fejlc
Pontos idő: 2018 szept. 19 13:06

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3803 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 250, 251, 252, 253, 254  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Sziámik
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 06 16:24 

Kedves Porcika!

1. Az a kedves Hölgy, akit most nem nevezek meg, és közvetített köztünk, tudta, és el is mondta Juniornak, hogy nem tudom felvállalni az utaztatás költségeit, hiszen én is utaztam értük, nem kevés benzint áldozva rá, mert igen messze lakom Albertirsától. Junior tehát tudta, hogy nem fogok fizetni útiköltséget. Az állatokat ennek tudatában hozdta el félútig.

2. Én is ugyanígy gondolom, hogy nem ítélkezhet első látásra. Semmit sem tud rólam, negatív véleményt mégis mond, lejáratva engem, és azt a hölgyet is, aki közvetített köztünk. Amúgy állatos körökben némileg ismert vagyok, az egyik intenetes fórumon segítem a hozzám fordulókat szakértőként. Régóta és szakszerűen gondozom befogadott kedvenceimet, és keresek nekik új családokat. Majdnem mindegyikről tudom, hogy mi van vele, képeket kapok, és információkat a befogadott állatokról, melyek megerősítenek abban, hogy jól teszem, amit csinálok. De ilyenkor bizony megingok, mert az effajta kirohanások elkeserítenek. [:sad]
Junior véleményét a férjemnek is megmutattam, teljesen elképedt rajta. Inkább nem idézném a hozzászólását. Junior miatt nagyon bánom, hogy elhoztam a cicákat, pedig tündéri helyes mind a három. Legközelebb majd másnak segítek, olyannak, aki el is fogadja, és nem füstölög miatta. Ezek a macskák egy ketrecben voltak a harcikutyák fölé kifüggesztve 3 héten át. Ennél nálam és az új gazdiknál kategóriákkal jobb helyük van, szerető család veszi körül őket, feledtetve az eddigi bánásmódot, bántalmazásokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 06 16:03 
Kedves Harangvirág és Junior!

Idézet:
Szóval el kellett vinni Albertírsáig. Az, hogy az utiköltséget sem fizette ki az új gazda- nem számít. Csak az zavart, hogy teljesen levegőnek nézett a csaj bennünket.

Én azért úgy gondolom, hogy ezt tisztázni kellett volna, hogy ez nem egészen úgy megy. Ergo: szeretnétek a vonatköltség árát viszontlátni. Szerintem az ezzel kapcsolatos költségek tisztázása teljesen tiszta és félreérthetetlen helyzetet eredményezett volna.
2. Nem biztos, hogy 10 perces (v. nem tudom hány) beszélgetés alapján kell valakit megítélni és mindezt így kiteregetni. Junior, ez nem tesz jót sem neked, sem az állatvédelemnek. Gondolom nem te vagy az akinek magyaráznom kell, hogy az átlag emberek szemében milyen színben jelenünk meg, mi állatvédők. Miért kell ellenünk hangolni még azt is, aki esetleg tényleg normális gazdája lenne a befogadott cicának? De még ha lehetőségei adódnának esetleg segítenék is a munkátoat (mindegy milyen formában), mert ne feledd el, hogy csak a hasonló gondolkodásúaktól számíthatsz te is segítségre. De ezt ezzel a hozzáállással nem lehet megvalósítani. Tudom, hogy nem könnyű felülemelkedni a sok rossz gazdis tapasztalon, de az ítéletalkotásnak nem ez a módja és főként nem ilyen formában.
[:nono]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Sziámik
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 05 22:20 

Kedves Junior!

Előre is elnézést, ha kétszer megy át az üzenet, de az imént ez sem jelent meg. Ezt írtam válaszként a "melegszívű" hozzászólásodra.

Én vagyok a "csaj", aki elvitte tőletek a cicákat. Épp az előbb írtam a fórumba, hogy megköszönjem neked is. (viszont nem jelent meg, lehet, hogy csak késleltetve, vagy azért, mert nem voltam regisztrálva. )

ELőSZÖR IS RETTENETESEN BÁNT, HOGY ÍGY NYILATKOZOL RÓLAM. Neked is, és a Hölgynek is, aki tartotta a kapcsolatot velem, többször is megköszöntem a cicákat. Mint mondtam, a cicák közül egyik még aznap délben az új gazdánál volt (amelyik elvetélt), a kandúrkáért a héten jönnek, a harmadik cicát megtartottuk magunknak. Mondtam neked, hogy azt fogjuk megtartani, amelyik leginkább feloldódik nálunk, hát ez a másik nőstény volt. Nekem teljesen mindegy lett volna, melyik marad itt, én a macskákra bíztam a döntést a családommal együtt.

Az állatokat még aznap látta állatorvos, és nem a Király Peti. (régről ismerem, évek óta nem találkoztam/beszéltem vele) A saját orvosunkhoz vittük el, ahol féreghajtásban és oltásban részesültek, az oltási könyvük itt van az orrom előtt, ha nem hiszed, lefaxolom oldalanként.

A találkozásunkkor sem Te, sem az úr, aki veled volt, nem tűnt ellenségesnek. Én jó érzésekkel jöttem el, nem gondoltam, hogy ennyire negatív véleménnyel vagy rólam. NEM NÉZTELEK BENNETEKET LEVEGőNEK, csupán annyit mondtam, hogy sietnem kell, és neked is menned kellett a fiad miatt. IGAZ???

Több, mint 50 állatnak (főként kutyáknak) találtam már gazdát, ezek többségükben utcáról befogadott állatok voltak. Jelzem, van két saját kutyám, úgyhogy anyagilag is sokat áldoztam már , amikor rajtuk kívűl még másik hármat etettem egyszerre, tehát volt úgy, hogy összesen 5 kutyánk volt. Mindíg igyekeztem az állatokon segíteni, törekedtem arra, hogy jobb életük legyen. MINDEGYIK ÁLTALAM BEFOGADOTT KUTYÁT, MACSKÁT ORVOSI ELLÁTÁSBAN RÉSZESÍTETTEM, ez sem kevés ráfordítást igényelt, de önzetlenül, szeretetből tettem a férjemmel együtt. Jelenleg gyesen vagyok, szinte csak a férjem fizetéséből élünk. Nem panaszkodni akarok, de tényleg nem élünk annyira fényesen. Az állatokra viszont gondolkodás nélkül áldozunk, mert azt gondoljuk, hogy megérdemlik.

Biztos igazad van, és én valóban rossz gazda vagyok.... Csak azt tudnám, hogy akkor ki a jó???

Ha kívánod, a nálam lévő macskát szívesen visszaadom, nehogy azt gondold, hogy visszaélek vele.

HIHETETLENÜL MEGBÁNTVA ÉRZEM MAGAM, ÉS IGAZSÁGTALANNAK GONDOLOM EZT A KIROHANÁST ELLENEM. RETTENETESEN MEGBÁNTAM, hogy elhoztam a cicákat. Sosem bántottak még így meg. Ja, és nem "csaj" vagyok, bemutatkoztam rendesen, azt gondolom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 05 09:37 
Site Admin

Janina!

Isten látja lelkem, hogy , hogy őszintén kívánom, hogy igazad legyen.
De, ha most kérte el a címem, akkor, hogy olvashatta el az örökbefogadási szerződést? Mert szaporán bólogatott, hogy ismeri. De mostmár úgyis mindegy. Csak reménykedni tudok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 05 08:13 

Sziasztok,
háát, Junior, te tudod, de nekem kicsit más a benyomásom. A hölgy elôször csak az egyik nôstényt szerette volna, de gyakorlatilag fél nap alatt elintézte, hogy egyik cicát se kelljen visszavinni és visszazárni a rókaketrecbe. A másik kislány sziámi már a végleges gazdinál van és ahogy írta, azonnal összebarátkozott az ott lévô 2 hónapos cicával. A kandúr pedig maradhat náluk, amíg az új gazdi el nem viszi. Ráadásul tegnap du. írt is nekem emilt, hogy megköszönje és elkérte a fórum címét, h neked is köszönetet mondjon a segítségért. Az általuk választott nôstény cica pedig úgy néz ki, szinte azonnal beilleszkedett. Igen, ô is azt írja, h nagyon kedvesek és érdeklôdôk, csak a kandúr kicsit félénk.

Persze, lehet, h neked van igazad. Végül is, mérföldekkel több tapasztalatod van ez ügyben.

De én most mindenesetre bizalmat szavazok...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 05 07:45 
Site Admin

Sziasztok Mindenki!

Tegnap elintéztük a 3 sziámi csillagszemű cica dolgát.
Bízom benne, hogy jól tettem, amit tettem. Ha a sajátom lett volna biztos nem adom oda. De tudjátok miért nem tarthatom meg. [:sad]

Szóval el kellett vinni Albertírsáig. Az, hogy az utiköltséget sem fizette ki az új gazda- nem számít. Csak az zavart, hogy teljesen levegőnek nézett a csaj bennünket. Ami nem jelenti azt, hogy rossz gazdi lesz, de valahogy nagyon rossz érzéseim támadtak az egész ügy iránt. A rossz érzéseim sajnos ritkán csalnak meg. Talán ez lesz a kivétel.
Az sem tetszett, hogy nem árulta el, hogy milyen dokihoz akarja vinni őket, de a K. Petit is ismeri, ami nem éppen pozitívum az állatok szempontjából. Persze igéretet tett, hogy értesít, hogy mi a helyzet velük, de ráteszem a nyakam, hogy most hallottam róluk utoljára.
Akinek megy az ima, az most megteheti értük. [:aldas]

Egyébként egyáltalán nem voltak vadállatok. Sőt kedves, szelíd, okos, figyelmes cicák. Hát ennyi! Talán kivételesen nem vertek át.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: sziámi cicus
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 03 12:56 
Junior, Janina: Fölhívtam az egyetlen szóba jöhető embert az ismerősi körömben, de neki is 2 macskája + kutyája van. Nem tudná hová rakni, ráadásul a kutya meg sem tűri az idegen macskákat, de a macskák sem nagyon. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 01 17:26 
Site Admin

Kép Kép
Sikerült végre megszereznem a gazdit kereső sziámik képét. ő itt a kandúr, de a lányok is ilyenek, azt modja a csaj.
Elég furcsa egyébként a "gazdájuk". Szerintem utálja őket. Mármint a sziámikat. Azt mondta, hogy egoista vadállatok és nem állnak szóba csak egymással. Meg, hogy karmol, rúg, vág.
Dehát egy rókaketrecbe vannak fellógatva a falon, hogy a kutyák ne érjék el. Az egyik lánycica el is vetélt. Én nem értem az embereket. [:sad]
Olyan szép egészséges cicák. Bár elhozhatnám. Nekik van a leggyönyörűbb szemük. Nem is kancsalok. o:)
A mi öreg Csokink kancsal volt, de csak tizenegynehány évesen kezdett eltünni az a csodálatos fény a szeméből.
Nagyon-nagyon jó gazdi kell nekik. [:flower2]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 24 09:42 
Site Admin

Emberek!

Tegnap telefonáltak, hogy itt Szolnokon van 3 gyönyörű sziámi cica, akiknek gazdit kéne találni. 2 lány 1 fiú.
Ahol most vannak, az illető kutyatenyésztő és azt modja, hogy ketrecben kell tartani őket, mert 8 másodpercük nem lenne a menekülésre, ha szabadlábon lennének.
Snauzert meg valami harci kutyát tenyészt. Holnapra valószínűleg lesz róluk kép is.
Lécci próbáljatok meg valamit!
Még annyit, hogy 2-3 évesek és fókabarna színűek. [:please]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 17:18 

Bizony! De aki meg se próbálja, annak szerencséje sem lesz! Pedig az tök jó érzés szerintem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 17:11 
Site Admin

Na és?

A végeredmény a fontos!:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 17:08 

Köszi! Bár be kell valljam, azért ez 98%-ban szerencse...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 16:22 
Site Admin

Nagyon ügyes vagy!
Gratulálunk! Csak így tovább. [:clap3]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 15:46 

JÓ HÍR!!!
ELKELT A KISKUTYOSZ!!!
Pécsre megy lakni egy kertes házba, ahol rohangálhat amennyit akar.
HURRÁÁÁÁ!!! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 20 21:34 
Site Admin

Hát ez bizony tényleg probléma![:think]
Mondhatnám, hogy hírdetsd meg, de kit érdekel itt az ilyesmi.
Ha végkép nem tudod befogadni, akkor se add menhelyre, inkább próbáljátok valami házhoz bejuttatni, ahol nem verik láncra.
Most még kicsi és nevelhető, így talán nagyobb az esélye, hogy valaki beleszeret. [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3803 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 250, 251, 252, 253, 254  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]