fejlc
Pontos idő: 2018 jún. 20 02:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3803 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 08:40 

Sajnos nem tehetek róla, hogy akkor születtem. Az ember ezt nem válogathatja meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 08 22:10 
Site Admin

Abból a szempontból nem gáz, de egyébként... [:sneaky]

Az egyik lányom is az, de valami borzalom.
Az enyém a profilban van a többivel együtt.
Ebben a világban nem éppen nyerő jegy. [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 08 19:57 

Miért, Te milyen jegyű vagy? Én skorpió. Remélem, ez nem túl gáz jegy az állatvédelem szempontjából. :csatt :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 08 19:42 
Site Admin

Akkor beírhatnád, a horoszkópod...:D Csak úgy játszásdiból!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 08 17:42 

Én is elveszem az egeret, hihi!!!! :D :D :D Tényleg rokonlelkek vagyunk!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 08 17:33 
Site Admin

Kedves Harangvirág!

Sokszor én is homokba dugnám a fejem, de mindig kirángatnak belőle. [:sneaky] Hát ez a meló márcsak ezzel jár.

őszintén örülök, hogy Tigris gazdái ilyen toleránsak vele. Minden fajta cicát szeretek, de a sziámik hihetetlen intelligenciáját csodálom. Nem könnyű velük, de ha beadjuk a derekunkat az egyéniségüknek, akkor igazi élmény velük minden perc. o:)

Érdekes, hogy én is ilyen " lökött" vagyok az állatokkal. Szegény Sumika a nagy vadász macsink mindig hoz egy csomó egeret a szomszédból és én gonosz disznó- ha még életben van csórikám- rendszeresen el is veszem tőle és visszaengedem. Szegény Sumi meg keresi, mint a bolond.

A szúnyog meg a légy nálam sem nyerő.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 08 16:11 

Kedves Junior!

Ijesztőek, amiket leírsz, én sem tudnék elaltatni egy állatot sem. Ahhoz túlságosan kedves számomra mindegyik. Meglep, hogy az orvosok így reagálnak a cicák betegségeire, ennek tudatában kezdem érteni, miért kérdezted meg, kihez viszem őket. Azt gondolom, minden állat egyenlő, én a pókot is kiviszem a kertbe ahelyett, hogy agyoncsapnám. Persze, azért kivételek akadnak, a szúnyog pl. nem mindíg ér ki a kertig... [8.]

De hogy szíven szúrta??? !!! [:evil] Tudod az a baj, ha már az orvosok is így állnak hozzá, akkor mit várunk az emberektől? Gondolom, tudnál még mesélni, de inkább homokba dugom a fejem, nem szeretem a szomorú dolgokat hallani. [:sad]

Na, vidámabb téma, itt a cilák sorsa:

Ma elvitték reggel a meseszép cilát, a kandúrt is. Nagyon kedves barátaimhoz került, jó sora lesz. Ott is van már macsek, estére várom a híreket, hogy miképp szoktak össze. A szülők nem mentek ma dolgozni, a hét hátralévő részét a macsek beszoktatásával töltik. Azért ez számomra megnyugtató hír.
Az első nap gazdához került, elvetélt nőstény neve Tigris lett, mert a kisfiú arcán kezdte a karmai élesítését. Nem lett komoly baj, épp csak megkarmolta, de a Tigris nagyon illik rá. Ott egy két hónapos cila a társa, és azóta kétszer láttam már őket együtt, nagyon jól elvannak. A nálunk lévő nősténynek sajnos még nem találtunk nevet, mert valahogy minden nap más illene rá. Itthon most ez a központi kérdés, hogy miképp nevezzük el a kis hercegnét. Majd megírom, mi lett a neve.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 08 15:21 
Site Admin

Hát Kedves Harangvirág!...Fájintosról nagyon nem szivesen írok. Nem látok el ugyanis a monitorig, ha róla van szó.

A többiek már tudják, mert nagyon sokat beszélgettünk róla- mármint a FIP-ről- hogy tavaly tavasszal két alkalommal került be hozzánk a FIP, ami kb. 100 gyönyörű régi barátomat vitte el.
Az egyik, még kamasz volt és mivel a karantén után nem mutatott semmi betegségre utaló jelet betettem a rezervátumba. Később besárgult és meghalt. őt az állatorvos felboncolta és a teljesen citromsárga belseje és a folyadék ellenére nem ismerte fel, hogy FIP. Sőt állítja a mai napig, hogy az nem úgy néz ki, ahogy én tudom- meg persze még vagy 15 másik állatorvos. Akkor hittem neki- pedig, ha tudom, hogy mi ez még meg tudtam volna menteni a 4-6 éve velünk élő gyönyörű állatokat.
De mivel nem is gyanakodtam, így nem kutattam tovább, hogy mi lehet ez.
Később aztán egy bunkó faluból behozott egy még bunkóbb hapsi két terhes cicát, akiken láttam, hogy betegek és kértem, hogy ne hagyja itt, mert elférnek ott, ahol vannak, és vigye el az orvoshoz, mert valami nem stimmel.
Azt mondta, hogy kivágja őket a kocsiból hazafelé menet, ha nem veszem be én meg egy pénzéhes alak vagyok és ezt utálja bennünk,- akkor még vállalkozókban-, hogy hazudozunk össze-vissza.
Ekkor fogtam a két cicát beraktam egy karanténba a hapsit meg kivágtam, mint a sz*rt.
Akkor még soha nem kértem semmit, ha befogadtam egy cicát, de mivel elfogyott az 5 szobás házunk ára, már arra sem maradt, hogy beoltassam őket, így elkezdtem, legalább a védőoltások árát elkérni. Ez egy nagyvállalkozó és ismerősöm is volt, és azon a 2x 1600 Ft-on volt így kiakadva.
Lényeg az, hogy szerencsétlenek megszültek, minden kicsinyük meghalt és pár hónap múlva ők is, és ez aztán betett az egész társaságnak. Ki sem mozdultak a karanténból életük végéig és mégis valahogy elfertőztek mindenkit.
Akkor már 19 állatorvoshoz jártam- beleértve az egyetemet a pesti magánklinikákát és- ki fogsz nevetni- , de még az állatkert nagymacskását is felhívtam, hogy segítsenek. Mindenki kiröhögött. Mondván- hiszen ez csak egy macska. És felvihetem ugyan, de úgysem tudom kifizetni. Fel is vittem sokszor és évi kb. fél millát költök rájuk a nagy semmire.
Még egy védőoltást se képesek beadni. 20-ból 9, két napon belül belehalt. ( Ezt valahol olvashatod is a honlapon.)
Ezért volt olyan borzasztó fontos, hogy milyen állatorvosod van.

Szóval, ezután , ami alapból a klasszikus nedves FIP volt- elkezdett mutálódni a vírus és olyan horrorisztikus formákat produkált, hogy szó szerint azt hittem megőrülök. 11 év alatt egy cicát altattam el, akinek a szemétládák egy colás flakonból készült tűvel kiszúrták mindkét szemét és bedobták az árokba.
Ekkor egyszerre négyet kellett, mert az agyukat támadta meg a vírus és hátulról előre elkezdtek lebénulni. Úgy közlekedtek, mint a kígyó. A 6 kilós félperzsa Mylordom és a 4 hónapos kicsik egyaránt megkapták.
Kijött a doki, mikor láttam, hogy kérik, hogy legyen vége és sajnos nem voltam képes végignézni az altatást, de a férjemre bíztam, hogy figyeljen oda. Kifizettük, megbeszéltük, hogy először altassa el és csak aztán ölje meg. Ehhelyett fogta és szíven szúrta őket a T61-el. Hallottam a konyhából... " á ez már nem él, csak utólagos izomrángások, meg nem fáj az neki, meg csak pár másodperc."
Ezt nálam nem merte volna megcsinálni a doki, mert egyszer megkérdeztem, hogy " kipróbáljuk doktor úr?"- Már, hogy fáj-e.
Most ez a sors várna Fájintosra is és vessetek meg érte- de képtelen vagyok megtenni. Alapból utálom az istent játszani, de még látom a szemén, hogy nem kéri legyen vége. Inkább hiszek a csodákban, mint ez.
Na ezt hagyjuk.

Egyébként még egyszer sem mondtam, hogy nem fogadom be a cicát és mivel ezt csak én művelem így- az egész országból "ideszoktak". És egy 10 millás ország egész macskagondját azért nem igazán tudom megoldani. De tiszta lelkiismerettel megtenném, ha nem rettegnék az állandó fertőzésektől és főleg a FIP-től.
Van egy nagyon aranyos kecskeméti barátnőm, akivel azt hiszem elmondhatom az egész világhálót beböngésztük, hogy mi az úristent tudnánk tenni, de senki nem tud semmit. Találgatások, kisérletek és homály mindenfelé.
Lehet, hogy nagyképűnek hangzik, de én már a szemükön a viselkedésükön látom, hogy gáz van. Na persze kiröhögnek, ha időben viszem és mondom a legelső tüneteket.
A védőoltás egyenlő a nullával. Nálunk teljesen fölösleges, a szoba cicákat is általában - a dokik szerint is- kb. 30%-ban védi meg. Akkor??? [8.]
Akkor inkább a csoda. Ez már legalább 3.-szor bejött, de a dokik egyszer sem.
Hát ez jó hosszú és OFF lett, pedig, ha tudnád még mennyi van a bögyömben?! [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 08 11:54 

Kedves Junior!

Én megértelek, tényleg. Nekem talán azért volt furcsa a reakciód, és az elkeseredettséged, mert én az örökbeadásaim során ilyesmikkel nem találkoztam. Nem volt részem ennyi csalódásban, mint neked. Igyekeztem az állatok leendő gazdáit megválogatni, és a cicát, kutyát nem adtam oda első szóra, (ahogy gondolom te sem), hanem próbáltam felmérni, hogy az állat milyen helyre kerül. Magam is jó emberismerő vagyok, talán ezt mondhatom magamról. Valószínűleg ezért sikerült többségében jó gazdikhoz adni a kis lelenceimet, és folyamatosan érdeklődtem utánuk, legtöbbjükről most is tudom, hogy alakul a sora. Természetesen -mivel nem menhely vagyok- hozzám ritkán hoznak állatot, ezért nem is találkozom az emberi bunkóság megnyilatkozásaival. Viszont bánt, ha csonttá fagyott állatot emelek ki a hóból, vagy lábraállni sem tudó vizslát viszek haza, akinek szó szerint jártányi ereje sincs. ők nem a saját hibájukból kerültek ilyen sorsra, hanem az emberek brutalitása, hülyesége miatt. Bezzeg ilyenkor én is füstölgök, [:evil] és mentem a menthetőt. A lakásunk egyik helyisége már kifejezetten az árvák, befogadottak részére van berendezve. :D De hát annyira megérdemlik, nem igaz?

A cicádat, Fájintost nagyon sajnálom, sajnos ez egy szörnyű betegség. A hashártyagyulladása mitől alakult ki? (stressz érte korábban, elkapta másik cicától?) Megértem az érzéseidet, és tényleg rettenetesen sajnálom a cicádat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 07 10:48 
Site Admin

Kedves Harangvirág!

Köszönöm, hogy elolvastad, amit írtam,- mert akár, hiszed, akár nem maximálisan meg tudlak érteni.Ha én kapok ilyen véleményt valószínűleg én is eldobom az agyam.

És ez csak NEKED szól.
Elismerem, hogy elhamarkodottan itéltem. De, talán el tudod magad képzelni a helyembe -egy kicsit.
Én már halálosan belefáradtam az emberek szemétségébe. Mint mindenki, aki lelkiismeretesen folytatja azt a tevékenységet, amit mi, az nap, mint nap csak idiótákkal találkozik. Ezért én egyáltalán nem vagyok emberbarát. Ez konkrétan nem Rád vonatkozik, de hidd el, hogy 11 év alatt tökéletesen kiábrándultam belőlük. Ezért mondjuk úgy, "szakmai ártalom" a bizalmatlanság. Sajnálom, hogy ez pont Nálad csapódott le.

Az ország legtöbb cicáját hozzánk hozzák, és én marha teljesen beléjük szeretek. Ez azzal jár, hogy egy-egy imádott cicám halála totál kikészít még most is. És bármit csinálok nem tudok segíteni rajtuk. Most megint ebben az időszakban vagyunk - és a többiek a megmondhatói, hogy kedves barátságos és nagyon toleráns ember tudok lenni, ha éppen nem aggódom halálra magam valamelyik szerelmemért.
Ha elolvasod a honlapunkat láthatod, hogy szó szerint mindent feláldoztam értük...és a világon semmi eredményt nem tudok felmutatni.
Állandóan szél ellen kell pisilnem és ez egy idő után igencsak flusztrálja az embert.
A másik dolog pedig, hogy mindenhol koldusnak néznek, arról nem is szólva, hogy hányan utálják a macskát. Minden menhely elzárkózik attól, hogy bármiben is segítse a másikat- bár én még soha nem kértem semmit. De ez az egész magyarországi helyzet egy szélmalom harc, amit egyre nehezebben viselek el.
Talán olvastad Bélafalvy Krisztina írását a Zöldmagazinban. Azt hiszem a Menhely topikba tettem fel.
Nekem azt kell csinálnom, amit már mindenki feladott. És mondhatom, hogy tök egyedül, és a férjem minimálbéréből.
De ez nem számít, csak életben tudnám tartani a szerencsétleneket. De nem tudom és egyik doki sem tudja. Mindegyik ki akarja írtani az összeset és kezdejem előről. És akkor mi van, ha valaki megint behurcolja a FIP-et? Megint kezdjem előről?
A jó gazdival kapcsolatban meg annyit: volt, aki a kutyáját akarta kiképezni a 3 legnagyobb macskámon, volt aki elütette azt amelyiket én adtam és jött a másikért és rettenető felháborodott, hogy nem adtam. És még sorolhatnám. És, ami legjobban megvisel -talál- mikor gyakorlatilag öngyilkos lesz egy felnőtt gyönyörű cica, mert a gazdája elhagyta. Sajnos már négyszer fordult elő ilyen és igen csak sovány vigasz, hogy én megtettem mindent. Mindenki ezt modja. Ez nekem nem vigasz.
Ezeket, csak azért írtam le, hogy ne zavarjon annyira, hogy én mit írtam.
Vedd úgy, hogy hülye vagyok és kész.
Már megbántantam, hogy beírtam, de nagyon el voltam keseredve Fájintos miatt, aki 99 %-ban FIP-es és képtelen vagyok elaltatni.

Tulajdonképp örülök neki, hogy Te sikeresen mented az állatokat, mert nekem tök mindegy, hogy kinek a macskája, vagy kutyája, az a lényeg, hogy segíteni tudjunk neki.
Egyébként nem rontod a fórumomat. Én nagyon szívesen elismerem, ha nincs igazam. És utálom, ha az van.
Mi itt mind imádjuk a négylábúakat, de én vagyok a legöregebb és sajnos a legtöbb tapasztalattal bíró. Szerencsére a többiek még nem érték meg az imádott kedvencük halálát, így nem érezhetik azt, amit én.

Egyszóval, ha egyszer látnád mit csináltunk mi itt a semmiből és hogyan élünk, nagy valószínűséggel megértenél. Bár nem valószínű, hogy erre sor kerül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 07 09:30 

Kedves Junior!

Ki mondta, hogy nem láttam az örökbefogadási szerződést a cicák elhozatala előtt???? Én láttam, és el is olvastam. Mivel azonban a gépünk aznap este tönkrement, mikor másnap mentem a cicákért , már nem volt meg a honlapod címe, mert újra kellett installálni a számítógépünket, és minden adat elszállt róla... Tehát - valószínűleg ez is az én hibám- nem jutott fejből eszembe a honlapotok címe, ezért kértem meg a közvetítő hölgyet, hogy adja meg újra, mert megköszönném neked a macskákat. Amikor találkoztunk, szóba sem került ez a szerződés, hiszen akkor mondtam volna, hogy természetesen olvastam. Ezt megint csak a teljesség kedvéért írtam le.

"Az az alapvető probléma nálam, hogy valami szentimentális ökörség miatt elvárom, hogy emberszámba vegyenek." Erről a mondatról meg annyit, hogy én valóban mindenkit emberszámba veszek, Téged is. Még az utcán kéregető koldust is, aki két-három naponta becsönget hozzánk egy szelet kenyérért. Képzeld, még vajat, sonkát és sajtot is adok neki. Az egyik végzettségem pedagógusi, tehát a belsőmből fakad az emberek szeretete, megbecsülése, és tisztelete.

Szerintem senki nem gondolja, hogy nálad lettek volna a macskák felakasztva a ketrecbe. Nyilván mindenki olvasta a korábbi hozzászólásodat, hogy kimentettétek a kutyatenyésztőtől őket. A honlapodról árad a macskák szeretete, nyilván rengeteget dolgozol azért, hogy megfelelő helyet biztosíts nekik. Ezért csak tisztelet jár, és kalaplengetés előtted. [:clap]

A macskáknak pedig jó helyük van, kár, hogy ezt még mindíg bizonygatnom kell. Kevés olyan hülye van, aki azért vesz kegyetlen drága téliszalámit, hogy a macskákkal etesse meg. Emlékszel ugye, mi volt nálam, mikor találkoztunk? De mielőtt ezért is kikapnék, előre szólok, hogy nem fognak gyakran kapni, mert a fűszerek ugye nem tesznek jót az emésztésüknek. Marad az alutasakos kaja, úgy látom, az nagyon bejön nekik.

Részemről szeretném ezt a vitát lezárni, nem terhelném a hozzászólásaimmal a honlapodat. Köszönöm a cicákat mégegyszer, nagyon szeretjük őket. A héten elviszik a kandúrt, és már most fáj a szívem érte.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 07 09:21 
Site Admin

Hali Porcika!

Csak azért írtam oda, mert nem biztos, hogy mindenki elolvassa az eredetei hírdetést. És, így kommentár nélkül úgy néz ki, mintha én csináltam volna ezt a műveletet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 07 08:48 
Idézet:
A cicák nem nálunk voltak egy ketrecbe felakasztva a falra a kutyák szobájában. Épp ettől akartam őket megmenteni.
Már csak azért, hogy a hírünket legalább ezzel ne rontsuk.

Junior ezt nem értem. Egyértelmű volt szerintem mindenki számára, hogy segíteni szeretnél. Ha nem tudsz, az sem rólad állít ki szegénységi bizonyítványt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 07 07:24 
Site Admin

Kedves Harangvirág!

Sokat gondolkoztam erre mit lehetni írni, enyhítendő a csalódottságodat.
Valószínűleg semmit.
Az is valószínű, hogy elhamarkodottan itéltem. Volt már ilyen egyszer. Szerencsére az pozitívan sült el.
Mikor találkoztunk nekünk is szimpi voltál és én is úgy gondoltam, hogy jó helyre adom a cicákat. Akkor ingott meg a bizalmam mikor kiderült, hogy nem láttad az örökbefogadási szerződésünket és nem árultad el, melyik dokihoz akarod vinni őket. Ez nálunk alapvető dolog, ahhoz, hogy nagyjából biztos legyek a cica felől. Ekkor éreztem , hogy " ez a nő úgysem ismeri a dokikat és egyáltalán mi köze hozzá" érzést. Ebből következtettem arra, hogy levegőnek nézel, ami redszeresen meg is történik velünk. De ehhez már hozzászoktam, viszont a cicák sorsa iránt elbizonytalanodtam. Leginkább a doki kérdés miatt.
De, ha ez nem igazolódott be, akkor hál' Istennek és EZ A LÉNYEG.
( Lehet, ha nem ilyen körülmények közt találkozunk, egész jó barátok lehettünk volna. Mert, aki szereti az állatokat rosz ember nem lehet- szerintem. Hát ez már ugrott!)

Egyébként tényleg mindent tudtam előre és a pénz tényleg nem téma, ha a cicákról van szó. ( A "csaj" nálam nem jelent negatív jelzőt, inkább fiatalt. A nevedet is tudom, de azt mégsem akartam írni).

Az az alapvető probléma nálam, hogy valami szentimentális ökörség miatt elvárom, hogy emberszámba vegyenek. Pedig már leszokhattam volna róla. Abban igaza van Porcikának, hogy 10 perces ismerettség után nem tudhatjuk milyen a másik. ( Ezért gondoltam, hogy talán belenézel a honlapunkba).
Én sem védekezésképp írom, de az egyik legkedvesebb haldokló cicámat kellett itthagynom, az utolsó fillérünkből tankoltunk, nem tudtunk a karanténokkal haladni, mert a férjemnek két napja van, hogy valamit is ártson neki.
Az idő! Hát igen. Nekem is van 4 gyerekem, tudom, hogy milyen kevés van belőle ilyenkor. Ettől függetlenül, ha 60-szor rámtelefonálsz, akkor sem tudunk gyorsabban haladni az egész végig félsávos úton. Ezt már előre mondtam.
Egy dolgot legalább már értek: hogy miért volt olyan fagyos a telefon, mikor tegnap beszéltem a " közvetítő hölggyel".
Minden esetre eszembe sem jutott, hogy Harangvirág bármilyen módon is segítsen bennünket. Ez a része a dolognak egyáltalán nem érdekel.
CSAK AZ ÉRDEKEL, HOGY A SZIÁMIKNAK JÓ HELYÜK LEGYEN.
Ha ez megvan, akkor oké.
A barátaim meg, ha ez alapján itélnek meg, akkor bizony csalódást okoztam.
A cicák nem nálunk voltak egy ketrecbe felakasztva a falra a kutyák szobájában. Épp ettől akartam őket megmenteni.
Már csak azért, hogy a hírünket legalább ezzel ne rontsuk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 06 16:44 
Egyébként mind Juniort, mind pedig a közvetítő hölgyet ismerem személyesen. Juniorból ismételten a rossz tapasztalatok szakadtak föl az állatukra áldozni nem hajlandó régi és új gazdik miatt. Én is dolgoztam rövidebb ideig ilyen területen, tudom, hogy a nagy átlag (főként az állatot leadni szándékozók) megérik a pénzüket, de erre nem egy ilyen kirohanás a megoldás. Csupán arról van szó Juniornál, hogy egy hasonszőrűbe botlott bele, aki szintén szabad idejében kóbor állatokat istápol, és ezt nem tudván mondott véleményt.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3803 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]