fejlc
Pontos idő: 2019 okt. 20 16:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 118, 119, 120, 121, 122
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 11:19 
Site Admin

Talán olvasta valaki, hogy behoztak 9 kiscicát és a két anyamacskát elvesztették útközben.
Mikor újra hazamentek, megint csak behozták őket. Ez volt július 25.-én.
Egy darabig a konyhában voltak, de szabad mezei macskák lévén kitépték a csirkehálót és meglógtak. [:sneaky]
Szerencsére rájöttek, hogy nem olyan rossz itt a kaja, meg nem üldözik az elmebeteg kétlábúak és beköltöztek a padlásra. ( Ezek közül egyik Csacsa- akinek eltört a combcsontja, a másik pedig Szamba.
Mitagadás elég ramatyul néztek ki, mert először az éhségsztrájk náluk is fennállt. Hasmenés meg minden , ami belefér.
Mikor behoznak egy cicát az az első, hogy féreghajtót kapnak- már amelyiknek lehet, mert van három, amelyik a fél karom is leszedné egy ilyen művelet közben.
Szóval Szambának a hasmenést sikerült kicsit visszafogni- de azt hiszem kell majd még egy szuri- de ma reggel látom, hogy valami eszméletlen hosszú galandféreg jön ki belőle. Legalább 30 cm. [:sad]
Most vagy a Vitaminthe paszta nem hatott, vagy keveset adtam neki- bár frankó adagolója van- vagy annyi féregpete volt benne, hogy meg kellett volna imételni.
Valószínűleg az utóbbi! [:think2]
Szerencsére nagyon aranyos szelíd cicák és így rögtön el is kaptam egy dózis pratelre. Most nem tudom, az dolgozik-e benne, vagy sem, de egy órán belül a második ilyen dög távozik belőle.
És amiért ezt leírom, az, hogy közben a bolhák is ellepték mindkettőjüket.
Úgyhogy a féregírtás után azonnal jött a Bolfó por. Bár a fürdetést jobban szeretem, de mivel egyedül vagyok és Csacsa lába azért mégiscsak fáj- így nem vállaltam.
Azon gondolkozom, hogy alig másfél hónap alatt, hogy a fenébe tudott ekkorára nőni az a mocsodék féreg?[:nemerti]
Tanulság: - és akár komolyan vesznek, akár nem , újra bebizonyosodott, hogy muszáj a féreghajtást rendszeresen végezni és lehetőleg kétszer egymás után.
A másik meg, hogy a bolhák csalhatatlanul jelzik, hogy itt az ideje.
A gáz csak az, hogy most kb. 50 macsit kell megtömni a tablettával, ami némelyiknél ,,életveszélyes".
De ez már az én problémám, az igazi cicaimádók meg figyeljenek oda, mert, ha egy ekkora dög van belekapaszkodva a bél falába, akkor nem csoda, ha csóró macska olyan, mint a bőregér és minden betegségre sokkal hajlamosabb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 22 14:14 
Site Admin

Már nem igazán tudom, hová írjam, így maradok ennél a topiknál. Bár beleférne még egy-két másikba is.
Szóval láttatok már olyan macskát, amelyikből piros lé folyik? [:nemerti]
Van egy német házaspár, aki évente kétszer hazajön és akkor begyűjtik a környék kóbor cicáit és megajándékoznak vele. Az idén mondtam, hogy inkább ne, mert nem garantálom a kicsik életét.
Végre elértem, hogy egy aránylag normális állatorvoshoz vigye a talált cicákat. Így, amit most talált az meg is gyógyult és szerencsére kivitte Németországba.
Előtte viszont elaltatott egy felvágott hasú cicát és eltemette egy ugyanúgy kibelezett, de már halott cicával együtt. Hát igen...ő is jó környéken lakik.
Most telefonált kinntről, hogy a kiscicának tiszta kopasz a hasa és a pofiját mindig meg kell mosni kaja után és piros a rongy, ahogy megtörli.
Ja! és már a kopasz hasa miatt volt vele odakinn is állatotvosnál, aki mintát vett, és biztos gombás alapon adott valami szert, amivel be kell kenni, aztán lemosni.
Mostmár tutira én vagyok a hülye, de ott sem vették észre, hogy miért piros a macska? [:nem]
Na lényeg a lényeg... elüvöltöttem neki a telefonba- mert süket egy kicsit-, hogy ez egy tetű, vagy atka, amitől hülyét kap a macska és felzabálja a szőrét a tövénél. Úgyhogy fogjon neki és addig csutakolja a macsit, amíg tiszta víz nem folyik belőle.
Ki tudja miért a szomszédasszonya azt mondta, hogy nehogy megfürdesse. Vajon mi baja lenne? [:think]
Mivel ők nem ismerik a neostomosant, én meg nem ismerem náluk milyen külső rovarölő van, így egyelőre abban maradtunk, hogy lecsutakolja a macsit és megvárjuk a doki eredményét. Remélem beteszi egy mikroszkóp alá és látja a nyüzgő tetveket.
Na, szóval ezt azért írtam le, hogy ilyen is van. Nálunk négyszer is előfordult, de tudom, hogy másoknál is és főleg az olyan cicákat lepik el, amelyik egyébként is beteg. A bolháknak is van ilyen jó szokásuk.
Hogy mit szeretnek az amúgy is gyenge kis állatok vérén...ki tudja?[8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 118, 119, 120, 121, 122

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]