fejlc
Pontos idő: 2018 okt. 22 18:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 14:31 
bocs, teljesen szétszórt vagyok!
szóval nincs fogköve és nincs tályog sem sehol

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 14:30 
ja és még csak 9 hónapos [:baby]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 14:29 
köszi a gyors választ!!!
a sziáminak van ilyen betegsége, aki egyben FIP+ is
azért is kérdeztem, mert a másik cicámnak aki meghalt vesebetegségben (lehet hogy akkor emiatt?) neki is mindig ilyen volt az ínye, és a dokik semmit sem tudtak adni
kaptam Gingimedet de nem igazán használt és mintha hasmenése is lett volna tőle úgyhogy nem mertem többet adni neki
azt a gyógyszert lehet kapni recept nélkül?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 14:09 

Sziasztok!

Megint én...

A félreértések elkerülése végett: az antibiotikumot az ínygyulladás és nem a háttérben esetlegesen meghúzódó vírusfertőzés ellen írja fel az állatorvos.

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 14:06 

Sziasztok!

Mennyi idős cicáról van szó? Az időseknél sajnos elég gyakran előfordul, különösen, ha fogköves a cica foga. Ezt minél előbb érdemes leszedetni, mert a fogkő nemcsak a cica fogát és ínyét teszi tönkre, hanem a benne megtelepedő baktériumok rengeteg más betegség okozói lehetnek (pl. a vesebetegségé is!!!).

Ha fiatal cicának van ínygyulladása, akkor lehet, hogy a háttérben vmi más problémát (vírust) lehet találni. Orvos ír fel rá antibiotikumot (Synuloxot vagy .... -elfelejtettem a másik nevét :csatt ).

Az Orozyme paszta nekünk (mármint a macsoknak) nagyon bejött!

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 13:54 
Site Admin

Először is Hale!

Melyik cicádnak?
A FIP gyanús sziáminak, vagy másiknak?
Van-e fogköve?
Tegyük fel, hogy nincs és nem a sziámi. Akkor nekem nagyon bevált a Tardomyocel paszta, amit a szájába nyomva egy borsónyit 4-5 nap alatt helyrehozza. Közben a gyomrában és beleiben lerendezi a ronda bacikat.

Ezek a betegségek biztos, hogy a konzerv kajától vannak, pláne, ha nem kap igazán spéci márkás száraztápot mellé. Mert ugye hol van már a megboldogult egérevős időszak. [:sad] Hát igen a civilizáció, meg persze az üzlet.

Különben épp tegnap tört ki az egyik 3 éves cicámnak a szemfoga egy nyavalyás száraztáptól. Csórikám a két hátsó lábán ülve a mellsőkkel próbálta kiszedni, de olyan fájdalmas lehetett, hogy csak reszketett a "keze", de nem tudott hozzáérni. Végülis én vettem ki neki. Csontig le volt sorvadva.
Még azt nézd meg, ha beköltözöl a szájába, hogy az utolsó foga mögött az inye nem-e fekélyes. Ha nem akkor, jó, ha igen...az sz*ar ügy. De arra is jó a Tardomyocel, csak lehet más is a háttérben.
Ja!...és tapogatsd meg a manduláit. Ha nem érzed nagynak, akkor csak az ínye.
Aztán majd konzultálunk. Remélem beszállnak a többiek is. Bár van köztünk szerencsére olyan mázlista is, akinek nem kellett még ilyesmivel foglalkozni. De azért tudja, amit tud.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 11:48 
Sziasztok! Egy kis konzíliumot szeretnék kérni,hátha már találkoztatok ilyennel és hatásos volt valami.
A cicámnak vörös az ínye és büdi a szája. Mit lehet rá használni?
Van valami szer? Gyógynövény? Homeo? Akármi? Szegénykének annyira piros :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]