fejlc
Pontos idő: 2018 ápr. 19 23:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 19 11:14 

Szia!

A "mi baja a cicámnak?" topic jó ötlet.

Ugye csak azt takarítod le innen, ami NEM a FIP-pel kapcsolatos?

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 19 10:42 
Site Admin

Hali Edit!

Nem a FIP-re gondoltam. Azt már átcsámcsogtuk egy párszor.
A bélgyulladásra, amit Flagstafft ír.
Az, hogy miért ide, az más. Nem tudhatja, hogy mi a gáz, mint ahogy egyre többször én sem.
Majd a bélgyulladásba leírom esetleg.
Kéne nyitni egy topikot..." Mi a frász baja lehet a cicámnak" címmel.
Honnan tudják a legtöbben, hogy mi az a sok minden, amit felsoroltam?
A többit meg letakarítom. A honlapon úgy is ott van. Nem?
Vélemény?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junior 2005 nov. 22 07:41-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 19 10:13 

Sziasztok!

A coronavírus maximum 8 hét alatt elpusztul a környezetben, a panleukopeniát okozó vírus él meg akár egy évig is bárhol.

A FIP-pel kapcsolatban az 1 évet olyan helyen olvashattad, ahol azt írták, hogy a betegség a fertőzéstől számított 1 éven belül általában kialakul.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 19 10:02 

junior írta:
Valahol meg azt olvastam, hogy egy évig is fertőz.

Nem úgy, hogy "gazdatestben"?
Egyébként, nekem a parvo vírus (panleukopenia) rémlik, hogy szabad levegőn akár 1 évig is fertőzőképes...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 19 09:43 
Site Admin

Valahol meg azt olvastam, hogy egy évig is fertőz.
Ekkora homályban az a csoda, hogy van még élő macska.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 17 18:47 

Porcika283 írta:
szobahőmérsékleten 2-3 napig fertőzőképes

Mindenhol azt olvastam, hogy a coronavírusok szobahőmérsékleten maximum 7-8 hétig fertőzőképesek.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 08 07:46 
Site Admin

Egy dolgot szeretnék még utoljára leírni a FIP házi kezeléséről, mikor már mindenki feladta és majdnem én is.

Aki olvasgatja a fórumot az láthatta Negró történetét valamelyik oldalon.
Lényeg az, hogy a száraz FIP iskolapéldája, abban a stádiumban, mikor már besárgul, lábraállni sem tud, tökre kiszárad és bármikor annyi lehet neki.
A sárgaság már egyértelműen a rossz májműködés jele, a kiszáradás és a csont soványság pedig a FIP szinte elengedhetetlen "kelléke".
Mostmár úgyis mindegy alapon elkezdtem neki máriatövis mag olajat adni, meg persze napi 40 ml glukozos infúzió. Egy három napos antibiotikum és kb. egy hétig ez az előző két variáció.
Most elértük azt, hogy a sárgasága csak a belső szemhéján látszik nyomokban, de a bőre, a szája, a feneke teljesen normális színű. Infúziót már napok óta nem kell adni, mert szépen eszik-iszik a többiekkel és szerintem még hízott is, így ránézésre- ( de veszek már egy mérleget).
Szóval, ha így halad, akkor kikavartunk egy gyógyíthatatlan betegségből.

Az hozzátartozik a történethez, hogy nem én diagnosztizáltam a FIP-et, bár eleget láttam ahhoz, hogy felismerjem - hanem 4 doki.

Na most, azért írok erről utoljára, mert ha valóban Negró megmarad, akkor, én a nagy senki hogy jövök ahhoz, hogy meggyógyítsam az egész világon halálosnak elismert betegséget.
A másik dolog pedig, hogy úgysem hiszi el senki - szerintem még Ti sem.
Képeket nem készítettem, ( előtte- utána) mert én sem bíztam a dologban. És egyébként sem akarok bizonyítani senkinek semmit.

Az ebben a lényeg, de csak nekem, hogy nincsen olyan, hogy gyógyíthatatlan. Csak mi emberek nem jövünk rá időben, hogy mi a teendő. A természet megadta mindennek a másik oldalát is, de olyan sok mindent nem tudunk még, hogy nem kéne annyira verni a mellünket a tudományunkkal. Megsüthetjük.
Nekem Negró bizonyított és ennyi elég. Megint tanultam valamit és ez a legfontosabb. De reklámozni nem fogom. Ha valakinek kell, segítek és vagy megfogadja, vagy nem.
Bár a nedves FIP-re tudnék kitalálni valamit. [:think]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 07 20:17 
Site Admin

Hali Porci!

Nem én mondtam, hogy a Baytril nyírta ki a macsit, hanem a doki - hogy szerinte allergiás volt valamelyik hatóanyagra- bár semmi ilyesmi nem volt ráírva. Ezt be is láttam, nem csináltam nagy ügyet belőle, mert változtatni nem tudtam rajta.
Azt azért nem hiszem, ha Te 3-szor így jártál volna, akkor negyedszer is be mernéd oltatni a cicádat. Vagy igen?
Ez olyan, mint az algopirin. Volt olyan emlőgyulladásos cicám, akinek gyorsan helyrehozta a majdnem 42 fokos lázát és gyulladást. Réka viszont majdnem belehalt. Ha nincs itthon Ca, akkor megnézhettük volna magunkat.

A másik, meg hogy Fájintos lemerevedik?!
Telefonon meséltem neked, hogy mit művel a szuriktól. És mondtál is rá valamit, hogy ez milyen reakció. Szóval olyan figurát csinál, hogy tiszta idegrohamot kap, az oldalára fordul és húzza fel a hátsó lábát, mintha görcs állt volna bele. A pupillája tökre kitágul és úgy kell nyugtatgatni, hogy helyreálljon. Pedig nem volt ilyen, de mostmár nagyon elege lehet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 07 06:51 
Site Admin

Hali!

Ez jó kérdés...igazából nem tudom. Hol így, hol úgy.
Nagyon sovány és taknyos. Nehezen veszi a levegőt. Csipás egy kicsit és lassú. Biztos, hogy nagyon jól jönne neki egy cukros infúzió- a múltkor attól kezdve lett jobban- de nem merem többször, mert a fürdéstől is totál kiakadt, az infúziótól meg olyan pánikba esik, hogy lemerevedik. Ilyenkor a frász jön rám és ő is csak nagysokára jön helyre agyilag. [:sad]
Hát elég sz*r ügy, az biztos.
Viszont nem valószínű, hogy vérszegény, mert rózsaszín az orra, nem csontfehér a belső szemhéja meg a ínye, eszeget, ha nem is sokat.
Tegnap egész nap utánam caflatott az udvaron és nasizott a pacalból, amit kaptunk. Most még egy kis szárazpápot is lenyomott.
Kapja a VETRY-t. Egy szem Polibét és a homoktövis olajat.
Egyszóval lövésem sincs, hogy mi van?! [:nemerti]
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy egy jól célzott antibiotikum kéne neki, de...
A Baytril-lel megöltek 3 macsimat- ( mégpedig egy híres pesti magánklinika) - pedig, ha bírja a szerencsétlen, akkor nagyon hatásos, de van egy csomó más is. DE ... [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 05 09:26 
Site Admin

Porcika!

Kösz a biztató szavakat, de én akkor sem adom fel. Mint ahogy Te sem tetted. Vannak csodák- már négyszer láttam- és most is Negró a klasszikus száraz FIP-es cicám, életre kelt halottaiból. Még, ha nem is végleges, de a reményt nem szabad elveszítem, mert akkor annyi. [:sad]

Egyébként köszi a felajánlást, amit szegény Porci cuccai iránt tettél. Főleg a VETRY lenne nagyon jó, de csak akkor fogadom el, ha utánvétel küldöd.
Szerintem most mi állunk jobban anyagilag és, ha egyszer megtehetem, hogy fizessek, akkor engedd meg. Lécci, vedd komolyan! [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 04 10:32 
Site Admin

Hát igen Porcika!

Nekem is gyanús, hogy több dolog van egyszerre.
Tudod, mert itt voltatok, azzal kezdődött, hogy 3. szemhéj, aztán felemás pupilla, aztán valamikor enyhe láz 1 napig, és egyszercsak az a haldokló 3-4 nap. Nehéz légzés és a folyadék a mellkasban. És persze fehérjefoszlányok. Aztán kapott antibiotikumot, de a nehézlégzés megmaradt, de olyan fuldokló módon. A pupilla teljesen helyrejött, viszont olyan eszement takonykór, hogy szerintem az egész arcürege tele lehet vele. Plussz fül és torokfájás.
Most fürdettem meg, mert ellepték a bolhák- ez már csak így van az összes beteg cicámnál. Szegény olyan idegbe jött, hogy az egyik pupillája teljesen kitágult és alig volt észnél. Ereje csak annyi, hogy a körmét belémvájja. A fülét is kitakarítottam és kapott egy nagy adag VETRY-t.
Tegnap kapott egy szem polibét és egész jó étvággyal evett. Csont és bőr. Na meg persze piros lé folyt belőle. Ez is jellemző a nagyon beteg cicákra.
Ami legjobban idegesít- többek közt-, hogy szerintem agyilag sincs top-on.
Ez azért baj, mert nem hal meg simán- ha ezt lehet így mondani- hanem el kell altatni. Az pedig nálam totál kár.
Ja és, ami még fontos, hogy a 3 antibiotikum ellenére a torka olyan piros, hogy már szinte kék.
Ez ad egy kis reményt, hogy az a folyadék esetleg tüdő, vagy mellhártyagyulladástól lehetett. A nehéz légzés megmaradt, mert nem tudták- nem is akarták - kikúrálni.
Most megyünk ugyan Kecskemétre, de voltam már annál a dokinál és hozzá sem nyúlt a cicához. ő mondta, hogy menjek el egyetemre, ha meg akarom tudni mi lehet.
Szóval- azonkívül, hogy alaposan ki kéne vizsgáltatni- kéne valami spéci antibiotikum, mert ezekhez már hozzászoktak azok a rohadt bacik.
Dehát hiába ugatok bármelyiknek, mind ki akarja nyírni!

Most épp így állunk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 04 08:43 

Ja, bocs, még kérdés... A koronavírus meddig fertőzőképes? És milyen körülmények között?

Köszi. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 04 08:42 

Grabowsky írta:
Egyébként meg lehet szabadulni a vírustól, csak nem könnyű; szerintem udvari cicáknál szinte lehetetlen. Szobacicáknál könnyebb. Karantén, fertőtlenítés, Vetri, fertőtlenítés, ja, és fertőtlenítés. A legtöbb macska egy idő után negatív lesz (de nem mind).

Sziasztok!
Edit, ez a fertőtlenítés hogy megy? És mit kell fertőtleníteni? Mindent amihez hozzáért, vagy ami a vizeletével találkozott? És mivel kell fertőtleníteni? És kúránként?

És mi ez az orrba csöpögtetős bigyó? Még sosem hallottam róla...

Köszi! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 15:41 

Janina írta:
Mármint ezzel az orrba csöpögtetôs bigyóval?
De végül is, ahogy írod akkor garantáltan nem lehet tôle megszabadulni [:disgust]
Engem az érdekelne (bár lehet, h már volt errôl szó vhol), hogy ha én tesztet akarok csináltatni, azt ugye coronavírusra ellenôrzik? Akkor jól értem, ez 80%, hogy pozitív lenne? Ebben az esetben, ha a macs +, akkor meg lehet akadályozni bármivel (pl. Vetrivel), h mutálódjon? Vagy lehet imádkozni és annyi?

Az orrbacsöpögtetős bigyót oltásnak csúfolják. Azért írok róla ilyen negatívan, mert azoknál a macsoknál sem biztos, hogy hatásos, akik még soha nem találkoztak coronavírussal (egyébként ilyen elég kevés van); azoknál a macsoknál, akik már fertőződtek, inkább káros, de semmiképp nem hatásos.

Elméletileg azt mondják, hogy létezik FIP-specifikus ELISA teszt, gyakorlatilag nem tudják megkülönböztetni az "ártalmatlan" coronavírust a FIP vírusától.

A macska immunrendszerének, különösen a celluláris immunrendszernek az erősítésével elérhetjük, hogy a macska megfelelően reagáljon a vírusra és megszabaduljon tőle. A Vetri erre kifejezetten jó. Mivel a mutáció "vírusfüggő" és nem "macskafüggő", így tulajdonképpen nem a mutációt akadályozzuk meg, hanem a macska immunrendszerét erősítve és jó kondiban tartva segítünk a macsnak, hogy a fránya vírus ne fogjon ki rajta.

Egyébként meg lehet szabadulni a vírustól, csak nem könnyű; szerintem udvari cicáknál szinte lehetetlen. Szobacicáknál könnyebb. Karantén, fertőtlenítés, Vetri, fertőtlenítés, ja, és fertőtlenítés. A legtöbb macska egy idő után negatív lesz (de nem mind).

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 14:52 

Hát, ez hülye kérdés volt :csatt
Végül is ezt írtad le elôtte. De azért kifejtenéd kicsit bôvebben a dolgot?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]