fejlc
Pontos idő: 2017 szept. 22 19:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 03 12:16 

Miért?
Ellenörzi valaki mi lett ezeknek a kutyáknak a sorsa.... [:disgust]

Ki tudja [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 03 12:06 

Arra vagyok kiváncsi az osztrák állatvédő szervezet mit tud csinálni hirtelen közel 200 kutyával? Ennyivel jobb ott a helyzet, erre van megfelelő erőforrásuk?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 01 20:14 
Site Admin

Most volt a TV2-n a Tényekben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 01 20:03 

Mit láttunk és hol?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 01 19:58 
Site Admin

Na látjátok, csak megoldották a soproni kutyák sorsát.
Megy az csak akarni kell!

Az az osztrák-magyar alapítvány, aki befogadja őket épp azt kifogásolja, amit én is ugattam- hogy ez csak átmeneti dolog, hogy ők most 176 kutyát befogadnak, de oldják már meg végre a magyarok.

Látta egyébként valaki?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 11:31 
Site Admin

Végigkérdeztem a társaságot a kutyik ügyében.

Hát a helyzet sz*r, de talán ne reménytelen.
Azt mondja Bora, hogy úgy néz ki, hogy elmennek szerdán Sopronba és megpróbálnak valamit. De fogalmuk sincs, hogy minek, mert illetékes elvtárs úgysem tolja oda a képét. De talán a médiákat oda lehet csődíteni és akkor valaki- talán - lép valamit. Kell egy jó nagy tömeg, szakemberek- neki van 3, akik értenek az ilyen totál kész kutyákhoz.

De ez magában semmi, mert a soproni zsaruknak és az önkormányzatnak, ÁNTSZ-nek is ott kéne lenni. Mivel azonban tudják, hogy sárosak ki van csukva, hogy el mernének menni.

Kati szerint egyértelműen a MEOE a hibás az egészért, mert minden vizsgálódás nélkül, minden baromnak kiadják a tenyésztői engedélyt és a törzskönyvet. Aztán ők a menhelyek, szívják meg a dolgot, mert sorra dobják ki a nem eladható kutyákat, vagy pedig ilyen helyzet áll fenn, ahol az eddig is túlzsúfolt, igazi menhelyek kimentik valahogy az ilyen szerencsétleneket.

Még nem tudja mit fognak csinálni, de remélem nem hagyjuk őket sz*rban.

Akármi is történik, az átmeneti megoldás lesz. Mert lehet, hogy ezeket a szerencsétleneket elhelyezik valahol, de még 3 millió kóbor kutya van és születnek nyakra-főre.
Tehát, amíg ezek a f*szkalap politikusok a farkukat lógatják a parlamentben és 4 év alatt kell összeharácsolniuk a betevőt, addig nem történik semmi.
És ez nem csak az én véleményem.
Még egy csomó mindent mondtak, de ez a lényeg.

Meg az, hogy amíg valaki nem takarította a sz*rt az állatok után, addig a bársonyszékéből nagyívben sz*rja le az egészet és olyan idióta törvényeket hoz, amihez végrehajtó hatalmat nem rendel.

Bora szerint közülünk kéne a parlamentbe berakni egy pár vehemens emberkét. Na igen! De akkor ki takarítaná a sz*rt, és kinek nem szállna el az agya a pénztől? Nem nagyon tenném a tűzbe a kezem senkiért.
Egyébként meg tiszteséges ember úgysem bírná agyilag, ami ott folyik.

Most leírhatnám hogy kéne, de minek. Valszeg mindenki tudja és a világon nagyon sok példa van már rá, de a magyarok ezt meg sem látják. Nem érdekel senkit.
A cuki állatok csak arra jók, hogy aranyos reklámokban szerepeljenek.

Egy jó kis történet egy menhelyről, amit nyugodtan általánosíthattok. Most mesélte Kati, de a hideg is szaladgált rajtam.
Egy vak kisfiúnak a kórházba kellett mennie és a vizsláját beadták egy menhelyre. ( Ne kérdezzétek miért nem tudták a szülei arra a pár hétre ellátni. [:sneaky] ).
Mikor a kissrác kijött a kórházból kereste a kutyáját a menhelyen. Azok azt mondták, hogy egy másik menhelyen van, közben kiderült, hogy már rég elaltatták.
Ennyit a menhelyekről és a reményről, ami esetleg változtathatna itt bármin is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 10:01 
Site Admin

Janina!

Nem lecseszlek érte. Látod meg is lehet beszélni.
De mikor tehetetlen vagyok és bénán kell néznem, hallgatnom ezeknek az ártatlan lényeknek a sorsát, akkor napokig rágom magam és olyan gyilkos gondolataim vannak, hogy ne tudd meg.

Próbálom kímélni magam, mert egyszer már megszívtam és 7 évembe került.
Nem tudok segíteni az itteni problémákon sem, ha kiakasztom magam.

Az állatvédelmi törvényt meg tényleg feldughatjuk magunknak. :E
És az EU is elmehet a francba az előírt szorongatásaival. Akarod tudni, hogy az angolok kit támogatnak??? Pedig abszolut tisztában vannak a helyzettel.
Gondolkozz...biztos, hogy egyből rájössz. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 09:38 

Sziasztok,
én láttam és szerettem is volna megbeszélni, de Junior az ilyenekért mindig lecs*sz - márminthogy ne írjak ilyenekrôl. Mondhatom, annak van szerencséje, aki nem látta a riportot. Igazából számomra az volt a legdöbbenetesebb, mikoris Jólfésült Szakértô Hölgy odaállt a kamera elé és belemondta, h nem egyértelmü az állatkínzás ténye. KÖNYÖRGÖM!!! AKKOR MITÖL LESZ AZ??? Asszem télleg feldughatjuk az állatvédelmi törvényt. Már bocs...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 02:25 

Én sem láttam a riportot,de tényleg szörnyü.Szegény kutyusok.Lépett már azota vajon valaki az ügyükben?

Igen,a MUDI valoban Nemzeti Kincsünk,ügyanugy,mint a többi /össz9 fajtánk van/ gusztustalan golog így bánni velük. >:| biztosan azért is választották ezt a fajtát kisérletezésre,mert stabil idegrendszerü,és szívos fajta. [:disgust]

Külföldön erre a célra a Beagl-ket használják szivesen [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 00:09 
Site Admin

ossi!

Ismered a véleményem az állatkínzókról és a médiákról is.
Csak azt írtam Ágikának, amit hallottam és láttam. ő konkrét megoldást kérdezett.
Nem tudok! [:sad]

Igyekszem az ilyen szörnyű dolgoktól távol tartani magam. Te tudod, hogy nem gyávaságból. Sokat tudnék erről mesélni, de nem akarok.
Természetesen, ha módomban állna érdemben tenni valamit, akkor megtenném. Mint, ahogy eddig is verekedtem, ha kellett.

Ez egy kiemelt eset és senki ne higgye, hogy egyedülálló! Pihenjetek bele, hogy mindennapos. Csak ez eljutott a médiákig, akik felkapták, mert jó véres. Persze ez nem menti az ilyen idióták perverz tetteit. De MINDIG a fejétől bűzlik a hal.

Ha idáig juthat egy ország erkölcsi értékrendje, akkor nem tudok mit mondani.
Tíz éve dolgozom ilyen esetekkel fűszerezve. Az lenne az ujdonság, ha jót hallanék.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 22:16 

A TV2 riportja:
http://www.tv2video.hu/e_musor.php?ktv_ ... 8&tema_db=

Az RTL KLubbé:
http://www.online.rtlklub.hu/player/?vk ... dasid=1122

A riportban azt mondták, hogy ezeknek a kutyiknak a nagy része már sosem szoktatható vissza ember mellé. [:sad] Mondjuk, ahogy kinéztek, ezeknek lehet, hogy tényleg megváltás lenne az elaltatás.

A fickó meg szerintem, spontán elmebeteg. Nem hiszem, hogy prof lenne mögötte, ha csak nem valami zárt osztályon találkozott vele.

A mudi a kedvenc kutyám. Ha egyszer megint lehet kutyám, ilyet szeretnék. Alig van belőlük az országban... [:disgust] Egészséges, nem túltenyésztett, meg még annál is kevesebb. Nemzeti Kincsnek (azt hiszem, így hívják) nyilvánították őket. Az egyik legintelligensebb kutya fajta. Csodálatos természetük van. Állítólag, a kutyák közül bizonyítottan a dalmata ért meg a legtöbb szót az ember beszédéből, kb. 40-et. A mudik, ennél jóval többet.

Mutizok egy képet:
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 22:03 
Site Admin

Nem hiszem, hogy rosszul következtetsz.

Az ürge valami proffeszort is emlegetett, akivel együtt csinálják az egészet.
Jobb, ha nem tudjuk mi folyik az állatkisérletek során. Ebbe már beletört több világszervezet bicskája is. Ráadásul a legtöbbször kiderült, hogy tök fölöslegesen kínozzák és ölik meg az állatokat. Főleg kozmetikai kisérleteknél. Elvileg be is van tiltva. [:sneaky]

De ez valami abnormális kisérlet lehet, ha igaz!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 21:57 

Nem láttam az adást, de el tudom képzelni a körülményeket, és azon gondolkodom hogy juthatott idáig az egész. Lefagyaztott állattetemeket tart valaki közben a villanyóra forog, az elektromosok meg számláznak?? Akkor ebből valami haszna van valakinek? Vagy rosszul következtetek?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 21:48 
Site Admin

Nem tudom Ti láttátok-e azokat a szerencsétleneket?

Nem véletlen nem vállalta egyetlen kutyamenhely sem őket. ( mert ilyenkor azért mindig befogadja őket valaki). Szóval, bár talán én vagyok legjobban ellene az eutanáziának, de nekik csak ez a megoldás maradt. Szerintem. [:sneaky]
A f*szit meg jó sittre kéne vágni a köztörvényesek közé. [:gun]

Gondolom, valami konkrét dologra gondoltál.

A Fehér Kereszt és Horváth Boráék és még pár nagyobb civil szervezet már biztos léptek valamit. Ha gondolod, holnap rákérdezek.
Nem hiszem, hogy ennyiben hagyják a dolgot.
Gondolom bénának tartasz, de én innen nem tehetek semmit, mert egyedül vagyok és kicsi vagyok ahhoz, hogy nagy port verjek.

Ha megtudok valamit, szólok. Holnap végigcsörgöm a barátaimat és valszeg kiderül, hogy mi az igazság.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 21:25 

És itt mi lenne a jó megoldás? Tremészetesen ilyen körülmények között nem lehet állatot tartani, a leírtak valószínűleg törvénybe ütköznek, de mi történik majd a kutyákkal ha bezárják a telepet?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]