fejlc
Pontos idő: 2017 dec. 17 11:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 177 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: "A féfiak és a macskák"
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 17 10:56 
Site Admin

Így van! de a személyiségük a varázslat. Van, aki hülye, de azért macskából van és szeretjük. A legtöbb viszont imádni való, hízelkedős dög, akiket csak imádni lehet. :cool

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013 máj. 16 09:55 

Bizony, nagy előre lépés. Egyébként szerintem mindegy, milyen színű bundájuk van, az egyéniségük mindent felülír! :)

Egy kutya olyan gyorsan mellettünk terem, mintha egy versenyző evezős csónak lenne, és egyetlen perc alatt a legjobb barátod lesz. Egy macska olyan lassan fordul el, mint egy óceánjáró és egész életedre a barátod lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013 máj. 16 09:47 
Site Admin

Nem tudom, mi lehet a baj a fekete macsokkal? Ez mégsem a középkor. Vagy igen? [8.]
Nekem a legkedvesebb macskáim pont a feketék voltak.
De a történet aranyos, mert aki elfogadja a macsokat - főleg pasi létére - az már valami! :))

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013 máj. 12 11:14 

Az én sztorim:

A párom nem-igen rajongott a lakásban tartott állatokért, de egyébként is távol tartotta magát tőlük. Nem bántotta őket, csak kerülte. Megismerkedésünk előtt 2 héttel kellett elaltatni az első cicámat, mert rákos volt és áttétei is voltak. 14 és fél éve boldogított minket, így nagyon nagy veszteség volt számunkra. Kb 2 hónap szomorkodás után a párom azt mondta, hogy fogadjunk örökbe egy cicát.

3 kis cicából választhattunk. 2 szürke és egy fekete. Az én drágám akkor még nagyon elzárkózott a feketétől, így maradt 2 szürke. Végül ő választott. Mivel a cicus nem volt olyan simulékony, ahogy azt elképzelte, így Mici az ő számára csak megtűrt macska lett. 3 év múlva egy kóbor fekete macska látogatta kedvesem balatoni nyaralóját és nagyon megszerette. Etette, szeretgette és legnagyobb meglepetésemre annyira a szívéhez nőtt, hogy tavaly télen már elhoztuk őt Budapestre. Mici először nagyon rossz néven vette, hogy egy másik macskával kell megosztani a jól megszokott életterét, de egészen jól elfogadták egymást. A nyár elején Luki visszakerült Balatonra, de nagyon élvezi a szabadságot. Lukrécia (a balatoni fekete) annyira a páromat választotta gazdinak, hogy mindig ott van, ahova ő megy. Követi. Ha a házban van, akkor a macska is ott van. Ha sétálni megy a környékre, akkor macska is követi. Bárki más is szeretgetheti őt, de igazán a páromhoz vonzódik. Neki sokkal többet enged, mint bárki másnak.

Így történt az, hogy egy férfi, aki távol tartotta magát az állatoktól, beleszeretett egy kóbor macskába, aki végül teljesen az ő macskája lett.

Egy kutya olyan gyorsan mellettünk terem, mintha egy versenyző evezős csónak lenne, és egyetlen perc alatt a legjobb barátod lesz. Egy macska olyan lassan fordul el, mint egy óceánjáró és egész életedre a barátod lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 márc. 08 19:49 

Marcipán gyönyörű cica volt pont olyan mint a mi Géza cicánk volt.El kell hogy mondjam őt a férjem találta az Uzsoki kórház udvarán kb egy két napos lehetett nagyon megsajnálta betette egy dobozba gondolta ha délig kibírja haza hozza ha nem legalább nem a hideg kövön kell kiszenvednie.Szegény nagyon siralmas állapotban volt csupa csipa és farkas éhes.Elszaladtunk tejért és felváltva etettük éjjel is mint egy kisbabát 17évig élt velünk sajnos idén lesz két éve hogy vesebetegségben meghalt.A férjemmel két hétig sirattuk még gyertyát is gyujtotunk érte minden évben. A férjem nagyon jó ember kicsit morgós de egyszer még egy törött szárnyu galambot is haza hozott mert megsajnálta .Nem akart másik macskát azt mondta nem tudná elviselni mégegyszer a halálát,de én addig sírtam szinte bele betegedtem közben bent a munkahelyemen megszülettek a cicák és jött ez a kis haramia remélem ő is legalább olyan hosszú életü lesz mint szeretett Gézánk

Csatolmányok:
gézu.jpg
gézu.jpg [ 43.31 KiB | Megtekintve 21690 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 márc. 08 17:38 

Ez a történet nem pont ide való de ell kell hogy meséljem Nektek!
20évvel ezelött én is nagyon nem szerettem a cicákat még azt se birtam elviselni hogy hozzám érjen egy macska!Bántani azért soha nem tudtam volna őket!!!
1992 nyarán 35fokos hőségben az ablakunk alatt sirt egy autó motorháztetöje alá beszorult kicsi cica!
Fél nap után sikerült felnyitni és a cica elég rossz állapotban volt!
Behoztuk mert nagyon megsajnáltam gondoltam ha jobban lesz majd kirakjuk,de erre nem került sor mert nagyon megszerettem!!! Ö volt az elsö cicánk MARCIPÁN!Sajnos már két éve az örök vadászmezökön van!
A kép 2 nappal a halála elött készült pont karácsonykor hagyott itt minket!Gyönyörü cica volt!
Most már nem tudnék cica nélkül élni!!!

Csatolmányok:
000_3657.jpg
000_3657.jpg [ 37.21 KiB | Megtekintve 21711 alkalommal. ]
000_3642.jpg
000_3642.jpg [ 29.98 KiB | Megtekintve 21709 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 márc. 08 13:30 

Mindig öröm ilyet olvasni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 márc. 08 13:21 

Ide nekem is van pár sztorim.

Az egyik a barátomról szól, akivel 8 éve vagyunk együtt, kb 6 éve élünk együtt és azóta vágyok rá, hogy legyen cicánk, de ő ezt kizárt dolognak tartotta, nagyon útálta őket, meg undorodott is tőlük, szerintem csak azért mert az anyja is így van ezzel, de mindegy. Karácsony előtt előtt került Salamon hozzánk mint kóbor cica, de a barátom még azért is haragudott hogy adtam neki enni, és mindig mikor mentem ki hozzá, meg kellett jegyeznie, hogy de hozzá ne érjek! Végül hosszas könyörgés után, de tényleg nagyon meg kellett küzdenem, befogadtuk Salamont.Pár nap alatt annyira megszerette, hogy azóta befogadtunk még cicát, Nellikét, őnála már nem kellett olyan sokáig küzdenem, mikor megemlítettem neki hogy estleg őt is befogadhatnánk, már nem voltak heves tiltakozások, egyszerűen megkérdezte, biztos kell nekünk még egy macska? Ja és mikor Salamont befogadtuk, volt még egy kijelentése: De az ágyra nem jöhet fel! Na, persze, azóta is velünk alszik mind a két cicus, és még féltékeny is ha nem őhozzá fekszenek. Nem rég el kellett utaznia pár napra, és mikor 4 nap múlva felhívott, megkérdezte hogy hogy vagyok, de a választ nem várta meg, már kérdezte is hogy a macskák jól vannak? És erről kellett beszámolót tartanom, az hogy velem mi van, az kit érdekel.

A másik sztorim: Jó pár éve megismerkedtem egy hapsival, akivel még mindig nagyon jó barátok vagyunk. Megismerkedésünk után pár hónapra szerelmet vallott, de nem akárhogyan. Közölte, hogy teljesen meváltozott amióta ismer, nem ismer saját magára, ugyanis eddig símán elütött bármilyen állatot, ha az útjába került, (neki nem is volt állata), mert hogy minek ugrik elé, de amióta ismer, és tudja, hogy mennyire imádom az állatokat, nem képes elütni egyet sem, inkább lehajtana az útról, de nem ütné el többé őket. Kimeredt szemekkel hallgattam ezt a "csodás" vallomást.
És biztos hogy megváltozott, mert azóta van több kutyája is, és tudom hogy példamutatóan gondjukat viseli, szereti őket. Ha átjön hozzánk, úgy el van a Salamonékkal, hogy öröm nézni, pedig a cicákat különösen útálta!

És még egy: Januárban mentünk egy hétre síelni, akkor még csak Salamon volt meg, és a húgom ideköltözött Salamonhoz, hogy ne legyen egyedül amíg nem vagyunk ithhon. A barátja is itt aludt párszor vele, aki szintén nem nagy macskás, és mondta is tesómnak, hogy a macska ugye nem jön be a hálóba majd?! Mire a tesóm: De bizony a Salamon velünk fog aludni. Egy du. alatt úgy összehaverkodott Salamonnal, hogy este már szóba sem került, hogy ne menjen az ágyba a macs. Azóta is mindig az az első kérdése ha talizunk, hogy mi van Salamonnal?

Szerintem a pasik elvből nem is akarnak közel kerülni az állatokkal, főleg a cicákkal, de amikor ez elkerülhetetlenné válik, automatikusan kialakul egy érzelem bennük is az állatok iránt. Úgyhogy hajrá csajok!

Csatolmányok:
Az_ember_aki_azt_mondta_hozzánk_macska_be_nem_teszi_a_lábát.jpg
Az_ember_aki_azt_mondta_hozzánk_macska_be_nem_teszi_a_lábát.jpg [ 229.37 KiB | Megtekintve 21748 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 26 13:13 

Nem kifogásokat szeretnék keresni,de sajnos tényleg nem megy most egy új cica. [:nem] Az 50 ropis lakástörlesztő csak a jéghegy csúcsa... [:sad]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 26 13:07 
Site Admin

Pedig nap szüksége lenne Rátok, főleg a Gabyka-féle cicáknak.
Ha gondolod segítek, amiben tudok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 26 12:46 

Mutattam a szépséges gazdikeresőket az embernek...azt mondta akár négy is jöhetne (meglepődtem rendesen)ha nem így állnának a dolgaink ahogy(pl.felemelték a lakástörlesztőnket 50 ezerre :m ).Abban megegyeztünk,hogy előbb-utóbb egy cica még kell. :D Méghozzá egy kicsi,mert Pamacsnak kell játszótárs.Cili sajnos nem játszik vele,csak nagy ritkán hajlandó egyszer megkergetni.Az neki nem elég. [:sad] Az a fehér cica a rezervátumban(sóhaj)gyönyörű...vagy a kis 8 hónapos gazdikereső csíkoska.Dehát most lehetetlen... [:nem] No sirám vége [:sneaky]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 szept. 29 08:17 

Akkor ez most nem az ő ágya volt. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 szept. 27 21:20 

:D ;) A kivétel erösítí a...... [:clap3]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 szept. 27 20:23 

CicaMica írta:
A mai este: a párom és kedvenc macskája szudikálnak. (egyébként az ő ágyára macska nem mehet fel. ;)
Kép

I LOVE MC!! :) Csak az MC hatott rá ennyire ??? :D De látszik az MC is szereti őt!!! :)
Kiskorában így aladt Lucy is:
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 szept. 27 20:19 

Látni,hogy kemény szigor van. [fetreng]
Tüneményes ez a cicapóz [:clap4] [szerelem]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 177 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]