fejlc
Pontos idő: 2017 szept. 20 09:15

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 344 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 18:58 

Junior!
Nem lehet megoldani, hogy amelyik akar az legyen kinti, vagy benti vagy vegyes?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 11:00 
Site Admin

:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 10:50 

Nálunk, Mezőtúron a két nagy macska szabadon ki-be jár a lakásból az udvarra és vissza. Az egyik, Süti, még azt is megtanulta, hogy hogy kell kinyitni a bejárati ajtót! :m ...Persze becsukni már nem nagyon megy! >:|
Mesélte húgom, hogy a kicsi szia cicája is nagyon mehetnék kifelé az udvarra. De nem nagyon merte eddig kiengedni. Néhányszor kiment vele és figyelt rá, de azóta állandóan az ablakban lógott és minden alkalmat megragadott, hogy kiszökjön. [:disgust] Most, hogy kicsit jobb az idő, húgom kint volt kertészkedni és kivitte magával a kicsit. Persz azonnal rohangálni kezdett. [:jump2] És ha hiszitek, ha nem, a két öreg, ivartalanított kandúr úgy vezetgette, irányította, vigyázott rá, mintha a saját kölyke lett volna. [:hug] Lehet, hogy felébredt bennük az anyai ösztön? [8.] :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 10:26 
Site Admin

Talán nem idevaló, de már nem akarok több topikot nyitni.

Szóval Sziszi, a pécsi anyamacs elég sok gondott okozot. Tök sovány, hasmenés, szem és fülgyulladás meg kitudja még mi?!
Pár napja, hogy jobb idő volt mindenáron ki akart menni. Nem örültem neki, mert itt ugye nem egy életbiztosítás a rohanó autók és a szomszédom őrült kutyája miatt.
Benntartani viszont kínzás lett volna. [:disgust] Így hát már 3. napja kiengedem és akkor jön vissza, ha akar. Egész nap nem is látom és sz*rik a fejemre, ha hívom.
Lényeg az, hogy mióta kijár, semmi baja. Még hízott is.
Akkor most mi van? Engedjem ki és aggódjam bucira a fejem, vagy tartsam fogságban és szenvedjen idebenn. [:think2] A rezervátumba nem mehet, mert azok a párduc nagyságú macsik, simán lenyomnák.

A másik ilyen jellegű probléma, hogy néhány cicát kitettem ide-oda. Mégsem állapott, hogy 33 macska van a lakásban, odakinn meg ott a sok kényelmes hely.
Kitettem hát Fekete Pocakot a női szakaszba, a legnagyobb elkülönítőbe.
3 napig lógott a kerítésen és kiabált, hogy hozzam be.
Hát persze, hogy behoztam.Itt boldogan alszik, eszik és csendben van.
Lehet, hogy nagyon magamhoz szoktattam? [:sad]

Mondjuk nem újdonság, de ezek szerint vannak szobacicának való macsik és vannak akik, belebetegednek ebbe a helyzetbe.
De az azért mégsem állapot, hogy a napom fele azzal megy el, hogy takarítok, mosok és még ami 33 macsi garázdaságaival jár.

Tudom, amit tudok, de néhány jótanács jól jönne. Bár tudom, hogy Ti nem foglakoztok ennyi cicával, de hátha.
A többi menhelyesek meg lesz*rják az ilyen dolgokat. Szóval nincs kitől tanácsot kérnem. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 28 10:56 

Era, ez nadjon jó! Úgy örülök, hogy azért léteznek hülébb mattkák is, mint Kipp. :D Ötször elolvastam, de szét röhögtem magam.

Ez a cicc az a cicc, aki a képen is nézelődik?

De akkor én is mesélek... Most, hogy rászoktam arra, hogy az ágyról lelógó lábbal alszom, hogy Kipp a párnámra férjen, végre visszajár esténként alukálni hozzánk. Éjjel felébredtem, és olyan tündérien nézett fel, hogy kénytelen voltam megsimogatni az édes búráját. Visszatettem a fejem, erre Kipp is rátette a mancsát a fejemre. Hát nem édes? :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 28 06:32 
Site Admin

:D Na, ja!

Ha valakinek macskája van, tényleg nem árt a pozitív hozzállás. :cool

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 27 22:11 

Míg én az előző szöveget klimpíroztam, Valaki lejátszott a hibiszkuszról még két virágot..... (+: a lakás különböző pontjain vizespohárban elhelyezett hibi-virágok - immáron 5 db!!!- igazán otthonossá varázsolják a szobákat. :D ) - ezt mondogatom, de lehet, hogy mégis inkább agyoncsapom ezt az [:evil] -t! [:blowup]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 27 22:02 

Sziasztok!

Írok kicsit a napunkról.. Hosszú lesz..

- Hajnali 1: alszom, mikor a Macska fölugrik a hasamra, és hízelegni kezd. (Mindent pozitívan kellene látni: Ez igazán remek, a Macs örül nekem, dorombszóra elaludni különben is kellemes…) :D

- Hajnali 3: alszom, mikor a Macska fölugrik a hasamra, és hízelegni kezd. (Mindent pozitívan kellene látni: Ez igazán remek, a Macs örül nekem, dorombszóra elaludni különben is kellemes...) :D

- Hajnali 6: Macs jó érzékkel mm pontossággal belenyúl a kisujjamon abba a rémes karmolásba, amit pénteken adott, és amire én már ránézni sem igen mertem. (Pozitívum1: elősegítette a gyulladás természetes öntisztulását- ehhez én úgyis gyáva voltam… Pozitívum2: még sosem pattantam ki ilyen gyorsan reggel az ágyból..) :D

- Hajnali ½ 7: „Alattomos pofon 1”: Hátulról, nekifutásból a térdhajlatomba kapok egy pofont, beroggyan a lábam, végigöntöm magamon a kávét.. (Pozitívum1: nem volt olyan forró, hogy leforrázzam a hasam… Pozitívum2: egész jól kijött a szép fehér pizsimből.. ) :D

- Reggel 7 körül: Zuhanyozok, a Macs kertészkedik. A búzáját földestől kiszedi a cserépből, és a felét átülteti a cipőmbe.. (+: végülis… Így tényleg szebb.) :D

- A mosás, takarítás miatt fél órás késéssel indulok (+: legalább a reggeli dugó sűrűjéből kimaradok) [:nemerti]

- Míg én a mhelyemen vagyok:

- 2 sor könyv kiborogatása a könyvespolcról (+: Könnyen visszarakosgatható..)
- A számítógépes ketyeréimet tartalmazó doboz leborítása, a tartalmának szétjátszása. (+: Na erre még nem jöttem rá..)
- Búza cserépből történő kicibálása, a földet a nappali padlóján széttapicskolva. (+: már úgyis legelhető az újabb adag.)
- A vicces fa macskaszobor feldöntése (+: nincsenek többezer éves kínai vázáim.)

- Hazaérek: Kárrendezés, Macskával való játék; hogy jól lefárasszam, és végre hagyjon aludni éjszaka..
- Vacsora (mármint az enyém): Macs a konyhából kirakva. Halkan beoson, és „Alattomos pofon2”: A szék háttámlájáról, suttyomban!!! Eredmény: 2 cm-es vérző karmolás a homlokomon. (+: de még mindig jobb, mintha fél éven belül harmadszor kellene rohannom a János kórház szemészeti ügyeletére…)
- Míg én a fürdőszobában a homlokomat tunkolom svédcseppel, és győzködöm magam a pozitív hozzáállás fontosságáról, Mirci lenyomja a konyhaajtó kilincsét, és nekiáll elfogyasztani a félbehagyott sült gyöngyi-lábat.. (+: úgyis mindig aggódom, hogy gizda, most legalább belakott..) :D

Itt tartottunk akkor, mikor úgy döntöttem, hogy mesélek Nektek kicsit… És a napnak még nincs vége?! [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 21 21:01 

Hogy ki a FőNÖK?
[:hysterical]

Hát a cica! [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 21 15:16 
Site Admin

Oké, de azért a Csevegőben nézd meg, hogy alszom a cicáddal. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 21 14:50 

Helló Junior!

Nekem nagyon tetszik. Remélem sokan felfigyelnek majd rá és adakoznak is az 1 %-al.

A többit majd privibe megirom, csak kevés az időm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: .
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 21 12:34 
Hogy ki az úr?? [:sad]

Természetesen a cica!Akinek van cicája az tudja hogy a macs csak addig engedékeny amig az ő érdeke úgy kivánja.És amikor már kellően be lettünk idomitva, [:thumbup] akkor bizony ugrunk amikor cicaőméltósága megkivánja.Nálunk egy 12 éves (volt) Kandúr az úr,és bizony a három férfiember és saját legnagyobb gondunk hogy legyen neki kaja,tiszta alom,meg simizés akkor amikor ő megkivánja.És ő ezt nyálas cicapuszikkal és fülkinyalással hálálja meg.De tudja hogy a fülnyalizásér én nem vagyok oda és nekem a nyakamba bújik.Hálás kis jószág gyönyörű smaragdzöld szemekkel. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 04 18:26 

Nagyon jó a topik címe!

Nálunk a cica teljesen abban a hitben van, hogy ő a főnök. Hiheti is mert nagyon el lett kényeztetve még az elején! Most meg már annyira akaratos, hogy...... nagyon.

A múltkor én már elaludtam, párom még fennt volt, gépezett. A cica nagyon ki akart menni a szobából, már késő volt nem akarta kiengedni, mert este már nincs neki kijárás sehova. Meg kinnt a virágok veszélyben vannak tőle. Ott ült az ajtóban és nyávogott. Rájött, hogy most bizony nem lesz kiengedve, fogta magát és bement a szekrény alá és ő bizony odakakilt!
Arra ébredtem, hogy mi ez a büdös és akkor mesélte ezt a párom.

Szóval ki akar lenni az úr a házban? :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 10 07:10 
Site Admin

Szia Magdi!

Ne a galériát figyeld- legalábbis a Te cicáid miatt ne, mert a csevegőbe fogom feltenni a képeket. Ahhoz, hogy a honlaphoz tudjak nyúlni a nagyfiam kell, ő pedig a fősuliba van Kecskeméten.
De a fórumba fel tudom tenni. Oksi? o:)

A Sziszi cica Márvánnyal kinn van az új helyen. Azóta sem evett egy falatot sem. Minden áron menekülni akar. De hát nem engedhetem szabadon. [:sad] Remélem minél hamarabb megszokja. Az éjszaka az ágyon a villanylepedőn aludt a többiekkel. Most reggel, hogy meglátott rohant oda, hogy engedjük ki.
Szerintem visszahozom a lakásba, mert így jobban szem előtt van. De, hát innen is szabadulni akar. [:nemerti]
Ez a legnehezebb a szabadból behozott felnőtt macskákkal.
Van, amelyik fel sem veszi, de van amelyik olyan, mit Sziszi. A francba!

Még egy: lécci az emil címed küld el az én citromail címemre.

Szóval: Sziszit behoztam a szobába. Itt horpaszt az ágyamon, de enni az Istennek se.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: féregirtás
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 09 13:43 

Kedves Junior!
A cicusok augusztus 18-án kapták a féregirtást CESTAL CAT nevü tablettában.
Remélem, ha kiteszed őket a szabadba akkor megjön az étvágyuk is. A galériát figyelem a képek miatt. Nagyon szépen köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 344 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]