fejlc
Pontos idő: 2017 nov. 24 09:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 344 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 01 13:24 

Hát a tenyésztés nem a "humanitárius" magatartás csúcsa.... [:sneaky]
Ez van. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 01 13:10 

junior írta:
ossi...üdv!

Sajnos nem a kandúrok fedeznek 3-szor, hanem az anyamacsok szülnek, nevelnek egyfolytában. [:sad]

3???????? Ez szörnyű! Normálisan egy macsek évente 2 almot szül. Ha nagyon jól tartják, akkor előfordulhat, hogy 3-at. Jól értem, hogy akkor a klub szerint az, aki fejes tehénnek -bocs: szülőgépnek- nézi a macskáját, az lehet jó tenyésztő? Vagy a macska valami szuper faj, amit nem visel meg a szülés, csak én nem tudtam? [8.]

Gondolom, ha nem hoz hasznot, elajándékozza valakinek. Vagy csak elaltatja...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 01 13:00 
Site Admin

ossi...üdv!

Sajnos nem a kandúrok fedeznek 3-szor, hanem az anyamacsok szülnek, nevelnek egyfolytában. [:sad]
Mikor megkérdeztem, hogy miért...elküldtek az anyámba.
Nem is élnek 5-6 évnél tovább. ( Ezt maga a tenyésztő mondta)
Hogy utána mi lesz velük, ha nem hoznak hasznot, arról már meg sem kérdeztem. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 01 12:55 
Site Admin

Ronika!
A diszplázival kapcsolatban igazad van. Nekem már teljesen kiment a fejemből. [:disgust]
Viszont az évi 3 alom az akkor sem kóser. max 2.
A legtöbb tenyésztő vállal garanciát, de ez nem egy műszaki cikk, hogy kicseréljük, ha bedöglik.
Azért ajánlottam Róth-nak, hogy menjel el és nézzen körül. Csak úgy tudja meg, amit akar, ha a saját szemével látja, mert lehet bármilyen klub, akkor is a pénz dominál.
Még azt sem vitatom, hogy szeretik a macsijukat, de pénzért bárkinek odaadják. A további sorsuk egyáltalán nem érdekli őket. És ez azért nem kóser.
Szerintem csináljanak üzletet élettelen tárgyakkal, de ne használják a macskákat méhkirálynőnek, aki egész életében szül.
A kölyök macskák ivartalanításáról pedig olyan a véleményem, hogy inkább le sem írom.
Leírta már egy pár komoly doki és, ha ezek a klubbok komolyan vennék, akkor odafigyelnének.
Persze az én nézőpontom csak macskaszemmel lát, úgyhogy a tenyésztők tuti, hogy a pokolba kívánnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 01 12:52 

Szia! Nem egy hím fedezhet max. 3 almot? Nősténynél tudtommal 1 (ritka esetben max. 2)/ év ajánlott.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 01 12:27 

Junior!

A macskamagazinban láttam,hogy van ilyen "klub", vagy mi, ahova a tenyésztők léphetnek be, ha fizetik a tagdíjat,és van aki ajánlja őket. Eme klub szabályzata szerint egy évben egy macskaanya legfeljebb 3 almot hozhat világra. Ez már túl sok?
Amúgy a "klub"nak elég szigorúak a feltételei, a kennelek kialakítását,a macskák tartását illetően. Ezeket ellenőrzik is amúgy,időről időre kimegy valaki, megszemlélni,mi a pálya. Akinél kihágást tapasztalnak,azt ki is zárják. Biztos TE is olvastad.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 01 12:21 

Én is nézegettem a Maine Coont egy darabig.
Én egy csajjal beszéltem szintén vidékről,aki abszolúte kedves volt, szintén mindenre válaszolt stb. ő még garanciát is vállalt a kiscicáira. De a fiatalkori ivartalanítás mindenképpen vagy szokás,vagy a vételnek feltétele,hogy megtedd a későbbiekben. Illetőleg más az ár,ha tenyész és más ha házikedvenc "minőségében" veszed meg. Van aki pont ezért kizárólag a hím kiscicákat adja el. A nőstényekkel nemtudom mit kezd. [:nemerti] De maga mondta,hogy tőle csak fiú kapható. [:sad] A Maine Coon-nak a nagytestű megjelenéséből adódóan fajtabetegsége a veleszületett esetleg öregebb korában komoly fájdalmat okozó dysplasia. Ebből a szempontból mindenképpen jó,ha garanciát vállal a tenyésztő,mármint,hogy az állománya mentes ettől a betegségtől. Mondjuk valamelyik topicban olvastam Junior a dysplasia szűrés etikai oldaáról alkotott negatív véleményét....Jogos. [:sad]
Nézd meg ezt a lapot: http://www.heartbreaker.hu/ szerintem itthon ők az egyik legjobbak. Nekem a hölgy nem volt túl szinpatikus,de a cicáit imádja, szívvel lélekkel csinálja,amit csinál, és megbízható tenyésztőnek gondolom-én.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 01 07:53 
Site Admin

Szia Róth! :D

A maine coon nekem is a kedvencem- a Ragdollt így fejből nem tudom milyen, de majd utánanézek.

A Maine coon viszont gyünyörű, okos és rettentő nagy egoja van.
Egyszer azt hallottam, hogy az egyik 15 kg-os macs, sarokbaszorította a nagymamát és addig nem is engedte ki, míg a család valamelyik tagja haza nem ment és kiszabadította. :D
Jó kis házörző lenne belőle.
Persze szerintem egyénenként változó lehet a tulajdonságuk is.
Minden esetre, ha tenyésztőtől veszel, jól nézz körül, hogy egészséges legyen- de ezt gondolom úgyis tudod. Elég körülnézni nála és sok mindent megtudhatsz.
Akiknél én érdeklődtem anno, volt köztük, aki 4 hónaposan ivartanítja a kicsiket, hogy más nehogy tenyészteni tudja. Szerintem ez kegyetlenség és csak a pénzre hajt. Ezért egy évben 3-szor is szülnie kell a mamának, ami biztos, hogy a kicsiken is meglátszik. Ilyentől biztos nem vennék. [:nem]
Viszont beszéltem egy hapsival- valahol vidéken, már nem emlékszem hol - annak a hangjából sugárzott a szeretet és mindenre simán válaszolt, amit kérdeztem. ő 80-120 ezerért adta a kicsiket. Godolom a többiek is.
Direkt vett egy tanyát, hogy ne legyenek bezárva.
Hát ennyi, amit tudok róluk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 30 19:03 

Mint írtam 18-évig volt/élt/ 1 cicánk, ami most 2006 januárjában pusztult
el. Nézegetem a cicákat, barátkozom a gondolattal hogy veszek egyet
- de örökké emlékezni fogok a régire-.
Nagyon tetszik a fajmacskák közül a Maine Coon és a Ragdoll is.
Találkoztál már ilyenekkel? Mi a tapasztalat...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 29 20:16 
Site Admin

Era...nyugika és lazaság. [:vigasz]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 29 20:02 

Vagy kifogyott belőle az elem.. [:vagany]

Értem én, biztos felfújtam a dolgot.. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 29 15:01 

Vagy berekedt a dorombolója

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 29 09:40 
Site Admin

[8.]
Front van?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 29 09:31 

Sziasztok!

Képzeljétek: MIRCI NEM DOROMBOL!!! Mikor hazaérek, máskor mindig negyedórás hízelgés, dorombolás,… Kedd óta megvan a hízelgés, köszöntő miákolás, bújik, mint régen is, de nem dorombol!! De legalább éjjel mikor jött a hasamra aludni, és megsimogattam, azonnal zenélt, ma viszont SEMMI!! Mitől lehet ez??? Egyébként ugyanúgy beszélget, hízeleg, simogattatja magát, játszik, tombol, eszik: minden a régi, csak nem dorombol: MI EZ??? [:help]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 08:12 
Site Admin

Ágika!

Most épp a vegyes megoldás van bevezetve, de egyáltalán nem vagyok nyugodt. [:nem]
Ha Neked is kb. 60 imádott állatod ölték volna meg az eszement emberek, akkor valszeg Te sem lennél az.
Mondjuk ez nem itt volt, hanem bunkófalván, de itt meg az autóktól féltem őket.
Ha kijön a szomszédom, akkor minden macs hajts vissza a lakásba.
Azt sem hiszem, hogy szivesen néznéd végig, hogy a nyugisan sétáló cicádat hátulról lerohanja az az eszement kutya és egy pillanat alatt eltöri a nyakát. Aztán a kezeim közt rángatózva hal meg.

Nekem ezt mind végig kellett néznem és kissé viseltesek az idegeim. Azért igyekszem a nekik legjobbat biztosítani, de a "jó szivem" nem okozhatja a vesztüket.
Na persze ott a bazi nagy rezervátum...de az egy külön szám.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 344 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]