fejlc
Pontos idő: 2018 júl. 17 04:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 14:49 

Grabowsky írta:
Az egyetlen megoldás, hogy még a mutáció elo?tt megpróbálunk megszabadulni a vírustól. A gond csak az, hogy a coronavírus-ferto?zésen való átesés nem ad védettséget, így bármikor újraferto?zo?dhet a macs a rendkívül virulens coronavírussal.

Mármint ezzel az orrba csöpögtetôs bigyóval?
De végül is, ahogy írod akkor garantáltan nem lehet tôle megszabadulni [:disgust]
Engem az érdekelne (bár lehet, h már volt errôl szó vhol), hogy ha én tesztet akarok csináltatni, azt ugye coronavírusra ellenôrzik? Akkor jól értem, ez 80%, hogy pozitív lenne? Ebben az esetben, ha a macs +, akkor meg lehet akadályozni bármivel (pl. Vetrivel), h mutálódjon? Vagy lehet imádkozni és annyi?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:52 

Porcika283 írta:
a meglehetősen gyors szaporodási tempó mellett kialakuló mutációk amik a vírus genetikai anyagában (DNS, RNS) az átírás közben keletkeznek, valószínűleg emiatt.

Nekem is így mondta a biológus ismerős. Nyilván az egyik coronavírusból egy másik coronavírus lesz és nem egy teljesen más (pl. parvo), ezért lesz a coronavírusok egy részéből FIP vírus.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:41 
Site Admin

Van egy csomó természetes vírusgyilkos gyógynövény.
Mindenhol azt írják, hogy ennyi+ennyi vírust kinyír. Azt viszont nem, hogy melyiket. Azért próbálom most a homoktövis magolajat Fájintosnál, hátha bejön. Szerintem, aki ebben benne van, annak tudnia kell, hogy melyik vírusra mi a halálos. Lehet, hogy a corona vírusra nincs is semmi. Vagy, ha van azt még nem tudjuk. És innentől elfelejthetjük az immunrendszert?
Mindenre azt mondják, hogy ez az alap. Én is ezt hittem. Vagyis visszatértünk a kiinduló pontra. Tehát, ha malacod van megússza a cicád, ha nincs, akkor annyi szegénynek. Vagy jöhet a csoda meg a reiki! [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:38 

Grabowsky írta:
Egy biológus ismerősömet pont erről kérdeztem, mert ő fogalkozott vírusokkal is. Azt mondta (persze szakszerűen és nem ilyen pongyolán, ahogy én írom), hogy a vírusok szaporodnak és szaporodnak és egyszer csak valami hiba csúszik be, akkor jön létre a mutáció. Tehát a mutáció nem szegény macska hibája, hanem a vírusé és kivédhetetlen.

De ekkora százalékban pont FIP-é? Az ember laikusként azt gondolná, hogy a vírus random mód mutálódik, nem következetesen vmivé...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:32 

ossi írta:
Olyat olvastam, hogy a gyerekkori leukémia mögött gyakran vmilyen, még anyaméhben történő fertőzés ... áll. A FIPnél ilyen elképzelhető?

Ha emlékezetem nem csal, akkor FIP+ (vagyis coronavírus+) anyamacsoknak negatív kölyke születik és az anyatej által 5-7 hetes korukig védettek, azután azonban el kell választani szegényeket, mert elkapják az anyjuktól a vírust.

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:28 

ossi írta:
Jó lenne tudni, van-e vmi oka annak, hogy mutálódik a vírus, ill. hogy pont FIP-é...

Egy biológus ismerősömet pont erről kérdeztem, mert ő fogalkozott vírusokkal is. Azt mondta (persze szakszerűen és nem ilyen pongyolán, ahogy én írom), hogy a vírusok szaporodnak és szaporodnak és egyszer csak valami hiba csúszik be, akkor jön létre a mutáció. Tehát a mutáció nem szegény macska hibája, hanem a vírusé és kivédhetetlen.

Az egyetlen megoldás, hogy még a mutáció előtt megpróbálunk megszabadulni a vírustól. A gond csak az, hogy a coronavírus-fertőzésen való átesés nem ad védettséget, így bármikor újrafertőződhet a macs a rendkívül virulens coronavírussal.

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:17 
Site Admin

Alapból, azt mondanám, hogy homály.
Nekem most Szikra, nedves FIP-ben halt meg. Azért lett Szikra a neve, mert mikor behozták a szemében volt egy barna pötty. Végig karanténban volt ( másfél évig), és most ki tudja miért- egy hét alatt vége lett.
A száraz FIP-es cicám szeme kristálytiszta és a máriatövismag olajtól halványodik a sárgasága és zabál. Ami persze nem garancia arra, hogy meg is marad, de a homályt ezek a tények alaposan alátámasszák.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:53 

Grabowsky írta:
amíg a coronavírus nem mutálódik és nem lesz belőle a FIP-et okozó vírus, addig tulajdonképpen nincs nagy gond, csak a betegség rizikója áll fönn, de a mutálódás után, ha a macska immunrendszere nem megfelelően reagál (vagyis túlműködik a humorális immunrendszer), akkor már nagyon csekély (szinte semmi) a remény.

Akkor ezért is lehet az, amit Junior szokott írni, hogy a legerősebb macskáit viszi el a leggyorsabban?

Jó lenne tudni, van-e vmi oka annak, hogy mutálódik a vírus, ill. hogy pont FIP-é... Talán felülfertőződés?
Olyat olvastam, hogy a gyerekkori leukémia mögött gyakran vmilyen, még anyaméhben történő fertőzés (nemtom melyik) és egy későbbi influenza áll. A FIPnél ilyen elképzelhető? vagy ez a része még teljesen homály?[:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:39 

ossi írta:
De az is igaz, hogy ha FIP-es, még nem biztos, hogy belebetegszik, nem?

A macskák több mint 80%-a megfertőződik a coronavírussal (FCoV), amelyikből mutáció révén jön létre a FIP vírusa (FIPV).
A fertőzött macskák kb 5-10%-a betegszik meg FIP-ben,
13%-uk életük végéig hordozza a coronavírust anélkül, hogy megbetegedne,
a többi coronavírussal fertőzött macs egy ideig hordozza és terjeszti a vírust, majd antitesteket fejleszt ki ellene, egy idő után befejezi a vírus terjesztését és az anitest számuk is visszatér a 0-hoz.
A legszerencsésebb macskák: az összes macska kb 4%-a teljesen "immunis" a koronavírus fertőzésre, ha el is kapják, akkor sem terjesztik a vírust és csak egy alig vagy egyáltalán nem felfedezhető immunreakciót vált ki náluk!

Ossi, a te kérdésedre visszatérve: amíg a coronavírus nem mutálódik és nem lesz belőle a FIP-et okozó vírus, addig tulajdonképpen nincs nagy gond, csak a betegség rizikója áll fönn, de a mutálódás után, ha a macska immunrendszere nem megfelelően reagál (vagyis túlműködik a humorális immunrendszer), akkor már nagyon csekély (szinte semmi) a remény.

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:09 

Nagyon köszi! :)
De az is igaz, hogy ha FIP-es, még nem biztos, hogy belebetegszik, nem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 08:49 

Szia ossi!
Nem minden esetben látszik a FIP a cica szemén és fordítva sem igaz (de ez utóbbit csak én állítom, vagyis egyes tipikus szemtünetek megjelenése esetén sem biztos, hogy FIP-es lesz a cica - de ez magánvélemény, magántapasztalat). A "hivatalos" verzió: a FIP száraz formájában SOK cica szemtüneteket is mutat.
Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 08:30 

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, és én nem olvastam alaposan... SZóval, egyszer Edit írta, hogy a FIP egyik tünete a szemen látszik. Ez minden esetben, vagy cicától függ?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 23 16:50 
Site Admin

Igyekszem rövid lenni, saját magam meghazuttolva! [:flower]

Talán emlékeztek, mikor február körül görcsöltem, hogy mi az istent csináljak, mikor a FIP átment egy olyan variációba, hogy az agyukat támadta meg a cicáknak. Akkor halt meg Mylord is kellett elaltatni 3 másik cicát.
Ekkorra már annyira kiismertem ennek a szemét vírusnak az első tüneteit is, hogy, láttam a szemükön és a mozgásukon, hogy nagy gáz van. Elkezdték rázni a lábukat, mintha vízbe léptek volna, meg néha nagyokat ugrottak. Volt, hogy eszement vakaródzásba kezdtek.

Már a lábrázáskor pánikszerűen hívtam a dokikat, akik persze kiröhögtek. Ekkor hívtam az állatkert nagymacskás dokiját is. Kínomban.

Hát persze be is jött, amit úgyis tudtam. DE...akkor nem csak ezek az azóta meghalt cicák alakították ezt a figurát, hanem két másik is, egészen más helyen. Az óvodában, ahová szinte csak etetni megyek, Foltos teljesen kergebirka módra viselkedett és a farka felkunkorodott egészen a hátára. A rezervátumban szintén volt egy ilyen. Mivel már láttuk, hogy úgysem tudunk mit tenni, hagytuk, hogy éljen, amig nem szenved és aztán jöhet a T61.
És láss csodát- Foltos és a másik cica is helyrejött. A másiknak a farka is helyreállt. Azóta is megvannak, bár piszok soványak.
Az is tuti, hogy a FIP ott van. De akkor mi van?
Kár lett volna megölni őket. Él, ameddig él, de emlékezz Bocikára!
Láttátok. Most meg semmi baja. Lehet, hogy lesz, de addig is hadd éljen. Nem?
Szóval ezzel csak azt, akartam kihangsúlyozni, hogy a FIP-nek a legyőzése a macsik feladata lesz, mert ugye...
Én már ezt is csodának tartom, mert a tünetek megjelenése után max egy héten belül mind elment. És főleg a legerősebbek. Foltoska pedig soha életében nem volt erős és mégis...
Hinni kell a csodában, mert nincs más és kb. ilyen arányban létezik is. Mármint 100:2 arányban.
Szerencséd, hogy Téged ez nem érintett. Remélem nem is fog. De biztos jó, ha tudod és főleg a többi macskás tudja.
Grabowszky már piszkosul tudja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 08 11:48 
Talán! Én sem tudok jobbat [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]