fejlc
Pontos idő: 2017 nov. 24 09:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 21 20:08 

junior írta:
Akkor mi állítja vissza a bélflórát? A probiol? :P

Nem. Nincs bélflóra, amit helyre lehetne állítani, mert pont az a rész hiányzik a belükből, ahol a cuccos lakni tudna.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 21 19:33 
Site Admin

Akkor mi állítja vissza a bélflórát? A probiol? :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 21 19:30 

junior írta:
Most ez mit jelent gyakorlatilag? [8.]
Adjunk a macskának tejet és tök fölösleges a joghurt?
Vagy csak már kavintonra van szükségem?

Az én olvasatomban: a joghurt nem a bélflórát állítja helyre macsekoknál/görényeknél, hanem jó minőségű proteinben gazdag.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 21 19:08 
Site Admin

Most ez mit jelent gyakorlatilag? [8.]
Adjunk a macskának tejet és tök fölösleges a joghurt?
Vagy csak már kavintonra van szükségem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 21 18:40 

Sziasztok!

Egy amerikai görényes levlistán találtam egy érdekes levelet egy állatorvostól. A levelet úgy értelmeztem, hogy az illető egyben kutató orvos is. A téma a joghurt. Gondoltam, megosztom veletek is, amit írt, igaz, elsősorban görényekről szól, de macskákra is igaz. Ne haragudjatok, hogy nem írom át macskára. :)

Mint az ismert, görényeknek nincs vakbelük, Bauchin-billentyűjük (ahol a vakbél becsatlakozik a csipőbélbe, vagyis, ahol a vastag és a vékonybél találkozik), és a vastagbelük táplálékfelvétele is korlátozott. Emellé a görények vastagbelében nincs bélflóra, szinte steril. Éppen ezért az olyan pre és probiotikumok, mint a joghurt, tejsav baktérium, yucca, és fruktoszaharidok semmilyen hatással sincsenek a görények emésztésére, vagy bélflórájára. Ebben a macskákra hasonlítanak. Ellentétben az emberrel és pl. kutyával, akikre ezek jótékony hatással vannak. (Megjegyzés: a tejsav baktérium, vagyis a lactobacilus acidophilus az emberben is főleg a vakbélben, illetve, a vakbél és vékonybél találkozásánál található. Ez az a rész, ahol a növényi eredetű tápanyag sejtjeinek cellulóz tartalma lebontódik, így az elfogyasztott -növényi eredetű- étel emészthetővé válik. )
A görények bélflórája a fehérje és zsír lebontására nagy mennyiségben tud enzimeket előállítani, és kis mennyiségű szénhidrát sem okoz gondot.

Emellett, a joghurtban lévő laktóz még hasmenést is okoz. Azoknál az állatoknál, akik rendszeresen kapnak tejterméket, idővel kellő mennyiségű laktáz, vagyis, tejsavat lebontó enzim halmozódik fel, így nekik már probléma mentesen adható tej vagy tejtermék. Az az idő, ami ehhez szükséges kb. 6-12 hét. Ez igaz kutyára és macskára is.

Ami miatt a joghurt mégis jótékony hatású: a joghurtnak igen magas a fehérje tartalma, ráadásul, ez egy nagyon jó minőségű protein, majdnem olyan jó, mint a zsír, ami a görényk első számú energia forrása.

Forrás:
http://ferrethealth.org/archive/YG1623

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 09 07:17 
Site Admin

Ez a veszély nálunk nem áll fenn, de úgy tudom, hogy vannak diétás kajái a Royal canin-nek, meg másoknak is.
A többiek biztos tudják, vagy a boltban megmondják.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 09 00:35 

Nem tudom, mennyire hízlal, de meg vannak az enyémek őrülve a sütőtökért! :csatt Képes a két kisebb a nyersen is összeveszni. Fújnak, morognak, Vörcsitu még mancsol is, ha veszélyben érzi az adagját.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 08 20:49 

Kövér macsit mivel diétáztattok? 14 éves lesz és ordít a kajáért.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 21 15:04 

Junior!

Jobban van már az Anyukád?

Velem is megesik ha felhúzom magam és nem sikerül önerőből lecsillapodni,bevágok egy felest :Y

Grabowsky üdv újra itthon! o:) Két hét után nem csoda ha macsek elvonási tüneteid vannak :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 21 14:01 

junior írta:
De pezsgő ide-vagy oda- ha Grabowszky nem olvassa el a lényeget, akkor nagyon pipa leszek.

Most is a fórumot olvasom, de 2 hétig nem voltam, ezt munka mellett nem olyan könnyű ám behozni! [:sneaky]

Még otthon se voltam, egyenesen dolgozni jöttem reggel, már alig várom, hogy végre macskát szorítsak magamhoz.

Ráadásul halálra aggódom magam a macsok miatt. Junior, olvastad a mi baja lehet a cicámnak topciban írt hsz-t? Ne lükézz le kérlek és találjunk ki vmit, hogy Csengével mi legyen.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 21 13:51 
Site Admin

Mikoromacsi megérkezett. :D
Reggel 6-kor hívtak, hogy ma jön a vonattal 9.23-ra. Addig gyorsan elintéztem, amit tudtam, de se kaja, se víz, csak a gyógyszerek. Az óvodát megint szétszedték és kinn kóbászoltak a bentlakók. Persze a kutyák üvöltöttek...ezeknek a macsiknak nem a kertben a helye. :csatt

Épp, hogy elindultunk az állomásra, anyukám telefonált, hogy tök lázas és maga alatt van, az öcsém meg valahol gyönyörű országunk útjain.
Közben az Államkincstárban várt a csaj, hogy helyrerántsuk már azt a nyavalyás pályázatot.
Amíg próbáltunk valami élelmiszert beszerezni a búránkba, telefonált Krisz - a nagymami felügyelő - hogy mama rosszul van. Hajts vissza a városba- persze gázolaj gőzzel, mint rendesen. A doki, akinek kemény pénzeket perkál anyukám, délben megkérdezte mi a túrót akarunk? Végülis csak 14 óráig rendel. Vajon mit akarhatnánk? :düh
Közben, hogy ne legyen több közmunkám, Danit a kocsiban hagytuk. Valaki csörög, hogy itthon vár, mert hozott kaját.
Persze ez a lökött gyerek nem jegyezte meg, hogy ki az és mit akar. [dühöng]
Szegény Farosz lánya volt és hozott valamit, amit még most sem volt időm megnézni. :csatt
Mikor 1 órát vártak a ház előtt, akkor végre hazajutottunk és megnézték a cicáikat. Márványt és Sziszit.
Nem győztem elnézést kérni, hogy így megvárattam őket, de mindenkit kérek, hogy csörgessen meg mielőtt idejön.
Mikor beértünk az összes macs, mint a felkiáltójel nézett rám, hogy mi a fene lesz a jussukkal.

Most itt ülök, Veletek fórumozok és a gané ellepi a házat.
Vessetek meg, de a Dani mai bulijára szánt pezsgőt felbontottam, mert...nyugika és lazaság.
De pezsgő ide-vagy oda- ha Grabowszky nem olvassa el a lényeget, akkor nagyon pipa leszek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 21 13:27 

Meghozták a mikromacsit?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 21 13:06 
Site Admin

Mamaci, ne haragudj, hogy nem írom le újra, hogy miket adtam neki eddig- valahol megvan - de egyszerűbb lenne leírni, hogy mit nem próbáltam.
Most reggel viszont, ahogy megsimogattam, odakapott a hasához. Szerintem neki is szőrcsomó problémái lehetnek a sok nemevéstől, vagy mit tudom én.
Még eddig nem láttam sem hányni, sem kakálni, hogy biztos legyek benne. De megpróbálok mást. :csatt
Hátha akad még ötletem.
Bár még egy pár ilyen nap, mint a mai és jön a gumiszoba. [dilis]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: húsleves
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 21 08:57 

junior írta:
Ezen már rég túl vagyunk.
Ezzel kezdtük. Most reggel épp nyalogatta a konzerv levét.

Junior !

Mikor Mamacinak a nagy mütétje volt, mikor hazahoztuk a következőt főztem neki:

Csirkemellet natúr megfőztem egy kis vízben sárgarépával. Ezeket villával összetörtem. Eleinte csak a levét, majd lassan az egészet megette.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 21 08:53 
Site Admin

Ezen már rég túl vagyunk.
Ezzel kezdtük. Most reggel épp nyalogatta a konzerv levét.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]