fejlc
Pontos idő: 2017 szept. 21 08:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2077 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 139  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb felmerülő problémák, dillemmák.
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 18 13:36 

A hosszú várakozás miatt én is mindig prüszkölök.De itt még nem néztek rám vigyorogva mikor rákérdeztem milyen injekciót kap az állat,hogy :vitamint.Hát lósz*rt,én fizetek,jogom van tudni mit adnak be anélkül,hogy 3 éves dedósnak néznének. [nono]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 17 12:25 

Ahová mi "járunk" a cicákkal lehet időpontot kérni és ezzel megkíméled magad és az állatkádat a hosszú várakozástól.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 17 09:05 

Gulya doktornőt ismerem régebbről. Anyósoméknál laktunk 2005-ben és akkor kellett kihívni őt az egyik nőstény macskához, mert nehezen halad a szülés. Adott méhösszehúzót a macskának. Amikor az első kiscica kibújt faros volt.
Vele nincsen semmi gondom. A népkerti állatklinikát csak azért nem szeretem, mert ahányszor csak oda mentünk mindig rengeteget kellett várni, annyian voltak. Volt olyan eset is amikor a törpenyulaimat vittem oltatni és hosszú várakozás után behívtak, majd közölték újabb 10 perc eltelte után, hogy csak 1 kombinált oltásuk van. Ezek után adtak egy telefonszámot, egy másik állatorvosét, amit nekem kellett felhívnom és oda kellett átmennem. Ez volt az az orvos ( Dr. Kovács) aki végzett az előző macskámmal. Ügyeletben egyáltalán nem elérhetőek, sajnos ezt meg kellett tapasztalnom ( lásd. kicsi Kormi esete ).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 15 14:40 

A Népkerti Klinikán ajánlom Gulya Angéla doktornőt.Ő biztos,hogy figyel az állatra és úgy bánik vele ahogy kell!Nagyon rendes.

Az Algopirynt sajnos sokan alkalmazzák,pedig nem állatoknak való [:disgust] Vajon mikor vállalják ezt végre fel??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 15 09:42 

Reméljük, most már rendben is marad minden! [simi]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 15 08:58 

Szerencsére nem kell péntekig várnom. Tegnap a délutáni alvása után mintha kicserélték volna. Visszanyerte régi önmagát. Tud még meglepetéseket okozni. Jelenleg az ablakpárkányon van és nézi a hóesést. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 14 17:50 

Ezek után hogyan fogom elvinni a kutyát (szuka) ivartalanítani, feltéve ha elviszem. Mindenhol azt hallani, hogy rutin műtét. Úgy, mint a mandula-műtét mégis volt/van/lesz aki belehal. Nem tudom, hogy nálatok hogy van, de itt Miskolcon minden év februárjában ivartalanítási akció van. Ez a műtét is most 7000 Ft-ba került. A kutyát nyáron szerettem volna elvinni, neki 26 eFt-ot mondtak, mivel nagytestű.
Most abban reménykedek, hogy péntekig (akkor telik le az 1 hét) visszanyeri 100% önmagát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 14 14:52 
Site Admin

Egyáltalán, mi az, hogy semmi baja? Felétek tiszta idióták vannak?
Egy töketlenítés nem így fest! Ezek pénzért vették a diplomát? >:|
Vicus! Elvárom, hogy szólj hozzá. Dokival, tapasztalattal.
Ha Anitának lány macskája lett volna, már rég alulról szagolna azt a bizonyos ibolykát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 14 14:42 
Site Admin

Örülök, hogy örülsz! De nem az egómat akarom legyezgetni a tanácsommal, véresen komoly tapasztalatommal. Ez az új doki baromsága még az én nagyon lájtos dokimat is kiütné. Sok szart hallottam már, de ilyet??? [:disgust]
Megértelek, mint anyát - nekem is volt néhány pulyám. Van is és a gond még 30 évesen is játszik.
Azt sem várom el, hogy a több, mint 100 ezer hszt elolvasd.
De gondolj bele, hogy mit csinál az algopirin!!!
Mi ketten ugrottunk rá Rékára mikor elkapta a roham. És mégsem tudtuk megmenteni. Ne akard ezt végigélni. [nono] A fejét verte a földhöz pedig nyomtuk le, mint állat. Aztán összeszakadva létezett egy darabig. Félelmetes volt nézni is.
És, ha betiltották az állatoknak, akkor ne gyere a humán gyógyszerekkel.(bármi humán sz@r van, előbb kérdezz).
Vedd azt, hogy annyi fájdalom, annyi elcseszett ügyem volt, hogy tanulj belőle. Ne akard azt a bizonyos könyvet újra megírni.
Több mint 100 macskám ment rá, mert hittem a dokiknak. Ha Neked számít családtagnak ez a 4 lábú, akkor nyugodj le és hallgass ránk. Nem csak én vagyok itt veterán macskás.
Ne kezd új fejezetet. [nono]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 14 14:01 

Reggel elvitte férjem, egy másik állatorvos volt ott. Megvizsgálta és azt mondta, hogy semmi baja sincs. Azért ugrik nehezen, mert gyorsan gyógyul a sebe és ez húzódást eredményez. A biztonság kedvéért adott neki egy gyulladáscsökkentő injekciót, ami szerinte 2 napig kitart. Este már az étvágya is teljesen visszajött és ma már látszik, hogy sokkal jobban van.

Junior!

Ami Kormit illeti, próbálok rá időt szakítani, de a gyerekek mellett ez nem mindig sikerül, pláne most, hogy betegek. De nem tudtam figyelmen kívül hagyni, hogy fájdalmai vannak és valamit gyorsan cselekednem kellett. Tudom nem hallgattam rátok, de mindössze 1 alkalommal adtam neki. Nem tudom, h a gyógyszernek köszönhetően tért-e vissza utána az étvágya, mindegy...többet nem adok!!!

Egyébként meg hajnalban már ő incselkedett a kutyával, bebújt az ágy alá, ahová a kutya nem tud utána menni és a kis mancsát mindig kidugta, hogy a kutya kapja el, persze nem sikerült neki. Vicces volt látni őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 14 12:08 

Anita írta:
A szomszédunktól kértünk Algopyrint abból kapott 1/8-ot. Kénytelen voltam ezt adni neki.

Én ezt nem értem. Pontosabban fogalmazva, Téged nem értelek. [:nem]
Hogy van azóta Kormi? [8.] És a gyerekek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 14 09:01 
Site Admin

Persze, hogy be van duzzadva és kívülről nem látszódhatna semmi.
De ha nem hallgatsz ránk, akkor minek kérdezel?

NEM ADHATSZ NEKI ALGOPIRINT!!! Meg akarod ölni??? >:|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 13 20:38 

Férjem felhívta az állatorvost. Kiderült, hogy be van neki duzzadva. Vissza kell vinni, de ebből leghamarabb csak holnap reggel 8 óra lesz, mivel most este fél 6-ra kellett vinnünk a gyerekeket a gyerekorvoshoz. Már 2 hete lassan, hogy folyamatosan meg vannak fázva, ráadásul a lányom ( 4 hónapos) még a hasa is megy. A szomszédunktól kértünk Algopyrint abból kapott 1/8-ot. Kénytelen voltam ezt adni neki. Szerencsére a vacsoráját utána megette.
Annyit még hozzáteszek, hogy sokat nyávog és sokat bujkál, megy az ágy alá, amit csak kiscica korában csinált. Jobban szereti a magaslati helyeket pl. : szekrény teteje.
Na kíváncsi leszek a holnapi napra, lesz most egy álmatlan éjszakám.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 13 17:50 

Sikerült szerezni Ketofent? [:sad] Hogy vagytok azóta? [8.]
Jajj, kicsi Kormi, szurkolunk Neked!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 feb. 13 16:30 

Itt a kép! Sajnos mindössze csak ez az egy sikerült, karmol és harapdált közben ( persze csak úgy játékosan). Amatőr szemmel nézve, szerintem nincs begyulladva, mert nem látok semmi váladékot, de azért majd áttapogatom, feltéve ha engedi.. Úgy néz ki, mint a horzsolt seb. De ezt döntsétek el inkább ti.
Mi a vologdai Állatkórházba vittük el. A népkerti állatklinikában, akkor csalódtam, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rájuk. Az ügyeleti telefonszámok amik ki vannak írva, nos egyiket sem voltak hajlandóak felvenni. Akkor mi a fenének írták ki. Ez még az előző Kormi esetében történt. Az Állatkórház volt az egyedüli aki fogadott. Ezért vittem el most is oda.

Csatolmányok:
P2130006.JPG
P2130006.JPG [ 121.21 KiB | Megtekintve 4312 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2077 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 139  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]