fejlc
Pontos idő: 2018 okt. 16 15:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 11 17:21 

Én a gomba ügyben csak a saját tapasztalatom tudom leírni.
Szilveszter már egy éves is elmúlt mikor akartunk mellé egy másik cicát. Kiválasztottuk a kisciccet, aztán a elhozatal előtt szólt a csaj, hogy baj van mert gombásak lettek a cicák… Elrohantam az állatorvoshoz és megkérdeztem tőle mi legyen, a másik macskám elkaphatja e, mi emberek elkaphatjuk e, mivel kezeljük stb. Az orvos ( mentségére legyen mondva nagyon kezdő volt) nem tudott semmi érdemlegest mondani, kezelhető, kenegetni kell különféle szerekkel, nem kell aggódni, mert nálunk nincs sok macska és akkor nem igazán tud elterjedni. Immunrendszere valószínű jó a nagymacskámnak, úgyhogy nyugodtan vigyem haza a kis gombást. Megtettem.
Eredmény: Szilveszter is gombás lett. Kenegettem én minden sz---ral a két macskát. Elmúlt, aztán máshol újra előjött. Közben elkaptam én is, a kezemen lett egy pötty (olyan mint egy pattanás) aztán egyre nagyobb lett. Kanestennel kentem, még csúnyább lett. Neten utána olvasva megtaláltam, hogy a Terbisilben van az a hatóanyag, ami ezt a gombát kinyírja. De éppen időben találtam meg az ellenszert, mert a gyerekem és a férjem is elkapta. ( Lehet az egész családom immunrendszere a béka segge alatt ?)
Akkor nézegettem, hogy milyen egyéb mód van a macskák gomba mentesítésére, a gyógyszer nagyon nem tetszett, mert a májukat tönkrevágja.
A BiocanM oltásról azonban csak jókat olvastam, és azt írták, hogy magát a kialakult gombásságot is elmulasztja. Normális állatorvosommal megbeszélve beadattam a cicáknak. Meggyógyultak – lekopogom azóta semmi gomba – és semmi mellékhatást nem tapasztaltam.
De ez nem „szakirodalom” csak a saját véleményem / történetem volt.
[hmmm]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 11 16:35 
Site Admin

Gombák okozta zoonózisok:

A gombás bőrbetegségek kb. 70%-át Microsporum canis gomba, ritkábban egyéb Microsporum és Trichophyton fajok, valamint a Malassezia pachydermatis okozza. A fertőződés beteg állattal való közvetlen érintkezéssel vagy a gombaspórákat átvivő ragályfogó tárgyakkal (pl. ruha, fekhely, kozmetikai eszközök, cipőtalp, stb.) jön létre. A bőrelváltozások kialakulását elősegíti a bőr és a szervezet általános ellenálló képességének csökkenése. A fertőződés és a betegség megjelenése között általában 8-10 nap telik el, de lehet a lappangási idő jóval hosszabb is. A betegség a hám elszarusodó rétegeiben játszódik le, fokozott hámlás, pikkelyezés, a szőrszálak letöredezése és kihullása látszik. Tipikus esetben különböző nagyságú, általában kerek, erősen korpázó, pikkelyező vagy szőrtelen foltok láthatóak. A kezdeti elváltozások nem viszketnek. A foltok szélén a bőr erősen kipirul, a foltokat vékony pörk fedi, ezekhez az elváltozásokhoz mérsékelt viszketés is társul. A másodlagos baktériumok okozta fertőzések következtében gennyes bőrgyulladás is kialakulhat az elváltozások helyén. Súlyos esetben a karmok megbetegedése is megfigyelhető, ilyenkor a karmok rendellenesen növekednek, szürkéssárgásan elszíneződőek, felrostozódnak és morzsalékonyak. A tipikus esetekben a betegséget megtekintéssel is lehet diagnosztizálni. A bőrkaparék- és szőrminta mikroszkópos vizsgálata és a gombatenyésztés biztos kórjelzést ad. A sikeres terápia alapja a kórokozó gomba izolálása és gyógyszerérzékenységének megállapítása. A kis kiterjedésű, jól körülhatárolt heveny elváltozások jól kezelhetőek helyileg alkalmazott gombaellenes (antimikotikus) szerekkel, pl. oldat, sampon, kenőcs. Legalább 4-5 alkalommal dörzsöljük be a bőrbe a szőr növekedésével a hígított oldatot. Hosszú szőrű macskákat a kezelés előtt ajánlatos megnyírni. A nagy bőrfelületeket érintő idült gombás bőrelváltozások kezelése esetén a helyi terápia mellett általános gyógykezelés is szükséges. Erre a célra tablettákat is igénybe vehetünk. Újabban került forgalomba a Microsporum canis okozta fertőzés megelőzésére és gyógykezelésére vakcina is.

http://www.cats.hu/allatorv_cikkek/zoonozis.htm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Gombabetegségek... tényleg???
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 11 14:55 
Site Admin

Ha már téma lett, akkor lássuk.
Mindenki írjon, amit akar, de lehetőleg hivatkozzon a forrás kilétére.
Talán elgondolkoztatunk néhány cicást, hogy megéri-e? [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]