fejlc
Pontos idő: 2017 nov. 24 09:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1900 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 19 09:56 

Szia! Szerintem, a szaga érdekelte őket. :)
Kipp, a fiúk táljából lopkodja a husit. Verekszik vele, pofozgatja, nyervákol neki, volt, hogy még morgott is, körbecipeli a fél lakáson, de nem enné meg. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 19 09:40 
Site Admin

A kérdés jó, de szerintem kérdezz egy macskát! :D

Én nagyon finomakat tudok főzni- bár utálom- de épp az ilyen kajáért folyó háború miatt nem főzök semmi komolyat már évek óta.
Ha valami normálisat akarunk, akkor anyukámat felhívom és Dani busszal elhozza azt a potom 5 km-t.

Bár egy jó kis csülök pékné módra anyukámnak nem megy. Na meg a pizza. De gondoljátok el ezeket előkészíteni 24 megvadult ragadozó közelében. Még megkajálni is komoly erőfeszítés. [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 19 09:19 

Jó reggelt!
A macskáim tegnap totál ledöbbentettek - megint :D Képzeljétek, totál ráizgultak a gombára [8.] Na megenni azért nem ették meg, de a következô történt: amikor még zacsiban volt a konyhaasztalon, Kacér leült tôle fél méterre és meredten nézte, de közelebb menni nem mert. Aztán amikor megmutattam neki, onnantól kezdve folyamatosan a zacsiban turkált (volna). Amikor nekiálltam gombát pucolni, mindkét makka folyamatosan rajtam lógott, Kacér állandóan lelopkodta a vágódeszkáról a hulladékot (utána mindig lemosta a lábát :D ), nyalogatta, piszkálta, szóval nem volt egyszerü folyamat... Azért nem értem, mert ehhez képest egyik sem ette meg. Van tippetek, mért vannak érte ennyire oda ?? [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 15 19:39 

A konzerv kukoricát Zizus is eszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 15 13:20 

junior írta:
Van Nektek még ilyen különleges ízlésu? állatotok?

Anyuék Mogyoró cicája azért lett Mogyoró, mert imádja a mogyit :D
Maximust látni kéne, hogy eszi a sült krumplit, a pattogatott kukit, a csipszet, burgonyaszirmot. Odavan a fôtt zöldségekért, a kukoricáért. Multkor a salátámból kilopta a káposztacsíkokat (asszem az volt [8.] )
Persze minden ilyesmibôl csak pár szemet eszik, de azt látható élvezettel :D

Kacér ilyeneket nem eszik meg, viszont nagyon szereti a csokit - pedig állítólag nem érzik az édes ízt, de akkor nem tudok rájönni, mégis mi izlik neki benne?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 14 20:33 

Mano cicám nagyon szerette a banánt!
Zizi a chips-ért van oda. :) Na meg a fonalakért,hajszálért és ujabban a fültisztito pálcikákért [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 13 09:38 
Site Admin

Senkinek nem mondok újat, azzal, ha a világ legcsodálatosabb állatainak tartom a macsikat.
Az sem újdonság- a törzs fórumozók közt pláne nem - , hogy igazán elképesztő dolgokat tudnak alakítani és 10 év után is simán lenyomják a fantáziám. [:sad]
Az, hogy Ezüstnyíl sósmogyorót zabált- betudtam annak, hogy kívánós.
De ma reggelre valaki felfalta a kiwit. Szőrőstől, böröstől.
Macskafű helyett kívánta meg? [:nemerti]
Van Nektek még ilyen különleges ízlésű állatotok?
Az egy dolog, hogy a nyuszink, anno imádta a Calippo jeges fagyit, és még a banán is belefér egy növényevőbe.
Csoki a régi sziámink teljesen bezsongott egy Deep Heat nevű izomlazító krémért. Pedig, aki ismeri ezeket, olyan rohadt erős illóolajokkal van tele, és annyira erős a szaga, hogy az utcán is megérzik rajtad. Csoki nekiesett a karomnak, mikor bekentem és átszellemült képpel nyalogatta. Mikor elé toltam a tubust, arra is rácsapott, de töményen nagyon a fejébe szállt és egy jó darabig egyirányba szaladt.
Saci ugyebár megevett másfél szál cigit.

Akkor most az alapkérdés: " Mit egyen a cica? [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 05 14:23 
Site Admin

Mi ez a nagy smile roham? [:nemerti]
Én így is gondolom!!!
Nem vettétek észre?
Hiába, a korkülömbség?![:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 05 10:51 

junior írta:
Sok mindent megtudhatsz rólunk is és a többiekről is. Nagyon aranyos, művelt emberkék vannak ossinál is és végtelen szeretettel és felelősséggel viseltetnek az állatok iránt.
Én nagyon szeretem őket. [:vigasz] Biztos Te is így leszel vele, ha egy kicsit belemerülsz.
A nyáron 11-en meglátogattak bennünket és azt hiszem így még inkább tűzbe tenném a kezem értük.

[:hug] [:flower2] [:thumbup]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 05 09:46 
Site Admin

Kedves Halle!

Nagyon aranyos vagy, amiket priviben írtál, de most mégis ajánlanék neked egy másik fórumot, ahol a csajokkal rendszeresen eszmét cserélünk.
www.ossifraga.fw.hu
Sok mindent megtudhatsz rólunk is és a többiekről is. Nagyon aranyos, művelt emberkék vannak ossinál is és végtelen szeretettel és felelősséggel viseltetnek az állatok iránt.
Én nagyon szeretem őket. [:vigasz] Biztos Te is így leszel vele, ha egy kicsit belemerülsz.
A nyáron 11-en meglátogattak bennünket és azt hiszem így még inkább tűzbe tenném a kezem értük.
Amiket írtál, majd priviben megválaszolom.
Az avatart meg nagyon szivesen. De nem én követtem el, hanem a nagyfiam, aki ért is hozzá.
Addig is interferon ügyben keresd meg Porcikát, aki szegény végigcsinálta ezt a tortúrát és igen kiváló dokija van. Biztos, hogy sokat tud segíteni.

Üdv és, amint időm lesz válaszolok , de most el kell mennek a pálinkánkért. :csatt
Csak tudnám mi a frászt kezdek vele. Mi ugyan meg nem isszuk és kocsmát meg akarok nyitni.
Na ez már egyéni szoc. probléma. [:nemerti]
Szia és írjál a kicsi sziámiról. Adod-e a máriatövist, vagy egyáltalán hogy van?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 04 12:01 

Húúú, ezt az árat nehéz überelni. :D

A 10% baromfihús nem is olyan rossz. A whiskasban, meg ilyenekben van 4%. Az azt jelenti, hogy a fele kb. hús, 35-40% fehérje, és kb. 20-21% cukor/szénhidrát. A macskakajákba, olyan 30%-ig szoktak elmenni szénhidrát/cukor tartalommal, még a jó minőségűeknél is.
Szóval, nem is olyan rossz az a macskakonzerv. ;) Persze, ha jól számolok, tekintve, hogy van egy gyanúm arra, hogy diszkalkuliás beütésem van. :))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 04 09:30 
Site Admin

Ez a kutyatáp 1250 g-os és 175 Ft-ba került.
A macska 850 g-os és 117 Ft. A Lidl- be vettem. Szerintem a macskakajába sincs taurin, de mindjárt kikukázom. Arra emlékszem, hogy cukor. Még csodálkoztam is, hogy mi a fenének bele cukor.
Legalábbis az enyémek egyáltalán nem szeretik az édességet.
Megyek kukázni... aztán leírom mi van benne...elvileg!
Na megvan! A macskakaja: hús és állati származékok (min. 10% baromfihús), gabonafélék, fehérjekivonat, ásványi anyagok, cukor.
részletezve.nyersfehérje:7,5 %, nyerszsír: 6,5 %, nyershamu 2,5%,nyersrost: 0,3% és nedvességtartalom 80%.
Aztán egy csomó rizsa, hogy milyen kiválló minőségű emberi fogyasztásra is alkalmas pipihúsból készült, + teljesértékű stb.
A kutyakaja: baromfihús, hús és állati származékok, gabonafélék, ásványi anyagok, zöldségek, vitaminok.
Nyersfehérje 7,8%, nyerszsír 5,6%, nyershamu 2,6%, nyersrost 0,4% és nedvességtartalom 79%.
Aztán ugyanaz a szöveg, mint a macskakaján.
Hát ettől nem lettem okosabb. A cukor, ami a macskáéba van még, de pont az nem tetszett.
Hogy mik azok az ásványi anyagok, azt csak a Jóisten tudja. [:nemerti]
Persze tudom, hogy a minőségi kajákon név szerint fel van sorolva, sőt, ha jól emlékszem a részletezés EU előírás is, de ez van. [:sad]

Egyébként nagyon sok baromfifeldolgozót megkerestem már és annyi igéretet kaptam, hogy nem tudom hová rakni. Kajának viszont bőven van hely. Egyszer a ceglédiekkel elhoztunk valahonnan kacsaszárnyat, de olyan zöld és büdös volt, hogy még megfőzve se mertem odaadni nekik.
Szóval keresgélek tovább, aztán vak tyúk is talál szemet.[:think]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 04 00:39 

Szia!
Én sem tudtam még soha kiszámolni így. :) De most erőt vettem magamon. :))

Ezt a csirkehusi dolgot azért mondtam, mert így viszonylag jó minőségű kaját lehet előállítani, amiből még lehet visszavenni, tehát valamennyire még lehet rajta "rontani". Ezért kérdeztem, hogy a kutyatáp mekkora és mennyibe került?

A taurinhoz... Szóval, ha kutyatápot kapnak és kevés macskatápot, akkor mindenképpen jó, ha teszel bele. Soha nem próbáltam az állataimat taurin-mentes kajával etetni, de gyanítom, hamar meglátszana rajtuk, minimum abban, hogy fáradékonyak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 03 23:24 
Site Admin

Az a helyzet, hogy így még nem számoltam ki soha , hogy egy-egy macska mennyit eszik és az mennyibe kerül.
Azt tudom mondani, hogy mikor rendesen el vagyunk látva kajával, akkor naponta kétszer 2 db 10literes vödröt pakolunk tele alutasakossal és azt eltüntetik 5 perc alatt. Plussz ehhez még jön kb. 6 kg száraztáp, hogy legyen mit rágcsálni napközben.
Szóval én kicsiben nem tudok számolni. [:sad]
Sokszor egy-egy gyengélkedő macsi kap külön Gourmet konzervet, vagy néha egy kevés Royal canin száraztápot.
A kicsik soha nem kapnak kutya konzervet és a nagyok is csak nagyon ritkán, amikor a macskakaja rosszabbul néz ki, mint a kutyáké.
Egyébként voltunk egy pár ilyen "névtelen" kutya-macskatápot gyártó cégnél és jobb, ha nem tudod miket tesznek bele. ők maguk mondták- persze nem a fejesek-hogy gyakorlatilag nem sok különbség van a kettő közt. Meg, hogy a németeknek el sem mernék küldeni.
Hát persze, hogy én is szeretnék minőségi kaját adni nekik, de ez nem mindig jön össze. Vannak ilyen átmeneti időszakok, mikor se pénz se posztó.
A csirkehúsról megintcsak nem tudok nyilatkozni, mert nem tudok annyit venni, hogy elég legyen nekik.
Majdcsak megoldjuk valahogy. Eddig is volt valahogy... nincs túl sok választásom.
Most, akkor a taurinnal mi van?
Azt értem mire való, de adjak a kajájukba, vagy ne?[:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 03 15:19 

Junior, azt megkérdezhetem, hogy a kutyatáp mennyibe került, illetve, mekkora adag? És a cica táp?

Ne nézz hülyének, meg a számoláshoz is béna vagyok, de próbálkoztam...

Azt vettem alapul, hogy a két görényem napi adagjának megfelel kb. 1 egész csirkecomb, pl 2 tojás, meg némi rizs + zöldség körítésnek (pl. bele reszelt répa). Whiskas konzervből (ha megennék), ketten kb. 3-400 grammot ennének. A 400-at egyébként, simán megeszik, ami akárhogy is számolom, minimum napi 400 forint. Kippa is kb. ennyit eszik belőle.

Viszont, ha jól számolom, (pl. Tescoban vásárol husival -ahol most 450 forint körül van -nem reklám! És egy kilóban 6 egész csirkecomb szokott lenni..), a napi adagjuk simán kijön max. 100-120 forintból/fő. Szerintem, a két göri napi adagja megfelel egy átlagos macsek napi adagjának...
De 760 forintos csirkehusival számítva is olyan 120 forint a hús+ tojás 20 forint.

Oké, nem számoltam a vizet és a gázt, ami az egész összefőzéséhez kell.

Spórolni lehet a pl. rizs növelésével, meg a kapott adag csökkentésével. És, szerintem, ez jobb egy macseknak, mint a rohadt olcsó táp, vagy a kutyatáp.
Az meg már extra, hogy fejenként egy-egy kiskanál mézet, vagy vitamin pasztát belenyom az ember.
Én úgy számolom, hogy ha egy 200g-os tápot megkapsz 50 forintért, az egy jóllakott cicának 100 forint/ nap. De nem hiszem, hogy 50 forintért bármilyen konzervet lehet kapni, illetve, hogy az alkalmas lenne egy cica etetésére.

De pl. a farhát még olcsóbb, és abból a csont is mehet bele, mert abban már nincs szálkásan törő csont. A kiscicáknak -ha esetleg a csontot le lehet darálni,- akkor kifejezetten nagyon jó, hiszen kalciumhoz is jutnak.

De javítson ki valaki, ha nagyon nagy hülyeségeket mondok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1900 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]