fejlc
Pontos idő: 2018 júl. 18 14:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 júl. 04 08:30 
Site Admin

Katitól azért hoztam el a 3 cicát- akiből az egyiket el kellett altatni- mert láttam, hogy bélgyulladásuk van. Most a két szopis kicsit kapta el, de alaposan.
Ez a rohadt vírus olyan gyors, hogy az este még játszottak ezerrel, ma reggel már csak gubbasztanak és a nyelvfekély is megjelent.
Most jön egy újabb háború és bízom benne, hogy nem késtem el.
Annyira édes pofák, hogy nem véletlen nem hagytam, hogy Kati kinyírja.
Ha elérem azt, hogy újra egyenek, akkor az már majdnem biztos siker.
Drukkoljatok.
Különben úgy néznek ki, Brúnó, csak hosszabb a szőrük.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 19 20:35 
Site Admin

Nagyon örülök, hogy jobban van a cicád.
Nekem soha nem volt a sziámi a kedvencem, mert olyan izé...nem elég budás, meg minden.
Aztán jött Csoki az öreglány és Szia a öreglegény.
Nem különösebben ismerem a macskafajtákat, de nyugodt lehetsz, hogy a sziámikból tényleg sugárzilk az IQ.
Hihetetlen önfejű, nagyon szívós, előre megtervezi amit csinálni akar és akkor is véhezviszi, ha fejreállsz.
Nem igazán egy ölbenülős cica, de, ha olyanja van veheted megtiszteltetésnek, ha hozzádbújik. Szóval tényleg olyan, mint az eredeti egyiptomi sziámi. Fenséges és bölcs. [:aldas] Azt olvastam, semmit nem változott az idők folyamán.
Bundás, vagy sem, én nagyon megszerettem őket- sőt igazából valamilyen formában tisztelem őket. Ti biztos értitek. :cool

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 19 17:35 

nah túl vagyunk a hétvégén, a kicsi rendesen eszik-iszik. Épp most próbálja a sziámit belefojtani egy nejlonszatyiba [:clap] [:clap]
Lehet hogy a hirtelen jött meleg tette a rosszullétet, nem tudom. Azóta rendben van, de el fogom vinni a saját dokinkhoz. Ezért ez tényleg fura hogy jól eszik és nem nő [:vakar]
A kajájukba keverem a Probiopack elnevezésű port, amit a dokitól kaptam.

Ma egy barátnőm meglátta az én cicáimat, és beléjük szeretett :D bár én olyan lelkesen tudok dumálni mesélni róluk. Nem tudom hogy minden sziámi ilyen-e, de ebből a macskából süt az IQ, tudom hogy ti ezt ezen az oldalon megértitek. Minden érdekli, ezért lett Kolumbusz.

Junior a leveledre itt válaszolok ha nem baj. A beteg kismacsek gazdáját SOHA az életben nem szeretném látni. Budáról hoztam el egy olyan lánytól akiből kb. annyit tudtam kihúzni hogy nem volt még féregtelenítve és kb. 7 hetes. és lány. Az aproneten találtam ezt a "kitünő" gazdit. Szóval annak nem tudok utána járni hogy a testvérei betegek-e.
A főtt csirkemell nagyon bejön a macsekoknak, fogok még nekik ilyet főzni, de ebben a melegben nem merem tartogatni mert a hűtőnk nem túl jó, de most nem tudunk újat venni.
A vigasztalással kapcsolatban pedig..... sokkal nagyobb szükség van a hasznos, rutinos tanácsaidra mint a "ooohúgysajnálomhogyeztörtént". Szerintem jó hogy ilyen vagy. És szimpatikus amit teszel az állatokért. Becsületre méltó. :cool

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 17 22:36 
Site Admin

Szia Megi!

Nem mondta a doki a klinikán, hogy úgy mégis mi baja lehet a cicádnak?
Meg , be van oltva bélgyulladás ellen?

Minden esetre, amíg ki nem derül, mi baja a cicádnak ne hagyd kiszáradni. Főleg ebben a dög melegben itatsd sokat. Ha máshogy nem megy, akkor fecskendőből.
Ha hajlandó enni, akkor semmiképp ne macskakaját adj neki, hanem valami főt csirkehúst, vagy ilyesmit.
Nem tudod lázas-e?
Ha nem tudod megmérni, hasonlítsd össze a két makkát.
A priznisz nekik is nagyon jól beválik.
Így elsőre ennyit tudok mondani. Hátha segít. [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 17 19:45 

:D sziasztok, 2 hete vagyok macskás, ebből kb. 1 hete járok erre az oldalra. És oka van hogy megszólalok.... ma olyan deolyan jót aludtam délután, délelőtt strandon voltunk végre először a nyáron.... mielőtt lefeküdtem minden rendben volt a két macskával. Sőt ki is kellett őket raknom a szobámból hogy békén hagyjanak. 2 órát aludtam, mikoris arra keltem hogy 1. számú közkedvencünk /Hercegnő/ BETEG [:nemerti] [:nemerti] [:nemerti] Végig sz*rta az előszobát, meg kovályogva szédelgett, meg zihált mint egy ló....

Szerintem a gyerekeknek meg a macskáknak különleges érzékük van a szombat délutántól vasárnap estig tartó időszakban rosszul lenni [:vagany]

Persze hétvégén a dokink telefonja faxként üzemel kizárólag...
Szóval irány az állatklinika.... Kapott egy antibiotikumos szurit, meg valami port hogy rendezze a bélflóráját... A dokiról igazán nem tudok mit mondani, úgy érzem velem többet foglalkozott mint a macskával [:sneaky] Hazafele iszonyú rosszul nézett ki Hercegnő, viszont azóta alszik.
Remélem a 2. sz. kedvenc /Kolumbusz/ nem tartogat valami ilyesmit...... vele most kétszer annyit kell foglalkozni hogy ne piszkálja a kicsit... [:jump] úgy féltem őket hogy valami komoly bajuk lesz [:sad] megyek és mindent végigfertőtlenítek amit csak lehet.... hosszú lesz ez a mai nap, így nem lehet aludni hogy vki beteg itthon....

Azért fura ez a nap, pedig tegnap éjjel beszereltették végre Kolombuszba a doromboló készüléket :D , mert ma egész nap imád engem [:dance] elkezdett őrült cicából gyengéd cicávaá átmenni.... Majd foglalkozok a kérdéssel hogyan tudnék róluk fotót feltölteni.

Jah, és egyetlen kaja ami új volt az utóbbi napokban az a whiskas macskatej volt [:sneaky] [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 02 17:00 
Site Admin

Szemtelenkétől elhagyom az agyvelőm. Ilyen frankó macska nem is létezik. [:szemez] Eszméletlen okos.
Mindent tud- de most komolyan. El tudja magyarázni, mit akar tőlem. Az udvaron elsőre felmérte a terepet.
Ma a dokihoz vezető 5 perces út 45 percig tartott, mert hőn szeretett városunkban egyszerre 5 km utat szednek fel és épp, hogy le nem késtük a dokit. [dühöng] Szemtelenke egy árva szó nélkül tűrte az utazást, sőt állítom, hogy élvezte a jó meleg autót. Utána a tisztesség kedvéért ráordított a dokira az utolsó varratnál- és hazafelé is nyugodtam aludt a 3 órás út alatt, mivel el kellett dorbézolnunk a Peti fizetését. Igaz kapott tejszinhabot, fájdalomdíjként.
Mostmár a dorbézolás következtében remélem nem kapcsolják ki a netem+ a villanyt +a vizet, de az UPC még esélyes.
De az egy tetű cég. [:le]
Viszont a T-com-os hapsival nagyon összebratyiztunk.
Úgy ismer, hogy "macska a taszton" :D Olyan aranyos volt, hogy nem hagyta, hogy nekünk 18 ezres számlát küldjenek a 10.500Ft helyett. Most meg még engedményeket is intézett. Tök cuki. Biztos vigyázott, hogy a 4 havi tartozásunk miatt ne kapcsoljanak ki. [:hug]
Van egy csomó jó ember, de én miért nem találkozom velük? Vagy csak nagyon ritkán. [:crybaby]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 02 16:11 

junior írta:
Hanem feltétlen egészséges cica kaphatja csak meg a kombinált vakcinát.
Ráadásul tökre tudom melyik egészséges, de ha mégse...akkor én ölöm meg. Ezt nem merem felvállalni.

Szemtelenke szeme tökéletes, sőt még a másik is javult egy kicsit. :cool

Teljesen megértelek Junior!Az én lelkiismertem sem bírná el... [:disgust]

Szemtelenkének sok puszi amiért meggyógyult [:hug]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 02 15:27 
Site Admin

Nem erről van szó Ronika. Itt nincs hátha. [:nem]
Annyi szurit kiosztottam már, hogy a doki félti a praxisát tőlem. ( ő mondta).
Hanem feltétlen egészséges cica kaphatja csak meg a kombinált vakcinát.
Ráadásul tökre tudom melyik egészséges, de ha mégse...akkor én ölöm meg. Ezt nem merem felvállalni.

Most, hogy Szentelenke szeméből kivetettük a varratot már egész havarok lettünk az új-régi- dokival.
Megbeszéltük ezt az ügyet is és felmondtam neki, hogy nézzük meg külső jelekből, hogy mikor lehet adni a vakcinát.
Na persze tökre lefeküdt, mert az első összecsapásunk és az öltözetemből itélve az agyahagyott amatőr kategóriába sorolt. [:sneaky] Úgyhogy már grafikonokat is rajzolt az ajtóra, hogy mikor, hogy működik a védőoltás.

Elmondta, hogy már létezik olyan is, amelyik a leukózis ellenit is tartalmazza. ( az lenne az igazi). Szóval aszem kezd komolyan venni.

Ráadásul 8500 Ft.-ot kért az egész midenért Szemtelenke ügyben- de ne mondjam el senkinek. :D Azt mondta, ha már befogadta ezt a szerencsétlent...
Aztszem dokit fogok váltani.
Talán van rá okom - a sok csalódás- de akkor sem magyarázat, hogy túl gyorsan leírom az embereket. Hiába adnak rá okot, akkor is kell még egy esélyt adni nekik, vagy kettőt, vagy tizet.
És akkor, talán lesz olyan kellemes meglepetés, mint ez a doki.
Szemtelenke szeme tökéletes, sőt még a másik is javult egy kicsit. :cool

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 02 10:45 

Az lehet h nem a Te dolgod, de jobban jársz, ha leoltod őket magad. Nincs olyan ismerősöd,akik csak tanulnak még állatorvosnak? Hátha ők belebökék a cicókba.....Hátha....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 02 08:01 
Site Admin

Most kaptam 16 kombinált szérumot.
De mit kezdjek vele? [:nemerti] 690 Ft volt darabja. A mi dokink azt mondta, hogy ő akkor is 1700-ért adja be. A mostani dokit meg sem merem kérni, mert megint leordítja a hajam. De ő sem csinálná ingyen.

Igaz, hogy a többiek maguk adják be, de én NEM AKAROM!!! Nem az én dolgom. [:crybaby]
És, ha beteg szegény, akkor azért hal meg, mert kapott védőoltást?!
Igaz, hogy a dokinál sincs biztosíték, de akkor is...

A másik meg, hogy ki kéne jönni a dokinak és megnézni, ki legyen az a 16 macs, aki megkaphatja. Egyik sem vállalja. Még kisebb vagyonért sem. Mert volt már rá példa és inkább sz*rtak a pénzre, de macskához nem jönnek ki.

Egyébként leukózis elleni oltást kértem, de az ellen egyik menhelyen sem oltanak, így ezt hoztak. :csatt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 05 08:35 
Site Admin

A változatosság kedvéért a három kis félperzsa kezdett el öklendezni. :csatt
Kezdődhet egy újabb háború a vírusok ellen. Persze várható volt, mert a két kisKettessel együtt szoptak.
Aki behozza a cicáját, meg sem fordul a fejében, hogy piszok nehéz ezeket a pici lényeket megóvni a betegségektől.
Hiába vannak beoltava a cicáim és hiába fetőtlenítem a hétszentséget is, egyszerűen nincs annyi helyem, hogy minden cicacsalád el legyen szigetelve egymástól.
Az a rohadt pénz! [:evil]
Igaz, hogy megmondtam a gazdiknak a veszélyeket, de mégiscsak égő lenne, ha nem tudnám visszaadni őket. [:disgust]
Arról nem is beszélve, hogy nagyok sajnálnám ezeket a különlegesen szép kiscicákat.
Még szopni sem akarnak. [:baby]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 02 21:10 
Site Admin

Nincs ráírva semmi ilyesmi és már kétszer kaptak is, de lehet hogy a maradékot megkapják.
Most kitörő jókedvvel kajáltak + ittak rá egy kis Whiskas tejet és most olyanok, mint két kis hordó. [:drunk]
De már nagyon félve írom le, mert 3-szor estek visza a hülye bélgyulladásba. Remélem ezzel vége.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 02 15:09 

Ha nincs ráírva a használati útmutatóra, hogy ne add kölyökmacskának, akkor nyugodtan add be neki. Szerintem nem árthat.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 02 15:03 
Site Admin

Szerintetek a VETRY DMG jó a kisKetteseknek is?
Most 6 hetesek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 27 13:37 
Site Admin

Eddig is ő volt a betegebb! [:sad]
A kettes számú kisKettes.
De nem adjuk fel. Azért született, hogy éljen! [:snooty]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]