fejlc
Pontos idő: 2018 júl. 18 14:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 535, 536, 537, 538, 539  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 11:03 

junior írta:
Már reszkető kézzel írom le, és közlöm, hogy nem hasraütéssel mondom, hogy a vírusok a hőre érkékenyek!
Tehát, ha a szobacica elkap egy hattyút feltétlen főzzétek sz*rrá és akkor jó eséllyel nem kap madárinfluenzát.

Itt hívnám fel a figyelmet egy régi kérdésemre, mármint, hogy élő ember látott-e veszett állatot az utóbbi 20 évben?

Kit kell főzni? A hattyút vagy a macskát? :))

Úgy tudom, Mo veszettség mentes terület, de nekem rémlik olyan hír, hogy a városunk szélén időnként találnak róka tetemet és bevizsgálás után volt alkalom, hogy veszett volt. De lehet, hogy rosszul emlékszem...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 10:47 
Site Admin

Már reszkető kézzel írom le, és közlöm, hogy nem hasraütéssel mondom, hogy a vírusok a hőre érkékenyek!
Tehát, ha a szobacica elkap egy hattyút feltétlen főzzétek sz*rrá és akkor jó eséllyel nem kap madárinfluenzát.

Itt hívnám fel a figyelmet egy régi kérdésemre, mármint, hogy élő ember látott-e veszett állatot az utóbbi 20 évben?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 09:59 

Szia Edit!
Remélem, hamar rendbejön Cini.

Madárinfluenza? :D Ja. Múltkor görénytáplálási kiokításon amúgy is megtudhattuk, hogy a kergemarhakór a cicákra is veszélyes, és valószínűleg, a madárinfluenza is az lesz, ezért nem szabad házikedvencet hússal etetni. [:sneaky] Mondjuk, nekem olyan infóim voltak, hogy ha az állatkáim elé ilyen, fertőzött hús kerül, akkor az egész ott van elcseszve, mert akkor már nekünk is bajunk van...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 09:17 

Sziasztok!
Tegnap este egy csomószor próbáltam üzenni, de egyszerűen eltűnt, amit írtam.

Cini talán jobban van, tegnap este egész tűrhetően evett és már nem a sarokban tölti minden percét.

Délután megmérem a lázát és csak azután döntök, mi legyen. Addig is öntjük bele a Vetri-DMG-t.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 06:59 
Site Admin

A madárinfuenza, mi? :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 21:18 

Megint van valami vírusos járvány emberek között, hasonló tünetekkel, amit Edit írt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 18:04 
Site Admin

Hali Edit!

Hallottam már, de meg nem mondom, így kapásból, hogy mire való. Valami szirupra asszociálok, de...
Mert szerinted?
Azért írtam a Mező dokit, mert őt ismerem.
Szerintem hiszti ide, vagy oda meg kéne nézetni. A szorulás tényleg lehet a láztól, de pár napnak el kell telni. Mióta van ez?
Ha kimegy a lakásból a 22 fokról, akkor tényleg megfázhat, de ha nem...?
[:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 16:45 

Junior, hallottál a Ketofenről vmit?
Tudom, hogy inkább ízületi fájdalmakra adják, de állítólag nem kizárólag arra alkalmazzák.

Köszönöm.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 16:43 

Szia Junior!

Állítólag megfázott a 22fokos lakásban.
Székrekedése állítólag a láztól van. (Szerintem nem kizárt, hogy megevett vmit.)
Nem eszik meg semmit, csak a száraztápot. Most vettem neki bébiételt, azt néha megeszi.

Én is épp a Tolfedine-t találtam az interneten. Létezik tabletta formában is. Mivel eddig nem hányt, talán az is megfelel.

Legjobb lenne egy vérvétel, de elég hisztis. Rosszabb, mint én. Nem a Mező dr.-nál voltak anyuék, de nevet úgysem írok.

Az a baj, hogy nem tudom, mi a csudát kapott az Algopyrinen kívül. Fel fogom hívni az orvost, amint hazaérek.

Köszönöm a Tolfedine-tippet.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 15:27 
Site Admin

Hali Edit!

Ez mind szép, de mi a baja?
Egyébként én láz és székrekedés mellett nem adnék száraztápot neki. Mert nem iszik eleget. És így is túl sokat veszít a folyadékból.

Láz, fájdalom és gyulladáscsillapítónak nagyon jól bevált nekünk a Tolfédine szuri. Be tudod adni?
De mindenképp ki kéne deríteni, mi a franc okozza az egészet. Anélkül, hiába pedálozol. A Mező dokinál voltál?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 14:40 

Sziasztok (főleg Junior és Porcika válaszára számítok, de minden segítséget szívesen fogadok)

Cininek 40 fokos láza van, piros a torka, fáj a hasa, székrekedése és hányingere van. Tegnap nem evett, ma reggel viszont egy kevés szárazkaját benyomott.

Anyu vitte orvoshoz. "Vmilyen" antibiotikumot kapott és Algopyrin injekciót. + Az orvos azt mondta, hogy adjunk neki fájdalom- és lázcsillapítót, napi 2szer, erre az Algopyrint nevezte meg.

Kérdés: van vmi alternatív javaslatotok az Algopyrin helyett?

Köszönöm.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 12 21:06 

Ez a nem törödömség nem csak az állatorvosokra jellemzö.
[:naughty] Anya tavaly nyáron bekerült a kórházba,mert annyira fájt,a visszeres lába,és annyira meg volt duzzadva hogy beutalták.10 napig fel sem kelhetett a betegágyról.Azt mondta a doki mélyvénás trombozisa van.Naponta 4 inyekciót kapott a hasfalába,azt nem is emlitem,hogy kék-zöld volt a hasa olyan csunyán adták be.Fizettünk a dokinak,az ápolóknak meg ugye ajándékcsomag...miután kiengedték 10 nap múlva vissza kellett menni kontroll vizsgálatra.Meg is jelentünk,mondtuk kit keresünk.A válasz:A doktor úr szabadságon van. Mondtuk akkor szóljanak valakinek aki ellenőrzi anya állapotát. Azt mondták, szólnak.....Pár óra múlva meg is vizsgálták.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 10:45 
Site Admin

Hali ossi!

Hát bizony minden topikunk tele van az állatorvosokkal, úgyanúgy, ahogy a gatyám is.
Nem csodálom, hogy más alapítványnak nincs fóruma.
Mert ugyi csak szépet meg jót szabad a köztudatba elhinteni. [:disgust]

Egyébként - azt hiszem nem én találtam ki- de az emberek nagy tömegben hülyék. Mint a birka megy a másik után. Ha egy meglóg, akkor a juhász rávág a seggére és irány a többi közé.
De akkor sem hiszem el, hogy egyénenként mindenki ilyen ostoba lenne. Találkoztam, és biztos Ti is egészem más jellegű és megdöbbentően azonos gondolkodású emberekkel, mint mi. Erre Ti vagytok az élő példa. De van más is.
Akkor azt magyarázd meg, miért kussolnak. Miért nem állnak ki az igazukért? Miért hagyják, hogy másról ne beszéljek, az imádott állatukat kínozni, magukat lealázni és még fizetnek is érte? [:nemerti]

Igaz, hogy a magyarok nem az összetartásukról híresek, de, hogy ennyire gyávák legyenek az szégyen.

És, akkor még ezután jön a médiákon lebutított nemzedék, amit el sem tudok képzelni milyen következményekkel jár. Te látod ennek a végét?
Vagy a természet fog rendet tenni? [:badmood]
És az hogy lehet, hogy más, sokkal kevésbé tehettséges népek tudnak haladni, -és nemcsak az állatokkal való bánásmódban, hanem intelligenciában stb. Mi meg totyogunk inkább visszafele, mint előre, egymást szívatjuk és az értelmesebbje -( vagy nem )- az külföldre vágyik.
Akkor sem hiszem el, hogy a magyar ilyen lekvárrá vált.
Jóhogy így vidáman élősködnek rajtunk ezek a paraziták. :P

Ez is most, hogy kerül ide?...
Aki az eredtei témát keresi, igencsak meglepődik. Dehát mostmár, hogy tegyünk rendet? Majd legközelebb igyekszünk a témánál maradni.
A dokikat szerintem zárjuk le.
Nem átkozom el őket még magamban sem, mert akkor nem jön be. De így lehet, hogy az a 18 durva "természet" bosszúja ezután is hatni fog. [:evil]
Ha nem értitek és érdekel majd kifejtem. Nagyon jópofa.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 10:01 

TUdom, hogy nem ide tartozik, hanem az állatorvosos topikba, de ha már itt kezdtétek el...

Szóval, szőrnyű, hogy itt van a szép állatvédelmi törvényünk, meg szeretjük az állatokat, meg érző lényeknek tartjuk őket, meg minden, aztán itt a kevsébé szép valóság... Mintha arra, akinek hivatásból kéne törvény szellemiségét a "tömeg" felé, nem vonatkozna...
Néha az jut eszembe, hogy ha tényleg annyira szeretjük az állatokat, azt is törvénybe kellett volna foglalni, mely városokban, falvakban nem szabad állatot tartani, mert ha ellátásra szorul, cseszheted? [:gun]

Egyszer, amikor az egyik dokiban csalódtam, beszélgettem egy ismerősömmel és megjegyezte, hogy nem tudja, miért vagyunk úgy hasra esve tőle? Mondtam neki, hogy ha bemenne itt, nálunk egy dokihoz (akkor Csabával még nem találkoztunk), majd utána ahhoz a dokihoz, ő is hasra esne. Olyan, mintha a Balkánról, ahol a tejet úgy tartósítják, hogy békát tesznek bele, hirtelen átérkezne egy csilli-villi szupermarketbe. [:disgust]

Oké, Csabát bírom, hozzá bizalommal megyek, akkor is, ha egy-két dologba belepofázok, de a helyi kollégái! Csaba előtt már közel jártunk ahhoz, hogy azt mondjuk, hogy "na, jó, ha dokihoz kell menni az állatokkal, megyünk másik városba". Ami azért siralmas, főleg, ha belegondolsz, hogy az állatorvoslás, igazából szolgáltatás, nem közpénzből tartják el magukat, hanem abból, amit jattolsz...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: kombinált oltás
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 09:47 

farosz írta:
A saját cicáim is be lettek oltva és mégis a Duckónak rengetegszer van hasmenése.

Gyanítom Farosz, hogy a fertőző bélgyulladáshoz nincs köze a cicád hasmenéséhez, de erről jutott eszembe: sokan félreértik az oltásokat.

Szóval, hogy egyértelmű legyen: a legtöbb oltás pl. a panleukopenia elleni, nem azt jelenti, hogy a cica sosem fogja elkapni, hanem csak azt, hogy a szervezete ismeri a kórokozót és tud ellene védekezni. Vagyis, az oltott cica is elkapja, de a szervezete antitesteket termel, amikkel le tudja küzdeni.
Oltás nélkül -állítólag- 6 hónapos, egészséges ciccekben, a legjobb ellátás mellett is, 50% a halálozási arány.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 535, 536, 537, 538, 539  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]