-ig van már nálam. ( [:sad] ) Meg akartam is tapétázni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 25 11:11 

A spray nevét nem tudom [:nemerti] Én még nem használtam, csak hallottam róla.

Flagstaff: Gipszkarton falon kapaszkodik meg a cicád? Mondjuk abba ha egyszer belesüllyesztette a mancsát, utána már tudja, hogy lehet.
Nálunk az ajtófélfákon kapaszkodik, csüng. Úgy néznek ki, mintha szándékosan cikk-cakkosra terveztük volna :csatt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 25 07:38 
Site Admin

Hogy lehet, hogy nincs ilyen spray?

Tudod a nevét? Ha nem, majd megkeresem, mert egy másik fórumban láttam és azt írták, hogy nagyon bevállt.

Hogy a túróban mászik fel a falra a macsid? Acél körmei vannak? [:nemerti]
Bocsi, hogy a másik pozitív történettel még adós vagyok, de totál be vagyok havazva, ráadásul ma még a fejem is fáj. Légy egy kicsit türelmes. Szeretek írni és van is mit, mindig furdal a lelkiismeret, ha csórikáim mocsokban vannak. Meg a gyógyszer beadás is órákba telik.
Építjük az új elkülönítőket stb. [:sad]
De meglesz.
Kitartás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 24 20:22 

SEGÍTSÉG!
Falra mászik a cicám! (Talán tőlem :D )
A gipszkarton falon felmegy kb. fejmagasságig. Onnan ijesztget engem. Megrázó szemtől szemben látni egy cicát, amint a falon áll! Egy pillanatra aszittem, a vasbetonba fúrt bele magát. Na, erről hogy lehet lebeszélni? (Acéltapéta?)
Macskaellenes spré nincs a boltban. Trehány banda.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 20 11:48 

Rendben! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 20 11:43 

Hű, köszi, ez jó ötlet! Jobb, mint az enyém, az biztos... Ki fogom próbálni, és majd elmondom, mi történt. Jó? [:clap]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 20 11:27 

Vannak direkt macskáknak sprayk, amit nem szeretnek, így oda nem mennek, ahol befújtad...bár én még nem próbáltam ilyet.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]