fejlc
Pontos idő: 2018 szept. 19 07:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 20 15:22 

Sziasztok!

Tegnap este megint kiesett a cica foga. De ez most olyan fog volt, ami így egyben van. Nem találtuk meg a szájában, hogy honnan eshetett ki, mint a múltkor. Feküdt a páromon, egyszercsak felállt, és lefeküdt a szőnyegre aludni. Akkor találta meg a pulcsiján a kis fogat. És megint olyan barnás volt belülről.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 16:40 
Site Admin

Hát ez az!

Ez a doki mindig azt mondja, hogy "az nem létezik".
Ma beszéltem vele és szerinte a macskáknál a nyelvgyökrák sem létezik. Mutassam meg szegény Szerelmes hulláját? :düh Szerinte a macskáknak pszihéjük sincs, mert ez tanulta az egyetemen. Meg nem fáj az, ha szíven ill. aortán szúrja T61-el. Áhhhh, hagyjuk. Nem tudok újat mondani.

Mindegy ...küzdünk és tanulunk. Csak legyetek és segítsetek.
Sokkal többet értek, mit az össze híres nagyfejú együttvéve.

Ha kiakadok, azon meg olvassatok túl. Még mindig talpraálltam. :cool

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 16:24 

junior írta:
Mi a gond az Atropinnel?

Emléxem, azt olvastam, hogy az atropin a macskákra mérgező lehet, illetve rosszul tűrik.

Máshol persze a helyes adagolásáról írnak...

Klassz.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 16:15 
Site Admin

Oké Edit. Krisz megtalálta országos körözés után.

Mi baja a cicámnak 6. oldal kb. középen.
Na és a dobozról írtam az összetételt. Mi a gond az Atropinnel?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 15:24 
Site Admin

Edit!
Mindjárt megnézem. Azt tudom, hogy a google-ben kerestem rá és egészen komoly fenyegetéseket írt. Ezt írtam be valamelyik topikba.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 15:21 
Site Admin

A Reasec hatóanyaga:Atropnium sulfuricum, Diphenoxylatium cloratum [:nem] ( gőzöm nincs mi ez?+ laktóz és szacharózt is tartalmaz, ezt írják.

Én is úgy tudtam, hogy a cica orrának is nedvesnek kell lenni. De nem az! [:sad]

Közben dorombol ezerrel és reszket is ugyanígy.
Most kaptunk egy hordó jeges moslékot, de ez nem lesz kóser. Főleg neki nem.

Most kapott Peti 4500-ért kajajegyet. Megpróbálunk legalább a cikis cicáknak normális kaját venni. Ha egyáltalán adnak. Majd teszek bele rizsát.
Abban bízom, hogy valami sz*r kaja miatt van. Bár tegnap még vizes kenyérhez kevertük azt a kis Tescos konzervet. [:sneaky]

Most a Gimpetnek kell emilt írnom, de szerintem csak lerázás volt. Pedig az biztos helyrehozná őket.
Mi a francot írjak, hogy komolyan vegyenek?! [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 15:15 

Junior, hol írtad le a Reasec-kel kapcsolatos véleményedet?
Ha van időd, előkeresnéd nekem?
Köszi

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 14:31 

Sziasztok!
Egyetértek ossival.

A Reasecnek mi a hatóanyaga???Általában azt olvastam, hogy Diphenoxylate/difenoxilát, de valahol azt, hogy atropin (ez utóbbi szerintem hülyeség).

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 14:12 

junior írta:
Ja...a macskának száraz, vagy nedves az orra, ha minden oké? A lázasnak tudom, hogy száraz, de úgy egyébként?

Ha minden oké, nedves. Minden állatnak nedves tudtommal. Márcsak onnan is biztosan tudom, hogy nekem az egyik fetisizmusom az állatok hideg orra. Imádom amikor hozzám érnek a hideg orrukkal, meg mindig fogdozom -ha tetszik nekik, ha nem. :) A kutyám is megtanulta, hogy az ember kezét, arcát nem szabad nyalogatni, ezért, amikor nagyon ki akarta mutatni, hogy szeret, a hideg orrát az arcomhoz érintette. :)

A kihülés tényleg gáz... Az ellen az egyetlen, amit tenni lehet: forró palack alá, hogy azon feküdjön. Mi Kipp tesóit anno feltettük a konvektorra, alá rongyokat, hogy ne főjjenek meg. Mindezt augusztus közepén...
Esetleg az infra lámpa is jó. Mi vettünk hozzá időzítős kapcsolót és 20 percenként, azt hiszem, 10 percre bekapcsolt. Ha túl sok volt a meleg, Kipp a doboz másik felébe ment, ha igényelte, befeküdt alá.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 12:54 
Site Admin

Akkor ez nem téma? :m

Megkérdeztem két dokit- én barom- hogy mit csináljak Trinitivel.

A pesti doki azt modta, hogy allergiás lehet a Stomorgylra és, ha ki van hülve, akkor összeomlott a vérkeringése. Adjak neki Ca szurit. [:sneaky]
Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy bőr alá, vagy izomba.
Ezért felhívtam a mi dokinkat, aki azt mondta, hogy nem létezik, hogy allergiás, de a hasát fogjam meg reasec-el. ( Erről már írtam lejebb, hogy milyen tilalmak vannak rá). Meg szerinte a hasmenéstől ki van tágulva a feneke és a hőmérő nem tudja megmérni, vagyis nem ér hozzá a végbeléhez. ( Ebben esetleg lehet valami, mert nem érzem hidegnek, sőt...) Meg ő nem hagyná abba a gyógyszert, mert kell az.

Akkor?...pofám leszakad szmájli.

Van köztetek, aki már próbálta a Reasec-et?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 12:23 

Jelentem megvizsgáltam a nozikat,mind a kettö száraz. :)

Az enyém nedves...
Megyek megtörlöm :))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 11:57 
Site Admin

[:sad] Nem értem! [:crybaby] Úgy látszik megint következik egy idegbeteg időszak.
Az egy dolog, hogy Trinitinek csöpög a feneke- talán a gyógyszer, talán nem. De itt fekszik az ölemben és picit rángatóznak az izmai a lapockáján. [:nemerti] Mint, aki lázas és, akkor ugye fázik. Megmérem a lázát...és 37.4 . Ilyen nincs. Inkább melegnek érzem, mint kihülve, de a digitális hőmérő még nem csapott be. A kihülés sokkal veszélyesebb, mint a láz, mert az ellen legalább tudok tenni valamit.
Most akkor, mi a sz*r van már megint?

Közben újra megnéztem a fogát, hát ez a ... doki benne hagyott egy kis csonkot, amihez, ha hozzáérek a frász töri ki szegényt. Meg egy másikat is, ami mozog.
Ezt majd megoldom, de mitől van kihülve? nem tudom, nem értem és tele a t*k*m az egésszel.

Na Grabowszky...mi a vélemény...B+

Ja...a macskának száraz, vagy nedves az orra, ha minden oké? A lázasnak tudom, hogy száraz, de úgy egyébként?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 11:21 

Hűű,az nagyon jo lesz ,ha menni fog tölle a hasa...
Alig várom. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 10:23 
Site Admin

Szia Grabowszky!

Úgy látszik gondolatolvasó vagy. [:nemerti]

Pont most akartam írni, hogy Tiriniti olyan mocsok hasmenést kapott, hogy megnéztem a száját és nem büdi- igaz csak a 4 szemfoga van- csökkent a gyulladás is, úgyhogy abbahagyjuk a Stomorgylt.
Egyébként tényleg 5-10 napot ír. Csak máj-és vese problémás állatoknál kell odafigyelni.
Mivel a fene sem lát bele a cicákba, inkább nekifogok kitakarítania máját.
Az nem hiányzik, hogy most meg a hasmenéssel kínlódjunk. [:disgust]
Négy napig kapott 2x 1/2-et. Igaz ő nem kapott mellé májtisztítót, mint Barátfüle. Neki nincs ilyen baja.
Szerintem piszok erősek ezek a gyógyszerek.de ha kell, akkor kell.
Jó lenne olyan ecsetelőt szerezni, mint a dokinak van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 10:07 

Sziasztok!

Én úgy emlékszem, 5-10 napot írtak a stomorgylra, de szerintem súlyosabb esetben lehet, hogy tovább is lehet alkalmazni. Mindenesetre figyelj a székletére, adj neki joghurtot vagy kefírt.

Bendegúz is perzsa cica volt, de neki csak 16 évesen lett fogköve, amit le kellett szedni + ínygyulladása is csak 15 évesen volt először, ráadásul haláláig (18 éves koráig) minden foga ép volt. Akkor mi szerencsések voltunk.

A speciális fogvédő táp nem árt a többi cicának sem, de nem hiszem, hogy van külön kölyköknek való (még nem hallottam róla). Az viszont már nagyobb probléma, hogy nem rágja meg (pont, mint Bendegúz, ő is csak lenyelte). Erre nem tudok mit mondani.

Lehet kapni speciális cica fogkefét, talán mégis érdemes azzal próbálkozni.

Egyik barátunk cicájának is volt fiatalon ínygyulladása, ők azzal a zöld dobozos, barna, jódos izével kenegették, aminek soha nem jut eszembe a neve; pár hét alatt meggyógyult, pedig elég ronda volt (én is láttam).

Szóval, van remény, nem biztos, hogy pár havonta vinned kell fogkőlevételre.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]