fejlc
Pontos idő: 2018 okt. 21 05:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 452 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 12 09:23 

Ez nagyon jó hír! [:clap]
Mindig olyan jó érzés ilyen bíztató dolgokat olvasni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 12 07:06 
Site Admin

Már nagyon rég szerettem volna beírni az első hsz gyanánt Dorka, a csodakutyánk esetét.
( A galériában láthattok róla klassz képeket. Szerintem van Dorka és a többi kutya):cool
Szóval: én nem vagyok híve a kutyák ivartalanításának- persze menhelyeken más. Ott muszáj. Egy évben kétszer oda kell figyelni a lányokra és kész!
Lényeg az, hogy Dorka figyelem ide, vagy oda... beleszeretett a szomszéd vizslájába. Nászútra is elmentek- mikor mi egész délután kerestük, ő javában szerelmeskedett a vizslával. Ennek a gyümölcse lett 5 kis kutya. Én még nem láttam előtte kutyát szülni, de nagyon furcsállottam az egészet. A doki telefonon azt mondta, hogy ennek így kell lennie. Hát- gondoltam, ő tudja! Állva, reszketve, kínlódva préselte ki magából őket. Aztán ott is hagyta. A szeme tele volt fájdalommal.
Később a kicsik, annyira tépték szegényt, hogy nem is tudta szoptatni őket.
Na mindegy. Felneveltük őket, de Dorkának pár hét múlva megjelent a hüvelyében "valami", ami kívülre is átterjedt és egyre nagyobb lett. Elküldtem a lányokat a dokihoz, ahonnan zokogva jöttek vissza. Kiderült, hogy az imádott kutyánk rákos és a műtétet nem is meri vállalni a mi orvosunk. Az egész városban nem vállalta senki. [:nem]
Össze-vissza rohangáltunk a városban, mert nem akartuk elhinni, hogy nincs egy doki, aki megműtené. Pedig nem volt. Szegény Dorka nem szólt egy szót sem, de látszott rajta, hogy szenved. Pár nap múlva felhívott az egyik állatorvos, hogy megy hozzá két ausztrál állatorvos és mutassuk meg nekik a kutyát. Így is tettünk.
Két tündéri mosolygós fiatalember várt minket és nagy érdeklődéssel vizsgálgatták Dorkát. Azonnal meg is műtötték. A magyar doki csak aszisztált nekik. ( ő mondta!!!)
Szegény kutyinak a petefészke tele volt daganattal és az áttét a hüvelyben, ami látszott. Szépen megműtötték és sokkal jobban is lett.
( Persze ivartalanították is).
Aztán mikor már kezdtünk megnyugodni megint előjött a látható vadhúshoz hasonló daganat a fenekén. Mivel a két ausztrál doki már elment, újra nagy gáz volt. Mint rendesen megint magunkra maradtunk a bajunkkal. Ekkor elővettem a gyógynövényes tapasztalatom és a cápaporc kapszulát szétszedtem, a benne lévő port egy pici vízben elkevertem és - mivel nagyon gyorsan kocsonyásodott - gyorsan rákentem a daganatra. A növekedése lelassult, de nem állt meg.
Aztán mégiscsak elvittük az állandó orvosunkhoz, aki kíváncsian vizsgálgatta és egyszercsak fogta a kesztyűjét és kézzel simán leszedte.
Mindnyájan csak néztünk, hogy mi lehet ez [:nemerti]
Ekkor már elég jó partnerek voltunk a dokinkkal és így kértem, hogy nézzük már meg egy mikroszkóp alatt közelebbről is. Egy sejtmag nélküli sejtekből álló valami lett belőle.
Ezt eljátszottuk még kétszer, aztán már vissza sem nőt.
Mikor cicát vittünk a dokihoz, mindig kérte, hogy vigyük el Dorkát is, mert ő még ilyet nem látott.
Ebből csak azt szerettem volna kihozni, hogy a rák nem egyenlő a halállal. Persze félelmetes már maga a szó is, de ha időben észrevesszük, vagy -mint nálunk is - egy véletlen folytán rájövünk, hogy nagy gáz van, akkor nem szabad feladni. A gyógynövények segítségét is kérhetjük, de magában nem lett volna elég.
Sajnos nem vagyok hívő, de olyan sok hasonló "véletlen" volt, ami segített nekünk, hogy azt kell hinnem, hogy valami gondviselés biztos létezik.
Dorka még ma is boldogan él az egyik lányommal, egy cicával és két patkánnyal. Lassan őszül a feje, de még mindig az agiliti bajnoka. [:clap]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 452 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]