fejlc
Pontos idő: 2017 szept. 24 08:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 21 17:13 

Köszönöm a sok segítséget! Az adagcsökkentés nem vált be, úgyhogy akkor nekiállok répát reszelni. Meg ma végre el bírok szabadulni éjfél előtt, és benézek az állatoshoz kímélőkajáért.
Még egyszer köszönöm, és megragadom az alkalmat, hogy mindenkinek kellemes hétvégét kívánjak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 19 16:08 

Szia Flagstaff,
én is küzdöttem az egyik makkámnál hasmenéssel kb. 2 hónapig. Nálunk is pont ez volt: evett, játszott meg minden ok volt, csak az a hasmars...
A dokik a következôt tanácsolták/szokták tanácsolni:
- Fôtt csirkemell (v. csirkehús, ahogy Grabowsky írta) - nem olcsó, de állítólag hatásos, bár nekünk nem igazán vált be
- Nyers csirkenyak bôr, inak, stb nélkül, felkarikázva, húsklopfolóval összetörve (ezt meg már én írtam lentebb egy kicsit :D)
- Kefír - helyreállítja a bélflórát
- Lehet kapni vmi Pro-Bio port a dokinál erre speciálisan, már nem jut eszembe a pontos neve (rég kellett - hálstennek), de a többiek tutira tudják - vagy a doki -, ezt a kajájába kell keverni
Hogy mitôl lehet? Jó kérdés... Kacérnál 1x csak abbamaradt, bár látszólag semmi nem használt (azért kb. 2 hónap hasmenés elég húzósan sok), már kezdtünk az orvossal arra gyanakodni, h a gyári kajára érzékeny.
Sztem elôször próbáld ki ezeket amiket írtunk, aztán ha nem múlik el akkor hívd fel a dokit.
Remélem, tudtam/tudtunk segíteni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 19 08:48 

Flagstaff, szerintem, ha a túlzabálástól lenne, akkor inkább kihányná, mint hasmenése lenne tőle. A hasmenést -ha nem betegség áll mögötte- a nem megfelelő emésztés okoz (megerjed a kaja a pocijában).
Diétára meg nem csak a hasmenés megszüntetése miatt lenne szükség, hanem a pocija megnyugtatására is.

Így, hogy Grabowsky írta a párolt csirkehusit, már beugrott, hogy dokik is ezt szokták javasolni. Pici, a kajába reszelt sárgarépa is "összefogja" a székletet, és némelyik baktérium ellen (pl.E.Colli) is jó.

Egyébként, tudomásom szerint, a diétás kaja szinte azonnal hat, szóval, etetés után látszik, hogy segít-e vagy sem. Ha nem, akkor inkább doki...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 18 17:35 

Szobacica, igen. Valószínűleg szobában szüetett, onnan került ki a híd alá egy fél napra, és onnan vissza a szobába. (Bár az elejét csak tippelem, én a hídnál kapcsolódtam be a történetébe.) Érzékeny a pici pocija? Megpróbálom a Royal Canint, hátha... Nem is tudtam, hogy van ilyen kaja is. Köszi!
De nehogy azt higgyétek, hogy két alutasakot eszik és slussz! Egyet reggel, egyet este, napközben pedig a kitett szárazkaját. A gazdija mondta, hogy napi két tasak, viszont a szárazkajáról nem emlékezett meg. De ha azt nem teszem ki, akkor a Milos, az én nagykandúrom, idegösszeroppanást kap. Így is azt hiszi, hogy nem szeretem már, azért kell nekem másik cica.
Esetleg kihagyom a reggeli tasakot... Hátha csak túlzabál. Ha nem, akkor Royal Canin!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 17 18:53 

Sziasztok!

Érzékeny gyomorra nekünk (Cininek) a Hill's Sensitive Stomach vált be, bár neki nem ment a hasa, csak állandóan hányt. Ez elméletileg felnőtt macskaja.

A hasmenésnek millió oka lehet.
Megpróbálhatod a párolt csirkehúst (bőr nélkül) rizzsel, de ha nem múlik a hasmenés, feltétlenül vidd el orvoshoz a cicát, nagyon hamar legyengülhet és kiszáradhat.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 17 18:18 

Flagstaff, ugye jól értem, hogy ő szoba cicc? Csak fertőzés-ügyileg kérdezem...
Viszont, a táptól lehet. Nem minden cicc pocakja birkózik meg könnyen a kajával. Ilyenkor diétát szoktak javasolni. Pl. emlékezetem szerint, a Royal Caninnak van ilyen érzékeny pocakos tápja.
A többi, ilyen diétás kajának utána kéne néznem, de asszem, párolt rizs tuti van benne. Talán párolt csirkehusival? És fokozatosan átszoktatni "nehezebb" kajára.
Ha attól nem javul, akkor doki. De mivel, írod, más tünete nincs, szerintem, ilyesmi lehet, nem betegség.
A két tasakkal beéri??? Nálunk 3, majd nagyon hamar 4 lett a minimum napi adag. :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 17 17:24 

Ha jól emlékszem, igen. (Nincs most itt a könyvecskéje.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 17 17:19 
Site Admin

Be van oltva kombináttal?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 17 16:55 

SEGÍTSÉG!!!
Még nyáron lakott nálam pici lelenc cica, Vilmos néven anyakönyvelve. Aztán találtam neki gazdit, kábé egy hónapja el is vitte a lány, de mivel külföldre kellett utaznia, és Vlmos még túl kicsi ehhez, addig viszahozta hozzám.
Nem ez a baj. Vilmos egy métert nőtt egy hónap alatt, csillog és dorombol. Jó dolga van.
Csütörtök óta van újra nálam, Whiskas juniort fogyaszt ipari mennyiségben, (napi két alutasak,) és iszik mint a kefekötő. (persze csak vizet.) Viszont egyre durvábban hasmenéses. Ez mitől lehet neki? Már kezdek nagyon megijedni. Eleinte reménykedtem, hogy csak stresszelt a cicus és majd megnyuszik. De a helyzet egyre romlik. Nem gyengült le, (kiválóan bír gipszkarton falról tapétát szaggatni például,) de nem is szeretném megvárni. Kapjon kevesebbet? Mást? De mit?
Segítsetek plíz!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 12:41 

Ágyban kajálni.... Hm, tud élni ez a makka :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 11:38 

Janina: :) Nem, ha kapni szokott, akkor eszik belőle, aztán elveszem, mert akkor végigcipeli a lakáson - be az ágyba :D. Így is minden egyes csontot máshol eszik meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 11:18 

ossi, Grabowsky, köszi az infókat taurin és máj/hal ügyben. Legalább azt jól tudtam, h a macskatápokban ez benne van. Sôt, kölyökkorukban olyan vitamint adtam nekik, ami kimondottan taurinos volt. Onnan maradhattak vissza csökevényes emlékeim :D
Csirkenyakat (nyersen) én akkor adtam nekik, amikor kicsik voltak, mert vhol dokitól olvastam, h jól megfogja a hasmenést és Kacérnál ez 2-3 hónapig komoly gond volt (azóta olyan szépeket kakil, ha látnátok... :D ). Össze kellett törni klopfolóval. Szerették is, lehet, h veszek majd nekik ajiba. De asszem inkább megfôzöm majd, mert ugye csirkét sem szabad nyersen adni a szalmonella miatt (bár az a doki kimondottan nyersen ajánlotta).
Dzsulo, végül is ha Nudli nem eszi meg teljesen a csontot, sztem adhatjátok neki, csak ne hagyjátok vele ôrizetlenül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 11:13 
Site Admin

Úgy látom alaposan beindultatok! Nagyon helyes!

Nem győzöm olvasni. Szabotáljátok a melót? o:)

A csontokhoz szólnék hozzá- persze tapasztalatból.
Kaptunk vagy 200 kg libaszárny tövet. Adtam a kutyáknak, akik jóízűen be is ropogtatták. Viszont a végtermékben pontosan azok a szilánkok szerepeltek, amitől féltem. Úgyhogy egy hűtőre való kaja ott rohadt meg, mert nem mertem vállalni a kockázatot. Még csak az kell, hogy kilyukassza a beleiket. Egyébként tényleg tűhegyesek voltak és kőkemények. Látszott is a kutyákon, hogy valami nem kóser. [:sad]
A macsik viszont ügyesen lerágták a húst és a gömbölyű csontvégeket. A szálkás, hosszú csontokat otthagyták.
Csirkecsontnál hasonló a helyzet, bár a mellcsonttól azért tartok egy kicsit, mert azt eltüntetik.
Szerintem olyan csont kell, ami fogkefe gyanánt szolgál és nem kaja.
Magyarul a marha lábszárcsont.
A tej, tényleg vita tárgyát képezheti. Van cicám amelyik úgy f*sik tőle, mint a murányi lova, van amelyik nem. Az biztos, hogy ha lehet, akkor elkerülöm. Az idősebb emberek szerintem azért ragaszkodnak hozzá, mert nem látják, hogy milyet kakál a cica. Egyébként nemcsak a tejcukor a probléma, hanem a laktóz is, ami csak a kisbocinak való. Még az embernek sem. Ezt is olvastam elég sok helyen.
A májról meg úgy tudom, hogy kiválló B vitamin forrás!
Totál meghülyülök ennyiféle véleménytől. And yuo? [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:58 

Közben megkérdeztük, és a csirke-pulyka comb csont és a szárny csöves, így szilánkosra törik... Ha fiatal a csirke, akkor oda szokták adni a kutyáknak, ha öreg, akkor soha.
Viszont a többi csont, pl. mell az bátran adható.

Ezek szerint rosszul tudtuk. Nudlinak nem volt tőle baja, de akkor vigyázok ezzel, mert bajt okozhat.
Mondjuk soha nem ette meg teljesen, csak a két végét.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:51 

Magam felé hajlik ak ezem, de a taurinról anno ezt írtam:
A szervezetben az izmok energia- és folyadékellátásához, a kalcium beépülésében van szükség rá, hiányában károsodik a szívizomzat, a látás, az anyagcsere, az immunrendszer, az ivarszervek, kölyköknél a fejlődés lelassul, vagy leáll és maradandó károsodást okoz, hosszú távon, pedig, halált. A vadászgörény szervezete, ellentétben az emberrel vagy a kutyával, nem tud taurint termelni, ez a táplálékából pótlódik.

A húsok mellett a görény- és macskatápok, illetve, egyéb, görényeknek, macskáknak szánt étrendi kiegészítők is tartalmaznak taurint, kutyatápok, viszont, nem. A taurin hőre érzékeny, ezért főtt húsokban jóval kevesebb marad.

Az, hogy mihez kell az álat szervezetében, egy nagyon-nagyon rövid lista!!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]