fejlc
Pontos idő: 2019 szept. 17 14:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 09 17:08 
Szép napot mindenkinek!

Kedves Junior!

Tudsz nekem abban tanácsot adni, hogyha be szeretném oltatni a cicáimat leukózis ellen, akkor először kell valamilyen tesztet elvégeztetnem, vagy oltathatm őket?

A nátha és a veszettég ellenit megkapták, de gondolom nem árt, ha más betegség ellen is beoltatom őket, noha nem kijárós cicusok. Csak a lakásban "randalíroznak". :D

Vagy van valamilyen tapasztalatod, hogy mi ellen oltassam még és milyen sorrendben?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 12 14:08 
Site Admin

Dr.W-vel megegyeztünk, hogy szerez nekem 10 leukocell vakcinát- baráti áron. :D Ez nekem mindig nagyon sokba került, de nem érdekel. Enélkül senkit nem engedek a rezervátumba.
ő sem tart a rendelőjében. Pusztuljak el, ha értem, hogy itt miért nem oltják a macsikat leukózis ellen.
Az egyik legszemetebb vírusos betegség és senkinek nem ajánlják? [8.]
Ha másért nem üzleti szempontból.

Összesen a 9 cicáért kaptam 37 ezer Ft-ot, úgyhogy ez a minimum, amit megtehetek értük. vagy egy rohadt szemétláda lennék, ha nem.
Most a tömeges féreghajtás mellett az a legnagyobb célom, hogy legalább ez ellen beoltsam őket.
Tudom, ha már bennük van, akkor mindegy, de akkor is meg kell próbálni.
Minden új cica kap ilyet. Ha addig élek is. [:snooty]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 09:00 

Herfe, nekünk a doki alapból ajánlotta a leukózis ellenit. Így, meg, hogy kijár és esetleg találkozik kijárós cicákkal mindenképpen jó ötlet. De, szerintem, a leukózis teszt eredményét már várjátok meg vele, biztos, ami biztos.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 06 23:51 
Zizinek csak a kombinált oltásai vannak meg.Ezek szerint még mindig veszélyben van?Milyen oltásokat kell még neki beadatnom?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 06 10:36 
Site Admin

Hát, igen! Valahogy így, ahogy ossi írja!

Janinának a válasz az ember és állatokban.

A dilemmámhoz, megejtek egy telefont aztán elküldöm az emilt. Kérlek, ha van időtök meg kedvetek...szóljatok hozzá. [:nemerti] Nem mintha tanácstalan lennék, de szeretem kikérni a véleményetek, mert sok okosat tudtok tanácsolni és ez engem megerősít, mert már elég fárasztó ez az egész.[:disgust]

Egyébként azért vagyok ilyen búvalb*szott, mert megint van egy gyönyörű nedves FIP-es cicám, akin nem segíthetek. Pont a németek második cicája. Olyan szomorú dolgok ezek. Totál magam alá zuhanok.
És ebben az sem vígasztal, hogy most 4 cicát hoztam vissza a halálból.
Ehhez hozzá kéne szoknom, de mikor a leggyönyörűbb több éves szerelmem látom így, akkor kész vagyok. De hát pont Nektek magyarázzam?[:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 06 09:39 

Janina írta:
ossi, most ehhez mit füzzek hozzá? Ennyi: [:shooter]

Köfi. :D :))

Hát, az a gond, hogy nem csak aranyos, hanem mert "macska kell" (tudod, mint kerítés a ház elé), mert "legyen a gyereknek valami állata" (addig sem kell vele foglalkozni és különben is, majd jó lehetőség lesz arra, hogy bármikor le lehessen cseszni, mert ha elégszer lecseszem bizonytalan lesz, és ha bizonytalan lesz, akkor függeni fog tőlem és akkor nem veszítem el, meg amúgy is kell valaki, akin ki lehet adni a feszültséget), "had tanuljon a gyerek egy kis felelősséget, rendszerességet", stb. Aztán, ha mégsem jött be, akkor viszem, mint az üres üveget a boltba... [:evil]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 06 08:23 

Porci, én úgy gondoltam természetesen, h nem kell beleírni a hirdetésbe, h a cica menhelyen van - egyébként sem szokták, legalábbis makkánál én még nem nagyon láttam.
ossi, most ehhez mit füzzek hozzá? Ennyi: [:shooter]
Junior, az a baj, h te viszonylag ritkán találkozol olyan emberekkel, akik tényleg szeretik az állataikat. Márpedig nekik (nekünk) fontosak a belsô értékeik. Azzal viszont biztos egyetértessz, h egy kiscicánál nem nagyon lehet tudni, h milyen lesz késôbb, szöges ellentéte is lehet a könyökkori önmagának (hallottam pár példát már...). De persze annak aki szereti, ez nem jelent semmi problémát. Ha viszont vki meg akar tôle szabadulni, neki aztán a külseje és a belseje is édes mindegy...
Tudjátok mi a baj? A kölyökcicáknak egyszerüen nem lehet ellenállni, ezért sokat át sem gondolják a következményeket, amikor hazavisznek egyet. Megoldás: legyen a kiscica nagyonnagyon ronda és csak felnôttkorára legyen szépséges. Addigra mindenki imádni fogja :D

Ezt a travoltásat még nem is vettem észre, de nagyon kafa [:dance]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 06 06:20 
Site Admin

A hírdetésekkel kapcsolatban még, annyi a véleményem, hogy annyi árva, talált, fölösleges cicát hírdetnek, hogy, ha azoknak talál valaki gazdát- és nem nézi milyet, csak vigyék,- akkor már az bőven sok ennek az országnak.
Az én cicáim legalább , amennyire tőlem telik biztonságban vannak.

Egyébként látjátok a sziámikat mennyivel könnyebb volt gazdihoz juttatni.
Kevés embernek fontos az, hogy milyen "belső értéke" van egy macskának. Szemre jó legyen és kész. Ha aztán kiderül, hogy ő véletlenül nem a világ legkedvesebb macskája és nem alázkodik úgy meg, mint a kutya, akkor kidobják.
Sok ilyen cica van nálunk, még sziámi is. De volt perzsa,- mert sokat kellett fésülni. Sőt hívtak már fel azzal, hogy egyszerűen megunták.
Na ez volt az egyik, hogy nemet mondtam. De akkor is furdalt a lelkiismeret, mert ez az ütődött ki tudja mit csinált vele?!
Ha szabadulni akar, akkor úgyis megteszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 05 17:07 

Janina írta:
azért ez nem semmi, h bevisz 3-at, h nem tudja megtartani, de azért elvinne 1-et.

Hát, figyusz, ha nem olyan színű lenne, amilyen tetszik, akkor én sem tudnék róla gondoskodni! :P Úgyhogy -mivel eredetileg a sötét cirmos cicc tetszett volna- lehet, hogy holnap én is beviszem Kippet vmi menhelyre, aztán keresek ott egy sötét cirmost. :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 05 13:28 

Junior,
azért ez nem semmi, h bevisz 3-at, h nem tudja megtartani, de azért elvinne 1-et. Remélem, jól megmondtad neki...
Sztem viszont igenis hirdetni kéne. Nem csak szemét emberek vannak és azt hiszem, te is örülnél, ha az legalább egészséges cicáknak sikerülne jó helyet találni. Lehet, h alig jelentkeznének rá és lehet, h közülük is a többségnek nem adnál cicát, de akkor is érdemes lenne megpróbálni. Annyi tündéri cicótok van, boldog lehet bárki velük (az én szívem egyik csücske pl Ketteske :D ), aki komolyan goldolja a macskázást.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 05 12:53 
Site Admin

ossi!
Mindenki nagy ívben sz*rja le az oltásokat. Ha ezt kérem- bár kérem - akkor inkább otthagyják az utcán.
Egész pályafutásunk során 4-szer fordult elő, hogy megtették.

Az a nő, aki tegnap behozta a 3 kiscicát, mert, hogy ő nem tudja tartani, el akarta vinni az egyik pécsi kiscicát, aki tiszta karthauzi, ( ha jól írom).
Egy csodálatos bundás kis tündér.
Fogalomzavarban vannak. Mindenki azt gondolja, hogy én szabadulni akarok tőlük. Szerintem saját cicánk hírdetését még nem láthattátok sehol. Igaz, hogy gyönyörűek, de nem dísztárgyak. Ezt agyilag felfogni még magas.
Mert ugyi, "csak egy macska".

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 05 10:48 

Junior, ez tök jó hír, hogy sikerült valakinél elérni, hogy előbb oltasson. Azt nem lehetne, hogy pl. az oldalra kitenni, hogy ha valaki állatot szeretne vinni, legalább annyiban segítsen, hogy ha lehet, előbb beoltatja őket?

A másik témához sajna, nem tudok hozzászólni, de jó lenne tudni, nálatok van-e így, vagy tényleg lehet benne valami...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 05 09:41 
Site Admin

Azt hiszem, totál félreértettétek a kombinált védőoltásra vonatkozó szövegem. Ha már ketten is, akkor biztos én vagyok a hibás.

Egyáltalán nem állítom, hogy a macskanátha és bélgyulladás elleni oltás megvédi a cicákat a leukózistól, vagy a FIP-től.

Pusztán azt, akartam ezzel mondani, hogy milyen fontos az első két oltás a kicsiknek, mert a több, mint 100 cicánál tapasztaltak arra a nem tudományos következtetésre jutattak, hogy, így az immunrendszerük sokkal tovább tud védekezni ezek ellen. Nem gyengül le csórikám már gyerek korában ettől a nyavalyás két betegségtől és még, ha hordozzák is a corona vírust, aminek ugye jó nagy esélye van- főleg ekkora tömegben- akkor is tovább élhetnek tünet és szenvedés mentesen.
Ez csak egy megfigyelés!
Tudjátok, hogy milyen komoly nyilvántartást vezetek róluk és most, mikor végignéztem 341 cica történetét, egy FIP-ben elhunyt cicám sem volt beoltva az alapvető két betegség ellen. ( Ennek persze különböző okai voltak, de ez most mindegy).
Értitek! Nem a spanyol viaszt akarom feltalálni- vagyis akarom, de nem megy! Egyszerű házi statisztika. OK? o:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 08:14 

Sziasztok!

Panda minden kötelező oltást rendben megkapott (kivéve FIP és veszettség ellen), nem volt bolhás és féregtelenítettük, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Élete első három hónapjában udvari, utána (11 hónapig) szobacica volt egy másik cicával együtt, ennek ellenére 14hónaposan a tünetek megjelenésétől számítva kb két nap alatt vitte el a FIP.

Mindenképp hasznos, ha az ember beoltatja a különböző betegségek ellen a cicáit, de nem tudom, mennyire igaz, hogy akkor a FIP is kevésbé veszélyezteti őket. Talán ha nem kapnak el annyi vírust, nem gyengül le az immunrendszerük és jobban fel tudja venni a harcot az "ártalmatlan" coronavírus ellen???

Üdv
Grabowsky

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 01 08:44 
Site Admin

Hali!

Szeretnék leíni egy tapasztalatot, ami statisztikailag lehet, hogy nem állja meg a helyét, viszont én az alábbit vettem észre.
Azok a cicák, akiket sikerült az első kombinált oltással ellátni- (macskanátha+bélgyulladás)- és azt túl is élték, sokkal nehezebben esnek áldozatul a többi gyilkos vírusnak. [8.]
Én csak azzal tudom magyarázni a józan paraszti eszemmel, hogy ha nem kell a szervezetüknek már kiskorukban ezzel a két abnormális vírussal harcolni, akkor még pld. egy FIP fertőzéssel szemben is könnyebben veszi fel a harcot az immunrendszerük.
Ráadásul nálunk is bevált, amit mostanában a dokik is "suttognak", hogy elég 3 évente beoltatni őket, vagy egy angol prof szerint egyszer, mert egy életre védettséget ad a két vírus fetőzése ellen.
Arról nem is beszélve, hogy sok doki szerint a FIP elleni orrbafújás max 30% esélyt ad egy szobacicának a menhelyeken meg tök fölösleges.
Hát ez bizony így van. [:sad]

Úgyhogy most az a célom- bár eddig is az volt- hogy rávegyem a gazdikat a két hónapnál idősebb cicák beoltására és 10 nap türelemre. Már kettőnél sikerült. [:sad] Épp holnap hoznak Pécsről két ilyen kis vakarcsot. Meglátjuk, hogy reagálnak a többiekre.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]