fejlc
Pontos idő: 2019 szept. 17 18:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 539  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi baja lehet a cicámnak?
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 07 15:46 

Manul!
Még arra is gondoltam hogy nem alakult-e ki esetleg nála az alomra allergia?
Próbáljatok meg váltani almot.Valami jó minőségü nem porosodót.(pld:Premiere Exelent) Lehet nem így kell írni de ez egy nagyon jó alom a Fressnapfnál kapható

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 06 16:28 

Szia Manul!
Engem is érdekel hogy mit mondott a doki?
Az allergia vagy esetleg szerintem még a pajzsmirigy rendellenes működése is benne lehet a pakliban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 05 22:09 

Szia Manul!

Majd mindenképp írd meg, mit mondott a Doki - mindannyiunk okulására!
Jobbulást és sok simit a kicsikédnek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 04 14:49 
Site Admin

Ne köszönj semmit, a macsikért teszem! :D PERSZE CSAK REMÉLEM, HOGY NEM HIÁBA.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 04 14:26 

Köszönöm szépen!
Mielőbb felveszem a kapcsolatot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 04 14:11 
Site Admin

Ez nem annyira jó!
Hasonló cipőben járunk, ha nem ilyen durván.
Kiderült, hogy csak a Félix kaja közös az egész bandában. És erre aztán qva allergiásak lettek. Itt télvízidején kopasz a seggük és a takarítógép is belefullad a szőrbe.
Szerintem beszélj, vagy írj Gargya Sanyinak. Linkelem.

http://jozsavet.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1145941

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 04 13:41 

Sziasztok!

Rég jártam erre...remélem mindenki jól van és élvezi az időtöltést kedvencével!

Mi jól vagyunk leszámítva azt az apróságot,hogy Morci tépi a szőrét már közel egy éve.
Tavaly nyár elején kiszedett egy féltenyérnyit a hasáról,az állatorvos kitisztította a bűzmirigyét mert már egyszer volt egy hasonló akciója és az segített. Most is elkezdett nőni a szőre de egy idő után azt vettem észre,hogy nőtt a kopasz terület de most nem csupaszította le teljesen.Ekkor ismét bűzmirigy takarítás következett.Azt mondta a doktornő,hogy foglalkozzunk vele többet mert lehet,hogy depressziós. Mindig is sokat foglalkoztam vele,vidám,játékos,édes macska nekem nem tűnik lelki bajosnak de igyekeztem jobban odafigyelni rá.Eszik,iszik,bilizik rendesen,sokat játszik nagy csibész de a szőrét továbbra is cincálja.Meguntam és egy napon jól megfürdettem hátha valami élősködő a ludas bár mivel benti cica nem sok eredményre számítottam. Nem is lett eredménye. Elvittem hát egy másik dokihoz aki azt mondta,hogy a cicának vitamin és nyomelem hiánya van.Egy hónapja tömöm vitamincseppel és tablettával aminek következtében gyönyörű lett a bundája,legalábbis ahol még van rajta! Szerintem semmit sem javult,sőt...
Most ott tartunk,hogy az egész hasa jóformán csak pihés,a combjaival együtt. Azt vettem észre,hogy foltokban hiányzik a bundája a melsőlábáról a fenekéről és az oldaláról is.
Néha csak csócsálja magát de van amikor játék közben hirtelen elkezdi nyalogatni valamijét mintha lenne ott valami.
Amúgy nem talált az állatorvos semmi arra utaló jelet,hogy beteg lenne,én sem érzem annak,a bőre szép egészséges de akkor miért cincálja magát?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 jan. 05 01:15 

átpályáztam a megfelelő topicba :( :( :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 jan. 02 15:21 

Szia Vega! [szia1]

Nagyon szurkolunk Pillának! Reménykedjünk, hátha nem FIP lesz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 jan. 02 10:41 

Jó reggelt, meg jó újévet!

Jó hír, hogy Péntek sokkal jobban van, ő inkább vm takonykórt kapott, de eszik és már nem lázas. Szvetter testvére szintén jól van, bár eléggé csonti, olyan igazi férges kiscica külseje van, ezért kapott másik féreghajtót is, de ő is teljesen jól van, már rossz is és játszik is. Pilla, a fip gyanús, viszont változatlan. Továbbra sem eszik (csak calopetet muszáj neki és tiltakozik ezerrel), a hasa lufi és fekszik egész nap. 11-re viszem hasi UH-ra, meg akkor már csinálnak tesztet a hasűri folyadékból is. Ránézésre kicsi az esélye, hogy nem fip :( Az az egyetlen reményem, hogy tavaly Elizabet, a 7 megbetegedett cica közül az egyik túlélő ugyanilyen vizes volt, sőt a tüdeje is, mert levegőt is alig kapott, 3 héten át temettük el naponta többször, infúzió, gyógyszer hegyek, aztán végül meggyógyult és azóta is nagyon jól van. Hátha.
Olyan szép ez az újév, pont mint a régi, hogy ne unjunk rá a macskabajokra, tegnap éjjel háromig álldogálltunk egy kólikás lóval az üllői nagyállatkórházban..Asszem legjobb lenne kitömött állatokat tartani, azok olyan békések...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 31 08:41 
Site Admin

Szia Vega!

Kínos vigyorral olvastam a soraidat. Akár magam látnám, hallanám kb. 4 éve. A tehetetlen őrültség határán. Igen, ismerős. Még a "van-e valami más" figura is nagyon áll. De nem működött!!! [nono]

Aszem valaki bevitte Hozzád a FIP-et. A teszt meg annyit ér, amit láttál is. Azóta is ez van. Pénzkidobás!
De a lényeg, amit kb. 150 macskám halála árán kellett megtanulnom...ha FIP gyanús valaki, SOHA NE ADJ NEKI IMMUNERŐSÍTŐT. Konkrétan generálja ennek a szarnak a beindulását.
Ha valaki corona fertőzött ( ez az előjátéka a FIP-nek és egyébként is csak ennek a meglétét tudják elvileg tesztelni), akkor a Vetry DMG biztosan beindítja. És nem csak a nedves , de a száraz FIP-et. Az sem piskóta. [:disgust]
Akinek már megvan a fertőzés, annak megvan. Nem tudsz mit tenni. Esetleg a tökömsetuggya kihez imádkozni. De az is csak az idegbajod tartja életben.

Ez volt a rossz hír!

A jó, ha egyáltalán a FIP-ben van ilyen , az az hogy mivel kijárósak így nagyobb az esélyük, hogy elkerüljék egymástól a fertőzést. Én ezt 3 éve úgy oldottam meg, hogy azóta sincs alom idebenn. Állítólag a széklettel terjed, de kizárt, hogy CSAK azzal. Mind1. Azóta nem volt nálunk FIP. A máshol élőknél meg egyáltalán nem volt FIP.
Ők kinn élnek a rezervátumban, vagy karanténokban.
Az idén hoztak 1 kicsit, aki szépen nőtt és 6 hónapos korában elvitte. Talán Oszkár, a 3 éves barátom is erre ment rá. Talán! De ilyen figurát még nem láttam a FIP-től, amit Ő előadott. Le se fogyott, be sem sárgult...3 nap alatt elvitte. [nemtom]

A másik jó hír, hogy állítólag 1 nap alatt megdöglik a vírus macska nélkül. Ezt többen is megerősítették - főleg dokik+a neten. Bezzeg a bélgyulladás 1 évig is elvan, hogy rohadna meg. [dog] Szóval, azt javaslom, hogy kajára költsd a pénzt, ne tesztekre+immunerősítőkre.
Figyeld Őket, hogy sárgulnak-e. Szájuk, fülük bőrük. Fertőtlenítsd a helyüket amennyit csak tudod. Ha lecseng az egész, akkor ezzel nem lesz gondod, míg valaki újra be nem viszi. Viszont macskákkal mindig van valami.
Az is hülye volt, aki a 9 életüket kitalálta.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 31 08:34 

Szia Vega!

Nagyon sajnálom Szvetikét [:crybaby] Bár ne FIP lenne,mert az egy rohadt betegség. >:|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 30 23:41 

Tavaly kb. ilyenkor írtam erre a fórumra először, ide, dec. 10. 9:56: http://www.juniorrezervatum.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=48&st=0&sk=t&sd=d&start=255 Azóta nem nagyon, sajnos a jó hírekre alig van idő (most számoltam össze, 94 állat él a tanyán, ketten vagyunk rá Hugival)...a rosszak meg jönnek. Újabb kidobott, talált kölykök, hozzánk szegődött vándorok, az állomány újra 30-ra duzzadt, aztán 3 kölyköt sikerült elajándékozni szerencsére, nagyon jó helyre. Már egy ideje azon kattogok, hogy nehogy megismétlődjön a tavalyi tragédia. Mert a rohadt év végén mindig valami sz@r történik. Mindig. Remélem, nem én vonzom be. Múlt héten Szvetter, egy pici, 3-4 hónapos kislány nem vacsorázott. Miután előtte nem sokkal sikerült rendbehozni az állandóan kiforduló végbelét, teljesen jól volt, így nem értettem. Reggel még nem tűnt bágyadtnak sem, csak nem játszott annyit, mint szokott. Délutánra beszéltem meg a dokival, de amikor mentem érte, hogy bedobozoljam, majdnem sokkot kaptam. Alig volt magánál, az oldalán feküdt, ki volt hűlve...35 fokos is alig volt. Rohanás, infúzió, egyéb életerő, a vizesnek tűnő hasából levett kevés folyadék nagyon fip gyanús. Fura, hogy tavaly ilyenkorig nem is hallottam erről a kicseszett rohadt vírusról. Szvetike meghalt. Még aznap. Vittem vissza, mert kegyetlenül szenvedett a kandalló előtt, míg én hangosan bőgtem és könyörögtem a tökömtudja kinek, aki hallja, hogy ne engedje meghalni, most szelídült meg, olyan fiatal még. De ennyi. MEg se várta a t61-et. És tudtam, hogy gáz lesz megint. Tél van, év vége van, átok van, nem tudom, belehülyülök. Új fűtést csináltattam nekik a szobájukban, kaptak gyapjú takarót, és naponta 2x népszámlálás...ahonnan Pilla, aki nagy vadász és igazi szabadlelkű nőstény, egészséges, erős, hiányzott tegnapelőtt. Tegnap reggel megjött. Sovány, a hasa vizes, nem eszik, csak fekszik, lázas is. Kapott minden szart, de nagyon félek, hogy mi lesz, most jöttem be, nyomtam bele kalopetet, továbbra is apatikus. Szvetter testvére is csontsovány, és Péntek is elég száraz, de ők legalább esznek. Őket hármukat különzártam, de őszintén, fingom sincs, mit tegyek a többivel. Nem tudom kifertőtleníteni az egész tanyát, a 30 hektárt. Még a tetejébe, 1,5 hete éjjel Bakternek (aki a profilképen van velem), a főmacskámnak epilepsziás rohama volt. Tök egészséges, gyönyörű, 7 kilós, 6 éves fiú.

Szóval a rettegésemen és az idegbajomon túl pár kérdésem lenne: létezik más betegség (nem FIP), ami ilyen hasvizesedéssel, lázzal jár? És mondjuk nem halálos? Ja, Pilla FIP vértesztje negatív, de nem vagyok megnyugodva. Mondjuk valami parazita, bélféreg?
A másik: az elmúlt egy évben nem találták fel az antivirális csodaszert ez ellen a fos ellen, amiről csak én nem tudok.....?
Illetve még annyi, hogy hogyan védjem meg a többi cicát? Mi a túrót csináljak? Mitől lobban fel egy ilyen járvány? Hogy lehet kiirtani a vírust? Sokan vannak, igen, de nem zsúfoltan, mindenki kijár, nem alomba pisilnek, mindenki gondosan elássa a homokba a művét. Tálak, víz közös, de nem tudom megoldani, h külön legyen. Jól vannak tartva, jó kaját kapnak, nem nagyon stresszelnek (max etetéskor), nyugodtak, egymással is jól kijönnek, együtt alszanak, egeret fognak, bogarakat is szednek...nem, oltva nincsenek (csak veszettség ellen). Egyszerűen nem tudom finanszírozni, ez a frankó helyzet. Inkább kaját veszek, annak azért jobban örülnek. De nem vagyok meggyőződve, hogy úgy jobb lenne, nem tudom. Macska bérescsepp ér valamit? Immunovet? Vetri? Egyéb?

nagyon köszönöm, előre is,
v
20/465-6755

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 30 17:54 
Site Admin

Elég kevés, őszintén szólva.
De az is lehet, hogy ilyen apróka fajta. [nemtom]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011 dec. 30 17:41 

Lehet, hogy semmi baja, csak saját magához képest nem tetszik most Liza szőre. Eszik, iszik, pisi, kaki, életkedv van, rosszalkodik is. De elmúlt 1 éves, jó kajákat kap, ivartalanítva van és a súlya csak olyan 2,5, szűk 3 kiló. Mit gondoltok, nem kevés ez? [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 539  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]