fejlc
Pontos idő: 2017 nov. 22 05:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1900 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 123, 124, 125, 126, 127
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 03 10:59 

Nagyon köszi! Nekem is hasonló elképzeléseim voltak.
Tényleg nem ok nélkül kérdezem, de görényekkel kapcsolatos. Hétvégén egy előadáson voltunk, ahol már megint egyenlőségjelet tettek a macskák és görények közé. Szerettem volna biztos forrásból tudni, hogy nem az én ismereteim hiányosak, hanem a doktor úré... [:sneaky] Még jó, hogy én vagyok laikus, ő meg a "szagember"...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 02 17:15 
Site Admin

Ja igen!
Döghús, tojás, szoptatós cica.

Szerintem a vadon élő macskák, mint utolsó lehetőség, megeszik a döghúst és a tojást is, ha fel tudják törni. Márpedig a születésétől pld. erdőben élő cicák csinálnak ilyet, de valami nagyon tré helyen kell élnie, ha vadászni nem tud.
Hát a szoptatós cica megnézheti magát, ha 3 napig nem kap enni-inni.
De- mondom- az a lényeg, hogy bezárták, vagy a szabadban él.
Ha egészséges a cica valószínűleg visszajön a teje és tovább nincs gond.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 02 17:03 
Site Admin

Hali ossi!

Gondolom nem ok nélkül kérdezed, amit. [:think] Először is a makkák esznek gyíkot, csótányt, lótetűt meg ilyen finomságokat. :P
A békát még nem láttam és elképzelni sem nagyon tudom. Dehát, amilyen ínyencek, még ez is előfordulhat. De nem hiszem. Hacsak játékból meg nem öli és megkóstolja.

Ha egy anyamacska 2-3 napig nem eszik- és nem beteg, nem legyengült- akkor nem lehet baja tőle. Az ivás inkább fontos. De ezt biztos te is tudod. Ha a szabadban él és nem kap kaját, akkor úgyis kiszolgálja magát. Ha bezárják valahova, akkor már igencsak bajban van. Ha addig nem halt szomjan, akkor már utána talpra áll.
A kicsinyei a hasában úgyis elveszik, ami nekik jár, úgyhogy az anyamacs sínyli meg jobban a dolgot. Gondolom erre vagy kíváncsi.
Ha valaki gondozásába veszi és hajlandó inni, akkor nem valószínű, hogy baja essen bárkinek is. De ez csak a 2-3 napra vonatkozik.
Ha több idő volt mégis, akkor a magzatvíz is " megcsappan" és könnyen elvetél, vagy meghalnak a kicsik a hasában.
Hát ennyit tudok a dologról. Minden esetre nem akarom kipróbálni. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 02 16:07 

Sziasztok! Nekem pár kérdésem lenne, amire talán más tudja a választ... Pl. Junior, szerintem, Te tuti tudod...

Szóval:
A mattkák legyen és lepkén kívül esznek bogarakat?
Esznek gyíkot, békát?
Mi van, ha egy vemhes, vagy még inkább egy szoptató anyamacska 1-2 napig nem jut táplálékhoz?
A macskák esznek döghúst?
És vadászat közben lopnak tojást?

A válaszokat előre is köszi! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 25 11:05 

Sziasztok!

Nálunk is iszik Nudli tejet, de csak egy-két kortyot és imádja.

A doki azt mondta, mikor az első oltásra vittük, hogy a macskának a legjobb a házikoszt, úgy, ahogy te is eszed. Nálunk megeszi a tésztát azzal, amivel mi :) A paradicsomos szószokat kedveli a legjobban. A múltkor a töltött káposztát falta.

A csalamádét imádja, az olajbogyóért és a paradicsomért egyenesen oda van. Amin csodálkoztam, eszik a kifli belsejéből :)

Megkapja az olajbogyót, kinyalja a tányért, majd a fejével is kitörli, dörgölőzik a tányérhoz...csak az olajbogyónál csinálja ezt :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 24 17:32 

A Milosom iszik tejet, és semmi baja tőle! Kifejezetten szereti. Nem szándékosan próbáltam meg, rutintalan koromban ott hagytam egy bögre tejet, és mire visszatértem hozzá, egy bögre Milos volt a helyén. Kicsit megijedtem, de semmi. Sőt, hidegben kérni szokta, azt mondja: "tejet-tejet". (Hát, legalábbis így hangzik...) Szerencsés kivétel a szabály alól, mert ezen kívül szinte semmit nem eszik. Borzasztó válogatós.
Vilmosom, aki kb. 8 hetes, utálja a kölyökkaját. Az öregcicatápot szereti. Gondosan kiadom a megfelelő táplálékot, amitől mindenki szép egészséges lesz, erre sutyiban helyet cserélnek, amikor nem nézek oda. Tegnap vettem észre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 24 15:25 

Tök jó, akkor majd kipróbálom. Viszonylag gyakran fôzök tésztát, majd összekeverem alutasakossal.
Ne is mondd, az utobbi 2 hétben Felixet kaptak a makkáim, mert akciós volt és vettem egy csomót. Azóta fintorognak majd' minden másra.
Fájintos édes lehetett, ahogy ette a csalamádét :D A gyümijoghurtot Maximus is nagyon szereti.
Sôt, akkor már leírom, mi mindenért vannak oda:
- Sültkrumpli
- Chips, ropi
- Tejszínhab
- Gyroshusi
- Mogyoró
- OLAJBOGYÓ!!
- Fetasajt (más sajt nem nagyon)
Tök érdekes viszont, hogy a tej egyáltalán nem is kell nekik!! Soha nem adok, 1x mégis gondoltam, kaphatnak egy kicsit, mert jók voltak [8.] Megszagolták és egyszerüen otthagyták. Ennyit a macskáról és a tejrôl...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 24 14:56 
Site Admin

Szerintem simán lehet.

Most piszkosul megszaladt és vagy egy hónapja Gourmet-et kapnak.
Ma jött a moslékos ember. A kutyáknak hozott ilyen trugyit.
Éttermi maradék. Uborka, fogpiszkáló, szalvéta, sőt azt hiszem budi papír is volt benne. Ami ehető az: 1 db. virsli, 1 csirkecomb és az egész műlevesben ázó kenyér.
A kutyák nem zabálták meg, de a macsik összevesztek rajta. :csatt

Szerintem legyen az bármilyen extra kaja- megunják, ha mindig azt kapják. A tésztában nincs semmi, ami árthatna a cicnek.
Sőt tegnap Fájintos elette előlem a csalamádét. Az uborkát igaz otthagyta, de a káposzta meg a többi az lecsúszott.

Suminak a kedvence a sárgadinnyés joghurt. Mondjuk nekem is. De ez már rég nem számít. [:sneaky]

Szóval szerintem add a cicádnak, ami jól esik neki. Kivéve a tejet. Az egy nagy túró. Bár túrót azt adhatsz. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 24 14:32 

Sziasztok,
szerintetek lehet fôtt tésztát adni a makkának? Na nem magában, hanem inkább elkeverve vmi fincsiséggel... Az asztalról lepottyanó szemeket Maximus befalta, szóval úgy gondolom, nem lenne ellenére, ha gyakrabban kapna.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1900 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 123, 124, 125, 126, 127

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]