fejlc
Pontos idő: 2018 okt. 21 06:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 534, 535, 536, 537, 538, 539  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 22 08:48 

Szia! Macskáknál nincs álvemhesség?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 22 08:38 
Site Admin

Jó reggelt élőlények!

Nekem is ezt kívánta Hókifli.
Tudom, hogy kandúrosok, vagy semlegesnemű cicások vagytok, de, mint "érdekességet" írom le, hogy mi a túró van a macskámmal.
Hókifli a gyönyörű, de nagyon magának való, sőt mondhatnám, hogy undok dög fehér cicám, feltűnöen megszelídült. Itt ül az ölemben, eszement módon tekereg és csepeg belőle a savós vér. Erőszakkal magával akarja cipelni Galambot , a kb 4-5 hónapos kismacsit. :wow
Ebből már valószínűleg rájöttetek, hogy szülni készül. Nem nagy dolog...terhes macskáknál. De Hókifli nem terhes!!!! [:crybaby] Hacsak el nem titkolt előlem valamit. Kandúr nem volt a közelben, a hasa nem nagy, nem lógott ki, akkor mi van?
Úgy tudom, ilyen körülmények közt utoljára Szűz Mária szült.
Remélem csak az érdekesség szintjén maradunk és nem megy át problémává.
Minden esetre nagyon kéne már valami szekrény, mert az összes mosott ruhán járja ezt a különleges táncot és piszkosul unom már, hogy mindent többször ki kell mosni és még nem is használtuk. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 19:26 
Site Admin

Csak ennyi bajod van vele?
Hát ez tényleg semmi!!! [:lo] De azért beleraknád a füledbe! :csatt

Nekem csak annyi bajom van vele, ami nem publikus. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 19:09 

junior írta:

ossi...a kövirózsát minek adták Ginke farkára? Mi baja volt?

Csak ajánlották, mert kihullott rajta a szőr, és tele lett miteszerszerű pöttyökkel.
Nekem csak annyi ellenérzésem van az aloe verával, hogy krémben ahányszor próbáltam, elkezdtem tőle viszketni, mint atom, akárcsak a kamillától. [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 14:00 
Site Admin

Ezzel bizony én is így vagyok. Ha nem tetszenek a szeplőim, akkor nézzem mást.
Mostanában különben is divatba jöttek a szeplős, vöröshajú, anoreksziás csajok. Főleg a kozmetikai reklámonban.
Ez legyen a legnagyobb bajunk. [:dance]

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junior 2005 nov. 21 19:26-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 13:11 

Szeplőre kövirózsa? Nekem nagyon sok van az arcomon, de anyukám mindig azt mondta, minél szeplősebb, annál tetszősebb. Nem is foglalkozom vele. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 08:56 
Site Admin

Hát igen...az agyam.

ossi...a kövirózsát minek adták Ginke farkára? Mi baja volt?

Az aloe termékeket nem ismerem, vagyis nem akartam megismerni, mert olyan rohadt erőszakos módon jöttek a hálózatukkal és olyan mindentudó csodaszernek állították be, hogy elhajtottam mindenkit. Bár azért tudok egy-két dolgot róla, de mivel nem használtam, így nem is ajánlgatom.

A kövirózsát lehet, hogy növénytanilag össze lehet hozni az aloéval, de szerintem a hatása egész más is lehet.
Két dologra biztosan jó a kövirózsa. Házi fülfű-parasztosan, a másik meg a szeplő és májfoltok ellen. Csak azt felejtik el elmondani, hogy amint kimész a napra úgyanolyan szeplős leszel, mintha semmit sem tettél volna.
A kövirózsa kapható alkoholmentes kivonatban is és így nagyon jól használhatod, ha kell.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 08:41 
Site Admin

Na jó, akkor hamadszor is újrakezdem! [:crybaby]
Miért érzik a macskák, hogy be kell segíteniük az írásba és, hogy tudják tévedhetetlenül azt a gombot megnyomni a taszton, ami véggképp kinyírja, amit addig írtam?

ossi: Persze, hogy számítasz, de ha neked van valami gyíkod, sokkal könnyebb segíteni rajta. Legalább erre nem mondhatja senki, hogy autodidakta módon gyógyitgatunk. [:sneaky] Ezek szerint cicának néztelek. Az csak nem baj?! o:)
Szóval mi a svédkeserűt egy kis vattára öntjük, és bedugjuk a fájós fülbe. Igaz, hogy az ember tök süket, de 10-15 perc után ki lehet venni, mert a hatóanyag ennyi idő alatt teljesen felszívódik. Ha egyszer nem elég, akkor max. 2-3-szor még meg lehet csinálni, de többször nem, mert a Te füled, ill. bőröd is kimarja. Gondolom ezt Te is tudod.

Ja igen, azzal kezdtem, hogy bocsi, hogy csak most válaszolok, de tegnap egész nap helyzet volt. Mikor végre nekiültem, akkor hozta Peti Klaudiát, hogy valami nem stimmel. Több, mint 41 fokos láza volt és elég ramatyul nézett ki. ( most épp ő tette a hatalmas tenyerét a tasztra. Aztán 10 percig csumára nyalta a kezem a smirgli nyelvével, de hát olyan aranyos régi barátnőm. Imádom! [:hug] )

A csevegőben lenne egy keresztkérdésem, amit lehet, hogy Ti sem tudtok, de lehet, hogy a műszaki érdeklődésű fiúk igen. Az enyémek, mind mást mondanak. :E
Már többször ráfáztam a tanácsukra, úgyhogy jól jönne valami használható is.
Kicsit nagyon szétszórt vagyok. Ha valamire nem válaszoltam, akkor bocs. [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 20 11:15 

Hát, én már nem is vagyok fontos? [:disgust]

De köszi! Svédcsepp pont van is itthon! Még Abu bőrére vettük 250 ml, amúgy is sok. Legalább, kevesebb megy a szemétbe. [:bleh] És higítani kell, vagy úgy ahogy van, bele a fülbe, és igyekezzek valami fal mellé állni, hogy tudjam kaparni? :)
A kövirózsáimat Ginke kinyírta, pedig, direkt egy hatalmas cserépnyit ültettem. Még az ő farkának kezelésére kaptuk, de leszavazta. [:nemerti]
Azt tudom, hogy a kövirózsa aloe vera féleség... És szerinted, ha itthon van még aloe vera cseppünk (tavaly kaptuk karácsonyra) az jó lehet még?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 20 10:59 
Site Admin

ossi! B+

Te mindig meg tudsz lepni. [:sneaky]
Gyűröm itt magam, hogy segítsek valami 4 lábún, és közben csak a Te füledről van szó. [:blowup]

Az ember füle sokkal egyszerűbb. Svédkeserű, vagy kövirózsa csepp.
Ha be is van dugulva, akkor meleg só. Ennyi bőven sok.
Ne fárassz, mert épp most indulok pankrátornak a macskához. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 20 10:17 

SZia!
Mi is áttértünk a parfin olajos tisztításra, mert az legalább nem szárítja ki a fülüket. Ha az állatok fülével van gebanc, azt nem állok neki itthon kezelni, mert akkor valszeg olyasmitől lehet, amihez úgy is doki kell, meg vényköteles cuccok... Szóval, az oké. Meg ha nekik lenne begyulladva, akkor gondolhatod, hogy nem a fórumba írkálással kezdem. :)
Az én fülem gyullad be állandóan, arra értettem, tudsz-e valami okosságot? :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 20 09:09 
Site Admin

Sziasztok!

ossi...azt hiszem Te kérdezted, hogy mit tudok a fülbetegségekre ajánlani.
Nem felejtetettem el, de tudod...

Szóval a doki, aki nekünk a Calo pet-et szponzorálja- vagyis annyit küld amennyit akarok,- azt mondta, hogy nagyon nem mindegy, hogy mivel kezeljük a macs fülét. Ehhez küldött is nekem egy csak svájcban használatos valamit, amit sehol nem tudtam meg, hogy micsoda és milyen betegségekre használjam. Francia szöveg van rajta, de ez a doki inkább lovakkal fogalakozik, így ő sem tudta, hogy gyakorlatban mire és hogyan használjam, úgyhogy ott áll a szekrényben.
Az viszont biztos, hogy meg kell tudni, hogy milyen jellegű baja van a macs fülének. Van egy általános tisztító a neve - O-hrreiniger. Persze csupa német szöveg. Egy dokitól kaptam. Kutya-macska fültisztító. Azt látom, hogy szalicil- mittudomén mit tartalmaz. Amíg komoly baja nincs a cicának, addig használtam is, de pld. ha a dobhártyája sérült, vagy gyulladt akkor sokat tud ártani szegényeknek. [:sad] Úgyhogy ezt is félretettem.
Amit biztonságosan használhatok az a parafin olajos tisztítás. Bár. S.doktor ellenzi, de az összes többi javasolja. Ez csak tisztító és feloldja a lerakódott atka maradványokat, nem bántja, ha gyulladás van a fülben.
Sokszor ez már magában is segít, mert nem szárítja ki a fület, mint a másik. Utána, ha valami gyulladás van, mert ez azért látszik, ha másból nem is, de rázza a fejét és fájdalmasan néz, akkor , mint a honlapon írtam is én a Porcika álltal hozott szemkenőcsöt óvatosan belekenem a tiszta fülébe. Ez is sokszor segített.
Kétszer ill. egyszer estem pofára, mikor szegény Nyafinak a gyulladás áttörte a dobhártyát, először arcüreg gyulladást kapott, később átterjedt az agyára is és meghalt. ( Persze a dokik csak széttárták a kezüket).
A másik Réka, akivel régóta kínlódunk ezzel. ő a fejét már régóta ferdén tartja és az egyensúlyérzéke is elég labilis. Néha belázasodik és aztán kezdjük előlről.
A net azt írja, hogy gyógyíthatatlan, de jól karban tartható. Mivel egyetlen fülcsepp sem vált be, sőt a legtöbb csak rontott a helyzeten, így a leírt módszernél maradtam.
Ti viszont megtehetitek- gondolom- hogy kinyomoztatjátok , mi okozza a problémát. És esetleg kaptok olyan gyógyszert is, ami használ.
Az a legfontosabb, hogy ne jusson odáig a dolog, hogy a dobhártya sérüljön. Ha mégis, akkor állandó figyelmet igényel a cic és azonnali kezelést, ha valamit észreveszel.
Én ennyit tudok, most kapásból.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 14:46 
Site Admin

Állítólag?!

Egyszer láttam egy térképet a TV-ben, hogy az országban hogy áll a veszettség helyzet. Na persze a rókáknál, akik az északi részen át-át lógnak Szlovákiából. A nyugati részeken teljesen megszünt az állatok vakcinás hússal való etetése miatt.
Az ország középső részén semmi nem volt. Most akkor, van, vagy nincs?

Nálunk a hatósági állatorvos azt mondta, hogy hallott már róla.
Na mindegy!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 13:46 

Sziasztok!
Az előző hozzászólás az enyém volt, csak valsz "kidobott" a gép, ezért nem látszik, hogy én követtem el az üzenetet.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 11:30 
Sziasztok!
Vhol az interneten találtam egy statisztikát. Kb évente 1-1 veszett kutyát és macskát találnak megyénként. Van, ahol egyet sem.

Csak "érdekességképp":
Van egy izraeli macskatenyésztő ismerősöm, aki elmesélte, hogy náluk sok a veszett állat, ezért a hatóságok teleszórták még a városokat is méreggel, a veszett állatoknak szánva, de több egészséges házikedvenc esett áldozatul, mint veszett, kóbor állat. Állatvédők fel is vették videóra a szerencsétlen állatok haláltusáját és azzal próbálták meg a hatóságokat jobb belátásra bírni - tudomásom szerint eddig még nem sok eredménnyel (de az is lehet, hogy le vagyok maradva).

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 534, 535, 536, 537, 538, 539  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]