fejlc
Pontos idő: 2017 szept. 24 08:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 25 07:59 

Hát lehet hogy veszek egyett!Az a baj hogy amíg nem tudjuk a teszt eredményét addig nem tudjuk se befedeztetne se ivartalanítattni mert ugy sok választásunk nincsen! [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 25 07:48 

Nálunk Bagira csinálta ezt, amikor vmilyen lelki baja volt (úgy érezte, hogy nem foglalkoztunk vele eleget, elutaztam vagy csak simán depis volt). Szerencsére már "kinőtte" és évek óta nem csinált ilyet.
Csengénél, aki a földet nyalta, nagyon bejött a Feliway párologtató. Szerintem ezerféle viselkedési zavarra jó.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 25 06:47 
Site Admin

...hát még én, hogy átérzem. [:sneaky] De tippem nekem sincs.
Úgy vettem észre, hogy aki eddig alomrajáró volt az könnyen vissza is szokik. Ilyen balesetek viszont vannak.
Egyébként is meg kell jelölni az új paplant is. Sorry Tudom, hogy nem vagy humorodnál, bocsi! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 24 22:46 

Szia!

Egy időben Pamacs is ezt csinálta...volt,hogy egy héten 3x mostam mindent...állítólag valami stressz érte vagy féltékeny v agy nem tudom...a többiek biztos tudnak okosabbat. :m De nálunk akkor oldódott meg a gond m ikor kapott egy második almostálat is :csatt Mivel Neked nem egy cicud van...nincs több tippem [:sad] remélem mihamarabb megoldódik a gond,átérzem ahelyzeted [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 24 22:25 

Sziasztok!Most pisilte le Baba az ágyunkat!Soha nem csinált ilyet!Lehet,hogy azért csinálta mert tüzel?Totál ideg vagyok,most vettem a paplanomat! [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 26 18:25 

Valaki egyszert azt mondta nekem, hogy a cicák az ember fejében lévő képeket "veszik". Ha valaki jellemzően képekben gondolkodik, azt meg szokták érteni a cicák. :)
Ez persze sok mindent megmagyaráz. Én kizárólag szavakban gondolkodom. Majd megpróbálok sugározni neki valamit, amiből megérti, hogy nem szabad asztalozni... Pl. odaképzelem a naccicát. Uis senki mástól nem fél...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 24 09:12 

Flagstaff írta:
Vilmosom (a kis kölcsöncica) már annyira felnőtt, hogy fel bír ugrani a konyhai pultra. Tudnivaló, hogy nálam bárhol lehetnek a cicák, KIVÉVE a konyhai pultot.

Szia!
Állítólag a macskák utálják az alufóliát, nem lépnek rá. Nálunk bejött. Az egész konyhapultot befedtük, s egy idő után Cininek már nem volt kedve felugrani.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 24 08:27 

Flagstaff írta:
Tudtok ennél meggyőzőbb módszert?

Szerintem, üljetek le és beszéljétek meg, mint felnőtt a felnőttel. Akár internetről is szedhetnél le tájékoztató anyagot és felolvashatnád neki, hátha belátja, hogy igazad van! :)) :D

Egyébként (ezt már komolyan), egyszer sok vendéget vártunk, és kénytelen voltam még reggel előkészíteni a dolgokat, és azokat ott hagyni az asztal tetején. A macskámat ismerve, arra számítottak, hogy fele a földön lesz, a másik felében meg cica láb és cica fenék nyomok, kaparás, harapásnyom.
Ha a konyhában vagyok, Kipp mindig felül a szerszámosládára a hűtő előtt és úgy figyel, mint aki apróbb trükköket akar ellesni. Nagyon szépen megkértem, hogy ne nyúljon a kajákhoz, mert az nekem nagyon fontos! Kippa nézett okosan, majd kicsit izgulva elmentem dolgozni.
És mire mentem haza? A kajákhoz hozzá sem ért! :)

Valaki egyszert azt mondta nekem, hogy a cicák az ember fejében lévő képeket "veszik". Ha valaki jellemzően képekben gondolkodik, azt meg szokták érteni a cicák. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 24 08:18 

Flagstaff, mesélek vmit a macskákról és a konyhapultról: Maximus, a kandúrom fejével lehet beszélni, amíg ô egyedül volt, nem is nagyon rosszalkodott. Aztán jött Kacér [8.] Neki mindig a lakás legmagasabb pontjai jönnek be és rá is jött, h a konyhaszekrény tetejére a konyhapulton át vezet az út. Nosza, ezt Maximus is kipróbálta! Én istenbizony próbáltam ôket lenevelni róla. Csakhogy: Kacért egyszerüen semmilyen módszerrel (ez halál komoly, a világon semmilyennel!!) nem lehet arról lebeszélni, amit ô szeretne. Úgyhogy egy idô után feladtam [:sad], mint ahogy minden nevelést, ami vele kapcsolatos (vannak dolgai, ne tudd meg...). Égetnivaló, bün rossz dög, de nem lehet rá haragudni, mert egyszerüen imádnivaló :D
Csak annyit mondok: bízz benne, h Vilmos nem ez a típus. Mármint ami a rosszaságot illeti.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 22 06:22 
Site Admin

Hali!

Azt mondják a vizipisztolyhoz hasonló dolgok bejönnek. Szerintem kiscicánál meg lehet próbálni. De biztosan macskája válogatja.
Nekünk Rozika olyan, hogy nem hajlandó a pultról lejönni, sőt rendszeresen a mosogatóba végezte a dolgát. Ez azért már nekem is sok volt és kivágtam az egyik karanténba, ahol viszont imád lenni, de csak egyedül. Ha nyitvahagyom az ajtót akkor sem jön ki. Mintha én tehetnék róla, hogy meghalt a gazdája és kitették az utcára. Egyszerűen nem volt hajlandó a földön járni. A pulton kellett etetni, ha valaki arrament lepofozta. Ha ledobtam, mintha rugó lenne a lábában máris ugrott vissza.
Rajta próbáltam ki a vizes módszert. Először mindig elrohant a víz elől- de csak fenn a pulton- aztán, leült és hunyorogva várta, hogy a gonosz ember kiélje szadista ösztöneit. Mikor feladtam, megrázta magát és belepisilt a mosogatóba. Ennyi volt a véleménye rólam és a módszeremről.
Már nem emlékszem kinél, de volt, hogy bejött. Bár nem loptam be magam a szívébe, az biztos.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 21 22:20 
Szia!
Szerintem készits valam olyat oda,amitöl retteg.Zizinél pl ilyen a porseprü,ha meglátja hanyatt-homlok menekül!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 21 17:30 

Vilmosom (a kis kölcsöncica) már annyira felnőtt, hogy fel bír ugrani a konyhai pultra. Tudnivaló, hogy nálam bárhol lehetnek a cicák, KIVÉVE a konyhai pultot. Milos, a nagy állandócica, már tudja, hogy ezért üvöltözés jár, ő nem is ugrik föl, de Vilmost nem hatja meg az üvöltözés. Ha rajtakapom, jelképesen kiporolom a gatyáját. (Szerintem nem fáj neki, de persze beszélni nem tud...) Meg elmondom (emelt hangon) hogy ez nem higénikus, mert egy perce még az alomban tapicskolt, most meg a kenyérvágó deszkán áll és fúj. Tudtok ennél meggyőzőbb módszert? Ez ugyanis nem nagyon válik be... csak néz rám, mint egy hülyére. ("Sajnos megbolondult..." - mondja a sárga szeme.) Ez nem világrengető baj, de nem bánnám, ha elmúlna.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 17 16:41 

Apportírozó cicát én is ismertem, de minek a macskának az "ül"? Ennél talán csak a "fekszik" lenne jobb! Milosnak mondhatom akármikor, hogy "fekszik", és 96%-ban végre is hajtja. Az "áll" paranccsal már nagyobb bajban lennék... :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 12 23:03 

Flagstaff írta:
De azért nyugtassatok meg kérlek: ugye a valóságban nincs olyan ember, aki az "ül" parancsot akarja megtanítani a macskájának??? [:think2]

Falgstaff, egy ismerősömnek volt cicája, aki aportozott. [:bleh] Persze, a játékaiért -el kellett dobni, hogy ő le tudja vadászni. :) Nem tanították rá, vagyis, nem tudatosan, de ha szóltak neki, hogy vigye oda valamelyiket, akkor ment és vitte. :)
Az igaz, hogy ebben a macsek is érdekelt volt...
De használnak cirkuszokban cicákat, nem? Nekik csak sikerült valahogy! Veréssel tuti nem...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 10 15:49 

Hát, a marad azért nem lenne rossz :D Nade én sem vettem túl komolyan, sztem kár olyanra idôt és enerigát pazarolni, ami eleve reménytelen :m
Mondjuk én az egyik makkámnak megtanítottam, h ha azt mondom: puszi, tartsa oda a fejét (ebben nem én vagyok azért az egyetlen :D ). De tegyük hozzá, ez is csak azért ment, mert ugye ô is akarja... Hiába, macska ez, nem kutya [:bleh]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]