fejlc
Pontos idő: 2020 jan. 28 19:12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 10:06 

Na de ez azért mégis csak felháborító.ők azért vannak hogy egészséges legyen az állatom.Nem azért hogy vékony a pénztárcám,Én hajlando vagyok az állataim gyogyittatására költeni na de nem korlátlanul.
Ezzel a dokik csak azt érik el,hogy az emberek nem viszik el dokihoz az állataikat,hanem inkább elteszik öket láb alol ha betegek.
[:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 09:51 

Szia! Ilyet dokinál beszerezni, mindig jóval drágább. [:sad] Múltkor írtam, mennyiért vettük a pumpás változatát, illetve, kb. mennyibe kerül. Az a x fújás, kb. fele annyi, mint az egész palack a boltban. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 09:44 

Sziasztok!

Hát,nagyon érdekes,hogy a dokik még az atkátlanításban is más-más véleményen vannak [:disgust] !

Caspert mikor vettem,karamell színü trutymóval volt tele a füle. Vettem fültisztitó folyadékot /fehér flakon kék felirattal ,kutya és cica rajzal - azzal szépen kitakarítottam,visszajött még utánna párszor,de mindig lekezeltem és azóta semmi.

Nálunk most bolha ügy volt. Fésülgetés közben vettem észre hogy Casper. Mivel már este volt, az állatorvoshoz szaladtam el Frontline-ért.Készitettem is elö a 2500 ft -ot - hiszen az állateledel kereskedésbe 1 db 1200 Ft - és közben kérdeztem, mivel tartozom?
Mire ő:4800 Ft. Azt hittem elájulok. >:|
Pedig nem is Ö adta be nekik hanem én,akkor mire fel a nagy árrés?
Na nem baj, mostmár oda sem járunk...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 09:01 

Jó reggelt!

Annyira azért nem aggódom az atkák miatt, csak kellemetlen szegény macsoknak és azt szeretném, ha a műtétkor már nem zavarna be semmi apróság.
A fülük nincs begyulladva, egyáltalán nem olyan vészes a dolog, most már nem is vakaróznak. Még nagyon az elején kaptuk el, de köszönöm az aggódást.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 08:22 
Site Admin

Szegény Grabowszky... lassan totál meghülyítjük. [:sad]

Szerintem az lesz a legjobb, ha rábízza a dokijára. Most kb. úgy állhat, mint én az elején. Minden doki mást mondott-egyik szidta a másikat, én meg mindent kipróbáltam, megvettem, aztán hozzá sem mertem nyúlni.

Csak két mondatot tennék hozzá. Az egyik, hogy a parafinos tisztítás után, mindig "szárazra" tisztítom a fülüket, amíg teljesen tiszta nem lesz a vatta.

A másik: a kedvenc dokim, aki a Calo Pet és egy csomó állatgyógyszer forgalmazója mondta, mikor szegény Nyafinak dőlt a genny a füléből- hogy nagyon nem mindegy mit teszünk bele. Nyafika bele is halt ebbe a sosemderültki betegségbe. Vagyis, ha sérült a dobhártyája, mint neki volt, akkor az Oticlean szétmarta volna az egész mindenséget. A parafinra S.A. dr. azt mondta felejtsük el. Mylord fülét lazán ki is takarította az oti-val. 3 nap múlva megint tele volt fekete kátrányszerű trutyival. ( ő volt az a doki, aki az alvó cicát átdobta az egyik helységből a másikba a műtőasztalra. [:sneaky] ) Később Mylord is meghalt.

Szóval Edit, azt csinálsz, amit akarsz. De jobb, ha a dokidra hallgatsz, mert mint látod, mindnyájunknak más vált be.
Minden esetre ebbe nem hal bele egy cicád sem. :cool

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 20:48 

Grabowsky írta:
Persze beszerzem a paraffinolajat, biztos, ami biztos és az oticatet se dobom ki.

Sziasztok! POnt tegnap jött szóba dokinál a paraffin, mert mondtam Csabinak, újabban azt használok fülpucolásra. Azt mondta, hogy felejtsem el. Régen ők is használták és bár szépen feloldja a fülzsírt, nem értették, miért nem gyógyul az állatkák füle, és hát, a paraffin miatt. Állítólag, jól szaporodik benne a gomba, főleg, az élesztő gomba, ami sajnos, gyakori a fülben, aztán csak további gyulladást okoz. [:sad]

Az Oticat nekünk nagyon bejött. Kicsi Gin, amikor atkája volt, csak azt kapott. Fülpucolásra Csabi is az OtiCleant ajánlotta. Azt mondta, hiába szárít, meg ilyenek, de legalább fertőtlenít is. Úgyhogy lehet, hogy vissza fogunk térni? Abban csak azt sajnálom, hogy megveszek egy üveget, de ennyi állatra nem fogy el a szavatosság lejárta előtt. [:sad] Lehet, hogy megpróbálok valakivel összeállni? :) Kár, hogy nem vagytok közelebb..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 16:39 

Grabowsky írta:
Pár darab fekete pöttyöt találtam 3 fülben, mielo?tt orvoshoz vitettem volna o?ket

Sztem ne aggódj, ezen hamar túl lesznek. Maximusnak ugye fehér a füle, neki belül vastagon fekete volt, olyannyira, h közelebbrôl még kivülrôl is látszott, h nem stimmel valami. Sz'al az nagyon durva eset volt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 16:10 

Nem mondtam, hogy te mondtad, hogy dobjam ki. :D

Pár darab fekete pöttyöt találtam 3 fülben, mielőtt orvoshoz vitettem volna őket, most már nem látok semmit, de tom, hogy visszajöhet. Pár éve Bagiránál rosszabb volt a helyzet.

Majd referálok 1 hét múlva, hogy sikerült kinyírni az atkákat.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 15:52 
Site Admin

Edit! :csatt

Ne akasszál ki. Senki nem mondta, hogy dobd ki, amit a doki adott.
Csak a saját tapasztalatunkat írtuk le.
Egyébként nálunk legalábbis nagyon ritka, hogy fülgyulladást okozzon. Mondjuk árgús szemekkel figyelem, hogy áll a fülük. Attól még 3 cicánál előfordult. Az tényleg nehéz eset.

Ha most tiszta a füle- szemre- akkor valszeg nincs atka. Ha egy hét múlva fekete atka kaka látszik, akkor nem nyert. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 15:47 
Site Admin

A parafin olaj magában nagyon lassú, mert nem öli csak lassan folytogatja azt a k..va atkát. De higgyétek el, hogy a neostomosan elsőre kinyírja. Nem véletlenült bírkozom a fürdetésnél is ezzel, mert 3 perc alatt vége a bolháknak, és 10 perc alatt el is veszti a rovarölő hatását, mert a levegőn lebomlik.
Tehát én egyszer-esetleg kétszer fülatkázom egy cicánál és el van boronálva.
Na persze egy idő után megint összeszedik, mert egyszerre mindenkinek nem megy. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 15:44 

A doki rendesen kitakarította mind a 4 fület és ha belekukkantok, nem látok benne semmit, ami nem odavaló, de nincs mikroszkópom, így nem tom, maradt-e atka. Még az elején kaptuk el a dolgot, szóval nincs komoly fülgyulladás.
Persze beszerzem a paraffinolajat, biztos, ami biztos és az oticatet se dobom ki.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 15:36 

junior írta:
A Stronghold nekünk lófütyit sem ért.

Nekünk sem. Maximus mikor hozzám került nem elég, h tök beteg lett, de mint az atom, olyan fülrühös volt >:| Úgy sikerült leírtani, h a doki 2-3 alkalommal kitakarította, kaptunk fülcseppet (bár ezt nem nagyon használtuk, de asszem Oticat) + paraffinolajas fültakarítást ajánlottak otthonra. Kb. 1 hónap simán volt, mire elmúlt...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 15:26 
Site Admin

Persze!...van is itthon oticat, de leszoktam róla, mert az említett kezelés után teljesen fölösleges.

Úgy emlékszem, hogy az feloldja a beszáradt atkákat és utána lehet kitakarítani. De, ha van valami kis gyulladás, már nem tesz jót az érzékeny fülüknek. Doki mondta. [8.]

De, most nem értem. Elsőre nem tudta a doki kiírtani az atkákat? [8.]

Ja a babaolaj: Azt mondják, hogy az sem teljesen semleges, mert van benne némi kozmetikum, ami a babáknak jó, de a macsiknak nem. ők pedig piszok érzékenyek az emberi kozmetikumokra. Úgyhogy én csak parafint használok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 14:44 

Csenge füléhez még a doki is alig jutott hozzá, Grétike könnyebb esetnek tűnik. Használtál már oticatet?

Nekünk régen a doki (amikor Bagira füle volt atkás) babaolajat ajánlott rendszeres használatra.

El kell tüntetni az atkákat még a műtét előtt, úgyhogy bármit hajlandó vagyok kipróbálni.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 23 14:31 
Site Admin

Grabowszky!

Tudom, hogy tudod, amit tudsz. DE ...

A Stronghold nekünk lófütyit sem ért. Most hogy a tályogos cicánk el volt kábítva, a dokitól teljes generált kértem. Ebben a fogkőszedés és a fültakarítás is benne volt.

Én mindig Neostomosant használok, de - 10 után a doki végre elárulta, hogy a parafin olajban 1:5 arányban van a Neostomosan s azzal tökéletesen tiszta lett a füle. A maradék olajban meg mefulladnak az esetleg bennmaradt peték.
Mindig bevált és Te is meg tudod csinálni. Olcsó, nem mérgez és otthon is elvégezhető. Persze régi macskások nyúljanak csak a cica füléhez.
De Te az vagy. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]