fejlc
Pontos idő: 2019 szept. 17 14:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 220 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 13:24 

Mamaci írta:
Szívesen! Én még sosem láttam, de már többször hallottam. :D A telken az ablak elé csináltunk nekik egy kis házikót és majdnem mindig ott szoktak szülni. [:bleh]

Lassan a te cicusod is ivarérett lesz... [:sneaky]

Lesznek reményeidszerint cicái, vagy nem szeretnéd?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 13:12 

Szívesen! Én még sosem láttam, de már többször hallottam. :D A telken az ablak elé csináltunk nekik egy kis házikót és majdnem mindig ott szoktak szülni. [:bleh]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 13:06 

Szia Mamaci!

Köszönöm az infot neked is..
Nekem még csak egyszer szült macskám, de neki sajnos nem ismertem a párzási idejét.
De szerencsre a szülésnél itthon voltam, így "együtt szültünk".
Az egyik cicánál nekem kellett a köldökzsinórt elvágni, mert már nem tudta szegénykém, annyira kimerülhetett...
Kifejezetten igényelte a segítségemet, mindenhova követett, még a szoptatást is nekem kelett megmutatni, úhogy a kicsiket ráraktam a cicire és ott voltam mellette, míg szpotatott...ha elmentem, ő is jött utánam..

Szenzációs volt ez a szimbiózis... :)

Itt is kap segítséget ez a cica is....nagyon rendes a gazdi....remélem, nem lesz semmi gond....

:} :}

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 12:58 

Akkor már bármikor jöhetnek!!!! [:clap]

A macska vemhességének időtartama 58-71 nap, legtöbbször 63. és a 66. nap közé esik. 3-4 nappal kölykezés előtt az anyamacska magatartása megváltozik, testhőmérséklete 37 °C-ra vagy ez alá esik (a normál testhőmérséklet 38,0-39,3 °C), nyugtalanná válik, sokat mozog, szeretetigénye megnő, állandóan követi gazdáját. A tényleges szülés a magzatvíz ürülésével kezdődik, ezt követik a tolófájások. Rendes körülmények között az anya egy órán belül megszüli első magzatát. Olykor a macska annyira kötődik a gazdájához, hogy annak távollétében a szülést képes bizonyos ideig elhalasztani. A szülés alatt az anyaállat gyakran dorombol. Az egyes magzatok távozása közötti időtartam 10 perctől 1 óráig is terjedhet. Az egyes kölykök 1-2 perc alatt, általában fejfekvéssel jönnek a világra. Az anyamacska elrágja a köldökzsinórt, kölykét kiszabadítja a magzatburokból, a kicsit nyalogatással felszárítja, a nyelv masszírozó mozgásával a légzés megindulását serkenti. A magzatburkot rendszerint felfalja (a magzatburok fehérjéket és olyan hormonokat tartalmaz, amelyek elősegíthetik a szülés zavartalan lefolyását). A macskakölykök csukott szemmel jönnek a világra, szemük csak 7-14 nappal később nyílik ki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 12:56 

Janina írta:
Szia,
az átlag 60 nap.
Szval mondhatni mindenórás. Sajna nem tudom, hányadik nap után kell beavatkozni. De biztos az ismerősöd a foganás időpontjában? A ciluk sokszor becsapnak minket :D

Szia Janina!

Állítólag tudja, mikor volt az aktus [:sneaky]

Már nagyon várja a babákat...
Az én egyik könyvemben az van, hogy más-más időpont után születnek a kicsik, attól függően, hogy faj,(milyen fajta) vagy házi... [:sad]

Hát nem is tudom... [8.] [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 12:52 

Szia,
az átlag 60 nap.
Szval mondhatni mindenórás. Sajna nem tudom, hányadik nap után kell beavatkozni. De biztos az ismerősöd a foganás időpontjában? A ciluk sokszor becsapnak minket :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09 12:39 

Sziasztok!

Meg tudjátok nekem pontosan mondani, hány nap múlva születnek cicák...azaz hogy hány nap vemhesség után?

Az egyik ismerősm most várja nagyon a piciket és nem tudja pontoan, és már én sem emlékszem.
Az én könyveimben csak az van, hogy az 5 nap előtt születettek ritkán maradnak életben, a 70 nap utániak, pedig nagyon nagyok..
Az övé most 63 napos épp ma...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 júl. 27 07:37 
Site Admin

Ma reggelre megszült a második terhesen behozott cica is.
Érdekes, hogy mindig ez van...vagy 1 nap szül 3 is, vagy mindennap valaki. Biztos a levegőben van valami. [8.]
4 kis kövér picinye van. Biztos, hogy ő is először szült, mert ott találtam a homokban a kicsiket, méhlepénnyel, mindennel együtt. Szerencsére letisztogatta azért mindet.
Vittem be neki dobozt- bár volt benn egy, de az nem kellett [:sneaky] - elvágtam a köldökzsinórt és betettem a kicsiket a dobozba.
Az anyjuk szépen be is ment utánuk és lefeküdt szoptatni. De amint kijöttem odaállt a kerítés mellé és fennhangon el akarta mesélni, mi történt az éjszaka. ( Gondolom [:nemerti] ) Dehát mégsem guggolhatok mellettük egész nap.
Azt mondják, hogy a tejtermelés akkor indul be, ha szopnak a kicsik. Hát, ez is megdőlni látszik, mert annyi teje van, hogy majd szét durran, a kicsik meg tuti, hogy meg sem próbáltak szopni, mivel egy kupacban, összegabajodva a köldökzsinórral találtam őket.
Akkor egyáltalán mi a biztos, ha macsikról beszélünk? [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 22 14:48 

11 terhes cica....anyánként 4kicsivel mondjuk...plusz az anyák....hozzávetőleg 55db élőlénnyel gazdagodott a háztartásod? Ajjaj....itt a tavasz...nemsokára kolbászolnak az első kiscicákok.... [:disgust]
Egyáltalán hogy bírod ezt anyagilag a nyaklónélküli örökbeadások elkerülésével? Állandó közelharcot folytatsz az ennivalóért,orvosért...Tényleg, hogy bírod ezt? [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Cica születik!
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 22 12:11 
Site Admin

Talán nem haszontalan kitérni erre a témára is.
Na persze tapasztalat alapján.

Azt hallottam- már nem tudom hol- hogy a macskának nem kell segíteni a szülésben. [:sneaky] Most nem térek ki a sok szülésbe belehalt cicára.
DE... az utolsó előtti újonnan behozott kismamánk szül.
Általában nincs probléma, de mivel van egy idióta kannibál a rezervátumban, még időben kimentettem Gömböcöt közülük.
Az első kismacs, már orral , liluló nyelvvel kilógott. Átszállítottam a hajléktalanná tett Totyika helyére, mert ott nem bántják.
Mivel azonban a fájásokkal sem tudtam kisegíteni a kicsit - de az orra, szája kinn volt- otthagytam és meg is született szépen.
A placenta viszont benn maradt és csak nagy nehezen tudtam kihúzni, de sikerült.
Közben végeztem a dolgom és mikor megint megnéztem a második kismacs fenékkel kifelé már kinn volt, csak a feje maradt benn a feszülő köldökzsinórral.
Szegény Gömböcnek, már semmi ereje nem volt kinyomni és kínjában, dorombolva vergődött a dobozban.
Próbáltam puszta kézzel kihúzni, de egy ilyen törékeny kis lénynél mi a fenét fogjak? [:nemerti] Ráadásul csúszik is.
Úgyhogy vittem egy tiszta ruhát és azzal óvatosan, a következő tolófájásnál kihúztam. Placentástól, mindenestől.
Gömböc azonnal megkönyebbült és borzasztó hálás pillantásokat intézett felém.
A kicsi azonban nem lélegzett és a szive sem dobogott.
Gyorsan kitisztítottam az orrát és maszíroztam a mellkasát. Gömböcnek már ehhez nem volt ereje.
Aztán egyszercsak buborékolva, köpködve csórikám életre kelt. Odatettem az anyja hasához, de még a placentát megkajálni sem volt ereje az anyjának.
Most Gömböc kimerülten alszik, a kicsi meg turkászik a hasa körül.
Majd jó lesz odafigyelni, mert az anyacicre vár még vagy két megpróbáltatás.
Ha viszont valaki mégegyszer terhes cicát hoz, úgy rúgom valagba, hogy átszáll a kerítésen. [:box1] A ménkű csapjon az ostoba agyukba!

Tehát: igenis szükség lehet a cicáknak is segítségre a szülésben.
Aki mást állít, járjon utána.
Csak zárójelben említem meg, hogy 11 terhes cicát hoztak másfél hét alatt. [:sneaky] És főleg ez hiányzott a riportból.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 220 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]