fejlc
Pontos idő: 2018 aug. 19 22:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 74  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ...egyéb eszement dolgok a cicákról.
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 03 14:40 

Írtál róla egy másik topicba, nagyon örülök, hogy jobban van Babzsák! Sok [simi] neki!(De jó a neve! :D :D )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 máj. 03 13:14 
Site Admin

Van nekem egy kicsi, de már nagykorú macsim. Babzsák. Egy aranyos srác hozta, mert a lábtörlőn találta.
Nagy zabagép volt, annak ellenére, hogy 1 kilós létére is kirugdosták a fogát, sebes, de gyógyuló testtel imádott enni. Betettem a női szakaszba kiskandúr létére.
Aztán mit látok? :csatt
Egy rakás összeragadt szőrcsomó.
Mi az anyám van? Írtam... a füléből dől a genny! De honnan? ( nem igazán a dobhártya mögül)
Ez nagyon gázos feladat. Hogy találjam el mit adhatok. [:think2]
Már az infúzió is megkeményedett a bőre alatt. Pedig 4 ezer szuri után valszeg tudom.
Agyonra törtem az agyam és írtam magamnak, mit kapott.
A végén bejött egy olyan nyelvfekély, hogy folyt a szájából a vér. Nagyon durva volt. [:disgust]
Persze, hogy nem evett!
Aztán csak eltaláltam a valamit - sok sok valamit - ami kihozta a balhéból. Igaz, már attól is pánikba esik, ha közelítek.
De sikerült. :cool
Jó, ha van biztos labor, de minden anno menő manó a tapasztalattal ért el valamit. Úgy néz ki és nem csak Babzsáknál - ez játszik nálam is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 30 18:14 

Még régebben mondta a doktornő,hogy van úgy,hogy akkor teszünk a cicánknak a legjobbat,ha békén hagyjuk.Van benne igaszság!
Nálam most mindegyik meggyógyult a macskanáthából mindeféle gyógyszer nélkül Még Danika is pedig ő már hetek óta a végét járta szegénykém.
Drága kis cicókám itt nyugszik a lányomék kertjében. Ma megint megsirattam ahogy megláttam a sírját.Borzasztó hogy itt fekszik a hideg földben amikor még pár napja hozzám bújva aludt éjszakánként. [sir2]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 30 15:48 
Site Admin

Tudvalévő, hogy garázdálkodik a leukózis. :m Macsiknál tényleg soha nem szoktam feladni, bár egy baromságnak tartom a szél ellen brunyát. Főleg úgy, ha csak kínozom szegény jószágot az infúzióval, szurikkal, vagy éppen ami kell.
Még a nyári durva bolhainvázióban sokan csúnyán lefogytak és kituggyamé' ronda betegségek jeleit mutatták.
Küzdöttünk. És elég sokat, ha azt vesszük, hogy dec. vége van.
Erre Beigli totál kifeküdt.
Először szépen helyrejött, de pár hete fogyott és a végén, mint egy veszett jószágnak, folyt a nyála, a száját se tudta becsukni, nyelve kinn.
Kb 5 napig küzdöttem Vele most, aztán gondoltam itt az idő, hogy kivárjuk a véget. Elaltatni itt is tudják, csak kérje.
Nem kérte, csak azt, hogy hagyjam békén a dobozban dekkolni.
Oké...de már rég itt kéne lenni a végnek. Akkor? [:think2]
Najóvan picinyem! Tiszta fekély a szád, mit vesztünk, ha a szteroid és más qva erős cuccok mellé kapsz Stomorgilt is?
3 napig kapott 1-1 felet és ma már tudott enni és akart is enni! Ki érti ezt? [:nemerti]
Ha feladom megmarad, ha vért izzadok, meghal! Ez nem normális!!! >:|

Egyébként a Stomorgil piszok jó minden szájbajra. Az elm kapszulával+maga a csoda. Cicero is ezt kapja - Beigli is azért kapott - és nem érdekel, hogy leukózis, vagy sem.
Egyetlen hátránya, hogy 6 ezer Ft egy doboz. [nemtom]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 11 15:23 

Ezek jó hírek. Szorítottam, hogy jobban legyen.
Nem tudtam, hogy a cukor a cicáknál is működik. Addig olvastam, hogy mi minden árt nekik, hogy lassan vizet sem mernék adni nekik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 11 08:24 
Site Admin

A cukor energiát ad. Találtam szőlőcukrot, ami még jobb mert nem kell átalakítania, hanem gyorsan beépül.
Ma már egész klassz! Lekopogtam.
Rohan a többiekkel kajálni és csak úgy tömi magába.
Azt nemtom, hogy mitől, mert sok mást is kapott - ami nem gyógyszer - de hatott. Ez a lényeg. [nemtom]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 10 18:45 

Idézet:
Most elkapom Mandarint a cukros vízzel és talán már felszívódott a reggeli infu. Cukros víz+meg ha valami még beüt. Általában beüt.

Mire jó a cukros víz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 10 16:12 
Site Admin

Mivel spórával él tovább ezt a sz@r, így Sanyi aszonta: Emlékezz... a cigányok a dögkútból kiszedett állatokat felzabálják. Naja.. :m és 3-szor főzik át. A többit már nem vettem, mert épp Jánoska halt meg. Lényeg, hogy a spórák a legtutibb túlélők. Ezt a figurát már középsuliból is tudom. DE, hogy került ez ide??? [8.]
Most az van, hogy hajtom a macsikat, ki milyet alkot.
Mindezt úgy, hogy tudom mennyire kinyírja a klion az egész bélbacit. DOKI is tudja. Hogy ne tudná?!
Ezt csak azoknak írtam, akit esetleg érdekel.
Most elkapom Mandarint a cukros vízzel és talán már felszívódott a reggeli infu. Cukros víz+meg ha valami még beüt. Általában beüt.
Miért is nem örömködöm és írom, hogy 5-ből 4 über nyerő.
Aztán zaba. Nekem zaba! [fincsi]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 10 15:58 
Site Admin

Casanova véres hányás és hasmenés ügyben üzenem: Vegyétek, mert beeshet.
Idézet:
Szia Zsuzsa!

A fő bajt valóban Clostridium okozta Casanovánál, 3 gyógyszer lehet jó rá, szerencsére a Klion működik, jó lehet még a Sumetrolim és a Salazopyrin tabletta. Az összes többi antibiotikum hatástalan. A coliform baktérium valószínűleg csak kísérte a folyamatot, ritkán okoz önmagában súlyos problémát.

Szép napot,
Sanyi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 06 14:56 

Junior írta:
Van egy makka. Szita. Olyan 4 hónap körüli és a Hamukák közé voltam kénytelen tenni. Az orvost is megjárta a volt gazdival és kapott szurit, mert a hátán volt 1 lyuk.
Anno írtam, hogy a nyelve tiszta fekély és ment az elm...
Klasszul helyre is jött 1 nap alatt. [8.] de visszaesett, pedig azonnal kivettem onnan, mert ha valami tetves calici, akkor meszeltek a Hamukáknak is.
Most újra küzdünk és az elm sem teszi úgy a dolgát, ahogy kellene.
Ma már a ketofen és infúzió mellett, 0,1 ml Baytril is kapott. Nagyon ciki, de mivel semmi orvos nem tudott az eutanázián kívül jobbat ajánlani, így most megint küzdünk a nemtommi ellen. :m
A szája tiszta ragacs és minden rohadt nap mosom+ a többi.
Fogalmam nincs, hogy megmarad-e. És ha igen, akkor miért?

Sziasztok! most találtam rátok. Érdeklődnék, hogy ezzel a cicával mi lett? pár hónapja én is találkoztam egy ilyen cicával, ideiglenesnél volt, és sajnos ő el is távozott ebből a világból, nem jöttek rá, hogy mi volt a baja:(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 aug. 18 15:36 
Site Admin

:m

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 aug. 18 15:21 

Akkor most legalább boldogok :cool [simi]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 aug. 18 15:20 

Tudják és érzik, hogy Te is imádod őket, és ezt százszorosan igyekszenek meghálálni. :) Nekem egyetlen macsi is annyi örömet szerez, arról fogalmam sem lehet, mekkora szeretetet adhat 200 cica. Biztos nagyon nehezek a mindennapok fizikailag-lelkileg egyaránt, de ez talán kárpótolja a sok munkádat és sok erőt adhat. [:blowkiss]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 aug. 18 13:59 
Site Admin

Már ettek, ha nem is sokat. A száraz sz@r ott penészedik rájuk. Lehet, hogy elkényeztettem Őket?! [:think2] [sztem] el is kell kényeztettem Őket. Épp eleget szenvedtek, mielőtt hozzám kerültek.
Most kiengedtem a sziámi családot. Nem ülhetnek az ablakban emberre várva. És igen, megint nagy a kockázat. Tudom. Túl jól tudom.
De most boldogan játszanak a nem nekik szánt tollakkal, papírokkal. Aztán meglátjuk. Máris imádnak. De mé'? [8.]

Most a natgeo Wild-en van egy pasi, aki bivalyokkal kínlódik. Aszongya: senki nem gondolta volna, hogy a stressz nélküli élet visszafogja a száj és körömfájást. ( talán látta valaki).
Ez a macsikra is ezerrel igaz. Tudományosan lehetetlen. És ki nem szarja le? Ők bizonyítottak.
Valahol írtam, hogy 22, de csak "csak" 12 macsim halt meg pont a stressz miatt. Beleértve szegény Bercit is. Nem akarták, nem vették. Sajnos nem tudok ez ellen még kesztyűt sem húzni. Ez az abszolut7e p2assz!
Na, kis feka beüzent. :)
3 hete van nálam és olyan isteni folyós hasipuszit követel, mint állat. :) Feje lóg, 4 lába 5 felé és imádj anyucit. [apam] Szeretem. Nagyon szeretem ezt a kicsit meló sumákolós, de helyzetet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 aug. 18 12:46 

Akkor le se vedd ezt a szandált [:flower] legalább van valami ami jót tesz a lábadnak végre :cool Du.-ig kibírják majd esznek akkor,jó tudom most ennének,de ha nincs kénytelenek várni [:vigasz]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]