fejlc
Pontos idő: 2020 szept. 20 22:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: atka kezelés
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 02 22:11 

Szia Junior!
Privibe irtam neked. Az ott leirtakhoz még OTICAT fülcsepp, legalább 3 hónapig.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 02 10:37 
Site Admin

Szia Herfe!
Remélem már jól vagytok. o:)

Az oldat biztosan nem lett híg, mert egyrészt mértem, másrészt az elsőknek, akiknek azonnal megcsináltam, nem jött vissza az atka.

Márvány viszont két emberes feladat, ezért meg kellett várnom Petit, aki csak hétvégén nem dolgozott éjfélig.
Így hát eltel 3 nap. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 02 10:20 

Szia.
Az nem lehet hogy hig lett az oldat?
[:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 02 09:24 
Site Admin

Na, jó ráfáztam Márvány fülatkairtására. [:sneaky]
Parafin+neostomosan. Mára ugyanolyan atkás.
Szerintem csak az lehet, hogy frisset kellett volna csinálnom, mert a neostomosan 10 perc múlva elveszti rovarölő hatását.
Na de a doki is az előre elkészített prutyival takarította ki Kabala ( tályogos cica) fülét.
Jó lenne elkapni és megnézni mi a helyzet nála. Nála ez két emberes feladat.
Eddig mindig bevált a parafonolajos fellazítás után- külön - a neostomosan. Csak szerettem volna egymenetben letudni.
Lehet, hogy megint nem kellett volna a dokira hallgatnom? [:think]
Mindegy - úgy veszem, tanuló időszak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 20:27 

Szia!
Nem csak a füle lehet atkás. [:sad] Vannak atkák, amiket a fület szeretik, van, amik a bőrön élnek, és ritka, de olyan is, ami a szőrtüszőben rágják el a szőrszálakat.

Fülatka: vakarózás, fejrázás, szemmel láthatóan, kényelmetlen az állatnak, általában jellegzetes sötét, kávézacc szerű a fülzsír és a fülzsír szaga is sajátos. Ha felülfertőződik, akkor gyulladás a fülben.
Bőrön: vakarózás, szőrhullás, pikkelyes bőr.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 20:00 

Mik a tünetei annak, ha egy cica atkás? Csak a füle lehet atkás?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 19:44 

Sziasztok,
Pákó és Sacó füle atkás lett. Voltunk vele dokinál-nem egyszerre és nem én hanem a fiamék- kezelték őket. A Sacónak mindkét füle nagyon atkás volt két hét múlva vissza kell vinni, mert addig kelhetnek ki a peték.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 11:53 
Site Admin

ossi...most mennek kell, de gyorsan annyit, hogy a strongholdot nekük is a bőrébe nyomtuk, ahogy írják.
Csak épp szart rá az atka.

Én sem a fülbe írtam, vagy igen? [:nemerti]

Szóval megyek egy kis lóvét gyűjteni, de sietek.
Pussz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 11:09 

A félreértések elkerülése végett: a doki nem a fülükbe csöppentette a Strongholdot, hanem a nyakukra.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 11:05 

Sziasztok!

Először is: Strongholdot tilos a fülbe! Frontline-t is tilos, hiába csinálja jópár doki szerte a világon. [:sad] Edit OtiCatet kapott.
A Frontline előnye a Striongholddal szemben, hogy az kullancsok ellen is véd. A Stronghold előnye, pedig, hogy bizonyos férgek ellen is. (mondjuk, jellemzően, nem a nálunk elterjedt férgek ellen.)

A Frontline nem létezik, hogy ne kerülne a véráramba. Tudom, hogy a gyártó is tagadja, de fizikai képtelenség, ha a nyakára fújom az állatnak, akkor hogy védi az egész testén? Egyébként, Angliában a Frontline termékek nem kaptak engedélyt a forgalomba kerüléshez, nem véletlenül. Persze, lehet, hogy Stronghold sem jobb, csak arról nem ennyire közismertek a veszélyei.

Ami a dokikat illeti, azt hiszem, a sajátunknál sejtem, miért kerül ennyibe. Nem tudom, kinek milyenek a dokijai, de azt látom, hogy az apróságok drágák, de ha baj van, sok mindent nem számolnak fel... Valahol azt is pótolni kell. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 10:56 

Idős cicának az Advantage-ot ajánlják. Bendegúznak még súlyos vesebetegen sem okozott gondot, a bolhákat pedig csak ez a spot-on irtotta ki.

A Frontline-t (a sprayt) egész kicsiknek is ajánlják, a Strongholdot szoptatós és vemhes macsoknak is.

Tudom, mindegyik méreg, de a bio bolhairtók nem váltak be, fürdetni meg képtelenség.

Én sem vagyok nyakörv párti, főleg macskák esetében, de ha a szomszédok így nem bántják, akkor legalább erre jó + rá lehet írni a nevét és egy telefonszámot is.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 10:44 

Bocs Aniko,a bolhanyakörv...
Nekem Pulijaim vannak otthon,azoknak pedig tilos használni.Ezért nem használtam kutyáknak soha.Tesom Kaukázusijának nyakát pedig egyik sem érte át!
Kinti cicának Keresztesen használjuk,de inkább csak azért hogy a szomszédok tudják hogy a mi cicáink,és ne essen bajuk.
Mindik ugy teszem ráuk,hogy ha esetleg felekadnak vele valahová,könnyen lecsusszon a fejükröl,meg ne fulladjanak.Disznek jo,de a cicusok bolhásak.
A benti cicáknak nem használom,mert szerintem nem igazán váltja be a hozzá füzött reményeket,másrészt meg kikopik alolla a szörűk,ami azért eléggé csunya egy hosszu szőrü cicánál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 10:36 

Sziaszto [:hi2]

-Azért Frontline,mert azt mondta a doki ez nem kerül be a véráramba,hanem a faggyumirigyekbe szívodik be,ésigy nem olyan mérgező a cicusnak.
-Azért szaladtam dokihoz,mert az azt követö 2 nap nappalos voltam,iyg 7.30 mire hazaérek ,és már semmi nics nyitva.Az utánna következö 2 nap pedig hétvégére esett,amikor szintén nincs nyitva semmi.Így nem tudtam máshonnan szerezni min 4 napig,ami 2 lakásban tartott macsi esetében elég sok idö.

Én nem akarok negatívan állni a dokikhoz,de mivel már 10 dokinál jártam /kutyával-cicával/és mindenhol csak a pénz az elsö,nem az állat,egy picit felforr néha az agyvizem [:blowup]
A Debreceniek bejönnének. Zizit mikor leesett a lábárol ivart. után tényleg klasszul kézbevették.Mondták vigyem vissza ellenörzésre,de mivel mondtam hogy nem itt lakunk kérték jelentkezzek,javul-e a cicc.Nem vároi el sokat,csupán annyit hogy a páciens egészsége legyen az elsö.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 10:11 

Szia,Herfe!

Nálunk is van bolhec,de főleg kullancsveszély.Nekem a nyakörv vált be.Sajnos, az se mindegy,milyen márka.Van, amelyik sz.t se ér. >:|
Neked erről van tapasztalatod?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 24 10:06 
Site Admin

Jaj Herfe!... ne vegyél lottót.

Nem akarlak én is bántani, de mi a sz@rért kell egy nyavalyás bolhával a dokihoz szaladni?

De, ha már spot on, akkor sem Frontline, hanem a másik- persze nem jut eszembe a neve, de utána nézek. Aztszem Grabowszky írta a cicája fülébe azt öntöttek.

Ez a drágább, de ez is 1200 Ft. 2 db. Van külön kiscicáknak és nagyoknak is. A bolhák ellen legalább átmenetileg jó.
Megvan Stronghold! Nem b..tt egy öltést sem a fülatkára, amire kaptuk, de a bolháktól legalább 3 hétre megszabadított. Igaz egy kicsit belebetegedtek. [:sneaky]

Herfe gyere el a mamához, :8> majd én feltuningollak egy kicsit pozitívabbra.. [:vigasz]

Nem tudom, miért valahogy Janinához asszociállak. Olyan kis aranyos szőke babuci. Még a hangod is hasonlít. ( őt is nagyon szeretem!)

Na minden esetre nyugodj meg és ne állj így a dolgokhoz, mert tényleg be is jön. Tanultuk, pszihológiából + a személyiségfejlesztésen is.
Kipróbáltam. Ne csináld! [:sneaky]

Ne felejts a jelszót!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]