fejlc
Pontos idő: 2017 szept. 20 09:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 22 13:11 
Site Admin

Helló!
Hogy érted azt, hogy az agyadra mennek a macskák? [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 22 13:06 

Sziasztok, kora reggel óta olvasom a fórumot.:)))
Szerintem is van sok rossz és sok jó orvos (akár állat-, akár humán-). De a helyzet rosszabbodni fog, ugyanis most harmadéves az a társulat, akiktől megvonták a gyakorlati képzés finanszírozását. Ez a garnitúra (és az utánuk jövők) tehát gyakorlat híján vagy nem fognak tudni elhelyezkedni, vagy ha a szülőknek jó tömött a bankszámlájuk, akkor majd vesznek nekik praxist, és jajj nekünk.:(((

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 23 19:26 
Site Admin

Nem téma! o:)

Ez legyen a legnagyobb bajunk!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 23 17:47 

Bocsbocsbocs!
Kissé megzizzent a gép. Vagy én???
Igazán sajnálom!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 18:14 
Site Admin

Oké, de, hogy kerül az állatorvosokhoz?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 18:03 

Az előbb írtam egy csomót de ellszállt valahova. [:sad] Pedig jó volt. Az volt a lényege, hogy holnapra csomó ötletem lesz a regisztrációkról. Csak sokkal jobban ki volt fejtve.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 15 11:52 

Hát, nem azért, de itt ember nem tesz rendet a büdös életben sem.
Ha valaki megpróbálja, azt tuti, hogy minimum szakmailag kinyírják.
Majd egyszer a természet tesz rendet, de attól tartok az sem az igazságosságot tekinti elsődleges szempontnak. Még szerencse, hogy mi azt már nem érjük meg. [:sneaky]

Hú, de rohadt negatív vagyok!
Tud valaki jobbat??? [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 13 08:52 

Porcika283 írta:
Úgy tudom működik a jelentési kötelezettség.

Azt tudom, hogy nálunk nemrég szűnt meg az ebrendelet, az önkormányzat az állattartást áthelyezte a lakóközösségek hatáskörébe, és a házirend kell, hogy szabályozza.
De hogy kutyát be kéne bárhol jelenteni, arról nem tudok. Ebből kiindulva, feltételezem, hogy ha kutyám lenne, nem is lenne bejelentve, és gyanítom, sokaknak nincs, hiába adatják be a rendszeres oltásokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 12 08:34 

Porcika283 írta:

Nagyjából annyi a lényeg, hogy nem oldható meg a macskák adminisztrálása ma Magyarországon (hát nem is lesz kis dió), így nehéz lenne betartatni az előírást. Majd valamikor azután várhatunk változást, ha bevezetik a kötelező mikrochipezést.

Szerintem, a kutyák adminisztrálása sem megoldott. Vagyis, kicsit lyukasan működik a rendszer. Ezt nyugodtan ki lehetne terjeszteni a macskákra és más állatokra is. Sőt, továbbmenve, a jelenleg csak ajánlott oltásokra is.
Egyáltalán, létezik még olyan, hogy ha kutyát tartasz, valahol be kell jelentened?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 11 20:35 

Porcika283 írta:

Nem tudom, nekem a kis fiatal orvosokkal vannak pedig a legjobb tapasztalataim. A tudásuk korszerű, emberként is könnyebben kijövök velük, nincs nagyképű helyrerakás, válaszolnak is ha kérdezek, nem nagyon diagnosztizálnak rutinból, ugyanis még nincs.

Hát, igen, én is ezt vártam volna...

Junior írta:
Gondolom, ha állatorvos téved ide, akkor megvan a véleménye a "tulajokról"- mint, ahogy neveznek bennünket a hivatalos honlapukon.

Szerintem, abból is van mindenféle... Felmérések szerint az emberek többsége még mindig nagyra tartja az állatorvosokat, illetve, hisz a szaktudásukban. Van azért doki, aki látja, hogy ez már csak "örökség" és egyre több az olyan, aki ennek csak árt, és egyre több az olyan ember, aki nincs már hasra esve, meg meri kérdőjelezni őket, és elvárja, hogy az orvos partnerként kezelje.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 11 17:53 
Site Admin

Sziasztok kétlábúak!

Gondoltam, hogy ez a topik lesz a "legnépszerűbb". Még jó, hogy a saját tapasztalataim nem kell leírni, mert nagyjából megvan a honlapon.
Gondolom, ha állatorvos téved ide, akkor megvan a véleménye a "tulajokról"- mint, ahogy neveznek bennünket a hivatalos honlapukon.
Pedig az lenne az igazi, ha valaki be akarná bizonyítani, hogy nem így van. Persze nem úgy, ahogy a bolsi barátunk az origón, hanem pozitív hozzáállással.[:doctor]
Nem valószínű, hogy megérjük ebben az évezredben. De azért álmodozni lehet. [:angel_not]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 10 08:55 

Ha már a rossz dokiknál tartunk...
Nálunk van egy "rendelő", ahol következetesen el akarják altatni a macskákat. Persze, ha tényleg komoly gond van, akkor más alternatívát is felajánlanak. Pl. azt, hogy nem kell kezelni, rendbejön magától, vagy ha már tényleg menthetetlen, akkor jó drágán megműtik.
Számomra az egész felfoghatatlan. Egyrészt, mert jellemzően, fiatal -szerintem, nagyrészt pályakezdő- dokijaik vannak, másrészt, a "rendelő" jól megy, van páciens elég. A hozzáállásukra jellemző, ahogy az egyik doki anyósa fogalmazott: "amíg ennyi idióta van, aki állatot tart, addig nem lesznek megélhetési gondjaik". :S És annyira nincsenek megélhetési gondjaik, hogy a felesége nem is dolgozik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 10 08:29 

Ez csak részben kötődik a pénz-kérdéshez... De illik a témához.
Az előző dokink egyáltalán nem volt drágának nevezhető. És szimpatikus volt nagyon, hogy ha valamiben nem volt biztos, inkább kikérte kollégái véleményét is, hogy szakszerűen lássa el az állatot.
Két dolog volt, ami miatt eljöttünk tőle:
1. Költség-/időkímélésként (?) hajlamos volt rutinból diagnosztizálni. Tudom, hogy sok gazdi más orvosnál felháborodik azon, hogy "minek a vizsgálat, csak viszi a pénzt feleslegesen, X.Y., bezzeg olyan jó doki, hogy ránézésre megmondja mi a gond". Ennek köszönhetően, hónapokig kezeltük az egyik állatunkat -tök feleslegesen. Egyszer nem szólt volna, hogy valami nem kóser, hogy a tünetek ennyi idő után sem múlnak.
Persze, jó a rosszban, hogy így kénytelenek voltunk még néhány dokit végig járni, így könnyebb volt dönteni, kiben bízzunk.

2. Amikor cicákat találtunk, minden nap visszajártunk hozzá. Persze, sóhajtozott, hogy szegények, meg nem sok esélyük van, de úgy kellett, telefonon kinyomoznom más dokiktól, hogy mit kéne csinálni. Mikor mondtam neki, akkor ő is azt mondta, hogy persze, azt kéne tenni, de hogy miért nem ajánlotta fel magától? Csak arra tudok gondolni, hogy abból indult ki, a cicák nem a mieink, nem kötődünk hozzájuk annyira, ergo, ha elpusztulnak, elpusztulnak, ez van.

Az tény, hogy mindkét dolog elég költségkímélő volt, de hogy megérte-e, nem vagyok benne biztos... Így úgy döntöttem, inkább olyan helyre megyünk, ahol lehet, hogy drágább az ellátás, de én dönthetem el, mennyit tudok kifizetni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 10 08:05 

Ami a vesztesség ellenit illeti, mi is beadattuk az összes állatnak, holott, a korábbi dokink azt mondta, ha lakásban tartjuk, lakásban élő állatokkal találkozik, felesleges. Csak amikor valakitől hallottam, hogy milyen procedúrán ment át, mert nem tudta igazolni a veszettség elleni oltást, úgy döntöttem, hogy ha beadatjuk, egyszerűbb kivédeni némely túlbuzgó "hivatalnok" aggódását.
Persze, amikor macskásoknak meséltem, jól lehurrogtak, hogy milyen kegyetlen vagyok, hogy ilyen stressznek kiteszem az állatom, akár "bele is betegedhetett volna".
Egyébként, nem feltétlenül viszik el az állatot, de nekem ahhoz sem lett volna kedvem, hogy x ideig minden nap megjelenjek a hatósági állatorvosnál. Mivel görényeink vannak, ez külön vicces, hiszen, amikor görényt vittek hozzá, első kérdése az volt, hogy milyen állat, a második meg, hogy rágcsáló-e? [:sneaky]
Persze, az oltás egyáltalán nem viselte meg a macskát, mint ahogy a többi ajánlott oltás sem...
Mondjuk, az egészben az a röhejes, hogy Mo-on csak kutyát kötelező oltani veszettség ellen, de ez elfelejtődik akkor, ha az állat megharap valakit, és a doki túlaggódja a dolgot..

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]