fejlc
Pontos idő: 2017 szept. 22 19:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 535, 536, 537, 538, 539
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 08:47 
Site Admin

Nem ez a szörnyű Herfe!
Lesz*rom én a pénzt. ( Azt mondják, azért nincs is.)

Az a szörnyű, hogy most halt meg Zsebibaba, akinek a doki szerint nincs semmi baja. Hánynom kell tőlük! Érted?[:langol1]
Te biztos megérted, mert igencsak egy cipőben járunk ebben a sötét középkorban. Főleg itt keleten.
Ezek nem ismerik a szót sem, hogy szeretet. Mi vagyunk az abnormálisak, hogy képesek vagyunk imádni egy állatot és szenvedünk, ha elveszítjük.

A másik meg, ami rohadtul dűhít, hogy a legtöbb ember valami mágikus dolgot tulajdonít annak a nyavajás két betűnek a nevük előtt. Nagyon kevesen tanulnak az első pofáraesésből.
Komolyan mondom, hogy már tök nagyképűnek érzem magam, mikor beszélgetünk a cicabetegségekről. Az én nevem előtt nincs Dr., de sajnos olyan sokat tudok a cicákról, hogy sokszor kétségbeesve olvasom a macska.hu doki rovatát és a válaszokat. Már nem is írok oda, mert hogy jövök én ahhoz, hogy beleszóljak.
Aztán mikor tényleg az lesz, amit mondtam, mindenki inkább elhúzódik tőlem. Mert hát sz*r ügy.
Most pld. hívjam fel a dokit, hogy meghalt Zsebibaba, annak ellenére, hogy nem volt semmi baja? [:sneaky]
Tulipánnál megtettem: mindig ugyanaz a válasz: Az nem létezik! [:le]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 21:32 

Ez tényleg szörnyü.Nagyon sajnálom.Hogy lehet ilyen mocsok a doki hogy elveszi a pénzt,ha tudja nem tudja megmenteni?
Az egyik doki ,mikor tudta hogy meg fog halni az állatom,nem vett el pént a kezelésért.Persze inkább vette volna el,és még mindig élne szegény. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 08:23 
Site Admin

Tegnap már olyan későn jöttünk haza, hogy nem volt ingerenciám leírni mi történt a dokinál. Mondjuk nem sokat, vagy újat vesztettetek vele.

Előre felhívtam, hogy miről van szó: egy bélgyulladás, egy macskanátha és két egészen rejtéjes, de nagyon gáz betegség.

Vittem a digitális hőmérőt, hogy nehogy megerőszakolja őket megint azzal a nagy sz*rral. Igaz ki is tettem az asztalra- fenyegetésként. Eddig mindig megmérte a lázát mindenkinek, most a 4-ből egynek sem.

Az első volt Zsebibaba, aki 30 dkg és a kuka mellől hozták be, alapból gennyes szemmel. Pótmamát kapott és vidáman élt, amíg el nem kapta a hasmenés. Nagyon lefogyott és a bélgyulladásra egyértelműen jellemző bűzös lé jön ki belőle. ( Sajnos már a szagáról meg tudom ismerni, volt vele elég dolgom.) Zsebikét alaposan megvizsgálta és kijelentette, hogy nem panleukopénia, hanem férges.
Mondom, hogy 4 napja féreghajtóztam Vitaminthe pasztával. Rámnéz és azt mondja, hogy 10-14 naponta ismételni kell. [:nemerti] Na- gondoltam- megint itthon vagyunk. A figyelme a régi.
Előtte elmondtam, hogy sem a Synulox sem a Tardomyocel már nem jön be. Mindegy , nem adott neki semmit...féregtelenítsem.
Oké, akkor megint marad rám, valahogy talpraállítani a picit. Most itt ül a fűtőventellátor előtt, megy a hasa és nagyon maga alatt van. [:sad]

Következett Angyalka, akit nem rég hoztak bunkófalváról összerugdosva és kezdődő macskanáthával, amit elsőre sikerült is helyrehoznom, de most visszaesett és elmenekül a kaja elől.
őt is megvizsgálta. Itt már csak nem mondhatta, hogy nem az ami. Elkezdte magyarázni valamelyik szuriról, hogy olyan, mint az aughmentin. De doktor úr a múltkor a Synuloxra mondta, hogy nézzem meg - és papíron mutogatta, hogy ugyanaz a hatóanyaga, csak macskára szabva.
Nem! De! Nem! [:sneaky] Aztán leesett neki, hogy tényleg ezt mondta és nem szólt egy rohadt szót sem.
Végülis kapott egy bazi nagy adag valami, A betűs, 3 napos szurit. Az a max fél kilós macsi 0,3 ml-t. Pofátlanul ezt meg is jegyeztem... Nem sok az egy ilyen kicsi cicának? Kiröhögött. Utána kapott valami B vitamin injekciót...ami ugyebár jó, ha van.
Lényeg az, hogy ma már lábra sem tud állni, ha leteszem a földre szédelegve meg-meg lódul és, mint aki alól ki akar szaladni a talaj felvergődik az ágyamra és gyorsan összekuporodik. A szeme totál idegrendszeri zavart mutat. Nyilván sikerült 3800 Ft-ért őt is egy hosszú haláltusára itélnem.
Ekkor még aránylag nyugodt voltam, ha ez nálam egyáltalán a szó eredeti értelmét jelenti!

Következett Artúr, a szülinapi ajándékom Rékától. ő került a vadi új elkülönítőbe és betegedett meg a Drontal után. Szegény már csak feküdt.
Szintén vizsgálat, a szája tele fekélyjel, a nyál rászáradva a szája szélére és totál kiszáradva. Ráadásul olyan bűzt árasztott, amit csak rengeteg baktérium tud okozni.
Na, menjek csak oda és tanuljak. Nézzem meg mekkora a veséje. Ez bizony Leptospira. [:nemerti] És aztán egy csomó latin kifejezés. ( Mindig ez van, ha be akar nekem adni valamit. Aztán mikor visszamondom magyarul, akkor leáll.) Szerinte, tehát a 7 hónapos macskám, aki egész életében nem evett sem egeret sem patkányt - mert ugye ezek terjesztik ezt a leptospira nevű sz*rt,- 3 nap alatt ilyen állapotba került egy teljesen zárt helyen. Tönkrement a veséje és a mája és húgyvérűséget kapott. Ami ugyebár nem fertőző.
Mondta ezt azzal a tudattal, hogy tudta, hogy ugyanígy már két gyönyörű erős cicám meghalt, ugyanonnan és ugyanígy.
Azért kapott egy szurit és Artúr ma reggelre meghalt.
Következett Homály, aki már halott volt, mire kivettem a hordozóból.
Hozzá sem ért, de megállapította, hogy neki nem ez a baja volt. De ugyanaz a jellegzetes szag, nyál stb.
Utána gyorsan térjünk rá a pénzre és majdnem kirúgott.

Egy hatalmas üresség van bennem. Már nem csodálkozom rég, hogy magamra maradok a nem kevés pénzemért a beteg cicáimmal és a dilemámmal, hogy vajon tényleg megteszek-e mindent értük? Vajon miért nem érdekli az orvosokat a macska? Vajon tényleg ennyire hülyék?
És főleg, hogyan mentsem meg Zsebibaba életét?
Ha nem volt fertőző Artúr betegsége- ami azért mégiscsak kizárt- akkor miben halt meg 4 cicám? Hogyan tudtam volna 3 nap alatt megelőzni mindezt?
Na és el merjem-e vinni mégegyszer a 10 éve velünk dolgozó dokihoz bármelyik cicámat is, ha még a szurit is túladagolja? [:shooter]

Egyébként, tudtam előre, hogy ez lesz, minden látnoki képesség nélkül.
Az lepett meg, hogy a telefonba még a bélgyulladásos cicámnak a Bytrilt emlegette, aztán kiderítette, hogy férges. És főleg, hogy hagyott így elmenni? Eddig legalább ez nem volt.

Hogy, akkor miért vittem el őket mégis?! Hát biztosan túl sok a pénzem.
Na meg persze az a rohadt lelkiismeret. [:sadangel]
Szóval helyzet van. Mindig helyzet van. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kombinált oltás
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 09 19:31 

A Galamb és Márvány esetében a dokik azt mondták, hogy elégséges a kombinált szuri, mivel 12-13 hetesek voltak amikor kapták. A Sziszi kis korában pedig egyáltalán nem kapott oltást, mivel a volt gazdái nem foglalkoztak ilyen "prózai" dologgal, mint beoltani a macseszt. Tehát ő csak akkor kapott oltást amikor én elvittem őt illetve őket.

A Galamb és Márvány esetében pedig mivel nem volt előzményt - majd kb. 1 év mulva meg kell ismételni!

A saját cicáim is be lettek oltva és mégis a Duckónak rengetegszer van hasmenése. ő elég érzékeny gyomru és bélrendszerű macsesz. Ha pl. gyorsan eszik, vagy melegebb ételt fogyaszt - van hogy hamar viszont látjuk az ételt. Egyénenként változó! Vöri cicám 3 éves kandur - nagyon ritkán beteg, de most őt is elérte valami nyavalya, pár napig alig-alig evett, láthatóan le is fogyott. Diéta - most kezd ujra enni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 09 10:43 
Site Admin

Szerinted erre mit lehet mondani?

Vagy a macsid, vagy egy JÓ doki.

A kombinált oltásról meg már mindent tudsz. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 09 10:07 

Tegnap előtt,amikor hazamentem, Zizz nagyon "alomszagu" volt,ezért ugy döntöttem,ideje fürödni.Nem volt ellenvetése,csak igyekezett kimászni a kádbol.Mire végeztünk a fürcsivel,ugy felpörgette magát,hogy fujtatott,mint egy gőzmozdony.Este elmentünk a dikihoz /aki szerintem már hülyének néz/.Elmeséltem neki a dolgot,+azt, hogy 15-20 alkalommal ha dobálom neki a pirgalacsint ugy liheg mint egy kutya.Mondtam szeretném ivatralanittatni,ami ugye altatással jár.Mik a kilátásaink?
A válasz v.mi olyasmi volt,hogy benne van a pakliban hogy meghal a cica mert beteg a szive [:nemerti]
Értitek! Benne van a pakliban! [:crybaby] Nem semmi!Ja,de ki lehet vizsgáltatnom ha van Sok fölös pénzem!!!

+Megemlitettem,hogy szeretném beoltatni az összes fertözö betegség ellen,azt mondta a meglévök védenek minden ellen.A meglévo oltása a kombinát...Lehet ez valami hiper-szuper kombinált oltás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 11:27 

Emlékezetem szerint, van egy jó kis szöveg a bélgyulladásról talonban Nálatok Junior. ;) Utólagos engedelmetekkel, amíg Krisz nem teszi fel, feltettem én, hogy elérhető legyen...
http://ossifraga.freeweb.hu/szovegek/pan.htm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 10:39 
Site Admin

Megpróbálok a bélgyulladásról " normálisan" írni. És nem csak az előnézetet megtartani az ufóknak. [:disgust]
Szóval: olvasmány, tapasztalat. Nálunk nem téma, mert itt egész más a helyzet, mint nálatok.
Ha olvastátok Farosz cicáinak esetét, akkor az a védőoltásokra elég egyértelmű magyarázatot ad. Márvány és Galamb.
Nekem azt mondta a doki, hogy, ha 2 hónapos korban kap egy kombináltat, akkor azt meg kell ismételni egy hónap múlva. Ha viszont nagyobb -3-5 hónapos cicáról van szó, akkor másfélét kap és az elég.
Ez nekünk be is jött. Hogy akkor Márványékkal mi történt azt nem tudom, mert a pécsi doki sem említette, hogy meg kéne ismételni. Szóval nem tudom. [:sad]
Gondolom ettől sokkal okosabbak lettetek! [:sneaky]
Az viszont tény, hogy, ha egy nem menhelyi cicáról van szó- és a németektől kezdve sok cicás ismerőstől hallottam, hogy egy szuri elég volt a kicsinek és teljesen helyrejött. Mármint a már beteg cica. Utána jöhetett a kombinált.
Aztán, hogy ez meddig nyújt védettséget az valószínűleg attól függ, hogy mikor találkozik fertőzött cicával.
A szobacicáknak szerintem óriási fórjuk van a kijárókkal szemben.
Az a lényeg szerintem - és ezt Porcika is nagyon tudja, -hogy ez a vírus olyan piszok gyors, hogy este még játszik, eszik a cica és reggelre vége. Minden tünet nélkül. Tehát piszkosul oda kell figyelni és még akkor is melléfoghatsz. Beoltani viszont csak egészséges cicát szabad. Ezt azért egy szobacicánál el lehet érni, mert a lappangási idő igen rövid. 3-5 nap.
Ha addig nem kezd el hasmenéssel lázzal meglepni, akkor nagy valószínűséggel jöhet a védőoltás.
Nincs most lelkierőm újra leírni a többi oltásról elbénázott dolgokat, de a leukózis elleni szerintem sem árt. A FIP meg tök fölösleges.
Pedig olyan szépen leírtam az előbb. Ha kitalálok valamit a pánikom ellen, majd esetleg megalkotom újra. Most tele a gatyám. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 09:24 

Herfe, mázlitok volt, hogy az antibiotikum segített... Kölyköknél sokszor a leggondosabb kezelés sem segít. :(
Feltehetően, szintén panleukopénia miatt veszítettük el tavaly Kippa tesóit.
Mondjuk, az más kérdés, hogy Kippa kapott ellátást, a tesóit meg nem voltak hajlandók. [:disgust] Kippa is csak úgy kapott szurit, hogy -gondolom- a dokinő látta, előbb szabadul tőlünk, ha beadja, mert addig sírtam és könyörögtem és nem voltam hajalandó kijönni a rendelőből.
Utána panaszt tettem a kamaránál, ahol közölték, hogy a dokinő mind emberileg, mind szakmailag helyesen járt el, legyek neki hálás, a másik 3 cica halála meg vagy természetes, vagy az én saram és különben is, az is normális volt, hogy megtagadta az ellátást, mert látta, hogy reménytelen a helyzet! >:|

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 06 22:30 

Szegény cica.
Szegényeknek mennyit kell szenvedni. [:sad]

Nekünk mindig is voltak cicáink az udvaron de szerencsére betegség sosem volt.Elvittem egyszer a helyi dokihoz Manot hogy oltsa be fertözö betegségek ellen,de azt mondta a cicákat nem kell oltani semmi ellen...Igy hát hazamentünk.
Zizit beoltattam,de egy 2.dokival.Az a doki azt mondta csak 1 szuri kell neki.1 hét mulva elkezdett nagyon menni a hasa.Nagyon megrémültem ,viszavittem a dokihoz,aki megmérte a 8 hetes cicám lázát egy 2*akkora lázmérövel,min a humán.Majd adott neki egy szurit.Azt mondta,ha nem javul másnap vigyem vissza.Nem javult.Visszavittem,ekkor már meg sem vizsgálta ki sem vehettem a hordozobol,csak messziröl megkérdezte töllem akarom -e hogy adjon neki még egy szurit.
Akartam.Otthon csak nem hagyott nyugodni a dolog ,megmértem a lázát,ami 40 fok volt.Gyorsan kiolvastam a "Macskabetegségek" könyvemböl,hogy vészhelyzet van...Irény a doki.Felkaptam,és sirva elrohantunk egy 3.dokihoz.Na ö megvizsgálta,és azt mondta nyugodjak meg a 40 fok egy 8 hetes cicánál nem láz.Kiderült fertözö gyomor és bélgyulladása van.Nagyon meglepödtem ezen hisz ez ellen oltattam 1 héttel azelött.Ekkor világositott fel hogy 2 oltás véd csak a betegségek ellen!
Kapott 4 napon át antibiotikum szurikat,meg kényszer joghurtot fecsiböl,és rendbe jött.Majd megkapta a 2.védö oltását is.
Nehéz jo dokit találni,de felháborito hogy erre csak számtalan állat halálán keresztül kerül fény!! [:nem]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 06 06:17 
Site Admin

Mylord teljes történetét nem akarom leírni, mert ennyi erővel mindenkiről egy kisregény kerekedne. Minden esetre elég kalandos volt szegénynek.
ő egy hatalmas gyönyörű félperzsa kandúr volt. Még bunkófalván szelídítette hozánk az egyik lányom. ő volt az, aki 3 mobil csengéséből kiválasztotta, hogy kié cseng és addig piszkálta a tulajt, amíg fel nem vette a telefont. o:)
Kérdeztétek, hogy miért olyan " félfülű".
A dokik szerint a fülatka is okozhatja, de tulajdonképp nem igazán tudják, hogy mitől van.
Lényeg az, hogy a fülcimpában megpattan egy hajszálér és állandóan szivárog a bőre alá. Ez először úgy néz ki, mint a felfújt béka. Hiába szívatod le, újra termelődik, vagyis feltöltődik. Nem fáj, de biztos, hogy nagyon kellemetlen.
Mylord az elsők közt produkálta ezt, és mivel a mi dokink nem tudott- vagy nem akart- mit kezdeni vele, elvittük egy másikhoz, aki megműtötte. Ez úgy történt, hogy a kitakarított fülcimpát hozzávarta egy kemény szivacshoz hasonló anyaghoz. Ezzel egyúttal el is szorította a szivárgó eret. Aztán egy idő után leszedte a támasztékot, de mivel a műtét során az összes idegszálat szétroncsolta, a cica füle elkezdett összesorvadni és soha többet nem tudta felemelni.
Van olyan cicánk, akinek mindkét füle ilyen. őt már nem műttettük meg, mert teljesen fölösleges az altatás veszélyeit vállalni. ( Mylord 18 órát aludt és mikor már másodszor állt le a szive a kezemben, pánikszerűen hívtam a dokit, hogy mi a sz*r van... azt üzente, hogy majd rendelési időben hívjam. [:shooter] Ha nem tudom, hogy kell életre kelteni, akkor szegénynek annyi lett volna.)
Lényeg a lényeg...az ilyen betegségben szenvedő cicáknak a füle már soha nem lesz a régi. Akit nem műtettünk meg, annak magától elzáródott az ér- gondolom az állandó nyomástól, amit a vér okozott a fülcimpában. Amikor ez a szivárgás megszünt a bentlévő vér elkezd felszívódni, de közben úgyanúgy tönkreteszi az idegeket a fülcimpában, mint a doki a műtét során.
Szóval ez van. Végül is ez nekik csak egy szépséghiba, nekünk viszont piszok nehéz kitakarítani a fülüket, mert az egész - normális esetben látható rész összezsugorodik és többszöri nekifutással, napokon keresztül pici lépésekben tudjuk csak megtisztogatni. Na persze ő sem tudja magának, ezért gyakran véresre rúgja a fejét. Nagyon figyelni kell az ilyen cicákat.
Bár melyiket nem? [:think]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Mi baja lehet a cicámnak?
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 04 21:14 
Site Admin

Ha gyanakszol, hogy valami nem stimmel a cicáddal, írj és igyekszünk a magunk módján segíteni. A szokásos szöveget meg gondold hozzá - "Kérdezze meg kezelőorvosát..." :8>

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 535, 536, 537, 538, 539

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]