fejlc
Pontos idő: 2020 júl. 15 03:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 04 20:38 

minimacs írta:
Láttam az ominózus hireket.Csak annyiban pozitiv a dolog,hogy végre megmozdult valami itthon is az állatok védelmében.Reméljük,hogy az a némber is kap büntetést,de az állatoknak már biztos,hogy jó lessz a további élete.
Én is ebben bízom,hogy valami talán végre történik.Ez sem derült volna ki,ha történetesen nem a kocsma előtt szúrkálja szegény lovat. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 04 20:36 

Láttam az ominózus hireket.Csak annyiban pozitiv a dolog,hogy végre megmozdult valami itthon is az állatok védelmében.Reméljük,hogy az a némber is kap büntetést,de az állatoknak már biztos,hogy jó lessz a további élete.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 04 20:23 

Idézet:
Nem tudom ki látta az m1-en a híradót,volt benne egy némber aki vasvillával szúrkálta a totál sovány lovát,mert nem tudta szerencsétlen elhúzni a szekeret.Ráadásul ha jól emlékszem 6 csontsovány kutyát is találtak az udvarában.Természetesen tagadja,hogy kínozta és nem etette az állatait.Most mindenesetre annyi történt,hogy lelkobozták tőle az összes állatot,menhelyre kerültek.Remélem a banyát hasonló sorsra itélik. Heti egyszer kis száraz kenyér meg egy kis víz [:evil] [:shooter]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 16 00:20 

cicvarek, bocs a nevedet először rosszul írtam le :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 16 00:18 

Hmm, gratulálok cicravek, nagyon jól fogalmaztál [:clap] . tökéletesen egyetértek veled. Szerintem az állatok sok esetben értelmesebbek mint az emberek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 11 15:29 

Egy szó mint száz, van még mit fejlődnünk ezen a téren is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 11 15:20 

Tudod, én nagyon örülnék annak, hogyha nálunk arányaiban megmentenének annyi macskát és kutyát, mint amerikában.
No és mellesleg nem kell nekünk senkit sem majmolni, de hát azt tesszük...
De csak abban, ami profittal jár a tőke számára..

Talán jól idézem...:

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége, híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."

Ezt Mahatma Gandhi mondta...

Ha igaz, miért is ne lehetne az....mit szűrhetünk le ebből?

Hát azt...

Meddig nem lesz még az állatoknak joga....szívem szerint azt mondanám "annyi joga" mint az embernek????!!

Mert hogy az "élet" szempontjából egyformák vagyunk mindnyájan...
Nincs több jog, meg kevesebb....legfeljebb intelligenciában különbözünk...de még ezt is megkérdőjelezem sok esetben.. az állatok javára..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 11 14:40 
Site Admin

Azért túl nagy illuziótok ne legyen.
Bár máshol sokkal előbbre járnak az állatvédelemben, de épp most hallottam, hogy csak Amerikában 3 millió kutyát altatnak el évente, mert nem találnak nekik gazdát. [:sad] A macskákról csak annyit mondtak, hogy még nehezebb örökbeadni.

Nekem mindig az jut eszembe az ilyesmiről, hogy akkor kiket és milyen szempontok szerint mentünk meg és miért?
Kinek van joga elbírálni, hogy élhet, vagy sem?
Azt tudom, hogy engem egy darabig agyon izélgettek, hogy nem altatom el az állatokat. Még olyan is, akit nagyon tisztelek, azért amit tesz az állatokért.
Azt mondta: " Zsuzsi, értsd meg, hogy nem tudsz új állatot befogadni, ha nem lesz helyed. Mindenki ezt csinálja. Sorolj be!"
Biztosan hülye vagyok, de miért öljek meg egy szép egészséges állatot, mert nem találunk neki gazdit? Az Ő hibája, hogy ilyen tetves az élete?

Szóval nehéz, bonyolult , de talán nem reménytelen..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 11 13:17 

hát igen,nálunk is az állatvédő gyüléseken a kutyákról van szó.Van macsi is,de azt agyonhallgatjuk.A tv-ben volt szó az éhenhalt marhákról amiket az éhező disznók ettek.Oda kiment a rendőrség.Sőt nyomoznak is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 11 13:13 

Az állatvédelem elsősorban kutyákkal foglalkozik....úgy érzem...vagy más nagyobb haszonállattal..
A macska nem igazán a szivük csücske...lassan már elérjük azt, hogy ha kutyát bántalmaznak, akkor néha megemlíti a sajtó...büntetés még nem nagyon jár érte, ha igen, az nagyon nincs arányban a bűnnel.
De mi a helyzet a macskákkal? Ki hallotta már, hogy a macska kínzásért, pusztításért, valakit büntettek volna???!!

Hát erről van szó...
De milyen alapon, milyen jogon tesznek megkülönböztetést állat és állat között??

Nos, kb. úgy, mint ember és ember között...
Mert mindig vannak akik egyenlőbbek...de mi legalább tudunk szólni, harcolni...legalább is az illuziónk megvan...
De mit tehet egy macska???? Azon kívül, hogy mi emberek, embertelen módon viszonyulunk hozzájuk....
Nem is folytatom...
Hányom van...és az infarktus kerülget..
[:evil]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 20:13 
Site Admin

Hát igen!

Ezért nem akartam én sem tanácsot adni, mert biztos, hogy szegény kutya inná meg a levét. Bár megértem, hogy borzasztó idegesítő lehet az ilyesmi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 20:02 

Dudus írta:
Kérdem én, ha az ember nem tud aludni, nincs egy perc nyugalma a saját otthonában, vajon őt ki védi meg???

A többiek írtak egy csomó dolgot. Csak annyit fűznék, hozzá, hogy az összes törvény, házirend, rendelet a nem állattartókat, alkalmanként, néha, valamennyire még az állatokat is védi. Az állattartókat jelenleg semmi sem védi. De ez olyasmi, amit mindenki magának tud érvényesíteni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 17:42 

Állatorvos tud adni gyógyszert ugatás ellen. de ehhez az antiszociális gazdinak el kell vinni az állatot a dokihoz. És aztán be kell adni neki a gyógyszert amit felírnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 08:52 

Szóljatok a közös képviselőnek vagy gondnoknak első lépésben, hogy figyelmeztesse. Ha nem reagál levelet irni neki, ha lehet ajánlva és beleírni, ha nem rendszabályozza meg a kutyáját, megy a feljelentés.
[:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 06:43 
Site Admin

Van rá törvény, hogy jogod van a csendhez este 10 után. Meg persze máskor is.
Simán fel lehet jelenteni, de kérdés, hogy mi lesz a kutyával?!

Egy csivava is tud egész nap üvöltözni, úgyhogy szerintem ennek semmi köze a méretéhez. Viszont a kutyát lehet nevelni és naponta kétszer kötelező levinni sétálni.
Ha megszokja a sétát, akkor elvégzi a dolgát és kirohangálja magát. Ezt egy éppelméjű gazdának tudnia kell. Bár itt erről nyilván nincs szó. [dilis]

Nem is volt egész életemben kutyám - nem is kistestű- de soha nem volt vele probléma. Szépen megvárt, amíg hazaértem és mentünk rohangálni, meg úszni a Tiszába.
Elvileg meg kéne beszélni a gazdájával, de nyilván falra hányt borsó- úgyhogy állatbarát megoldást nem tudok. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]