fejlc
Pontos idő: 2018 júl. 17 03:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 22 02:56 
Site Admin

Nem fekete-fehér, hanem galambszürke-fehér. Vadóc volt, de meghalt és soha nem adok olyan nevet, aki más cicához tartozik. [:sad]

Egy betegségről meg csak nem nevezek el egy cicát?! Hát nem? [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 21 22:58 

Lengyelül a tályog Czirak. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 21 22:57 

Ha nem lehet megfogni akkor lehetne Vadóc, ha még ilyen név nincsen vagy Lepke mert fekete fehér, vagy Óvadóc.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 21 22:47 
Site Admin

Ma láttam aránylag tisztán a tályogos cica nyakát.
Merthogy olyan vad, hogy megfogni aztán one.

Olyan szépen begyógyult. Kár, hogy elbénáztam a dokinál azt a ronda sebet. Ha lefényképezem, akkor össze tudnátok hasonlítani. Most szép rózsaszín bőr van, az a bazi nagy seb helyén. Hiába, ha rendesen ellátják a cicát, akkor rajta nem múlik... gyógyul ezerrel.

Adhatnánk már neki valami nevet [:sneaky] Mi az, hogy tályogos cica?

Valaki kérdezte mostanában, hogy mennyi cicánk van. Hát ezért nem tudom megmondani. Egy csomónak nem tudok nevet adni. Vagy, ha nem illik rá, akkor elfelejtem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 20 09:54 
Site Admin

Szia Anikó!

Ez csak szokás dolga. [:sad]

Először a harapás után még meg is kellett műteni az egyik ujjam. A kisebb balesetek után duplájára daadt és piszkosul fájt. Persze én is lefertőtlenítettem, de hiába.
Ma már meg sem kottyan. Ha nagyon vérzik, akkor jól kinyomkodom, aztán a gyümimosóval fertőtlenítem. Úgy látszik a szervezetem már beletörődött, hogy fel kell készülnie ilyesmire. [:sneaky]

Pedig ma legalább 27 féreghatót kell kiosztanom. Ebből legalább 20 macs, akivel közelharcot kell vívni. Van ugyan egy frankó csipesz, de azzal is vigyázni kell, mert ha bénázok, akkor ráharaphat és kitörik a foga.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 20 09:31 

A macs néha bellém mélyeszti a körmét véletlenül. Ha perceken belül nem fertőtlenítem le a pocsék seb hetekig gyógyul! Még akkor is több esélyes, ha Betadine-nal kezelem.
Ez azért többnyire hatásos.
A macsokat és a nyuszim fülét is ezzel fertőtlenítjük, ha baj van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 19 10:29 
Site Admin

Ez bizony így van!

A legkisebb pofon is okozhat tályogot és, ha a szemed kinézed, akkor sem látsz sérülést. Mikor először olvastam róla, a doki is azt írta, hogy a bőrükön az a kicsi, vagy még, ha nagyobb is a sérülés, azonnal bezáródik.

Sokkal "jobb", ha pld. egy szög sérti fel a bőrüket, mert a cicaköröm alatt pont olyan bacik vannak, ami ellen veszettül védekezik a szervezetük. A szögnél pedig ilyen nincs és a nyalogatásával sokkal jobban ki tudja tisztítani, mint a harapás, vagy karmolás nyomokat.
Szoba cicánál ilyen jellegű tályogot még nem hallottam- náluk a jó fogazatra kell ügyelni, mert sok hülyeség okozója lehet a fog gyökerén kialakult tályog. Ugyanúgy, ahogy az embernél.
Na persze, hogy ilyen is volt nálunk! [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 18 09:16 

Szia! Combika, a tályog kialakulásának leggyakoribb oka a verekedés, amikor egyik cica odakap a másiknak és a karmán lévő bacik el tudnak szaporodni a bőr alatt és az apró felszíni sérülés miatt a genny, nem tud ürülni.
Gondolom, máshogy is ki tud alakulni, hiszen, az embernél is lehet tályog, verekedés nélkül is :), gyulladás környékén (száj, fül). Az ok ugyanaz: nem tud a genny ürülni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 18 09:02 

Jó reggelt!

A tályog mitől alakulhat ki? A benti cicáknál is előfordulhat?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 17 23:17 
Site Admin

Kép

Ezzel a cicával voltunk a dokinál, mert hatalmas tályog volt az egész pofiján, nyakán. Ha ő rúgja ki és nem a doki szívatja le, akkor így nézhet ki szegény cic. Kb. 7 cm hosszú nyílt seb volt a nyakán és kilátszott a nyelőcsöve. [:sneaky]
A bőre a seb szélén elhalt és így hegesen és lassan gyógyul.

Úgyhogy nem árt odafigyelni, hogy időben tegyünk ellene. [:doctor]

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junior 2006 feb. 19 10:18-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 13 14:36 
Site Admin

Úgy néz ki, a fénykép nem jön össze, mert a macs megoldotta a probléma rá tartozó részét.
Érdekes, hogy ez már a 4. eset, hogy épp készülünk a dokihoz és a macsi kirúgja a tályogot. [:nemerti] Minden esetre neki olyan csúnya volt és, ahogy így futtában láttam , most is az, hogy becserkésszük és irány a doki.
Nincs kec-mec! [:nono] Ki kell alaposan takarítani és nyomás be a szurival. Tök sovány szegény. Biztos már egy ideje nem tudott enni ettől a mocsok Antiszocitól.
Azt hiszem költözés lesz belőle. Aki hülye az maradjon egyedül.

Biztos én is azért vagyok így! [:hysterical]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 13 09:20 
Site Admin

Ma - pihenésképp- megint megyünk az dokihoz. [:doctor]
Van nálunk egy Antiszoci macs. Képtelen normálisan viselkedni. Az alapítvány szerint, akitől kaptuk, mindig is ilyen volt. Állandóan verekszik.
Az egyik szép, szerény lánycicának adhatott egy akkora maflást, hogy olyan hatalmas tályog lett a pofiján, hogy ilyet még 10 év alatt én sem láttam. A száját nem tudja becsukni.
Ezt már nem vállalom, hogy saját berken belül elintézzük.
Ha sikerül- bár nem vagyok egy Herfe tehettségű fényképész o:) - akkor készítek róla képet.
Akármilyen erős, vagy gyenge a gyomrotok, próbáljátok megnézni.
Sosem lehet tudni, hogy mikor találkoztok ilyesmivel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 28 23:54 

Junior, én úgy tudom, Mo-on állatoknál az allergia okát nem vizsgálják, csak a jelenlétét. [:sad] Aztán, ha gazdi veszi a fáradtságot, szépen megpróbálja kizárni a lehetséges okokat.
Egyébként, úgy tudom a leggyakoribb allergiát okozó cuccok: adalékanyagok tápban, baromfihús, tisztítószer, és a többi nem jut eszembe...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 28 10:25 
Site Admin

Hali!

Nem tudom, anno Porcika milyen szemkenőcsöt hozott. Vagyis, persze a nevét tudom, de, hogy hogyan működik, arról csak érdekes tapasztalattal gazdagodtam.
Még valahogy a nyáron, Nyezega kapott valakitől egy maflást. Pont a homloka közepére. Ebből lett egy kisebb tályog, amit hiába tisztítottam ki, nyomtam bele Betadint, mindig újra bevarrasodott és mindig volt benne egy kis genny. Ez mostanra odáig jutott, hogy szegénynek a szeme is becsipásodott és elég rossz kedvű lett- gondolom fájt is neki. Szerintem a homloka is bedagadt, bár ezt elég nehéz megállapítani.
Egy lyuk van a homlokán és dagadt a szemhéja. Tegnapelőtt kitakarítottam a szemét és bekentem ezzel a szemkenőccsel. A maradékot pedig- ártani biztos nem fog, alapon- belekentem a lyukba a homlokán. Tegnap este megnéztem újra. Egy picit megnyomtam a homlokát és láss csodát- az egész gyulladás egy lendülettel kijött és nem is rántotta már el a fejét.
Szerintem végre megszabadult végleg ettől a hülyeségtől.
Szóval nagyon örülök, hogy végre találtunk egy használható szemkenőcsöt. Annál is 8inkább, hogy már ez a hetedik.
Használom a fájós fülükbe is és ott is bevált.
Ha lelappad a dagadt szemhéja, szerintem a szeme is helyre fog jönni.
Még a két kamasz macs kopaszodása ellen kéne kitalálni valamit.
Nem atka, nem gomba, ha allergia, akkor mire? [:sad] Jó lenne egy mikroszkóp és akkor legalább látnám merre induljak.
Persze látta 3 doki. Mind mást mondott. [:sneaky] Csak a szokásos.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]