fejlc
Pontos idő: 2017 szept. 24 08:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 344 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 08 18:51 
Site Admin

Köszi a felhomályosítást, de már rég tudom. Az egyik topikban le is írtam, hogy történt a dolog.

A másik!
Lécci írd le, hogy kb. mikor adtál nekik féreghajtót, mert egy-két hét múlva meg kell ismételni. Meg egyébként is be szoktam vezetni a nyilvántartásba. A sok szöveg közt elfelejtettem megkérdezni.

Egyébként ez a piszok Sziszi még el is bújt, nemhogy kajáljon. A kicsik a Gourmetet sem edték meg. Remélem a szárazat azért nasizták napközben.
Holnap mennek ki az új helyre, aztán meglátjuk hogy lesz?!
Már itt a fényképező, úgyhogy valószínűleg holnap fenn lesz a képük.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 1% értelmezése
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 08 17:57 

Kedves Junior! Az 1%-ról én annyit tudok, hogy jelenleg a 2003. évben felajánlott sZJA 1 %-okat osztják az APEH-nél. Jövőre remélhetőleg kaphattok, ha megfeleltek a kritériumoknak. Mivel Ti 2003.áprilisában lettetek bejegyezve amikor az ajánlások történtek, Ti még nem voltatok hivatalosan. Más: Nagyon tetszenek a cicus nevei. Az evésel kapcsolatban pedig azt tudom mondani, hogy a Sziszi és Bundás inkább a száraztápkat szereti, Márvány pedig vegyesen mindkettőt. Tehát szárazat is és szaftost is. A száraztápból a Friskis csirkés vettem és a juniort /ugyanabból/ az mindig bejött. A Bundás nagyon sok vizet ivott! A képeket előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 07 20:02 
Site Admin

Az anyacica Sziszi lett. A cirmos- Márvány a szürke, nekem Galamb a férjemnek Bundás.
Sziszi a kis kölykeire is fúj. Most velem alszik a párnámon, hogy egy kicsit hátha feloldódik. De sem ő, sem Bundás nem akar enni még most sem. Pedig Gourmetet kaptunk és vettem valami névtelen vacakot is.
Van amelyik csak azt eszi meg. De ők egyiket sem.
A kicsi lehet, hogy nasizik, ha nem látom, mert van pocakja, de az anyjuk csak kifele nyávog és sztrájkol.
Képet tudok küldeni, csak kölcsön kell kérnem egy gépet a lányomtól.
Ez csak idő kédése.
Holnaptól mehetnek ki az új helyre. Már majdnem kész.
Meglátjuk!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Köszönet
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 07 17:48 

Kedves Junior!
Köszönöm a kedvező jó hireket a cicákkal kapcsolatosan. Egy kicsit aggaszt az anya cica viselkedése, mármint, hogy nem eszik. Talán a sok cicus zavarja. Ha meglehetne azt tenni, hogy valamelyik cicáját a közelébe engedni, akkor lehet, hogy megváltozna. őbenne nagyon erősek voltak az anyai ösztönök. Nagyon jó anya. A bezárás valószinület zavarja mivel ő kinti macsesz volt alapvetően, mivel a volt gazdijuk hetekre eltüntek és igy a cica ki volt zárva a lakásból. A cicák mint mondtam már a pincébe születtek, ott is nevelkedtek egy darabig. a pinceajtó felül kilett vágva, hogy az anya cica betudjon hozzájuk menni. De ugye a cicusok nagyon okosak és tanulékonyak, eltanulták a mamától, hogy hogyan is kell az udvarra kimenni, és attól kezdve ők is gyakorolták eme tevékenységet és az udvaron folytatták a játszásokat, ami főleg labda volt, mindegyik szerette nagyon. Örülök neki, hogy az uj helyek elkészülnek, mert igy biztosan még több cicust megtudtok menteni.
A cicáknak van e már nevük? Ird meg légyszives ha igen, melyik milyen nevet kapott. Képet sajnos nem tudtok csinálni technikai okok miatt, de ha egyszer lesz remélem megnézhetem, hogy milyenek lettek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 07 10:58 
Site Admin

Kedves Farosz!

A kiscicák nagyon jól vannak. Esznek, játszanak, alszanak és fújnak a többiekre. Az emberekkel viszont borzasztó kedvesek.
Az anyacica kezdett éhségsztrájkba, amit nem igazán szeretek.
Felment a szekrény tetejére és ott dekkol egész nap.
Úgy néz ki, hogy ma, vagy holnap kész lesz a két elkülönítő és remélem, ha kiteszem a friss levegőre, akkor jobban érzi majd magát.
Az a lényeg, hogy ne fogyjon le és gyengüljön el, akkor biztos ellesz a kényelmes meleg helyen és a sok idegen cica sem idegesíti.
Velünk egyébként ő is nagyon aranyos. Dehát szabadon nem engedhetem.
Sajnos a "civilek" nem tudják és a menhelyek titkolják is rendesen, hogy minden olyan helyen, ahol sok macska van összezárva borzasztó sok cica meghal. Még a felnőtt, erős cicák is. Az országban élő cicák 80-90%-a fertőzött leginkább a coronavírussal, amiből aztán egészen durva dolgok jönnek ki. Bizton állíthatom, hogy ha valaki azt mondja, hogy nála nincs ilyen, akkor hazudik.
A legtöbbjüket személyesen ismerem és még tavaly kétségbeesve kértem a segítségüket, hogy ők mit csinálnak, hogy megmaradjanak. Először mind tagadta, aztán azt mondták- látva a pánikomat- hogy bele kell törődni, mert különben dilis leszek.
Hát van benne valami, de én akkor sem adom fel- és már többször bebizonyosodott, hogy nekem volt igazam. Most a hetedik csoda van alakulóban.
Engem egyáltalán nem érdekel sem a többiek, sem azon orvosok véleménye, akik rögtön el akarják altatni. Én élek velük és én ismerem őket annyira, hogy tudom, hogy érdemes megpróbálni mindent. Ezt meg is teszem, mindaddig, amíg a cica nem kéri, hogy legyen végre elég.
Úgyhogy azt mondom, legyél nyugodt, mertha már idehoztad őket, akkor nem valószínű, hogy valaki is jobban vigyáz rájuk, mint mi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Érdeklődés a pécsi cicák után
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 07 10:32 

Szeretnék érdeklődni a cicák hogy léte felől. Nagyon remélem, hogy jól vannak. Nagyon szomoruan olvasom a fórumot, ahol arról irnak, hogy megint van beteg cica illetve elment az örök vadászmezőkre. Vasárnap egész éjjel nem tudtam aludni a cicák miatt, nem tudom, hogyan vészelik át az idegen környezetet és azt a sok cicust. Itt nálunk is volt velük együtt 6-7 cica. /Ebből ugye három a sajátom. ők is már megszokták és kint keresték őket a :megszokott : helyükön. Hát bizony nekik is hiányoznak, nemcsak nekünk. Remélem hosszu életüek lesznek és valakinek, vagy valakiknek nagy-nagy örömet fognak szerezni kedvességükkel és természetes szépségükkel. Ha tudok természetesen fogok segiteni azért, hogy az elképzelések amit a fórumon olvastam meg tudjanak valósulni. A betegségekkel kapcsolatosan pedig az én beteg cicám /aki sajnos izületi gyulladásos, igy állandó gyógyszer szedésre van itélve, néha még az udvaron valami nyavalyás füvet összeszed és utána hány, hasmenéses lesz, akkor kapja az állatorvos által adott gyógyszert.Bélfertőtlenitőt és a humán gyógyszertárben kapható SMECTA por, vény nélkül is kapható, l-2 nap alatt rendbejön a hányása is és a széklete is. A hasmenéses cicuknál meg lhetne próbálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 07 07:13 
Site Admin

Itt kéne lennetek egy-egy ilyen "cicát akarok" tárgyaláskor.
Ezt egyedül Porcika ismerheti.

Siralmas, kiábrándító és az állatok jövőjét tekintve reménytelen.
Csak azoknak az állatoknak való az ilyesmi, mint az Illatos útiak, vagy más hasonló borzalmas helyen a halált váró állatok.

Egyébként én lennék a legboldogabb, ha oda tudnám adni őket. Szerintem ezt Ti is tudjátok.
A nagy válogatásom eredménye azért megvan, még, ha csak kevés cicánál is, mert rendszeresen - főleg, ha magam alatt vagyok- ellenőrzöm az odaadott cicákat és olyan megnyugtató érzés, mikor látom, hogy végre elégedett és vidáman él a család közepén. Az a legjobb, mikor szidják a "büdös dög-öt", mert szemtelen, romboló, de ellenállhatatlan. Akkor biztos, hogy egészséges. o:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 06 15:59 

Igen, és tudom, és megértelek. Tényleg.
Az a baj, h ez nagy dilemma. Alapvetôen azt gondolom, h a cicák megérdemelnek egy lehetôséget arra, h jó gazdihoz kerüljenek. De honnan lehet tudni, ki lesz az? Az ember még magáról sem tudja, mi mindenre lesz képes fél év múlva vagy mi történik önhibáján kívül. És én alapvetôen azt mondanám, h nálad vannak a legjobb helyen. De ott vannak a betegségek, amiktôl tényleg lehetetlen ôket megvédeni. Szóval nemtom. Én csak azért vetettem fel ezt a hirdetést témát, mert szerencsére én "talákozom" olyan emberekkel (rajtatok kívül is), akik szeretik a macskákat és úgy bánnak velük, ahogy azt ôk megérdemlik. Csak nem tudom, hogy lehetne ôket veled összehozni... Mindenesetre aki azt hiszi, h te szabadulni akarsz tôlük, annak tényleg NEM SZABAD macskát adni [:disgust] Mert ez a "csak egy macska" típus.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 06 10:22 
Site Admin

Janina!
Az a helyzet, hogy valóban nagyon kevés jó tapasztalatom van az emberekkel. De, ha követed a fórumot, vagy régebben az emilket, akkor láthatod, hogy meg is van rá az alapos okom. [:sneaky]
Csak két jellemző pédát hadd írjak:
Odaadtam a cicát, mert mindent megigért a csaj. A gyerekei elég nagyok voltak. Szoba cica lesz meg minden.
Két hónap múlva jön vissza nagy mosolyogva, hogy jött egy másik vörösért, mert amazt elütötte az autó. :csatt
Mikor megkérdeztem, hogy miről volt szó, hitetlenkedve nézett. Szóval nem adok másikat? ( És jön a szöveg, " hiszen ez egy csak egy macska").
Innen ne kelljen folytatnom a történetet. [:evil]
A másik jellemző az örökbefogadási szerződés. Hát ez nagy fegyver.
Leginkább úgy jönnek, mint a vásárba válogatni a termékek közt. És, amit el sem tudnak képzelni, hogy én NEM szabadulni akarok tőlük. Nekem ők az életem és ez fel sem merül senkiben. Mondjuk nem is csodálkozhatok, mivel a tapasztalatuk egészen más. [:sad]
Szóval mivel még mindig nincs nyomtatóm- de úgy néz ki, hogy szombaton már lesz- ezért nem tudom itt helyben a kezébe nyomni az öröbefogadási feltételeket. Ezért felküldöm a honlapunkra, amire persze rábólintanak, de a címét meg sem kérdezik. Ezeket hál' Istennek soha többé nem látom. És ez így van jól. Aki nem képes teljesíteni a követelményeket- ami egyébként törvény adta jogunk és én kötelességemnek is tekintem- azok meg sem érdemlik őket.
Tudod mikor fogja az orvoshoz vinni, megvédeni az autóktól, ivartalanítani és a gyerekére vigyázni, hogy ne plüss állatként kezelje?!
Nagyon kevés olyan ember van mint Ti, akik komolyan veszitek az élethez -és a minőségi élethez- a jogukat.
Attól tartok, ahogy telik az idő Ti is egyre inkább találkoztok ilyenekkel és akkor talán nem csodálkoztok, hogy én így állok hozzá.
És akkor még nem beszélem arról a hihetetlen tudatlanságról, ami a sötét, kongó fejekből árad. És ez sajnos jellemző a hasonszőrű társaimra is.
Most egy ilyen dillemmám van, amit majd emilben elküldök, hátha többen , többet tudunk tenni. Vagy legalábbis segíthettek dönteni.

De hogy Janinának is igaza legyen- amíg ezt az eszmefuttatást alkotom felhívott egy kiscsaj Ecserről, aki szerintem jó gazdinak néz ki és szombaton el is jön. Aki veszi a fáradságot, hogy elolvassa az örökbefogadásit és minden biztos nélkül eljön idáig, abban azért már inkább megbízhat az ember. Remélem. [:nemerti]

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junior 2005 okt. 07 06:55-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 25 18:35 

Olyat láttam, ahol a kiskutya kb. egy éves korában elhatározta, hogy átveszi a vezető szerepet az addigi főnöktől. Csúnya volt eléggé. (Persze nem is sikerült, mert közbeszóltak a gazdáék.)
Az én cicáim még mindig nem döntöttek. Folyamatos bunyó van. Édesek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 18:13 
Site Admin

A kutyáknál nagyon durván intézik el az ilyen dolgokat és én úgy vettem észre, hogy addig nincs vége, amíg valamelyik csúnyán nem végzi.
Sőt nálunk a lánykutyákat is figyeni kell, mert úgy összeugrottak már kétszer is, hogy majd szívrohamot kaptam, mire 3-an szétrángattuk őket.
Sőt az anyakutya a kicsi vakarcsot is úgy fejbe harapta, hogy majdnem annyi lett neki.

A macskák viszont jól megvannak. Gyorsan kiderül ki a főnök. Esetleg 1-1 tályog az eredmény. Aztán elég a főnöknek végigvonulnia és az egész banda tudja hová tegye magát.

A vadon élő macskák sem nyírják ki egymást, de kutyákat már láttam ilyet.
Ezért borzasztó nehéz a kutyamenhelyeken, ha nincs elég hely. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 17:25 

Nálunk is egy ideig a kis 6 hetes volt a vezéregyéniség, elküldte a 9 kilóst a táltól, kizavarta a fotelból, ágyból, stb. (Felejthetetlen látvány, ahogy a másfél tenyérnyi cica kergeti a közel térdig érő cicát...) DE MOST! Fordult a kocka! Nagykandúr (Milos a tisztességes neve) rájött ám, hogy nem csak őrá lehet rásózni, hanem ő is rá tud sózni másokra, pl. a kiscicára! Szegény pici az első ütéstől eléggé meghökkent... De most már nincs egy perc nyugalom, folyamatosan osztozkodnak a vezető pozícióért. Mondtam nekik, hogy a pici csak szept. 10-ig van nálunk, de arra a kis időre is érdekli őket. A kutyák ezt sokkal egyszerűbben eldöntik, nem? Náluk egy vereség azt jelenti hogy a másik erősebb. Cicáéknál meg azt, hogy a másikat újra meg kell verni... :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 08 11:25 

Igen. És közülük is a nôstény. Nálunk legalábbis matriarchátus van. A legkisebb kordában tartja és rosszra csábítja a jól megtermett kandúrokat :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 344 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]