fejlc
Pontos idő: 2017 nov. 19 12:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 164 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 24 17:20 

Vissza az eredeti témához:
Tegnap újságot olvastam. Az Auchan-botrány volt benne, hogy hát ugye egérsz*r, később egérméreg a polcon, a kaja között. Meg hogy erre be kell záratni az Auchant. De a Tescoban is láttam már egérkét, meg egyéb állatikat. Idő kérdése és bezáratják azt is.
Most jön a lényeg.
Van lehetőség a raktárak őrállatokkal történő védelmére: eb ill. macska formában, azzal a föltétellel, hogy az őrállat folyamatos orvosi ellenőrzés alatt áll.
Nem lehetne rávenni Hipermarketéket, hogy fogadjanak örökbe pár millió vadászó hajlandóságú csöpp tigrist? Mekkora PR lenne nekik is! Mi a véleményetek? Valaha Egyiptomban épp így csináltak karriert a macskák, bár ott asziszem csak búza volt felhalmozva.
Szóval szerintem az Auchan most akkora teret veszt ezzel a méreg-balhéval, hogy minden támogatásra szüksége lesz. Sok az állatbarát, akinek jól esik ha szeretve gyűlölt áruháza tesz valamit az állatvédelemért. Valahogy meg kéne szervezni, nem?
Egyébként tegnapi Népszabi a cikk.
Vélemény?
Vagy ez hülyeség?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 23 19:38 
Site Admin

Hát ez marha érdekes!
Mert tudtommal Pesten csak az unokatesóm van, aki orvos és gőze nincs róla, hogy én mit csinálok.

A horoszkóppal meg úgy vagyok, hogy inkább legyek hülye hal, mint egoista barom - senki meg ne sértődjön- oroszlán, vagy gonosz skorpió.
Mindkettővel tele a családom. Ennél talán csak a kos a rosszabb ( Dani fiam, meg anyukám). Az valami óborzalom.
Szerintem nem véletlen, hogy annak születtünk, csak épp nem jó időben.
De még ez sem biztos. Szerintem a jövő...valamikor... minket igazol.
Szív nélkül tök fölösleges élni. Csak a hülye hiszékenységünkön kéne változtatni. 100x esek ugyanabba a hibába. [:vakar]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 23 17:45 

Hátizé.
Egy közeli rokonod írt rólatok egy bizonyos helyen. És onnan. De azt nem mondom meg, hogy hol, hogy megőrizzem a titokzatosságomat. :D
Remélem, nem zavarok??? :)
Leggyakrabban a főnököm tart hülyének, de szerintem hibásan!!! Igaz, azért vett föl pont engem, mert az interjún a hobbyk között elsőnek soroltam föl, hogy van egy macskám. Ebből az a tanulság, hogy néha én is hülyének tartom őt, pedig biztos nem az ő se.
Egyébként szerintem tök rossz halnak lenni. Bár főleg azért, mert mindig leghátul vagyok a horoszkóp felsorolásban... Mindig engem olvasnak utolsónak. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 18:24 
Site Admin

Jópofa a szöveged!
Érdekes, hogy a horoszkópunk is egyforma. Bár minket hülyének tartanak. Remélem Te nem vagy az? [:naughty]

Csak arra lennék kíváncsi, hogy kóbászoltál ide.
Mivel a nevünkben nincs benne a macska szó, így még ránk keresni sem tudnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 17:37 

junior írta:

Az már döfi! :cool

Milyen cica ez, hogy így megnőtt, Vagy csak dagadt?

Házi, de valami beütése lehet, mert nagyon magas. (A kartondobozba, amiben találták, nem tettek családfát.) Majdnem a térdemig ér. Hát egy kicsit dagadt is... Az állatdoki megnézte a Milost, aztán engem, aztán magát, és azt mondta: "Mindhármunkra ráférne egy fogyókúra..." De most már fogyasztja a kiscica! (A Milost, engem sajnos nem...) >:|

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 19 21:10 
Site Admin

A bukó ablakra is a cicák tanítottak meg.
Mert akármilyen kevéssé is nyílik ki, felül a feje kifér, de mivel csúszik nem tud kimenni, csak a nyakánál fogva beszorul és annyi.[:sad]
Pedig direkt azért csináltattunk bukó ablakot, hogy lehessen szellőztetni.
Ez viszont őket nem hatotta meg, így maradt a csirkeháló.

Mikor itt volt a német házaspár, mesélték, hogy a szomszédjukban bele is halt a cica ebbe a figurába. [:crybaby]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 19 20:40 

Flagstaff írta:
Írd meg hogy szerinted hogy tudnám kontrollálni! (Mint magánszemély.)

Szia! Nem tudom, hogy arra gondoltál-e, hogy azt, hogy mi lesz a cicával később?
Szerintem, legjobb ha szerződéssel adják oda/el az állatot. Tudom, nem elterjedt dolog, de pici garancia lehet. Abba bele lehet foglalni, hogy később is szeretnéd figyelemmel kísérni.

Lehet, hogy nálam maradt ki valami, de a bukó ablak hogy jött? :D

A szerződésben foglaltakat nekem is mondták már, hogy kemény... De én is csak azt tudtam mondani, hogy melyikőnknél nem az a minimum, ami benne van?? :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 19 20:40 
Site Admin

Az már döfi! :cool

Milyen cica ez, hogy így megnőtt, Vagy csak dagadt?
Küldjél képet róla, ha tudsz emilben és feltesszük, ha akarod.

Egyébként nehogy azt hidd, hogy mi ezeket az ablakos dolgokat, meg különböző veszélyes szitukat maguntól tudjuk. Nekem lassan 11 éves tapasztalatom van- sajnos- és a többiek sem kezdők. úgyhogy egyáltalán nem téma, hogy nem jut eszedbe olyasmi, ami a macsiknak igen. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 19 19:00 

Köszönöm, megnyugodtam! Akkor folytatom áldásos tevékenységemet privátban, de a kiesésvédőt azért megkérdezem hogy kell e, ez nekem eszembe sem jutott. Naaagy kandúrom van saját, aki már nemigen ugrál ablakon. (Ki sem férne. 9 kiló és térdig ér. Lehet, hogy ló, csak nem vettem észre idejében...?)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 19 18:21 
Site Admin

Örülök, hogy tetszik, amit csinálunk, de hidd el az a legjobb, ahogy Te teszel. Minél hamarabb találsz nekik gazdit.
Mikor elkezdtük az egészet gőzöm nem volt róla milyen sok, és milyen szörnyű betegségeik vannak a cicáknak. Már néha arra gondolok, hogy nyilván tudatosan, vagy egy félresikerült kisérlet során kaptak ennyi gyilkos vírust a cicák.
És nálunk, ahol ilyen sokan együtt vannak, borzasztó nehéz életben tartani a kicsiket, mert arra sincs időnk, hogy beoltassuk. 80 %-ukat már betegen hozzák ide. És akkor annyi a megelőzésnek.
Ha belenézel a betegségek menűpontunkba- nagyon röviden írtam a tapasztalotokról. Hát elég lehangoló. Az életben még sokkal rosszabb.

Az örökbefogadási szerződésünk pedig egyáltalán nem természetes, mert szerencsére egy csomó embert ez tartott vissza attól, hogy elvigye a kis szőrcsomót. Sőt még másik fórumon panaszkodtak is, hogy mit akarunk mi " Ez csak egy macska". Hát nálam ez a vörös posztó. [:shooter]

A mostani cicádhoz pedig azt javaslom, hogy ha az új gazdi így készül, akkor nem valószínű, hogy rossz gazda lenne, csak az ablakra kell vigyázni. Azt kérdezd meg, hogy meg tudja-e óvni attól, hogy meglógjon.
A bukó ablak - ami nálunk is van- kifejezetten életveszélyes. A szúnyogháló nem akadály egy eltökélt cicának, de van megoldás. Szólj, ha szükség van rá. :cool

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 19 17:45 

Sziasztok Juniorok,
Sajnos én csak most értesültem egyáltalán a létezésetekről. Pedig már biztos sok kis állatot vittem volna nektek! Csak nekem kerülte el a figyelmemet, vagy nincs fent hogy pontosan hol lehet megtalálni titeket?
Most jut eszembe, bocs a tegezésért, de annyira szimpatikus a tevékenység...!!!!
Én csak hazavinni szoktam a bajba jutott kisállatot, és amint jobb helyet találok neki mint amilyen nálam van, (lakótelepi 2 szoba-hát ennél nem nehéz jobbat találni...) odaadom. Azt az egyet nem értem, hogy a szerződésben rögzített feltételekt ki találja keménynek??? Szerintem annyira alap, hogy le se kell írni. Bár valószínűleg csak kevés emberrel találkoztam ebben a témakörben.
Szívesen támogatnálak anyagilag is, bár sokat nem tehetek, de gondolom az is valami... Hogy tegyem?
Most is lappang nálam egy kb. 6 hetes kiskandúr, mint az ördög olyan rossz, de nagyon kedves gazdija lesz. Egyelőre kiküldetésben van (a gazdi) de amint hazajön, viszi a cicát. Kicsit elbizonytalanodtam, ez felelőtlenség részemről? Látatlanban mondott igent az új gazdi, de már megvette a felszerelést a cicához. (Láda, kaparófa, stb.) Írd meg hogy szerinted hogy tudnám kontrollálni! (Mint magánszemély.)
Köszönöm, és még egyszer kitartást és sok sikert kívánok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 15 10:01 
Site Admin

Hát igen, ezzel mi is vagyunk. A tespedésből kijönni kevés ember sajátja.
Én úgy vagyok ezzel, hogy valakinek el kell kezdeni, akármilyen reménytelen is a küzdelem. De, ha meg sem próbáljuk, akkor mennyivel vagyunk különben az átlag, médiákon élő tömegeknél???
Megpróbáljuk okosan, humánusan és mindenek előtt az állatok érdekeit képviselve- mondjuk úgy, hogy példát mutatva- végezni a dolgunk.
Egyszer valaki csak észreveszi, még a fotelból is, hogy segíteni kéne annak a pár idiótának, aki erre szenteli az életét.
Ha meg nem, akkor is megmentünk egy jó pár állatot, akiknek ez a legfontosabb. Mi már nem is tudnánk mást csinálni. Csak baromi nehéz.
Főleg nálunk, ahol még a létezésünket is tagadják az " illetékes elvtársak".[:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: sajnos
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 15 09:44 

Sajnos 'szerintem' nagyon kevés az esély h valaha ugy tekintsenek az állatokra (bármelyikre) mint élölényre akiknek szintén vannak érzései.
Nagyon sok ember van aki még mindig messziröl szereti az állatokat, s bármennyire sajnálja öket 'a fotelböl a tv-t figyelve' nem csinál semmit mert akkor már mozdulnia kénne"?".

Egymásra sem, környezetre sem, söt milyen sok a családon belüli eröszak.... szomoru!!
Ezzel nem szeretnék senkit [:sad] szomoritani, v nem vagyok debis..
csak valami 'észrevétel' h figyeljünk oda, s a kedvenceink bár nem szolnak s nem panaszkodnak, de szeretnek minket....legyél jo v rossz..
[:bizonytalan]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Egyéb üzenet a szerkesztőknek
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 06 15:33 
Site Admin

Itt üzenhetsz nekünk, ha valami nem stimmel, vagy ötleted van. 1-2 napon belül reagálunk. Ez tuti!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 164 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]