fejlc
Pontos idő: 2017 nov. 24 09:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:49 

Grabowsky írta:
Janina írta:
Sziasztok,
a májból és a halból a taurin az a fontos tápanyag, ami a látáshoz szükséges (??). Ez viszont a jobb tápokban benne van, szóval nem feltétlenül fontos sztem a máj és a hal.

A hallal kapcsolatban itt van egy rövid angol nyelvű cikk, amelyikben leírják, miért NE adjunk halat (főleg tonhalat és lazacot) a macskáknak.
http://www.littlebigcat.com/index.php?a ... ousforcats

Üdv

Tudtommal, a főtt hal sokkal kevésbé ártalmas a macskáknak (is), mert a főzés lebontja azt a szutyok enzimet, aminek most nemtom a nevét.

Mellesleg, a taurn nem csak a szívnek kell, hanem az ivarszerveknek, izmoknak, szóval, szinte mindennek a macska szervezetében és plusz taurin nem árt, de a kevés igen.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:45 

Dzsulo írta:
Most a szilánkosan törőkről írtál, vagy a csirke csontról?

Hááát, szilánkosra törő csirkecsontokról. :D Nálunk csak ez a verzió játszik...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:44 

Janina írta:
Sziasztok,
a májból és a halból a taurin az a fontos tápanyag, ami a látáshoz szükséges (??). Ez viszont a jobb tápokban benne van, szóval nem feltétlenül fontos sztem a máj és a hal.

Taurin a csirke- és pulykaszívben van a legnagyobb mennyiségben és hőre érzékeny, tehát ha egy kis extra taurinhoz akarjuk juttatni a macsokat, akkor nyersen adjuk nekik a szívet. Egyébként a macskatápokban van taurin. Ezért nem jó pl. kutyatáppal etetni a macskákat, mert azokban nincs és a macskák számára a taurin esszenciális aminosav!

A májban vas van és talán D vitamin.

A hallal kapcsolatban itt van egy rövid angol nyelvű cikk, amelyikben leírják, miért NE adjunk halat (főleg tonhalat és lazacot) a macskáknak.
http://www.littlebigcat.com/index.php?a ... ousforcats

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:41 

ossi írta:
Bocs, pontosítok, mert azért én is fosok ilyenektől... Szóval, sütve, főve, azért nem adnám nyugodtan, de nem is kapok a szívemhez, ha véletlenül hozzájut.

Most a szilánkosan törőkről írtál, vagy a csirke csontról?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:36 

Viszont, most nem rég olvastam vmit, amiről máshol még sosem nem. (Arról jutott eszembe, hogy Kipp a hétvégén kizabálta volna a mazsolát a túró tortából, ha hagyom.)
Szóval, egyre inkább úgy tűnik, hogy a mazsola, illetve, a szőlő nem tesz jót e vesének. Embernél feltételezik, és ugye akkor miért lenne másképp az állatoknál? Szóval, legyetek óvatosak vele, és inkább sose kapjon az állat.
Nem bizonyított, mint ahogy az sem, hogy a túl sok szénhidrát és a cukorbetegség között összefüggés lenne, de bizti, ami bizti...

(Képzeljétek, nálam teljesen eltűntek az olvasatlan hozzászólás üzenetek!!! :D )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:26 

Bocs, pontosítok, mert azért én is fosok ilyenektől... Szóval, sütve, főve, azért nem adnám nyugodtan, de nem is kapok a szívemhez, ha véletlenül hozzájut. Legalábbis, az én macskámat tekintve, biztos nem, de mindenki a sajátját ismeri.
Darálva, viszont, tuti mehet -beteg, legyengült cicnek, főleg!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:20 

Janina, Kipp nem szokott ilyesmit megenni, csak a főtt csirkenyakat. Kivéve, ha tőlünk lopja. Abban, viszont, van sült csirkecomb csont is, és ahogy az "eredményt" elnéztem, nem szétrágja, hanem gyönyörűen elszopogatja. (nem hegyes vége van, hanem legömbölyödött, szálas).

Egyébként, görényeknél is téma a csont és elővigyázatosságból nem adnak akármilyen csontot nekik. Az egyik görények táplálkozásával foglalkozó fickó kíváncsiságból felhívott vmilyen központot (Amerikában van egy központi nyílvántartás orvosi esetekről) és a nyílvántartás szerint, 1, azaz EGY(!) görény halt bele csontevésbe, de azt sem lehetett tudni, miért (tehát állt-e mögötte vmi?)?
És ha belegondolsz, a gyomorsav/nyál rohadt erős sav, aminek pont az a lényege, hogy lebontja akár a csontot is. Vagyis, jó eséllyel nem okoz gondot.

Egyébként, ettől függetlenül, én is azzal értek egyet, hogy a szilánkosan törő csontok megvonásától az állatnak nem lesz semmi baja, tehát, a biztonság kedvéért tényleg nem kapjon, de ha jól megfőződ, sütöd, netán ledarálod, akkor nyugodtan kaphatja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:56 

Én is megkérdeztem Attila nagymamáját, aki kutyázik, így tudja az ilyen dolgokat. Sőt még törtem is klopfolóval, hogy megnézzem hogy törik :D
A legtöbbször a csirke comb csontját kapja. Da ha egész csirke sült, akkor abból több finomat kap.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:52 

Dzsulo, akkor a nyakon kívül végül is bármelyik csontját megkaphatja? Te melyiket szoktad Nudlinak odaadni?
Az az igazság, h én egyszerüen paranoid vagyok a macskáimat fenyegetô veszélyeket illetôen, de ezt már úgyis tudjátok...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:47 

Én is tudom, hogy nem ihatnak tejet, de Nudli imádja. Ritkán kap, és csak keveset, de fel van háborodva folyton miatta.
Janina: Én úgy tudom a csirke nem törik szilánkosra. A kacsa és a liba igen. Én ha csirkét csinálok, a csont Nudlié, amiből jut az egész lakásba szanaszét. Egyszerűen imádja, de nem ott, ahol adom neki, hanem a lakás különböző pontjain jó azt enni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:43 

Sziasztok,
Junior, nekem ezzel a tej dologgal csak 1 problémám van: én is nagyon ellenzem és igyekszem úton-útfélen lebeszélni róla a macskatartókat (köztük anyámat is), de amikor azt mondják, h semmi baja nincs tôle a cicnek, akkor mégis mivel érvelhetnék még?? Mert ugye tudjuk, h nem minden makka kap hasmenést a tejtôl...
A másik: Grabowsky, Porcika, cáfoljatok meg, ha rosszul tudom: a májból és a halból a taurin az a fontos tápanyag, ami a látáshoz szükséges (??). Ez viszont a jobb tápokban benne van, szóval nem feltétlenül fontos sztem a máj és a hal. Bár én szoktam olajos halat adni nekik, de nem különösebben rajonganak érte.
Én a csirkének semmijen csontját nem adám oda a macskáimnak, mert tudtommal ezek a szilánkosan törôk. Ugyanígy a pulykáé is. Ha jól emlékszem...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 08:42 

Sziasztok!
Csak egy rövid megjegyzés:
Tilos a vöröshagyma! Ezt azért írom, mert nagyon sok bébiétel tartalmazza, tehát ezeket nem szabad a cicáknak adni.
Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 02 07:13 
Site Admin

Ezt az írást a következő honlapon találtam: itt
Sok okos és érthető dolog van még itt. Kezdő macskásnak és, aki még mindig a népi hiedelmekben él, annak melegen ajánlom.
Az etetésről ez az alap!
Mit egyen és mikor? Legtöbben úgy gondoljuk, hogy a "kapsz tejet vajat, holnapra is marad" gyermekdalból máris értünk a cica táplálásához. Sajnos, nem így van. A macskák a tejben lévő tejcukrot nem tudják megemészteni. Csontjaik ettől legyengülnek.
- TILOS tejet adni a cicának!
- Fontos a forró vízben megmártott - tehát nem teljesen nyers! - máj és hal is, mivel a halból a látáshoz szükséges, a májból pedig az ép szervezethez szükséges ásványok kerülnek a cica szervezetébe.
- Adjunk bátran dobozos ételt is!
- A macskát jó naponta kétszer kis adagban etetni. (Súlyától függően egy-két evőkanálnyi konzerv táp, vagy annak megfelelő mennyiségű más étel)
- Adjunk a cicának zöldséges bébiételeket.
- Kapjon csontokat, hogy erősödjenek a fogai. Kerüljük azonban a csirkenyakat! Feltapadva a szájpadlásra fulladást okozhat!
- TILOS disznóhússal etetni a macskát, főleg nyers állapotban!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 02 08:21 

Szia Flagstaff,
én annak idején megkérdeztem az állatorvosomat ugyanerrôl. Fôleg azért érdekelt, mert junior tápból nagyon kicsi a választék... Ô azt mondta, h gyakorlatilag csak annyi a különbség, h a kölyöktápokban több a kalcium. Azt is mondta, h nyugodtan ehetik a felnôtt kaját, csak tegyek bele Ca tablettát. Szóval én a makkáimnak már 4-5 hónapos koruktól simán adtam a felôtt tápot. Persze gondolom a komolyabb kajáknál (pl. RC) lehetnek lényegesebb különbségek...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 01 11:46 
Site Admin

Szia Flagstaff!

Szerinted mi a külömbség a felnőtt és a junior táp közt?
Kb. semmi. Amit ráírnak egy dolog, de ami benne van az egy másik.
Azt tudom- mert jártam a gyártónál, -hogy a németeknek gyártott Whiskasba bele sem merik tenni azt, amit itt. Szerinted van olyan, aki ezt leellenőrzi?
Ha pici cicáról van szó és enni tanítom, akkor a Gourmetet veszem nekik, mert jó pépes és rögtön rácsap. Na és persze eredeti francia. A Whiskas junior viszont kemény és a pici fogaival el sem tudja rágni. Soha semmi probléma nem volt belőle.
Ne felejts el, hogy ez üzlet és mindenki lesz*rja a macskádat.
Neked kell kiképezni magad, hogy tudd, mit szabad és mit nem.
Szerencsére már van rá esélyed, hogy ezt meg is tudd tenni.

Bocs a hangnemért, de mára totál tele van a nemlétező t*köm az egész rohadt világgal.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]