fejlc
Pontos idő: 2018 okt. 22 18:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 30 10:16 
Site Admin

Hát ezért kamu, hogy a száraztáp tisztítja a fogaikat.
Akkor a sok szobacica mit egyen? [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 30 09:58 

Jó reggelt!
A fogakhoz... nem kizárólag macskákra igaz, de úgy néztem, az, hogy mennyire hajlamos a fogkövesedésre, mintha attól is függene, hogy mit örökölt? Két egyformán tartott, egyidős állatnál is előfordulha,t hogy az egyiknek van fogkőve, a másiknak meg még híre sincs.

Úgy olvastam, hogy a csontok meg ilyenek igazából a rágással erősítik a fogínyt, a fogkőhöz vajmi kevés közük van. A természetben élő állatok fogát a táplálékállat átszakított bőre, és a szörzet tisztítja.

A görénykéimből indulok ki.. oké, az ő fogszerkezetük más lehet, mint a cicáké, de jó példa... Gin kb. 2 éves koráig macska tápon élt, főleg száraztápon. Az utolsó fél évben száraztápon kívül mást nem is fogadott el. Ehhez képest: írtó csúnyák a fogai, és az volt akkor is, amikor még ilyeneket evett. Mellé még, a száraztápnak köszönhetően,a végük gömbölyűre van kopva. :( Abu elvétve kap száraztápot, csontot is, mégis, a szépségversenyen maximális pontszámot kapott a fogaira! Fogkőnek, mint olyan, nyoma sincs a szájában. És más görényesektől is hasonlókat hallottam. Gondolom, cicákra sem hat máshogy a száraztáp, leszámítva, hogy az ő foguk keményebb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 30 09:46 
Site Admin

Szia Combika!

Ezt kérdezem én is?
Azt tudom, hogy simán szuvasodik a foguk, mint nekünk. Ugyanakkor a 4 cicám, akiket kiengedek a szomszédba egerészni, semmi bajuk a fogukkal. [:nemerti]
Csak arra tudok következtetni, hogy a finom kaja nem jó nekik. Vagy legalábbis kéne naponta egy-két egér, vagy valami.
Akinek meg egy cicája van, annak gyakran ellenőrizni kellene, mert mindig fogkővel kezdődik. Aztán felsorvad az ínyük és leginkább ott lyukad ki.
Ha mindig leszedetik a fogkövet, néha beiktatnak egy kis csontot, ami nem szálkás, az biztos jót tesz.

Csak, tudod mi még nem tartunk itt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 30 09:16 

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap este játszottunk a cicával. Harapdálta a kezemet, aztán hirtelen abbahagyta és elkezdett valamit nagyon rágni. Azt hittem volt valami a kezemen és azt rágcsálja, de nem... Egyszercsak kiesett valami az ágyra. Felvettem, hogy megnézzem, és a kis foga volt!!!
Kicsit vérzett az ínye, de hamar abbamradt.
Nézegettük (meg most is nézegetem) és olyan, mintha rossz lett volna neki, mert belülről kicsit barna.
Ami elől van neki nagy fog, az melletti esett ki.
Hogy mitől lehet rossz, azt nem tudom, mert nem kapott édessége soha. Vagy nem rossz, hanem nekik olyan belülről a foguk?
Elrakjuk emlékbe. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 29 18:12 

Igen úgy értettem hogy a szponzorokkal volt vitád. A többi menhelyesen olyan nagyon ne csodálkozz - minél nagyobbat akar mindenki az adománytortából. Egymás konkurrenciái vagytok. Én is félreérthetően fogalmazok időnként, mindegy megbeszéljük.

A budaörsiek régebben a pannon-tól kaptak ételmaradékot, igaz ott főleg kutyák vannak és a cicák sokkal válogatósabbak. Az jutott eszembe - lehet hogy nem megoldható-vajon honnan szerzik a piaci állateledelesek az "emberi fogyasztásra alkalmatlan" húsokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 29 12:03 
Site Admin

Ágika!
Aztszem félreérhetően írtam az előbb. Eszemben sincs a szpozorokat bántani. Sajnos mi " menhelyesek " balhéztunk össze. De erről nem szivesen írok, mert nem hiányzik szerencsétlen állatoknak, hogy még ezzel is ártsak nekik.
Szóval a szpozorok nagyon aranyosak és nekem is sokat segítettek. Nem készülhetett volna el a rezervátum, ha nincsenek. Persze vannak, akik lealáznak, vagy csak igérgetnek, de az én "szelíd" stílusomban ez is nagy eredmény, amit elértem. Szóval kifejezetten birom őket. És egyáltalán nincs szellemi, vagy milyen fölényem fölöttük.
Azt hiszem senki fölött nincs. Csak rengeteg tapasztalatom. De ez nem erre vonatkozik.
A Calo pet forgalmazója- úgysem olvassa- egy aranyos doki, annyit küld és olyan spéci dolgokat, amilyet és amennyit akarok. És csak annyit mondott, hogy neki egy jó szó többet ér, mint bármilyen reklám. Imádom a pasit. [:hug]
Az immunovetet is kilószámra kapjuk, ha kérem, minden reklám, vagy ellenszolgáltatás nélkül. Még a postaköltséget is ők fizetik.

Itt a kaja a probléma. Ha akarod emilben leírom, hogy ne ártsak senkinek. Bár a régiek tudják.
Szóval bocsi, ha félreérthetően írtam. Egyszer aztszem Dzsulónak leírtam a fennforgást és le is ment hídba.
A szellemi fölényem meg felejtsétek el. Ha akkora ász lennék, akkor nem itt tartanánk. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 29 11:24 

Most írok okosságokat amit én sem tartok be. Ne ordítsd le a lehetséges szponzorokat, találd meg azt hogyan érheted el a célodat minél kevesbb kompromisszum árán. Nehéz megállni ha tuti igazad van hogy ne mutasd ki a szellemi fölényedet a sötéteknek, de vegyél erőt magadon "az emberek hülyék" mondta a Holló Vili sógora és volt is egy története hozzá.
Kis lépésenként lehet valamit elérni.
A száraztáppal az a baj nem lehet tudni iszik-e annyit az állat emennyit kellene hozzá.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 29 11:00 
Site Admin

Na igen. A csirkenyak.
Sajnos napi 30 kg-nem tudunk megfizetni. [:sad]
Elvileg erre való a száraztáp, de szerintem kamu az egész. Ahogy a mellékelt ábra mutatja.
Muszáj lesz szereznem egy állandó kaja szponzort. Annál is inkább, mert mostmár egyáltalán nem kapunk semmit. ( Összebalhéztunk. [:sneaky] )
Itt dekkolok a gép előtt és mégis mindenféle hülyeséget összehordanak rólunk és persze a másik oldalt sosem kérdezik meg, csak simán beszívják a hallottakat. Most mondtam, hogy felejtsen el mindenki.
És, ha elfelejt, akkor a kaja is el lesz felejtve.
Legalább némi marketingra leszek kényszerítve. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ágika
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 29 10:45 

Rágni kell a fogkő ellen és a fogkőtől van ínygyulladásuk. Nálunk is az utcai harcos Kacornak nem volt fogköve, igaz a kb. 1 centis fogaival éhgyomorrra képes volt 6-7 db főtt csirkenyakat is letolni. Hallottam ahogy rágja a csontokat.. Az öreg nőstényünknek - ő a Frigyes - meg le kellett szedni a fogkövét. Juhász doktor megcsinálta altatás nélkül. Kacorkánk amíg megvolt 1/2-1 kg. csirkenyakat megevett hetente. Igaz neki az egyik szemfoga letörött gondolom verekedés közben.

Volt a Mirtill neki a felső középső apró fogai hiányoztak ezért csak apróra vágott dolgokat tudott megenni. A korát nem tudtuk - felnőtt volt de nem idős-, az állatorvos azt mondta valamilyen "stressz" miatt vesztette el fogait.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 29 10:17 
Site Admin

Na, tegnap kivettem Triniti egyik fogát.
Semmi gond nem volt. Két újjal simán kijött. Hanem a gáz, hogy másik kettő is mozog szegénynek. Azt már nem bántottam, mert fájlalta.
Ezért megyünk holnap fogorvoshoz. [:doctor]

DE...azt magyarázza meg valaki, hogy egy alig 3 éves cicának mitől mehet így tönkre a foga? [:sad] Pici kora óta nálunk van. Whiskast evett egész életében+ száraztápot minden nap. Gyakran Gourmet-t, Kitekatot. Nem kapott édeset. Szóval semmi ártalmasat. [:nemerti]
Egyébként nagyon sok cicámnak van inygyulladása és fájós foga. Piri mamának még tályog is volt a foggyökerén. Mi a sz*rtól lehet?
Úgyanakkor ott van a 600 éves sziámink az utcai harcosként bekerült Szia és csak a szemfogai kopottak. Na jó, a pici fogak hiányoznak elöl, de nem gyulladt, nem mozgós egyik foga sem.
Na meg mindegyik fogköves. Mégsem szedethetem le 80 macska fogkövét, kb 4 havonta?! Márcsak azért sem, mert el kell altatni hozzá szegényeket.
Szóval, ha valaki tud valami nagy okosságot, akkor homályosítson fel. [:please]
Lehet, hogy lecitint kéne adni nekik? Na majd utánanézek. De azért jöhet a jó tanács!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 28 12:11 
Site Admin

Na basszus...mehetek fogat húzni. :csatt
Szegény Trinitinek mozog az egyik hátsó foga és nem enged a szájához érni. Mondjuk még mindig jobb, mint a leukózis. Mert annak az egyik tünete, hogy tropára megy az ínyük.
Jaj, de nem szeretem. Nem mintha fájna neki, de akkor is.
Nem az én dolgom. [:crybaby]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 30 16:45 

Köszönöm szépen a tippeket!
Mindent feljegyeztem!

Hogy ellenőrizzem a mandulákat? Ott van kb ahol az embereké is?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 19:45 
Site Admin

Még egy megjegyzés.
A gingimed - egy páfrányfenyő kivonat- emberi fogkrémekben is használják. Hát nem tudom milyen sikerrel, de, ha nézed a reklámokat, akkor az eredetileg agyértágító. Mindenféle kapszulákat lehet kapni az emlékezet javítására. Hogy, hogy jön ide az inygyulladás azt nem tudom.
Ettől még elvileg lehet jó... [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 19:38 
Site Admin

Szerintem is ilyen fiatal cicánál szinte biztos, hogy valami van a háttérben és nem feltétlen a FIP.
Az szinte 100%, hogy ha büdi a szája, akkor tele van baktériummal. Valszeg ez okozza a gyulladást is. A Synulox jó, de öt napig kell adni, akár szuri, akár gyógyszer. A pécsi dokik azt mondták, hogy ez a nagy ágyú.
Én egy un. Tardomyocel nevű szurit szoktam kapni, ami 3 napig hat. Esetleg egyszer még meg lehet ismételni. De van más is. A dokik jobban tudják, bár a pécsiek azt mondták, hogy ez is nagyon jó.
Minden esetre megbízható dokit keress.
Ja! Jut eszembe. Ha kap antibiotikumot- vagy, ha nem - akkor is nagyon jó az aktívia joghurt, hogy a bélbacikat helyrehozza, mert a szuri ugye nem válogat. Ki írtja a jókat is.
Régen még mondták a humán orvosok is, de ma már kit érdekel? Pedig fontos. És szeretik is.
Nem kefír, mert az gomba. Joghurt, mert az hasznos baci.
Nem azért írom ilyen primitíven, mert lököttnek nélek, de biztos sok ez neked egyszerre és esetleg átsiklasz felette. Bocsi. [:hug] Mandulákat ellenőrizni!!! :cool

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 29 16:26 

Szia!
Ha ilyen korán ínygyulladása van, akkor mindenképp utána kell járni.

Az Orozyme pasztát recept nélkül lehet kapni.

A gyógyszereket (Synulox + a másik) csak állatorvos írhatja fel. A másiknak a nevéről Marcsit (Porcikát) kellene megkérdezni, az ő cicája kapta.

Egyik ismerősünknek ecsetelnie kellett a macskája ínyét. Szintén fiatal cica volt, ő meggyógyult.

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]